Autor Wątek: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?  (Przeczytany 35765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Groszek001

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 23, 2012, 02:59:58 pm »
0
Hmm...moja historia z Gunsami zaczęła się dzięki...Michaelowi Jacksonowi. :D Mianowicie w wakacje 2010 roku na forum o MJ-u poznałam dziewczynę o imieniu Weronika i zaczęłam z nią pisać o Michaelu. Bardzo dobrze mi się z nią rozmawia mimo różnicy kilku lat jeśli chodzi o nasz wiek. Ona jest młodsza. :)  Pewnego dnia przesłała mi fragment opowiadania o Gunsach. Bardzo mi się spodobało, więc zaciekawiłam się co ona widzi w tych ludziach. Weszłam na youtube'a i 1. ich piosenką, którą usłyszałam było "Knockin' on heaven's door". To był szok! Po prostu wtedy odleciałam gdzieś daleko. Zapytałam brata, który jest trochę moim autorytetem muzycznym: "Ej ja to znam, a Ty?" On nie znał, więc się zdziwiłam. I od tej pory zaczęłam słuchać coraz więcej i intensywniej. Potem wywiady, koncerty itp, itd. Slasha kojarzyłam (ale nie wiem czy z zespołem czy jako osobę, a zespół tylko z nazwy). I tak od sierpnia 2010 roku jestem ich zagorzałą fanką i obrończynią. Żałuję tylko tego, że nie urodziłam się chociażby z 10 lat wcześniej, żeby ich muzyka dorastała i dojrzewała razem ze mną. A propos tej dziewczyny-Weroniki: zobaczymy się 11 lipca w Rybniku!  :radocha:  I niech mi nikt nie mówi, że muzyka nie łączy ludzi.  :P
Zapomniałam jeszcze dodać, że od tamtego czasu zmieniłam się. Nie wiem, czy na gorsze, czy na lepsze. Na pewno jestem odważniejsza, nie obchodzi mnie opinia innych i chyba stałam się bardziej "wyzwolona" (jakkolwiek to zabrzmi). Ale najważniejsze jest to, że od nich zaczęłam się interesować muzyką rockową (tą starą) i wiem co chcę w życiu robić i wiem, że jeśli nie przestanę w to wierzyć, dokonam tego. Gunsi są moją inspiracją i już teraz wiem, że wiele im zawdzięczam. Dzięki nim zmieniam swoje życie wielkimi krokami. Żeby być tym, kim chcę-sobą.

Offline DeAd.HoRse

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's so easy when everybody's tryin' to please me!
  • Respect: -1
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 25, 2012, 11:59:05 pm »
0
Raz siedziałem sobie jak byłem mały ze starszymi przed telewizorem i na MTV akurat leciało NR.
Zapytałem się co to a mój tata odpowiedział, że to świetny utwór, świetnego zespołu Guns N' Roses.
Szczerze powiedziawszy nie zbyt przypadł mi do gustu bo byłem za mały i za głupi aby pojąć jak chłopaki z GNR są zajebiste :)
Chyba mniej więcej rok później jak jechałem na wakacje rodzice mnie katowali w samochodzie obydwoma Iluzjami.
Dopiero po upływie kilku lat sam z własnej inicjatywy kupiłem sobie AFD później odkupiłem Iluzje bo tamte były już stare i zarysowane i w końcu resztę płyt. Teraz Gunsi są dużą częścią mojego życia i jego najzajebiściejszą muzyką! :)
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę" W. Axl Rose

„Kiedy oglądam MTV, mam ochotę obrzucić telewizor gównem, bo jest to k******o nudne. Nawet zespoły z L.A., caly ten przemysł muzyczny…To wszystko jest dla mnie nowe i kiedy poznajemy różnych ludzi, oni ciągle powtarzają ’zrób to, zrób tamto’. A my na to:’ odpierdolcie się’. To dlatego, że oni nie są nami. My robimy to, na co mamy ochotę.”- Axl Rose

"My gitarzyści nie lubimy się kąpać. Fajnie, gdy brud zbiera się na palcach – wtedy płynniej się gra"- Izzy

“Gusni sa wciąż bliscy mojemu sercu, będę im lojalny póki umrę, tak myślę”-Slash

"Pewnego dnia wszyscy umrzemy na AIDS. To będzie prawdziwa Rock and Rollowa epidemia. Przecież my wszyscy pieprzymy te same panienki.- Slash

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 26, 2012, 08:01:36 pm »
0
kurde mój tata nie słuchał gunsów tylko same polskie rockowe. z zagranicznych tylko ac/dc, ale miałem pecha katował mnie jakimś TSA, perfect i innym gównem  :/

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 26, 2012, 08:40:16 pm »
0
Gunsów poznałem w podstawówce, wtedy dużo się czytało Bravo, Popcornu, gdzie Axl & s-ka królowali. Oczywiście obowiązkowo kasety TAKT-u ze straganów, a dodatkowo zakochałem się w koncercie z Paryża puszczanym na TV Polonia. Kaseta wideo z tym koncertem po paru latach była tak skatowana, że aż wciągnęło taśmę :(

PS. Niechwytny twój tatuś ma lepszy gust muzyczny niż Ty ;)

Offline DeAd.HoRse

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's so easy when everybody's tryin' to please me!
  • Respect: -1
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 26, 2012, 10:14:55 pm »
0

PS. Niechwytny twój tatuś ma lepszy gust muzyczny niż Ty ;)
Teraz narzeka, że słucham za dużo Gunsów :P
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę" W. Axl Rose

„Kiedy oglądam MTV, mam ochotę obrzucić telewizor gównem, bo jest to k******o nudne. Nawet zespoły z L.A., caly ten przemysł muzyczny…To wszystko jest dla mnie nowe i kiedy poznajemy różnych ludzi, oni ciągle powtarzają ’zrób to, zrób tamto’. A my na to:’ odpierdolcie się’. To dlatego, że oni nie są nami. My robimy to, na co mamy ochotę.”- Axl Rose

"My gitarzyści nie lubimy się kąpać. Fajnie, gdy brud zbiera się na palcach – wtedy płynniej się gra"- Izzy

“Gusni sa wciąż bliscy mojemu sercu, będę im lojalny póki umrę, tak myślę”-Slash

"Pewnego dnia wszyscy umrzemy na AIDS. To będzie prawdziwa Rock and Rollowa epidemia. Przecież my wszyscy pieprzymy te same panienki.- Slash

Offline danieldepesz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +17
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 16, 2012, 05:31:25 pm »
0
Gunsów znałem od dzieciaka głownie z mtv. Ale dopiero od pół roku słucham ich w "nadmiarze", głównym powodem było zakupienie przeze mnie gitary i pierwsze co przyszło mi do głowy to nauczyć się solówki z november rain  :D

Offline DeAd.HoRse

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's so easy when everybody's tryin' to please me!
  • Respect: -1
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 16, 2012, 05:56:02 pm »
0
To zacnie ze grasz na gitarze i ze GN'R sluchasz przede wszystkim  :D
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę" W. Axl Rose

„Kiedy oglądam MTV, mam ochotę obrzucić telewizor gównem, bo jest to k******o nudne. Nawet zespoły z L.A., caly ten przemysł muzyczny…To wszystko jest dla mnie nowe i kiedy poznajemy różnych ludzi, oni ciągle powtarzają ’zrób to, zrób tamto’. A my na to:’ odpierdolcie się’. To dlatego, że oni nie są nami. My robimy to, na co mamy ochotę.”- Axl Rose

"My gitarzyści nie lubimy się kąpać. Fajnie, gdy brud zbiera się na palcach – wtedy płynniej się gra"- Izzy

“Gusni sa wciąż bliscy mojemu sercu, będę im lojalny póki umrę, tak myślę”-Slash

"Pewnego dnia wszyscy umrzemy na AIDS. To będzie prawdziwa Rock and Rollowa epidemia. Przecież my wszyscy pieprzymy te same panienki.- Slash

Offline Ashbiarz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Respect: 0
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 16, 2012, 11:22:05 am »
0
Od małego zawsze słuchałem rocka i innych takich brzmień. I właśnie pogłębiając swoją wiedzę natrafiłem na AFD no i tak się zaczęła moja fascynacja Gunsami :D

Offline Alien

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 17, 2012, 06:26:23 pm »
0
Pierwszy raz usłyszałem Gunsów w Burnout. Taka gra z samochodami w roli głównej, ale nie o tym :) Spodobało mi się niesamowicie i szukałem więcej. Znalazłem jakąś piracką składankę na necie o nazwie "Best Ballads" czy coś w tym stylu, nie pamiętam. W każdym razie zawierała na pewno One in a milion. KOHD. Nie spodobało mi się i zapomniałem o tym zespole na długi okres czasu. Dopiero jakieś 2 lata temu z haczykiem, kiedy zacząłem grać na gitarze i szukałem inspiracji trafiłem na wiele tematów w sieci w których Slash był podawany jako jeden z najlepszych gitarzystów ever. Na YT znalazłem jego wykonanie z koncertu w Tokyo Godfather theme. Potem poszło lawinowo- PC poraz kolejny, katowane kilkadziesiąt razy dziennie, WTTJ itd Wkręciłem w to najlepszego kumpla. Potem UYI i reszta płyt i jestem :)

Offline Doreen

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +5
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 16, 2012, 08:31:57 pm »
0
Czytając was widzę, że większość słuchała Gunsów od czasów "pieluch"  :P Czy tylko ja w dzieciństwie byłam dziwna muzycznie? No nieważne. W każdym razie w podstawówce to liczył się tylko hip-hop. Wiem, tragedia bo w dodatku polski. Wszelkie oznaki rocka czy metalu kojarzyłam z kolorem czarnym, szatanem i czymś złym w ogóle. To może związane z miejscem w jakim się wychowywałam, w tym miejscu raczej nikt nie słuchał takiej muzyki, więc nie dane było mi jej poznać. Aż pewnego (wtedy jeszcze nie pięknego) dnia trafiłam na link do November Rain na YT.  Jako, że nie byłam przyzwyczajona do takiej muzyki, nie spodobało mi się. Pierwsze wrażenia to: "Boże jak można się tak ubierać co to za fryzury i w ogóle co to ma być". I tak zakończyła się moja przygoda z Gunsami, na szczęście tylko na chwile. Po paru tygodniach odkopałam teledysk i zaczęłam go w kółko oglądać.  Tak jakoś w moim mózgu powstała samonapędzająca się maszyna pragnąca więcej Gunsów. Do poprawnego funkcjonowania potrzebowała tylko muzyki i powiem wam, że działa do dzisiaj. (Historia z przemianą gustu muzycznego jest trochę bardziej rozbudowana, ale tu chodzi o Gunsów, więc to chyba tyle.)  :D

Offline Damianos60

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 17, 2012, 06:10:38 pm »
0
Pierwszy raz o GN'R usłyszałem dzięki Jacksonowi i jego współpracy ze Slashem.Zainteresowałem się osobą Slasha,sprawdziłem w Wikipedii.Poznałem najpierw AFD...i poszło z górki.

Offline Rocket.Queen

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +152
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 18, 2012, 04:22:09 pm »
0
U mnie z kolei zaczęło się wszystko dzięki temu, że nie miałam pojęcia czego słucham  :P To jest w domu na okrągło leciał rock, a mi się podobał, więc po prostu rozkoszowałam się muzyką. Kilka lat temu stwierdziłam, że zrobię tacie płytę na urodziny (czasami coś z Internetu ściągnę, trudno). Więc pierwszy pytanie, jakich ty właściwie zespołów słuchasz. Grunt, że znalazło się tam Guns N' Roses, a że z reguły jestem ciekawa zamiast robić płytę słuchałam podanych zespołów. Doszłam do Gunsów i poszło z górki. Oczarowana głosem Axla poszukałam w kolekcji płyt taty jakiejś ich. W sumie zaczęłam od przesłuchania UYI I, a później jeździłam po sklepach u szukałam reszty.
Zdaje się, że mogę podziękować tacie  :D

Gdyby udało się otworzyć drzwi percepcji, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest – nieskończonym.

Offline DOMIN

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Respect: +11
    • http://
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 23, 2012, 03:53:00 am »
0
Rok 1988-9 gazeta Sztandar Mlodych ze zdjeciem guns n roses z tylu, wygladali tak dziko, dziwnie i inaczej niz wszyscy dookola mnie. Do tego napisali ze wlasnie zespol wydal plyte z samymi przebojami wiec chcialem to dorwac i dorwalem. Oczywiscie sie rozczarowalem bo zadnego przeboju tam nie znalazlem ale dosc szybko zmienilem zdanie i trzyma mnie to do dzisiaj i nie zmieni sie. Fajne jest to ze dopiero po roku moze troche wiecej do tego zacofanego KOMUNOLANDU dotarla wiadomosc ze zespol wlasnie nagral plyte a plyta juz dawno nabrala mocy. Nawet nie wiedzialem jak to sie czyta wiec czytalem GUNS N ROSES. A potem zaczelo sie w BRAVO i POPCORNIE, co numer cos a MTV tez zwariowala, pamietam ze dont cry mialem juz dosc i mam do dzisiaj mimo ze jest fajne.

Offline Use your illusion

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Płeć: Kobieta
  • Tańczę z Plantem
  • Respect: +126
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 30, 2012, 03:09:59 pm »
0
Wszystko zawdzięczam mojej starszej kuzynce. To ona kilka lat temu zaczęła mi muzykę rockową pokazywać. Z początku jej nie lubiłam, muszę przyznać. Pytałam się jej, jak może czegoś takiego słuchać. Ja puszczałam sobie coś, co jest łatwe, wesołe i przyjemne  :P Jakiś pop, coś w tym stylu. Gunsów poznałam całkiem przypadkowo.
Kuzynka miała rudego kota o imieniu "Axl"  :P Ciekawił mnie pomysł, czemu akurat tak go nazwała (pana Rose'a wówczas nie znałam). Ona wytłumaczyła, że to od takiego wokalisty rockowego, który też jest rudy. Na początku przeszłam obok tego obojętnie. Potem jednak coś mnie tknęło, żeby zobaczyć, kto to ten Axl. Trafiłam wówczas na zespół G N'R. Posłuchałam jednej piosenki, potem następnej. Tak to się zaczęło. Spodobało mi się niesamowicie. To był taki jeden z pierwszych kontaktów z rockiem. Dlatego do Gunsów mam ogromny sentyment. Słucham ich już ze dwa lata i dalej są dla mnie "numerem jeden"  :D
"Radość niszczenia jest równocześnie radością tworzenia."- M.Bakunin

"I don't wanna die
I sometimes wish I'd never been born at all."

Offline toszkieuko

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +20
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 30, 2012, 09:03:58 pm »
0
W sumie Gunsi od czasu do czasu przewijali mi się przed nosem (wcześniej nawet tego nie zauważałam) , aż w końcu zagnieździli się w mym życiu na amen gdy koleżanka zapytała się mnie gdzie można dostać taki pierścień jak ma Axl w November Rain ( od tego momentu zamarzyło mi się granie na elektryku i nauczenie solówki Slasha) potem sobie przeskoczyłam na Don't Cry , następnie przyszła sesja i czytanie biografii :D spodobały mi się teksty piosenek które czułam jakby mówiły o moim życiu oraz... charakter Axla po prostu Axl wydał mi się człowiekiem podobnym do mnie
"Vengeance is mine "

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4318
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna