Autor Wątek: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja  (Przeczytany 13161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 25, 2011, 08:40:14 am »
0
Czytam teraz biografię Stevena Adlera,natrafiłem na fragment mówiący o niebezpieczeństwach w okolicy... i nie da się ukryć,że jeśli chodzi o niechęć do homoseksualistów to zarówno w przypadku Axla,jak i Stevena ta niechęć ma źródło w przeżyciach,które mieli. Oczywiście generalizowanie na temat całych grup społecznych na podstawie jednostek nie jest czymś fajnym,ale mimo to się zdarza ( Sam mówię np. ,że kobiety są złe :P )

Warto brać poprawkę na to w jakich okolicznościach powstała piosenka. Dla mnie jest ona bardziej takim odp.. się ode mnie wszyscy,którzy chcecie mnie zmienić,zostawcie mnie w spokoju niż jakimś manifestem rasistowsko-homofobicznym. Świetnie współgra np. z Out ta get me. To poczucie zaszczucia,ataków
to z jednej,to z drugiej strony było nieobce Gunsom.

Smutne,że zostało wykorzystane przez skrajną prawicę do szerzenia przekazu,z którym Gunsi nie chcieliby mieć nic wspólnego.
Swoją drogą,czy Axl nie mówił kiedyś,że ten kawałek zniknie z kolejnych wydań Lies? Kojarzy mi się ta kwestia z jakiegoś wywiadu.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 25, 2011, 08:44:30 am »
0
Nie słyszałem :) oczywiście, że okolica wpływa na postrzeganie pewnych grup społecznych, np w Żarach mieszkała grupa Cyganów i jakaś tam część (nie wnikałem nigdy jaka) kradła, no i obraz społeczny jest taki, że Cyganie = złodzieje :) coś jak Polacy w Niemczech swego czasu ;) i skoro chłopaki byli atakowani itp to nic dziwnego, że taka piosenka powstała, w końcu pisanie tekstów ma sporą wartość terapeutyczną wg mnie ;)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 25, 2011, 08:51:59 am »
0
Siłą Gunsów,zwłaszcza na początku, były teksty opisujące to,co przeżywają. To nie musiały być bezpośrednio ich "relacje" przetworzone muzycznie,to mogły być relacje ich znajomych,przyjaciół,bliskich. Ale czuć w tym prawdziwe emocje,czuć,że nie jest to nic naciąganego. W tej piosence widzę reakcję na to,co przerażało wielu ludzi w tamtym czasie,choć może jedynie nieliczni odważyli się mówić o tym głośno. Niechęć do pewnych grup społecznych jest czymś,co często nie ma uzasadnienia,albo budowana jest na tym,że na podstawie kilku przypadków ocenia się tak,a nie inaczej całą grupę. Myślę,że wiele osób tak robi,choć niekoniecznie mówi o tym głośno,bo jak się odważy,to naraża na protesty.
A tu Axl przyjechał z zapyziałego Lafayette,trafił do wielkiego miasta,miał tam parę "przygód",no i postanowił ubrać to w słowa. Do tego jeszcze zagrał na gitarze,a że jego umiejętności były jakie były,to kawałek brzmi mocno,agresywnie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 25, 2011, 08:53:06 am »
0
Dlatego go tak lubimy ;)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 25, 2011, 08:56:59 am »
0
Podoba mi się jeszcze jeden fragment,w którym Axl pokazuje,że ma dystans do siebie,pokazuje,że niekoniecznie trza brać serio to,co wyśpiewuje.
"Well some say I'm lazy
And others say that's just me
Some say I'm crazy
I guess I'll always be"

Swoją drogą a propo tego strachu przed obcymi,przed zagrożeniem mini Iranem to myślę,że znawcy polskiego punkrocka lat 80-tych znajdą tu coś dla siebie,ale to już jakby offtop,więc nie rozwijam.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 25, 2011, 10:06:44 am »
0

te "niby" rasistowskie i radykalne wypowiedzi nie swiadcza zupelnie o Axl'a przekonaniach. Wiemy ze chlopak nie byl zbytnio wyedukowany, pochodzil z ksenofobicznego i purytanskiego amerykanskiego miasteczka. Odbieral swiat jaki go otaczal dosyc mocno agresywnie, po tym co przezyl, wiec nie ma sie co dziwic, ze tekst jest tak ostry. ALE dokladnie ten fragment ktory zacytowales Zqyx "Well some say I'm lazy....." swiadczy moim zdaniem o tym, ze Axl jest jak najabardziej swiadom tego co pisal i tego jak moze to byc odebrane. Ten sarkazm swiadczy moim zdaniem tez o tym, ze nasz Kierownik moze nie wyedukowany dostatecznie, ale inteligentny bardzo chlopak i to na tyle, zeby zdawac sobie sprawe jak ten tekst moze wiekszosc odczytac.
 
No a do tego odwazny, nie liczacy sie z konsekwencjami, ale to wlasnie w tym wszystkim jest takie autentyczne.  :)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 25, 2011, 10:11:23 am »
0
Tam był jeszcze fragment,że nie ogląda dużo tv i.t.d Tak naprawdę Gunsi byli wtedy chłopakami z ulicy,żyli jej problemami,pogadało się z jednym,z drugim,przeżyło coś,zgarnęła/zagroziła im policja,geje,bandyci - opisali to.
Kojarzycie teledysk do The Garden - powstał znacznie później,ale w jakiś sposób pokazuje podobne emocje,zresztą tak samo WTTJ.

A gdyby ktoś koniecznie upierał się,że Gunsi to rasiści to ... niech popatrzy pod względem rasowym,etnicznym na tych,którzy byli i na tych,którzy są w Gunsach ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 25, 2011, 09:33:58 pm »
0
Tam był jeszcze fragment,że nie ogląda dużo tv i.t.d Tak naprawdę Gunsi byli wtedy chłopakami z ulicy,żyli jej problemami,pogadało się z jednym,z drugim,przeżyło coś,zgarnęła/zagroziła im policja,geje,bandyci - opisali to.
Kojarzycie teledysk do The Garden - powstał znacznie później,ale w jakiś sposób pokazuje podobne emocje,zresztą tak samo WTTJ.

A gdyby ktoś koniecznie upierał się,że Gunsi to rasiści to ... niech popatrzy pod względem rasowym,etnicznym na tych,którzy byli i na tych,którzy są w Gunsach ;)

właśnie. Zawsze zastanawiało mnie to dlaczego strony atakujące nie zwracają uwagi na takie szczegóły, jak pochodzenie członków GNR. Sam Slash w takim nie powiniem grać w zespole gdyby Axl faktycznie był takim rasistą za jakiego go uważają nie do końca życzliwi mu ludzie, a mimo wszystko razem z Rudym pozostanie chyba symbolem GNR na zawsze  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2011, 10:25:25 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 25, 2011, 09:35:07 pm »
0
Ale ci ludzie zazwyczaj mają nikłe pojęcie o zespolu, o tym jaka jest historia itp :) ewentualnie są ignorantami, do których nie dochodzą żadne argumenty :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 25, 2011, 10:25:49 pm »
0
To też prawda, najgłośniej zawsze krzyczą Ci co mają niewiele do powiedzenia
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 26, 2011, 08:28:40 am »
0
Najczęściej im się po prostu nudzi i prowokują. A im bardziej ktoś dyskutuje tym chętniej rzucają znów ten sam argument. Bo kłamstwo powtórzone tysiąc razy ma pozory prawdy. Czasem mam wrażenie,że łatwiej bym się ze ścianą dogadał,więc tylko napiszę swoje i tyle,szkoda czasu :) Kto chce to zrozumie,kto nie,to jego problem ;)

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Marvolo

  • Patience
  • Wiadomości: 14
  • Respect: 0
Odp: One in a Million (Guns N' Roses song) - dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 01, 2011, 01:10:26 pm »
0
Uważam, że "One in the Milion" to dobra piosenka. "Tylko" dobra bo Axl pisał lepsze, ale zawsze coś. Co do tekstu to ludzie powinni to interpretować na spokojnie. Axl pisał z perspektywy młodego wieśniaka przyjeżdżającego do wielkiego miasta (coś w stylu Welcome to the Jungle). Z tej perspektywy "czarnuchy" i policjanci, zapewne często agresywni byli zagrożeniem. Nie mam zastrzeżeń co do tej części. Jeżeli coś mi się nie podoba to część o "pedałach" i "imigrantach" roznoszących pierdoloną zarazę. Ale myślę, że to jest coś wynikające z trudnych doświadczeń Axla. Ale najlepszą częścią utworu i tak jest refren. Według Axl'a jest to autoironia, bo jacyś znajomi z Indiany kiedyś skarżyli się, że nie mogą z nim nawet porozmawiać bo kiedy chcą się z nim skontaktować to on nie ma czasu. Jak twierdzi Rose użyli stwierdzenia: "You know we tried to reach you
But you were much to high"

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4317
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna