Autor Wątek: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?  (Przeczytany 35776 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« dnia: Września 07, 2011, 09:57:15 am »
0
Chyba nie było tego tematu, a jest ciekawy. Poza tym to chyba mój pierwszy post w dziale "Guns N' Roses" :)

Ja mam to szczęście, że kiedy GN'R byli u szczytu sławy byłem kilkuletnim chłopakiem, biegałem na przemian w chuście udając Axla lub z paletką badmintona udając Slasha grającego na gitarze. Na MTV leciały clipy Gunsów, weekendy z GN'R itp. Moja Gunsowa reaktywacja zaczęła się w 1999 roku, kiedy zaczął się okres buntu jakiegoś i GN'R w moim życiu zaczęli przeżywać drugą młodość tak pod kątem muzyki jak i całej otoczki czyli imidżu. Powiązało się to z rozkwitem internetu, więc wszystkie info, zdjęcia, muzyka, wszystko to było łatwiej dostępne, poznałem historię. Intensywnie trwało to kilka lat, teraz też lubie sobie posłuchać zwłaszcza starego GN'R i projektów solowych.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2011, 10:53:10 am »
0
Mnie od małego ojciec katował muzyką Gunsów i gadał jaki to świetny zespół a, że mi się podobał to sobie słuchałem ich kaset :) Potem to jak miałem z 12 lat i zacząłem się już sam z siebie interesować muzyką rockową znowu zacząłem ich słuchać, w różnych okresach mniej lub bardziej, potem był koncert w Warszawie na który nie chciałem jechać "bo nie ma Slasha"  :lol: ale, że ojciec mi kupił bilet to pojechałem i od wtedy się już wkręciłem maksymalnie, starych płyt obecnie nie słucham za wiele, najczęściej ChD i bootlegów z lat 2006-2010, ale co do twórczości solowej to trzeba przyznać, że zagłębiając się w twórczość byłych i obecnych członków GNR można poznać masę świetnej muzyki
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2011, 10:55:23 am wysłana przez JackW »
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 07, 2011, 11:12:10 am »
0
Ja jak już parę razy pisałam muzykę rockową mam zaszczepioną od najmłodszych lat. Guns N' Roses pojawiało się nieraz w moim życiu, a to bo ciocia ich uwielbiała i siedziała jak zahipnotyzowana przed ekranem tv, kiedy mtv puszczało jeszcze dobrą muzykę, a akurat pojawił się klip Gunsów, a to bo sama trafiłam na ich teledyski. Śledziłam jak urzeczona historię w "November rain". Do dziś lennonki Axla kojarzą mi się z beztroskim dzieciństwem  :sorcerer: dostęp do neta najpierw był niemożliwy, później ograniczony, więc polegałam na tym, co puszczało radio lub tv, więc najczęściej NR i DC.Zresztą "Don't cry" w dobrych czasach często towarzyszyło mojemu rocznikowi na szkolnych dyskotekach. No i wiadomo - sam Axl i Slash byli charakterystyczni, nie dało się ich nie znać. Zwłaszcza, że mój kuzyn kupował "Popcorn", kiedy to jeszcze dało sie czytać. Ech, te lata dziewięćdziesiąte - wszystko było takie normalne  :lol: I choć znam i słucham ich od zawsze to taki prawdziwy szał zaczął się chyba u mnie w 2009 roku, w Wielką Niedzielę, poczułam potrzebę włączenia YT i posłuchania "Paradise city"... i tak się zaczęło, choć wcześniej przesłuchałam ChD i też bardzo mi się podobało. Zresztą wydanie ChD było sporym wydarzeniem, nie dało się przejść obok tego obojętnie. Myslę, że wtedy w tę Wielką Niedzielę spłynęła na mnie jakaś łaska  :lol: może akurat byłam w chwili, w której potrzebowałam czegoś do uwielbiania, jakiegoś określenia swojego ulubionego zespołu. No i tak trwam, nazywając słuchanie GN'R raczej "wyznawaniem" (taki mały żart, choć dość dobrze obrazujący mój stosunek do zespołu - każdy kto mnie poznaje wie przynajmniej jak ja to wszystko traktuję). No i nie wiem czy jestem w mniejszości, nie chcę prowokować dyskusji (więc lepiej to przemilczmy, to tylko taka moja luźna konkluzja), ale patrząc na ludzi, którzy Gunsów nie słuchają na co dzień a kojarzą tylko Slasha, to chyba rzeczywiście jestem w mniejszości, a mianowicie całym sercem należę do Team Axl  :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 07, 2011, 11:24:48 am »
0
z paletką badmintona udając Slasha grającego na gitarze

Ja tak miałam z rurą od odkurzacza.Choc pewnie byłam trochę starsza od Ciebie:PP

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 07, 2011, 11:46:38 am »
0
Gdzieś chyba jest temat, nazywa się chyba "Jak trafiliście na GN'R" ;)


Ale wypowiem się ; )

Początek roku 2006. Nie mając wypracowanego gustu muzycznego i słuchając przede wszystkim muzyki elektronicznej i popowej papki, którą serwowały nam media trafiłem na Guns N Roses. W jaki sposób? A no w taki, że poszedłem sobie do kuzynki, która wróciła z ferii z Wielkiej Brytanii. No i mówi mi, że puści mi teledysk, bo trafiła na fajny kawałek i mi go zaprezentuje :) Puściła. A tam Knockin' on Heavens Door z Wembley '92 :)
Na początku byłem nastawiony sceptycznie i pomyślałem sobie "jakieś szarpidruty", ale gdy po intro zespół zaczął grać to dosłownie ciarki na plecach i wpatrywałem się w to jak zahipnotyzowany :) Takiego powera nie będzie miało już nic w moim życiu. Wtedy zaczął się szał.. Poznawanie nowych utworów, teledysków, szukanie jak najwięcej info o GNR, zdjęcia, wywiady, koncerty, wszystko :D I tak już zostało :) Nowy skład zaakceptowałem bez żadnego problemu, bo spodobało mi się ChD i Madagascar z RIR III i tak caaaaały czas GNR mają pierwsze miejsce w moim "świecie" muzycznym :)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2011, 12:07:28 pm »
0
Ja od dziecka miałem duuuży kontakt z rockiem, gitarami itd, dzięki mojemu tacie, który to słuchał głównie polskich zespołów jak OZ, Lady Pank, czy KSU, ale od Led Zeppelin również nie stronił. Ja w wieku 13 około lat zacząłem słuchać poprocka z The Rasmus, potem HIM na czele + oczywiście polskie zespoły, których płyty podkradałem tacie. Następnie doszedł może rok później My Chemical Romance
No a później spodobała mi się cudowna blond dziewczyna z mojej szkoły, to był 2006 r. Pisaliśmy dużo i dowiedziałem się, że jej ulubiony zespół, który wielbi pod niebiosa to Guns N' Roses. No i zaczęło się, na początku November Rain, a potem cały Appetite sam nie wiem czemu bez Rocket Queen, którą dopadłem jakiś czas później. A następnie już cała dyskografia była moja i do dziś to mój ulubiony zespół. Wpadłem po uszy i śledzę dosłownie wszystko co jest z nimi związane.
A z tą niesamowitą dziewczyną jestem do dziś ;)

Offline Kokish

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
  • But love like time's got its own plans...
  • Respect: +6
    • Mój blog
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 07, 2011, 03:34:44 pm »
0
Ogólnie, to już kiedyś pisałam.
"Poznałam Gunsów gdzieś w marcu, będąc fanką  Nirvany. Zobaczyłam na Vh1 ranking Top piosenek rockowych, na miejscu 20 było "School" Nirvany, więc zostawiłam, w nadziei,  że będzie Nirvany więcej. Miejsce 19-Paradise City. Piosenak mi się cholernie spodobała, i zakochałam się w każdym z Gunsów, zaczęłam ściągać piosenki-najpierw właśnie PC, potem DC, KOHD, i tak zostało do dziś. Dzięki Gunsom poznałam parę fajnych osób, i zmieniło się moje podejście do muzyki."

A tak naprawdę, moja pierwsza styczność z Gunsami miała miejsce w 2009 roku, kiedy sobie słuchałam Michaela Jacksona i "Give In To Me". Myślę tak sobie: "Kto tam gra takie fajne solo?", więc sprawdzam, i okazuje się, że to Slash. Czytałam coś o Gunsach, o genezie powstania WTTJ, ale słuchać ich-gdzież tam. Dopiero w marcu tego roku, usłyszałam PC i oniemiałam. Guns N' Roses-ci wariaci, ćpuny i alkoholicy, tak genialnie grają? Potem słuchając utworu na YT, widzę tytuł "Don't Cry". I gdyby nie "Don't Cry", Gunsi byliby jednym z tych zespołów, których znam i lubię jeden/dwa utwory.
"A tout le monde
A tout mes amis
Je vous aime
Je dois partir
These are the last words
I'll ever speak And they'll set me free..."
 

Offline Lexi

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
  • Back Off Bitch!
  • Respect: +11
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2011, 07:07:15 pm »
0
Hmm... To było już jakiś rok temu. Jestem zarejestrowana również na forum o Michaelu Jacksonie (już prawie jakieś dwa lata) i któregoś razu pewna dziewczyna (fanka gunsów) przesłała mi link z  teledyskiem do November Rain. Postanowiła obejrzeć go sobie. Dopiero wieczorem uświadomiłam sobie, że prawie przez cały dzień ciągle klikałam ,,jeszcze raz'' No mówię Wam, tak mi się spodobała ta piosenka. Zauważyłam też, że w zespole jest ten pan z wielka czupryną (Slasha widziałam wcześniej w teledysku do GITM). Po NR poznałam PC, DC, WTTJ, SCOM i wiele, wiele innych. :)
Tak więc gdyby nie MJ, pewnie do dzisiaj nie znałabym Gunsów i wielu innych wspaniałych zespołów. Najprawdopodobniej w ogóle nie słuchałabym rocka...

Too bad you're fucked up.

Offline bala

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 08, 2011, 10:02:33 am »
0
mialam jakies 11 lat, po wyjsciu iluzji pelno bylo gunsow w radio- do dzisiaj pamietam jedna chwile- z kuzynostwem bawimy sie, w tle puszczona jakas stacja, nagle slysze glos, ktory mnie powalil, przez ktory mialam ciary, do dzisiaj pamietam ten pierszy kontakt z Gunsami. pytam 3lata starszego kuzaja kto to--- a on: Gunsi, dont cry, nie znasz? od tej chwili totalna jazda na ich punkcie- poznawanie wczesniejszych dokonan, kupowanie szmatlawcow typu bravo czy popcorn, bo pelno fotek i artykulow o nich wtedy bylo ( do dzisiaj mam te wycinki z gazet hahahaha), wyczekiwanie na teledyski, co nie bylo proste, bo nie kazdy mial w domu mtv, a o necie wtedy nawet nie slyszalam hahaha pamietam jak kuzynka nagrala specjalnie dla mnie november rain na video, a ja jak jakas walnieta siedzialam potem u niej blagajac o powtorke, jeszcze raz, jeszcze raz,jak zahipnotyzowana... pamietam jak w mtv byl weekend z Guns n Roses, wszystkie dzieciaki lataly po dworze bawiac sie, a ja siedzialam przed tv u kuzynostwa i wyczekiwalam na cokolwiek o Gunsach, nie mialam mtv w domu, wiec ich telewizorek stal sie moim, fajowe czasy. pamietan jak na gwiazdke 1995r. od kuzyna dostalam piekny portret Axla narysowany przez jego kumpla, ten prezent byl najlepszym jaki w zyciu dostalam, do dzisiaj wisi w moim pokoju ;) kuzyn mial szczescie- pojechal na koncert Guns n Roses do Pragi w 1992r. mi mama nie pozwolila, bo mala bylam czy cos hahha  do dzisiaj pamietam moja rozpacz z tego powodu. kuzaj mial mnie dosyc, bo sto pytan do o koncert... mozecie wierzyc lub nie, ale zobaczenie na zywo Guns n Roses bylo marzeniem mojego zycia cale lata... potem Wawa- dostaje tel, ze jest koncert chwile potem kupuje bilet, jade sama, bo wszystkim znajomym milosc do Gunsow przeszla, i wiecie co? marzenia naprawde sie spelniaja, juz w to wierze, wiem to! potem Praga... ach cudowne chwile. Gunsi towarzysza mi przez wiekszosc mojego zycia, i tak bedzie juz zawsze, ja to wiem, ta milosc z mojej strony sie skonczy dopiero z moja smiercia. teraz mam 31 lat, a do dzisiaj glos Axla na mnie dziala! teraz wszystko jest takie proste, odpalic kompa- you tube i jazda, kiedys to bylo wyzwanie, zeby uslyszec i zobaczyc ukochany zespol. ach te wspomnienia... cudowne

Offline Marcian94

  • Patience
  • Wiadomości: 16
  • Respect: +1
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 11, 2011, 09:17:55 pm »
0
Hmmmmm chyba 4 lata temu usłyszałem w radiu " knocking on heavens door" i bardzo mi się spodobała
Ale niestety spiker nie był łaskawy podać  wykonowcy i niestety nic nie mogłem znaleźć

Lata tamu wraz z kumplem na wyciecze słuchaliśmy jego MP3 i nagle usłyszałem znowu "knocking on heavens door"
Zapisałem se nazwę i zacząłem przesłuchiwać wszystkie piosenki

I tak uzależniłem Się OD GUNS N' ROSES  :radocha:

Offline xSlashx

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Double Talkin' Jive
  • Respect: 0
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2011, 10:46:50 am »
0
Hmmm...sama nie wiem...chyba przeciągnęło się od mojej siostry :D
 
xSlashx
Take me down to the paradise city where the grass is green and the girls are pretty. 

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2011, 01:28:27 pm »
0
Pierwszy raz Gunsów usłyszałem jak grałem w San Andreas. W którejś stacji puszczali Welcome to the jungle. Spodobało mi się nawet ale nie wnikałem, kto to gra. Kilka miesięcy później, przed koncertem w Warszawie, byłem w Empiku i zobaczyłem całkiem ładną wystawę im poświęconą. Wziąłem do ręki 'Greatest Hits' żeby zobaczyć, co oni tam nagrali, a nuż coś znam? No i było WTTJ - aha, pomyślałem sobie. Kilka dni później postanowiłem posłuchać kilka empetrtójek, żeby zobaczyć jak brzmią inne ich utwory. Ściągnąłem wtedy oprócz WTTJ na pewno SCOM, Patience i coś jeszcze, co specjalnie nie zapadło mi w pamięć. No i znowu kilka miesięcy przerwy.

Potem nastał październik '06. Chory siedziałem sobie w domu, buszowałem w necie i postanowiłem jeszcze raz przyjrzeć się tym Gunsom. Zacząłem od całego AfD. Po przesłuchaniu płyty siedziałem jeszcze kilka minut przed monitorem z taką miną :o . To było k***a to! Takiej muzyki szukałem całe życie. Już wiedziałem, że to będzie mój zespół :)

Jeszcze jedna ważna informacja - nie uznaje nowego składu GN'R, dla mnie jest to solowy projekt Axla.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #12 dnia: Września 13, 2011, 06:28:40 pm »
0
nie wiem czy wiesz ale Axl był też DJem w radiu w San Andreas, chyba Radio X.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JeqjNdzHFwo" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=JeqjNdzHFwo</a>

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 19, 2011, 02:28:49 am »
0
W K-DST. Tyle lat gram w tę grę, jedna z moich ulubionych i nigdy nie rozpoznałem głosu Axla...  :o

Offline Szarlotka

  • Patience
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Jak poznałeś/aś Guns N' Roses?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 20, 2011, 10:45:44 pm »
0
No więc ja w temacie GNR jestem dość można by powiedzieć świeża,  bo zaczęłam ich słuchać nieco ponad rok temu. Zaraziłam się od koleżanki która któregoś dnia wcisnęła mi link do Don't Cry i zaczęłam tego słuchać jak opętana. Potem November Rain i kolejne kawałki już starsze, bo z płyty Apetite for Destruction. Zaczęła się mania. Sukcesywnie kupowałam i kupuje och płyty, przeczytałam Patrząc jak krwawisz ( niestety nie całe bo zawsze gdy dochodzę do momentu w którym Steven zostaje... wyrzucony zbiera mi się na płacz. ) Przez ten rok zdążyłam obejrzeć sporo materiałów dotyczących Gunsów. Śmiałam się z wywiadów i niektórych sytuacji ale też płakałam, rozkminiając dlaczego się rozpadli. Wiem jedno. Nie żałuję ani jednej sekundy, którą włożyłam w moją pasję związaną z Gunsami, bo są to jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Chciałabym kiedyś zobaczyć ich na żywo, ale chyba nie będzie mi to dane, gdyż niestety nie zapowiada się na koncert w polsce. . .

Poza tym chciałabym wszystkich przywitać, bo jest to mój pierwszy post na tym forum   :radocha:
''Pragnienie bycia kimś innym, to marnowanie osoby, którą się jest'' - KURT COBAIN

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4318
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna