Autor Wątek: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?  (Przeczytany 35760 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cveni

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +18
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #105 dnia: Września 22, 2012, 12:36:42 am »
0
Gdy byłem nastolatkiem (jak to nostalgicznie brzmi :P) głównie muzyka słuchana w radiu czy telewizji kształtowała mój gust muzyczny. Na szczęście to już daleka przeszłość, a zmiany przyszły z nietypowego źródła, bo o starszych zespołach zacząłem się dowiadywać z... gier. A dokładniej to z serii Grand Theft Auto która ukazała mi starsze oblicza różnych gatunków m.in. popu, rapu czy w końcu rocka. Tak oto grzebiąc w playlistach radiostacji z San Andreas natknąłem się w 2005 roku na Welcome To The Jungle no i reszta poszła już z górki ;) Od tego czasu zapoznałem się z wieloma wykonawcami głównie związanymi z rockiem i metalem, ale Gunsi to nadal moja ulubiona kapela :)

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #106 dnia: Września 26, 2012, 12:09:52 am »
0
Guns N' Roses było obecne w moim domu od momentu kiedy byłem jeszcze dzieciakiem. Tylko nie miałem kompletnie pojęcia, że to Guns N' Roses. Pamiętam gdy miałem około 10 lat, usłyszałem w Radiu ZET: "Za chwilę na naszej antenie Guns N' Roses". Pomyślałem wtedy: "Guns N' Roses... Guns N' Roses? Jak można tak głupio nazwać zespół?"  :lol: Mój Tata często słuchał kawałków z Iluzji, dlatego kojarzę z tamtych czasów Don't Cry, Estranged, November Rain czy Knockin' On Heavens Door, oczywiście nie wiedząc kto to wykonuje. O KOHD na początku myślałem, że wykonuje go aż trzech (!!!) wokalistów  :lol: Wszystko się zmieniło, gdy w wieku 15 lat usłyszałem Welcome To The Jungle. To było takie uczucie jakbym nagle odkrył Amerykę :D Stwierdziłem: "Cholera, dobry kawałek, co to zespół? Guns N' Roses? Trzeba posłuchać". W ręce wpadła mi płytka Greatest Hits. Przesłuchałem od początku do końca i chyba wtedy stałem się innym człowiekiem, bo pierwszy raz w życiu usłyszałem krążek, na którym podobał mi się każdy utwór, każdziutki. Od tamtej pory słucham Gunsów. Potem był Apetyt, następnie Iluzje, w międzyczasie wplotło się gdzieś Spaghetti etc. etc. 6 lat za mną.

Offline CookieMonster169

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 899
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +715
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #107 dnia: Września 26, 2012, 08:10:09 pm »
0
U mnie zaczęło się od Jacksona, a właściwie Slasha w klipie do "Give in to me". Parę ładnych lat temu to było. Spytałam się brata kto to i mi trochę powiedział o Gunsach. Potem miałam totalnie nieokreślony gust muzyczny i zapomniałam o ich istnieniu, przypomnieć musiał mi znów Jackson, a właściwie to "Black & White" z udziałem Kudłatego. Uznałam, że gra genialnie i postanowiłam przeszukać YouTube'a. Pierwszy kawałek, który usłyszałam to "Paradise City", z miejsca się w nim zakochałam i przesłuchałam całe AFD, a potem Iluzje itd. Stałam się wręcz uzależniona od ich muzyki. Właściwie to dzięki GNR pokochałam rock  :P

Offline Maly_Rastaman

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: 0
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #108 dnia: Października 28, 2012, 01:24:47 am »
0
Ja poznałem Gunsów przez Panią od Anglika. Kazała mi sie nauczyć Knockin on Heavens Door na konkurs jakis tam... wgłębilem sie w dyskografię, zacząłem słuchać Paradise City, Don't Cry itd. Pewnego dnia dowiedziałem się że brat mieszkający w Stanach był ich wielkim fanem. Miał całą dyskę ale... ojciec do Stanów wysłał  :facepalm: Za to zostały dwie kasety (piracik Appetite i Use Your Illusion tylko taka wersja co w sumie były 4 kasety a to jedna z nich) i ojciec mi dał Chinese Democracy którą na urodziny dostał. Zakochałem się w tych kawałkach, płytach i tak jest do teraz. :)
Hate! I'm your hate! \m/

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #109 dnia: Października 28, 2012, 08:44:30 am »
0
Witamy kolegę Rastamana! Działał kolega też w środowisku fanów LP? Pytam bo ja kiedyś działał  :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline iwikiwi

  • Patience
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 30, 2012, 09:27:30 pm »
+2
U mnie zaczeło się w dość standardowy sposób. W poprzednie wakacje robiłam praktyki i miałam całkiem fajną ekipę, która słuchała eski rock, gdzie usłyszałam m.in. SCOM, potem w classic rocku usłyszałam Don't Cry, Paradise City i już wiedziałam, że to jest to, jednocześnie zastanawiając się, gdzie ja żyłam do tej pory, że tego nie znałam!? Najlepsze jest to, że wciągnęłam w Gunsów nie tylko swojego chłopaka, ale też brata, siostrę, tatę, a przede wszystkim mamę, która jest niemniej zaangażowaną fanką niż ja! To ona zresztą pokazała mi Estranged, które uwielbiam bezgranicznie i w taki to sposób od roku moje życie kręci się wokół Gunsów :D

Offline Maly_Rastaman

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: 0
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 30, 2012, 11:07:37 pm »
0
Witamy kolegę Rastamana! Działał kolega też w środowisku fanów LP? Pytam bo ja kiedyś działał  :P

Tak, tak :) dalej działam :) Gunsi i Panki to moje dwa ukochane zespoły ;) jak mniemam Ty jesteś (byłeś) Mikey_LP ? ;D
Hate! I'm your hate! \m/

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 03, 2012, 09:57:23 am »
0
Ano miałem taki dość długi epizod w życiu i zostało mi to, że kilka osób z kręgu LP dalej mówi do mnie Mikey... Pana Mielonego nie mogę tego oduczyć  :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 23, 2012, 09:54:13 pm »
0
Pisałem już kiedyś na FB, więc żywcem skopiuję :D Niestety facebook ma ograniczoną ilość znaków w postach, więc jest to ciut skrócone...

Około 5 lat temu, podczas pasjonującego i jakże ciekawego zajęcia, czyli siedzenia na kanapie, włączyłem telewizję i przeglądając kanały zatrzymałem się na chwilkę na MTV. Otóż w pewnym programie telewizyjnym puszczanym właśnie przez tą sta
cję, leciały urywki jakichś teledysków lat '60 - '80. Byłem wtedy na etapie całkowitego zadurzenia w muzyce punk rockowej. Ale o tym później. Zatrzymałem się na tym kanale, ponieważ leciał akurat znany mi teledysk do znanego mi wcześniej 'The Final Countdown' grupy Europe. Wyszedłem z pokoju i wróciłem po ok. 5-10 minutach. Akurat kończył się teledysk do 'Home Sweet Home'. I wtedy się zaczęło. Charczące dźwięki gitary odbijały się echem..Na ekranie widać było podjeżdżający autobus. Wysiadł z niego młody mężczyzna ze źdźbłem w ustach i czapką odwróconą 'tył na przód'. Rozległo się ciche: "oh my god..." i w tym momencie pierwszy raz ciarki przeszły mnie od piosenki. Kiedy dziki zespół z szalonym wokalistą, rock n' rollowym, old schoolowym gitarzystą i kudłatym, wirtuozem gitary solowej w śmiesznym kapelusiku, a także punkowym cowboyem basistą i nadpobuliwym szczerzącym się perkusistą grał na scenie szalone dźwięki muzyki, zrozumiałem, że TO jest prawdziwa muzyka. Ten jeden prawdziwy, surowy Rock N' Roll. Słuchałem 'Welcome to the jungle' jeszcze długo...później słuchając jakiejś składanki Top 50 rockowych utworów, czy coś w tym stylu, natknąłem się na znane wcześniej Knockin' on Heavens Door, jednak zupełnie mi obce, byłem w szoku. Z utworu niemal genialnego ten sam gang, który szalał przy WTTJ, wycisnął coś pięknego. Z początku myślałem, że śpiewa tam co najmniej 2-4 wokalistów. W. Axl Rose kompletnie mnie oszołomił. W mojej opinii, on był, jest i będzie jednym z największych wokalistów wszech czasów. Po prostu geniusz. I właśnie w tym dniu, zacząłem przeszukiwać Internet w celu słuchania Guns n' Roses. Rzuciłem głęboko do kąta swoje Punkowe upodobania, choć sama ideologia zawsze była w moim sercu. Zresztą wciąż jest...I dokładnie wtedy, w grudniu 2007 roku rozpocząłem swoją przygodę z GnR. Akurat tak się złożyło, że do momentu wydania 'Chinese Democracy' znałem już każdy kawałek, każdy cover. Wszystko. Po prostu żyłem tym zespołem. Kiedy usłyszałem po raz pierwszy ChD byłem w szoku...nie mogłem uwierzyć, że to zostało wydane pod nazwą Guns N' Roses. Nie mogłem uwierzyć, że W. Axl Rose zrobił to. Kilka piosenek było nawet w porządku, ale to nie było to samo. Miałem o tym to samo zdanie co do dziś wiele osób. Całkowicie olałem tą płytę i słuchałem dalej starego, prawdziwego Guns N' Roses. Od samych początków, łącznie z L.A. Guns czy Hollywood Rose. Wszystko było OK. Kiedy w 2011 roku dowiedziałem się, że Gunsi mają grać w Polsce (wtedy jeszcze z wersją 30 czerwca) wiedziałem, że muszę tam być. Obejrzałem wszystkie koncerty trasy 2006, konccerty z lat 2001-2002, a także wybrane z lat 2008-2011. Zacząłem też uważnie analizować, wszystkie elementy koncertów. Po pewnym czasie zdecydowałem się polubić ChD. Dwa miesiące słuchania przyniosło niesamowite efekty. Kocham tą płytę. Nie tak jak Appetite For Destrucion, czy Use Your Illusions, ale i tak ją kocham. Zrozumiałem geniusz Axla i jego chęć rozwoju. Nie chcę tutaj negować pozostałych członków, którzy pozostali w surowym rocku, ale William Axl Rose jest czlowiekiem specyficznym, i odziwo w wiele cech mamy wspólnych. Tak czy inaczej, przygotowania do koncertu trwały. Wciąż zapuszczałem korzenie w tym zespole. W dniu koncertu byłem tak podniecony, że nie do końca rozumiałem co się dzieje. Mimo prawie 3 godzin czekania nie straciłem ani na chwilę nastroju. Wiedziałem, że w końcu wyjdą. Zespół zagrał tak dobrze, jak chyba nigdy...przynajmniej w moim odczuciu. Minęło już tyle czasu od 11 lipca, a ja wciąż się tym cieszę. Teraz, kiedy mam bilety na Slasha i 13 lutego mam go zobaczyć, ciągle skupiam się przede wszystkim na utworach z czasów Guns n' Roses.
Po 5 latach życie z tym zespołem, muszę przyznać, że jestem w 150% uzależniony od nich. Nie wyobrażam sobie dnia, czy nawet chwili bez nich. Ale to dobrze. W każdej sytuacji ich muzyka, czy nawet wywiady, teksty czy cokolwiek innego działa na mnie dobrze. Żyję nimi. To znaczy...pod żadnym pozorem nie chcę być nimi! To w ogóle nie realne. Ale to właśnie Guns N' Roses czyli przede wszystkim: W. Axl Rose, Jeff 'Izzy Stradlin' Isbell, Saul 'Slash' Hudson, Duff 'Rose' McKagan oraz Steven 'Popcorn' Adler są moimi największymi inspiracjami, idolami i przede wszystkim tym kimś, bez kogo nie wyobrażam sobie dzisiejszego życia. Nie liczę na reunion. To nierealne. Każdy z nich tworzy teraz własną muzykę, i każdego jestem fanem. 29 grudnia 2011 roku dołączyłem do NightrainStation (http://www.gunsnroses.com.pl/). Czytywałem je już wcześniej, jednak dopiero wtedy dołączyłem. Szczerze mówiąc, praktycznie codziennie, chociaż przejrzę newsy, czy przywitam się, ale jestem tam chociażby ze względu na to, że pragnę odkrywać GnR jeszcze bardziej. Najniebezpieczniejszy Zespół Świata opanował mnie całego.

WindOfChange

  • Gość
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 23, 2012, 10:18:32 pm »
0
Kilka zespołów poznałam w jakiś ciekawy sposób, typu - kasety odgrzebane na strychu przez koleżankę, albo płyty rodziców puszczane mi od dzieciństwa...
Gn'R niestety do nich nie należy :P
Słuchając od jakiegoś czasu zespołów typu Iron Maiden, Metallica, Pink Floyd, RHCP etc, etc, buszując w internecie natknęłam się kilka razy na nazwę Guns N' Roses. Ściągnęłam chyba wtedy kilka utworów z UYI, i zdaje się, że były to Coma, Dead Horse i Don't Damn Me. podobały mi się, ale niezbyt zachwycały... (chociaż potem o wiele bardziej je polubiłam, ale musiało minąć sporo czasu :P). No i wiedziałam też, że słyszane dziesiątki razy w radiu KOHD też jest ich. Minęło kilka miesięcy, i natknęłam się gdzieś na Welcome to the jungle, znalazłam wykonanie Don't Cry z Tokyo '92... I SIĘ ZACZĘŁO  :vampire:  :lol: Zagłębiłam się bardziej w ich twórczość, kupiłam płytę Appetite for Destruction, której słuchałam po kilka razy dziennie, i ogólnie przez dobre dwa albo trzy miesiące katowałam Gunsów ('starych' w większości, ale kilka utworów z ChD również ;) ) tak, że potem przez jakiś czas nie mogłam ich słuchać :P Po krótkiej przerwie oczywiście do nich wróciłam :lol: i do dziś pozostają jednym z moich ulubionych zespołów :D

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 29, 2012, 12:49:01 pm »
0
U mnie to się zaczęło w liceum, kiedy to zmieniłem gust muzyczny  :D Wcześniej słuchałem polskiego Hip-Hopu, bo za gimbusa to było fajne. Potem w liceum chciałem rozszerzyć swoje muzyczne zainteresowania. Przypadkiem trafiłem na Welcome To The Jungle i zacząłem się zagłębiać w twórczość GNR. Muzyka Guns N' Roses towarzyszyła mi od liceum, przez studia  i tak mi zostało do dzisiaj.

Offline SleepingSheep

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Respect: +376
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 21, 2013, 10:15:22 pm »
0
Prawie rok temu czytałam artykuł na temat kłótni Axla z Kurtem Cobainem (nie byłam i nie jestem fanką Nirvany, ale zawsze mnie tego typu konflikty ciekawiły; poprawiałam sobie nimi humor). Potem weszłam na youtube, żeby ot tak sprawdzić jakie kawałki grają Guns N' Roses i co to w ogóle za zespół (nazwa była dziwnie znajoma, ale jakoś mi się nie kojarzyła z niczym szczególnym). Trafiło akurat na ,,Don't Cry". Zauważyłam, że ten utwór ma teledysk, ale w tamtym okresie czasu nie miałam w zwyczaju ich oglądać (dziwię się sobie). Nie wiedzieć czemu, jednak kliknęłam i obejrzałam. Coś mnie tknęło. Zastygłam w bezruchu i oniemiała wgapiałam się w ten teledysk. Jeden z najlepszych jaki widziałam. I przede wszystkim tak dobrze mi znany utwór, który od tego dnia stał się jednym z moich ulubionych. Nigdy nie myślałam, że jedno kliknięcie na youtube może odmienić życie na najbliższe lata. Ciekawa jestem, czego bym słuchała teraz, gdyby nie było Gunsów.
And she's buying a stairway to heaven...

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 21, 2013, 10:39:32 pm »
0
Standardowo przeglądałyśmy z koleżanką teledyski na you tubie i w pewnym momencie stwierdziła, że puści mi piosenkę, którą na pewno znam. Puściła November Rain jednak wtedy jakoś nie zwróciłam zbytnio na nią uwagi. Jakiś czas potem spędzając wieczór w podobny sposób postanowiłam ją przesłuchać raz jeszcze... a potem jeszcze raz... i jeszcze... i przepadłam już całkowicie zarówno w odniesieniu do niej jak i całego GNR:)
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #118 dnia: Października 04, 2013, 10:03:31 am »
0
U mnie zaczęło się od Jacksona, a właściwie Slasha w klipie do "Give in to me". Parę ładnych lat temu to było. Spytałam się brata kto to i mi trochę powiedział o Gunsach. Potem miałam totalnie nieokreślony gust muzyczny i zapomniałam o ich istnieniu, przypomnieć musiał mi znów Jackson, a właściwie to "Black & White" z udziałem Kudłatego. Uznałam, że gra genialnie i postanowiłam przeszukać YouTube'a. Pierwszy kawałek, który usłyszałam to "Paradise City", z miejsca się w nim zakochałam i przesłuchałam całe AFD, a potem Iluzje itd. Stałam się wręcz uzależniona od ich muzyki. Właściwie to dzięki GNR pokochałam rock  :P

Widze ze niejedna osoba swoją muzyczna przygodę rozpoczeła od michaela :P mały offtopic :P
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2013, 10:17:17 am wysłana przez TheWlo »

Offline Tymeg

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +138
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #119 dnia: Października 04, 2013, 11:46:30 am »
0
Ja poznałem GNR dzięki MTV: rok 1991 i teledysk do YCBM. Dynamiczna muzyka, fragmenty z wypasionego filmu (Terminator 2), bezbłędne: Hasta la vista, baby! Arnolda i Yeah! Axla na koniec. Dla trzynastolatka jak znalazł, nadchodzi okres buntu i dojrzewania 8)
Potem były kolejne klipy, pirackie kasety UYI, oryginalna AFD i Gunsi znaleźli się pierwszej trójce moich muzycznych ulubieńców.

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4318
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna