Autor Wątek: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"  (Przeczytany 52720 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dziekanka

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Respect: 0
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #165 dnia: Kwietnia 16, 2011, 07:05:09 pm »
0
Naprawdę?

Naprawdę!

To się mogę poczuć niezrozumiana i nieakceptowana ze swoją najsłuszniejszą ze słusznych racji! :D Coś zupełnie jak Kierownik.
Another day in our room
Another day in Hell
Another day on the front lines

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #166 dnia: Kwietnia 16, 2011, 10:33:59 pm »
0
No ale. Numer jeden, z oczywistych względów: Dust N' Bones. Jest w tym takie zmęczenie światem, rodzaj dekadenckiej obojętności... Oh! There's no logic here today

Później bym wypisała jeszcze Right Next Door to Hell, Perfect Crime, Back Off Bitch, Double Talkin' Jive - bo są nieprzekombinowanym, wkurzonym, rockowym graniem.


Zacytowałem ten fragment ponieważ zauważyłem ostatnio powrót do początków swojej fascynacji rockowej.
Nie słuchałem wtedy żadnych ballad , niektóre piosenki po prostu omijałem ( teraz się z tego śmieje... ) i wolałem ostre hard rockowe granie.
Teraz tak jakby to wszystko co mnie interesuje zatoczyło koło.
Znów częściej słucham tego typu muzyki.
Mimo to , mój gust muzyczny bardzo się rozwinął przez te kilka lat dlatego pewnych piosenek po prostu nie moge zignorować
ze względu na to , że akurat teraz mam zachcianki na coś innego  ( dlatego z II zdecydowanie wybieram Estranged ).


Z tej płyty jest mi ciężko wybrać najlepszy kawałek.Płyta jest ( według mnie ) dość równa.Co prawda jest NR , monumentalny utwór ale ta piosenka nie budzi we mnie już takich emocji jakie budziła kiedyś.Dont Cry wole w wersji demo ( po prostu bardziej mi podchodzi ).
Pozostałe piosenki mimo , że są świetne nie mogą wygrać z moim faworytem na płycie - Don't Damn Me  :)
Ma wszystko co lubie i to zwolnienie tempa....kiedyś słuchałem tej piosenki do upadłego  ;]  :P
I po takim katowaniu nadal się mi nie nudzi dlatego właśnie ten utwór uważam za najlepszy na płycie.




Offline dziekanka

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Respect: 0
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 16, 2011, 11:44:03 pm »
0
Zacytowałem ten fragment ponieważ zauważyłem ostatnio powrót do początków swojej fascynacji rockowej.
Nie słuchałem wtedy żadnych ballad , niektóre piosenki po prostu omijałem ( teraz się z tego śmieje... ) i wolałem ostre hard rockowe granie.
Teraz tak jakby to wszystko co mnie interesuje zatoczyło koło.
Znów częściej słucham tego typu muzyki.
Mimo to , mój gust muzyczny bardzo się rozwinął przez te kilka lat dlatego pewnych piosenek po prostu nie moge zignorować
ze względu na to , że akurat teraz mam zachcianki na coś innego  ( dlatego z II zdecydowanie wybieram Estranged ).

To widać w pewnym wieku ludziom tak się robi. Od jakiegoś czasu zauważam taki właśnie "powrót do korzeni" u siebie. Mocno przesiany przez to, co spotkałam w muzyce później, więc selektywny, ale jednak - powrót do prostego, punkowego z ducha, grania. Dlatego zresztą November Rain tak mnie teraz do rozpaczy doprowadza - ono jest przekombinowane i tyle.
Another day in our room
Another day in Hell
Another day on the front lines

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwca 10, 2011, 11:22:15 pm »
0
Na "Use Your Illusion I" znajduje się cała masa dobrych piosenek, więc ciężko wybrać tą najlepszą.

Postaram się zatem wymienić te, które najbardziej lubię i opisać dlaczego.

Kolejność nie jest ważna, wypisuję piosenki po kolei, jak lecą z płyty.

Dust N' Bones - bardzo podoba mi się tutaj praca gitary, która kojarzy mi się z Dzikim Zachodem. Równie genialnie brzmi Izzy na wokalu. Ten gość po prostu wymiata! Mimo, że nie ma takiego charakterystycznego głosu jak Axl, to jednak śpiewa bardzo dobrze i uwielbiam go słuchać.

Live And Let Die - ta piosenka jest dowodem na to, że Gunsi robią wspaniałe covery. Słuchałem ostatnio oryginału i w sumie obie wersje mi się podobają, bo to po prostu świetna piosenka. Pewnie wyżej postawiłbym wykonanie GN'R, bo słyszałem je jako pierwsze.

Don't Cry - tu chyba nie trzeba wyjaśnień. Jedna z najpiękniejszych ballad wszechczasów i jeden z największych przebojów Gunsów. Tekst jest bardzo poruszający, niski głos Axla nadaje tej piosence odpowiedni nastrój, zaś końcówka jest bardziej dynamiczna, zarówno jeśli chodzi o głos, jak i o intrumenty. Solówka to na pewno jeden z najlepszych popisów Slasha.

Perfect Crime - mimo, że piosenka jest bardzo krótka to posiada mnóstwo "pałera", co da się zauważyć również na koncertach (patrz Indiana 91' ;)). Uwielbiam wprowadzenie do solówki (zaczyna się w ok. 1:12), mimo że trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Double Talkin' Jive - o tekście nie ma sensu mówić, bo jest go tu bardzo mało, ale tak jak w przypadku Dust N' Bones, wokal Izzy'ego brzmi świetnie. To co najbardziej mnie jednak urzekło to kapitalna nieszablonowa solówka. I tutaj jedno pytanie: gdzieś czytałem, że solo gra Izzy, ale Wikipedia mówi, że gra je Slash. Nie bardzo ufam Wikipedii, dlatego byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi powiedział, co jest prawdą. Pytam dlatego, że solo zupełnie nie brzmi jakby było grane przez Slasha, nie jego styl.

November Rain - bardzo ambitny i porażający rozmachem utwór. To moja ulubiona ballada Guns N' Roses. Mimo, że trwa aż 9 minut, to żadna jej część mi się nie dłuży. Axl pokazuje tutaj swoje niesamowite umiejętności kompozytorskie. Slash z kolei wgniata w fotel swoimi trzema solówkami (w kolejności od najlepszej: trzecia, pierwsza, druga). Gdy oglądam teledysk do tej piosenki, regularnie dostaję ciarek w pewnych "momentach" (np. kiedy na weselu zaczyna padać deszcz, czy podczas ostatniej solówki Slasha, kiedy widzimy otwartą trumnę).

The Garden - ta piosenka ma niesamowity klimat, ponieważ występują tu nagłe i bardzo zauważalne różnice w brzmieniu, pomiędzy poszczególnymi częściami utworu. Zwrotki śpiewane przez Axla są wręcz sielankowe. Z kolei kiedy następuje wejście Alice'a Coopera, nastrój jest wręcz złowieszczy. To właśnie głos Coopera jest wg mnie największym plusem tego utworu, ponieważ doskonale pasuje do śpiewanych przez niego partii.

Garden Of Eden - to z kolei jest esencja rock n' rolla. Ostry i cholernie szybki utwór, z którego bez tekstu można zrozumieć ze dwa wersy. Myślę, że to właśnie z powodu swojej szybkości był tak rzadko wykonywany na żywo, to na pewno bardzo trudna piosenka do wykonania. Mimo, źe nie jest to utwór wybitny, to uwielbiam go słuchać, bo jest bardzo energiczny i potrafi skutecznie "obudzić".

Don't Damn Me - ostatni już utwór w tym zestawieniu. Cenię go za genialny riff i ogólnie za całokształt. Jako, że jest to jedna z najlepszych piosenek na płycie, nie mogę zrozumieć faktu, dlaczego nigdy nie był grany live. Może ktoś z Was zna powody, dla których Gunsi zdecydowali się nie grać Don't Damn Me na żywo?

Z góry dziękuję jeśli komuś zechce się przeczytać moje wypociny do końca. ;)

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwca 11, 2011, 10:33:01 pm »
0
Brzmi jak wypracowanie na polski :D
Co do solówki z DTJ to nic o tym nie słyszałem, ktoś wie coś więcej?

Offline sroka1994

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwca 13, 2011, 12:35:06 am »
0
Ja zdecydowanie November Rain. Za wszystko co w nim. p*********e arcydzieło, a i teledysk świetny. Nigdy mi się nie znudzi. Oprócz tego jest oczywiście Don't Cry, Don't Damn Me, czy Right Next Door To Hell, ale November Rain najlepszy.
P.S. Zróbcie ankietę, czy coś. Niech każdy zagłosuje, zobaczymy, który kawałek najlepszy.  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2011, 12:37:05 am wysłana przez sroka1994 »
Sex, drugs n' Rock N' Roll!

Offline am1110

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +3
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwca 15, 2011, 05:25:06 pm »
0
Na tej płycie chyba nie ma złej piosenki  :) Mi najbardziej w ucho wpadło "November Rain", "Don't Cry", "Dead Horse", "Bad Obsession", "Dust N' Bones".

I zgadzam się z moim przedmówcą, jeśli chodzi o ankietę :)

Offline Mr. Hudson

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • GUNS N' ROSES RULES
  • Respect: +31
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwca 15, 2011, 06:56:31 pm »
0
ja gdzieś czytałem że solówka jest Slasha, że od tej solówki zaczął tak jakby być jeszcze bardziej kreatywny czy coś w tym stylu... nie wiem, bo jak można być jeszcze bardziej kreatywnym niż SZEF :) ??

dla mnie cała płyta miażdży, jak już wielu tutaj napisało zresztą :)
zależy od nastroju, jaki mam... czasem ballady, jak NR czy Don't Cry, a czasem zajebiste szybkie rockowe granie...
..:: SAUL 'SLASH' HUDSON TO PRAWDZIWY MAESTRO ::..

Offline Kokish

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
  • But love like time's got its own plans...
  • Respect: +6
    • Mój blog
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwca 15, 2011, 07:21:55 pm »
0
O takich kawałkach, jak NR czy DC to nie muszę wspominać (choć ostatnio wolę DC Alternate), oprócz nich kocham całą resztę, a najbardziej:

-Garden Of Eden-ktoś coś rozumie z tekstu? Kurna, ma facet dykcję xD
-Live And Let Die-moim zdaniem lepsze od oryginału Wingsów. Te przejścia od wolnej gry, do szybkiego uderzenia...
-I... moja ukochana piosenka z najgenialniejszym solo wokalnym wszech czasów: COMA! Zakochałam się w tym utworze od pierwszego przesłuchania, i moim zdaniem, jest za krótki xD. Solo Slasha + wokal Axla, a to wszystko dopełnione perkusją Matta=muszę jej wysłuchać codziennie.

Jak można być jeszcze bardziej kreatywnym niż SZEF :) ??

No właśnie...  ;)
"A tout le monde
A tout mes amis
Je vous aime
Je dois partir
These are the last words
I'll ever speak And they'll set me free..."
 

Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwca 15, 2011, 10:18:29 pm »
0
-Garden Of Eden-ktoś coś rozumie z tekstu? Kurna, ma facet dykcję xD


z tego co wiem/wydaje mi się, Garden Of Eden było przyspieszane elektronicznie .. w końcu GnR nigdy nie zagrali tego na żywo ;)
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

Offline Veronika654

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Kobieta
  • Every Girl is a Riot Grrrl!
  • Respect: +96
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwca 16, 2011, 12:42:54 pm »
0
Tu zaśpiewali to na żywo :P
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=APW9DrHF980" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=APW9DrHF980</a>

Zdyszał sie chłopak.
Lubię Zqyxa, Duffa, Alice Cooper i moje studia :wub:

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwca 17, 2011, 12:43:09 pm »
0
Ja tylko gdzieś czytałem że wszystkie ścieżki (tj. gitara) do tej piosenki nagrywał Slash.

Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwca 17, 2011, 10:48:19 pm »
0
Tu zaśpiewali to na żywo :P
http://www.youtube.com/watch?v=APW9DrHF980
Zdyszał sie chłopak.


wybacz, tu niedoinformowanie dało o sobie znać  ;)
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12076
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwca 17, 2011, 11:02:49 pm »
0
To z Rock In Rio 91 ?

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Najlepszy utwór - "Use Your Illusion I"
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwca 18, 2011, 01:43:32 am »
0
spodenki i ta jakość nagrania się zgadzają, więc chyba tak.

 

Use Your Illusion III

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4522
Ostatnia wiadomość Listopada 12, 2009, 11:15:12 am
wysłana przez JackW