Autor Wątek: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)  (Przeczytany 11996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Dr Drei napisał:
a jaka jest roznica miedzy Fortusem a Slashem? przeciez Slasha tez mozna wynajac jako muzyka sesyjnego
-zagra z kazdym za odpowiednie $, a wybor reperturaru wykonawcow z ktorymi gra niewiele sie rozni od
tego Fortusowego

VR = grupa muzykow (bo zespolem to nie mozna tego w obecniej formie nazwac) skupiona wokol muzyka sesyjnego Slasha
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
rose84 napisała:
ano taka jest roznica, ze Slash nie jest z zawodu muzykiem sesyjnym, a jego udzial w roznych (takze momentami kiczowatych projektach) to nic innego jak popularne w showbiznesie wystepy goscinne...
ponadto Slash jest muzykiem kapeli Velvet Revolver, a nie "najmenikiem" wypozyczonym do odbebnienia swej roboty...Slash jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych gitarzystow w dziejach rocka i nic tego nie zmieni !!! koles zapracowal sobie juz na to miano za czasow Guns N'Roses, wiec nawet jak zapewne zasugerujesz, autodestruktywny ped na kase, nie wplynie na zmiane kart historii  Cool
poza tym wskaz mi projekt Fortusa, ktory by chociaz w ulamku procenta dorownal Slash's Snakepit...?

zaznaczam, ze nie mam nic do muzykow sesyjnych, ktorzy sa po prostu do wynajecia - to ich praca  Cool wkurza mnie jednak - i bede przy tym obstwac - ze moj ukochany zespol stal sie zlepkiem wlasnie takich muzykow... Cry ta kapela zasluguje na zacniejsza terazniejszosc jak i przyszlosc
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dr Drei napisał:
Cytat: rose84  Dzisiaj o 01:19:21 am
ano taka jest roznica, ze Slash nie jest z zawodu muzykiem sesyjnym, a jego udzial w roznych (takze momentami kiczowatych projektach) to nic innego jak popularne w showbiznesie wystepy goscinne...


wystepy goscinne? chaltura - nazwijmy rzeczy po imieniu jak tu:

<a href="http://www.youtube.com/v/BHr91xChx94&ap=%2526fmt%3D18&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/BHr91xChx94&ap=%2526fmt%3D18&rel=0</a>


w czasach GNR tez gral goscinnie ale z ludzmi pokroju Michaelem Jacksona a nie z takimi jak Paulina Rubio (widzisz roznice???)

no wlasnie zaczynal jako muzyk w legendarnej zbuntowanej kapeli a teraz stal sie panem do wynajecia (rowniez muzykiem sesyjnym) ktory
za odpowiednia kwote zagra na weselu czy pojawi sie w popularnym programie tv, za dodatkowa oplata moze zalozy stroj klauna

Cytat: rose84  Dzisiaj o 01:19:21 am
ponadto Slash jest muzykiem kapeli Velvet Revolver, a nie "najmenikiem" wypozyczonym do odbebnienia swej roboty...Slash jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych gitarzystow w dziejach rocka i nic tego nie zmieni !!! koles zapracowal sobie juz na to miano za czasow Guns N'Roses, wiec nawet jak zapewne zasugerujesz, autodestruktywny ped na kase, nie wplynie na zmiane kart historii  Cool
poza tym wskaz mi projekt Fortusa, ktory by chociaz w ulamku procenta dorownal Slash's Snakepit...?


VR jest w stanie rozkladu poki co i jak dobrze wiesz zaden z ich czlonkow (moze poza Kushnerem) nie jest zainteresowany zeby to zmienic -
kazdy jest zajety czym innym. Slash byl jednym z najlepszych gitarzystow na swiecie - pewnie ze tak i nie zamierzam tego kwestionowac ale
od 2000 r nie nagral dobrej plyty, a jego gra na gitarze niestety ulegla pogorszeniu, znacznie obnizyl loty w tej kwestii (tzn nie gra na miare potencjalu np w VR - gdzie jak na ostatniej plycie praktycznie zabraklo jego solowek bo jak stwierdzil znudzilo mu sie juz ich granie). Zreszta sama przywolalas Snakepit - pominelas jego gre w VR -ciekawe czemu? Boli mnie to ze kiedys jeden z moich idoli zniszczyl wlasnie ta reputacje przez swoje postepowanie poprzez granie z kim popadnie, co popadnie i rozmienianie sie na drobne. A owszem rozpoznawalny jest jeszcze bardziej niz gdy gral w GNR - poprzez nieustanne lansowanie sie w mediach. Oby opamietal sie i nagral solidna plyte solowa bo jesli nie to dla wielu fanow Slash przepadnie.

Cytat: rose84  Dzisiaj o 01:19:21 am
zaznaczam, ze nie mam nic do muzykow sesyjnych, ktorzy sa po prostu do wynajecia - to ich praca  Cool wkurza mnie jednak - i bede przy tym obstwac - ze moj ukochany zespol stal sie zlepkiem wlasnie takich muzykow... :'( ta kapela zasluguje na zacniejsza terazniejszosc jak i przyszlosc


gdyby nie ci muzycy nie byloby ani koncertu w Polsce, ani ChD - a oboje wiemy ze to naprawde dobra plyta. gdyby nie ci muzycy zespol skonczylby
sie na zawsze w roku 93 i teraz pozostaloby Ci tylko ogladanie z lezka w oku klipow na VH1, nie mowiac o jakiekolwiek przyszlosci, czyli nagrywaniu plyt i jezdzeniu w trasy koncertowe

nie bede sie wypowiadal na temat umiejetnosci i tworczosci solowej Fortusa bo jej po prostu nie znam, a tym bardziej porownywal jej ze Slashem
chodzilo mi tylko o mechanizm dzialania "muzyka do wynajecia" - ktory moim zdaniem jest identyczny zarowno w przypadku Richarda jak i Slasha
z ta jednak roznica (jak sama wspomnialas) Fortusa to byl od zawsze sposob na zycie a Slasha dopiero od kilku lat  - kiedy opuscila go wena
tworcza - wczesniej bowiem zarabial na zycie jako gitarzysta GNR
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Mała prośba ode mnie:
kulturalnie i na temat proszę

« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 10:22:05 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Odp: Muzycy sesyjni,a Guns n' Roses/Velvet Revolver
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 07, 2009, 09:27:19 am »
0
Oczywiscie podpisuje sie pod wszystkim co napisała Rose :)

slicznie sie wpasowal w klimat z tym kapeluszem  :D
no i powalajaca wszechstronnosc tego Pana  :D :D :D

kocham goscia :*********** mam nadzieje, ze zagra na moim weselu  :D



PS: new Gn'R = grupa muzykow sesyjnych skoncentrowanych wokol osoby Axl'a Rose
A to jest jeden z NAJPIEKNIEJSZYCH postów na tym forum :D :D :D
Brawo Ania ;************************************

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Muzycy sesyjni,a Guns n' Roses/Velvet Revolver
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 07, 2009, 09:35:56 am »
0
Drei: "nazywaj ich jak chcesz jesli beda nagrywac takie plyty jak ChD + grac takie koncerty jak ten w Wawie to wisi mi to kolo dupy jak sie ich nazwie"

No właśnie, sęk w tym, że póki co nagrali tylko jedną płytę i nic nie wskazuje na następną i zagali tylko jeden koncert w Polsce i nic nie wskazuje na następny :(

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Muzycy sesyjni,a Guns n' Roses/Velvet Revolver
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 07, 2009, 10:07:33 am »
0
no VR nagrali co prawda 2 plyty ale daleko obu do ChD

juz nie mowiac ze nie raczyli zagrac dla polskiej publicznosci - a ja np bilet kupilem wtedy...
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Muzycy sesyjni,a Guns n' Roses/Velvet Revolver
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 07, 2009, 10:16:01 am »
0
Sztuka czytania ze zrozumieniem naprawdę zanika w narodzie? eh... Nie mam siły.

Fortus jest zasadniczo muzykiem sesyjnym,choć ma na koncie 3 płyty : Love Spit Love i Pale Divine. Mnie nie przekonują w takim stopniu jak pierwszy Snakepit,ale jest tam parę świetnych kawałków,choć oczywiście to kwestia gustu.
Z kolei Slash to zasadniczo nie jest muzyk sesyjny,choć biorąc pod uwagę ilość występów gościnnych można mieć pewne wątpliwości...już nawet nie w ilości rzecz,co czasem w jakości. Ale skoro lubi,to niech gra. Im więcej nagra,tym większa szansa na to,że będzie to coś dobrego ;)

Natomiast poza nimi nie widzę w Gunsach i VR nikogo,kto już na pierwszy rzut oka jest muzykiem sesyjnym,ale nie mam czasu,żeby teraz się w to wgłębiać.

Dobra,uściślam temat.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 10:21:37 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 07, 2009, 10:50:32 am »
0
Cytuj
Slash jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów w dziejach rocka i nic tego nie zmieni !!! koles zapracowal sobie juz na to miano za czasow Guns N'Roses, wiec nawet jak zapewne zasugerujesz, autodestruktywny ped na kase, nie wplynie na zmiane kart histori

Zgadzam się. Ale raczej wpłynie na jego aktualny odbiór, co zresztą widać ma miejsce.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 07, 2009, 11:24:23 am »
0
A ja odnoszę wrażenię że zwolennicy Slasha nie są obiektywni.Np.Boski_Krzychu wyśmiewa i atakuje Fortusa bo zagrał gościnnie z zespołem country, ale z drugiej strony milczy i akceptuje gdy Slash chałturzy z latynodancepop  Pauliną Rubią,bądż chłopie konsekwentny i krytykuj jak trzeba nawet swojego muzycznego Boga,nie kłuje cię w oczy z kim gra?Z tymi muzykami sesyjnym to też lekka przesada....ktoś twierdzi że obecne Guns N'Roses to Axl +muzycy sesyjni,proszę mi powiedzieć czym różnił się skład który zagrał w Warszawie z tym który nagrał Chinese Democracy?Przecież ci ludzie są w zespole od lat ! Czym różni się obecne Guns N'Roses od Velvet Revovler?Nie widzę różnicy :D Jak Slash i Duff znajdą wokalistę to nie będzie śpiewak sesyjny?
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 11:50:50 am wysłana przez Zqyx »

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 07, 2009, 11:39:02 am »
0
Za 3 godziny wyjeżdzam na 10 dni do Grecji, ale jak wróce, to takiego posta je***, że dostane bana jak stąd do Leningradu. just a little patience.

Słodniaście... ale nie musisz robić śmietnika. Ostrzeżenie słowne. krelke
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 11:41:37 pm wysłana przez krelke »


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 07, 2009, 02:44:52 pm »
0
Muzycy Axla to zwykli najemnicy a nie muzycy sesyjni powiedziałbym nawet..

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2009, 02:50:53 pm »
0
Egipcjanie dzięki najemnikom wygrywali wojny...
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2009, 03:09:19 pm »
0
a GNR wygra wojne o prawdziwego Rock n rolla! yeah!

This is Sparta! (wiem to nie pasuje but who cares)

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 07, 2009, 03:10:31 pm »
0
lepiej zeby VR nie znalazl tego wokalisty bo to dopiero bedzie NAJEMNIK

przyjdzie i bedzie musial zaspiewac w gotowych piosenkach (bo jak twierdza muzycy VR maja juz sporo napisanego materialu
na nastepna plyte)

a jesli nie chca stracic reszty fanow to nie bede mogli sobie pozwolic na pisanie wszystkiego od nowa -gdy w koncu znajda wokaliste
a nastapi to nie wczesniej niz w 2010 roku (Loaded, solo Slasha)+ ew. dogranie wokali, mixing, mastering, bla bla -
moze nastepna plyta VR wyjdzie w 2011

a to juz 4 lata bedzie od poprzedniej


[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2009, 10:11:54 pm »
0
nie martw się Drei, niektórzy nagrywali płyty dłużej.

Raany, ludziska. Krytyka swoich idoli - byłych lub teraźniejszych - rzecz normalna. Tylko dlaczego do cholery za każdym razem wchodząc na forum muszę czytać te same posty? <olaboga> No ale przynajmniej jest temat dotyczący tego :P
Słuchajcie, to co Panowie Fortus i Slash robią - i tak oni będą o tym decydować. Okej. Slash ma dużo wpadek, czasem gościa nie rozumiem, ale to już jest jego sprawa, ja tam patrzę na to za co go uwielbiam i tyle. Nie podoba Ci się Fortus - nie wchodzisz do galerii z jego zdjęciami. Nie podobają mi się niektóre zachcianki Slasha - nie przejmuję się nimi i je ignoruje. Prosta sprawa, a jak ułatwia życie :)
Każdy ma swój sposób na egzystencję. Fortus jest klasycznym muzykiem sesyjnym. Slash występuje sobie gościnnie...Okej, mnie kolą w oczy jego występy z Rubio itd. ale polecam wszystkim również jego inne gościnne występy. Vocalise, Vangence is mine z Alice Cooperem, Street Child (Boże co za solo!)... mogę podać jeszcze kilka dobrych przykładów skoro widzę, że nie znacie :) Nie ograniczajcie swoich wypowiedzi tylko do tych przykładów popowych, bo to nie jest wszystko. Slash po GN'R grał bez pasji? Polecam wam koncerty Slash's Blues Ball. Nigdy ani wcześniej, ani później nie grał tak jak tam. Racja, teraz widać, że nie za bardzo chce mu się biegać po scenie, ale swoje już w historii rocka zrobił i tego nie odbierze mu nikt.

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 07, 2009, 10:54:05 pm »
0
Slash po GN'R grał bez pasji? Polecam wam koncerty Slash's Blues Ball. Nigdy ani wcześniej, ani później nie grał tak jak tam. Racja, teraz widać, że nie za bardzo chce mu się biegać po scenie, ale swoje już w historii rocka zrobił i tego nie odbierze mu nikt.

bardzo lubie Blues Ball, gdyz kocham bluesa, wykonanie Thrill Is Gone z klawiszami i wokalem Teddiego Zig Zaga jest mistrzowskie
tyle ze to byly lata 96-97 - minela ponad dekada ! ilez mozna zyc przeszloscia... wielu z nas zylo przeszloscia jesli chodzi o GNR do listopada 2008
oby Slash nam pokazal swoja plyta solowa powrot do przeszlosci wtedy nie bedzie trzeba dyskutowac o jego wystepach w Amerykanskim Idolu
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Muzycy sesyjni w Guns n' Roses/Velvet Revolver ( Fortus/Slash i reszta)
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 07, 2009, 11:06:00 pm »
0
a GNR wygra wojne o prawdziwego Rock n rolla! yeah!

Nie da się tego inaczej wyrazić jak 'gówno wiesz o RnR'

Za 3 godziny wyjeżdzam na 10 dni do Grecji, ale jak wróce, to takiego posta je***, że dostane bana jak stąd do Leningradu. just a little patience.

Kogo to obchodzi? Jedz i nie wracaj.

 

The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.

Zaczęty przez mikus666

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5298
Ostatnia wiadomość Marca 06, 2012, 03:00:04 pm
wysłana przez Zqyx