Ankieta

Których Gunsów słuchacie?

tylko starych - do 93 roku
33 (28%)
tylko nowych - od 93 roku
0 (0%)
jednych i drugich
85 (72%)

Głosów w sumie: 111

Autor Wątek: Gunsi starzy,czy nowi  (Przeczytany 56326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 23, 2010, 03:41:23 pm »
0
Ależ da się określić kto jest lepszym technicznie gitarzystą. Jasne, że gadanie w ogóle kto jest lepszym, jest sprawą subiektywną. Ale technikę da się ocenić. Wg mnie Buckethead jest lepszy technicznie od Slasha, ale nie ma dla mnie tego feelingu. Uważasz, że to tylko sprawa sprzętu? Mylisz się. Dla mnie NR kiedyś było 100 razy lepsze od dzisiejszej wersji. Zresztą to jest rozmowa do tematu "Gitarzyści GNR" ;)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 23, 2010, 04:01:03 pm »
0
min. sprzętu...nie oszukujmy sie ale trochę sie pozmienialo od ostatniego koncertu Gunsów w 1993  :)...racja troszkę sie rozpisałem w tym temacie o gitarzystach :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2010, 04:03:57 pm wysłana przez cygan2009 »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 23, 2010, 04:08:56 pm »
0
Dlatego mówię - nowi Gunsi mają lepszy sprzęt, a i tak NR mi się bardziej podobało w wykonaniu starych :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 23, 2010, 04:54:28 pm »
0
Dodam jeszcze że nie wystarczy być super technikiem, trzeba jeszcze potrafić tą super technikę przełożyć dalej.  Stara ekipa broni się kawałkami które stworzyła.
Osobiście bardzo się cieszę że Axl w końcu wypuścił CHD i nawet podoba mi się ta płyta. Mimo wszystko to nie są i nigdy nie będą kawałki na miarę AFD czy nawet UYI.
Myślę że jak będą razem, bez ciągłej rotacji w składzie, koncertować i nagrywać płyty częściej niż raz na 15 lat to może i dojdą do poziomu tworzenia "starych gnr". Szczerze im tego życzę, ale do tego czasu dla mnie lepszy jest skład up to 93'
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 23, 2010, 07:01:57 pm »
0
    Na razie to tylko ChD można porównać do poziomu starych płyt, inne sola odpadają.
      Feeling to bredzenie, kiedy już nie ma argumentów rzeczowych. Da się ocenić różne aspekty gry na gitarze, ale kiedy skończy się gadka o wszechstronności, znajomości skal, szybkości gry, odnajdywaniu się w różnych technikach to zaczyna się gadka o feelingu, czyli czymś zupełnie niezmierzalnym i subiektywnym.  Przykładowo dla mnie Bucket ma potężny feeling i w jednym kawałku ( For Mom, Soothsayer) przekazuje więcej emocji niż Slash na wszystkich płytach post GNR).
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 23, 2010, 07:08:22 pm »
0
Dlatego napisałem, że to kto jest lepszy, to sprawa subiektywna. Dla mnie feeling Bucketheada równa się zeru ;) Dobra, jak chcemy kontynuować dyskusje o gitarzystach, to przenieśmy się do odpowiedniego tematu.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 23, 2010, 07:19:38 pm »
0
Zeru? A to są jakieś matematyczne tablice określające wartość tego tajemniczego pierwiastka?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 23, 2010, 07:21:32 pm »
0
Dlatego mówię - nowi Gunsi mają lepszy sprzęt, a i tak NR mi się bardziej podobało w wykonaniu starych :)

szczerze mowiac wszystkie kawałki bardziej mi sie podobaja w wykonaniu starych gunsów heh :)..a co do NR w wersji New GNR to najbardziej razi mnie 3 solo.....ciezko mi sie tego słucha :P
Chciałbym kiedys usłyszeć jak zaaranzowali by teraz swoje kawałki Gunsi w satarym składzie :P

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 23, 2010, 09:13:53 pm »
0
Posłuchajcie sobie covery grane przez VR. a wykonania starych piosenek przez obecne GNR.
Ba posłuchajcie sobie Paradise City Slasha a to co można bylo uslyszec podczas koncertu w Tokio. Jezeli ktoś twierdzi, ze Slash zrobil to lepiej... to osobiscie zasponsoruje mu wizyte u laryngologa.

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 23, 2010, 10:42:31 pm »
0

Mnie osobiście bardziej podchodzi SLASH - sentyment do dokładnie tego brzmienia. Nie do podrobienia.
W Tokio było po prostu ładnie, praktycznie jak bym słuchał płyty, a u Slasha jest cały czas to samo pierdolnięcie jak w latach 80 i 90. Takie mega surowe hard rockowe granie.

Zapewne głuchy jestem, ale podobno miłość głucha i ślepa chodzi ;]
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline Shaki886

  • Patience
  • Wiadomości: 3
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 23, 2010, 10:47:00 pm »
0
Posłuchajcie sobie covery grane przez VR. a wykonania starych piosenek przez obecne GNR.
Ba posłuchajcie sobie Paradise City Slasha a to co można bylo uslyszec podczas koncertu w Tokio. Jezeli ktoś twierdzi, ze Slash zrobil to lepiej... to osobiscie zasponsoruje mu wizyte u laryngologa.

Taaaa... tylko nikt nie mówił o tym, że nowi Gunsi są lepsi od VR i nie było takiego porównania, więc nie wiem skąd Ci się to wzięło.
Single z nowej płyty Slasha również mi się nie podobają, to już nie to samo, tak jak nowi Gunsi.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:16:18 pm »
0
Ktoś wyciaga argument, że nie wiadomo jakby teraz GNR w starym skaldzie zaranzowalo piosenki... no to aby sie o tym przekonac najlepiej posluchac jak VR grało te utwory ;)


Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:24:45 pm »
0
Pusty śmiech mnie ogarnia gdy słyszę takie argumenty jak " są lepsi bo mają lepszą technikę"

Głęboko w d.... mam ich technikę - zawsze znajdzie się ktoś lepszy ( Wystarczy wejść na TUBĘ - jest ich tam na pęczki ), równie głęboko w poważaniu mam to czy grają ładniej PC czy NR od starej ekipy.

Niech ten Ashba, Bumblecośtam i reszta harpaganów stworzą razem z Axlem kawałki które będzie śpiewał cały świat, to wrócimy do tematu.
Bo jak na razie to na koncertach publika śpiewa tylko piosenki z AFD, LIES i UYI, a nie oni tworzyli te kawałki.
Oni je tylko odtwarzają. Samo ładne odtwarzanie nie czyni ich lepszymi.
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:29:31 pm »
0
WY naprawde ludzie nigdy nie zrozumiecie, że czasu AFD i UYI już nie wrócą?


Mamy XXI wiek, dzisiejszym rynkiem muzycznym rządzi popowa papka, a nie prawdziwy rock jak w latach 80. i 90.

Zrozumcie w końcu, że największe hity już powstały, co nie oznacza oczywiście, że nie będą powstawać kolejne genialne utwory, które my fani zapamiętamy na długo...



I co z tego, że znajdą się lepsi? Przecież skład GnR nie musi składać się z najlepszych muzyków na świecie, co udowodnił nam już stary skład, którego większość ludzi idealizuje.

I argument, że ktoś ma w d... to, że nowe GnR jest lepsze technicznie jest jak dla mnie wyciągnięty z tej samej dupy.

Proponuję również nauczyć czytać się ze zrozumieniem, bo nikt tu nie mówi, że stary czy nowy skład jest lepszy bo cośtam, tylko każdy wyraża swoją opinię dlaczego akurat w jego przekonaniu ten czy inny skład jest lepszy WEDŁUG NIEGO. Wyrażamy tu swoje opinie i swoje zdanie, a nie wmawiamy nikomu, że coś jest lepsze lub nie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2010, 11:31:20 pm wysłana przez Pyra »
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:51:03 pm »
0
Jak już wcześniej pisałem - bez sensu jest się kłócić który skład lepszy, bo nikt nikogo nie przekona. Ja lubię oba składy i pigmej ;) Po prostu włączmy AFD i CHD i cieszmy się muzyką.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

 

Gunsi na rock n roll hall of fame

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10335
Ostatnia wiadomość Grudnia 18, 2010, 12:02:28 pm
wysłana przez Hubik