Ankieta

Których Gunsów słuchacie?

tylko starych - do 93 roku
33 (28%)
tylko nowych - od 93 roku
0 (0%)
jednych i drugich
85 (72%)

Głosów w sumie: 111

Autor Wątek: Gunsi starzy,czy nowi  (Przeczytany 55246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:15:57 pm »
0
Ja popieram el_loko w 100%
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:16:39 pm »
0
co do tej chemii to się z El_loko nie zgodzę. Wg. mnie lepsza atmosfera w zespole była za czasów przed i podczas Appetite. Hellhouse, LA, te sprawy. Wtedy się chłopcy najbardziej rozwinęli. Ale nie jestem także za tym by odrzucać nowe GN'R. Po prostu trzeba sie pogodzić z tym faktem, że tak jest, my nic nie zmienimy, a rozpad był już kilkanaście lat temu, więc po cholerę ciągle do tego wracać. Nie łatwiej po prostu kochać obydwa zespoły i raczyć się wspaniałą dawką muzyki  8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:22:42 pm »
0
Może poza scena byli blizej (jeeez jak to brzmi?:P) ale na scenie tego nie widac ;) Zreszta teraz maja mnóstwo luzu ;) Czy wyobrazasz sobie aby wtedy Axl zaspiewał cos z country? albo zaprosil na scene Bubblesa? :P To jest rock n roll! Robienie tego co sie chce, majac gdzies co inni o tym sadze ;)

I ciezko by zespol złozony z 40 latków był wciąż najbardziej niebezpieczny ;) Młodzi też powinni miec okazje sie wykazac ;)

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:31:57 pm »
0
1. Każdy z nowych muzyków technicznie jest lepszy od poprzednikow.
2. Solowe dokonania bija na głowe dzieła byłych członków GNR
3. Muzyka która obecnie wykonują jest dużo bardziej różnorodna i eklektyczna
4. Chemia, i dobra zabawa jaka można zobaczyc obecnie na scenie jest nieporownywalna do tego jak wygladaly koncerty starego składu. Nawet na poczatku nie wygladaly ze maja "fun". A teraz widac, ze granie sprawia im przyjemnosc ;)

1 >> bardzo możliwe, ale czy dzięki temu grają lepszą muzykę ?  R&R to nie F1  ;]
2 >> skoro to się bardziej liczy niż talent i to COŚ co mieli starzy gn'r to powinni tam grać PLANT z PAGE'm, HAMMET, R.MAY, ANGUS itp, itd
3 >> to samo można powiedzieć o Chylińskiej ...
4 >> ja nie czuję większego "fun'a" w tym składzie. Poza tym dla mnie r&r do hard corowa jazda, a nie fun. Fun to można mieć na disco polo ;)

Reasumując - stara ekipa może nie była wybornymi technikami, może i nie miała wybitnych osiągnięć ( bo ich po prostu nie mogła mieć ), nie grała "eklektycznie" bo grała zajeb...y hard rock inspirowany zeppelinami, stonesami, queen itp, ale chemia była - oj była wielka jak wielki czarny ch ..... :) I najważniesze - to była ekipa która razem żebrała na ulicy o jedzenie, razem ćpała, razem chlała, razem ruchała i razem koncertowała. Byli jak bracia i to im dawało to COŚ na koncertach, w studiu nagraniowym, w wywiadach - JUST MAGIC. W obecnych nagraniach i koncertach ja osobiście tego nie czuję. Mam nadzieję że będą rozkręcać się z koncertu na koncert. PEACE  
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:38:32 pm »
0
1) jasne, że tak
2) talent to sprawa bardzo łatwa do stwierdzenia, a COŚ już niekoniecznie
3) beznadziejne porównanie
4)a ja czuję i co? loko postarał się wymienić 4 proste sprawy, ty zamieniłeś je w subiektywne odczucia, których nie da się zweryfikować i nie są żadnymi argumentami
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:38:56 pm »
0
Heh. wole zeby każda płyta rózniła się, zeby zespol szedl do przodu... anie jak np. AC/DC od 20 lat nagrywać tą samą płytę.
Wg. mnie nowe GNR gra lepsza muzyke, ba! graja nawet lepsze wersje starych utworów (Nightrain!)
A projekty solowe pokazują najlepiej prawdziwe oblicze muzyka, kim jest i co mu w duszy gra oraz to w jaki sposob potrafi to przelac w muzyke która tworzy.
A co do tego "czegoś" to nie przecze ze cos takiego bylo... ale obejrzalem chyba wszytskie materialy o GNR i jakos nie bije to mnie w oczy.
Zreszta w takim wypadku to już zadna kapela nie jest true. Czy Meta, Stonesi, AC/DC, Purple cpaja? chleja? ruchaja? i wszystko wspolnie?
3. Nie bo eklektyzmem nie jest granie rocka a potem dance... chodzi mi o to, ze GNR gra swoją muzyke... nie stara sie wpasowac w jakis gatunek... graja to co chca.
4. okej czyli najwazniejsze zeby sie najlepiej na scenie pozabijali? to NIN  nawet u nich ostatnimi czasu nie bylo takich akcji ;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:46:51 pm »
0
4)a ja czuję i co? loko postarał się wymienić 4 proste sprawy, ty zamieniłeś je w subiektywne odczucia, których nie da się zweryfikować i nie są żadnymi argumentami
El_loko też przedstawił subiektywne argumenty ;) Bez sensu sobie udowadniać, który skład jest lepszy, bo nikt nikogo nie przekona. Po prostu cieszmy się CAŁYM ich dorobkiem :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:12:03 am »
0
Guns N Roses to Guns N Roses:) Slash, Duff, Steven, Izzy i Axl grali razem już przeszło 20 lat temu. Czas płynie dość szybko i muzyka również się zmienia. Wiem, że Axl Rose lubi różny rodzaj hard rocka (można to stwierdzić po chińszczyźnie), lubi bawić się nowymi dźwiękami i brzmieniami, a reszta starego składu? Wszystko ukorzenione i grające od 25 lat prostego hard rocka. Jak słucham AC/DC czy Iron Maiden i słyszę najnowsze kawałki to czasami mam problem z odróżnieniem z której epoki jest ten kawałek. Sprawa z Iron Maiden obecnie jest prostsza, ponieważ głos Bruce'owi tak jak i Axlowi nieco się zmienił dlatego można odczytać czy kawałek jest nowy, ale w AC/DC to już totalny odjazd:)

ChD to dawka całkiem nowego Guns N' Fuckin Roses i przypadła mi ona do gustu mimo, że nie wszystkie kawałki mi podpasowały, ale na każdej z dotychczasowych płyt nie było 100% kawałków, które mi się podobały. Mam nadzieję, że Guns N Roses nie poprzestanie na ChD i niebawem, może w tym roku, lub przyszłym usłyszymy nową płytkę z nowym materiałem:)

Słucham Gunsów starych jak i nowych , ponieważ słuchając nowych GnR nie da się nie słuchać starej ekipy (choćby oglądając bootlegi, czy będąc na koncercie)

Pozdrawiam.
Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:18:07 am »
0
No tak, ale jeżeli coś jest dobre, to po co to zmieniać? Tutaj głównie chodzi mi o AC/DC, Iron Maiden, Motorhead, czy chociażby Motley Crue. Zmiana nie zawsze wyjdzie na dobre, no ale Axlowi się udało ;)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:28:50 pm »
0
Kurde macie szczęście, ze nie można offtopować, bo bym Wam za to AC/DC nakopał do dupy.  :/
Jeżeli chodzi o to, które Guns n' Roses jest lepsze, to myślę, że każde ze stron jest  tak mocno utwierdzona we własnym zdaniu, że te dyskusje od dawna nie maja sensu. Ja osobiście jestem po stronie wiernych zwolenników Old Guns n' Roses i niestety nie sympatyzuję z tzw. nowymi Gunsami. dla mnie oni sa jacyś tacy dziwnie zimni. Dla mnie nie ma tu chemii. Gdyby była, to by mnie porwało. A tu lipa...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 23, 2010, 01:12:10 pm »
0
To zwykła tęsknota za starym i co za tym idzie, kojarzącym się z dobrymi wspomnieniami. Mam wrażenie, że co by nowi Gunsi nie nagrali to i tak niektórych to nie przekona. Bo nie ma Slasha....
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 23, 2010, 01:18:12 pm »
0
Dokładnie. I to jest przykre.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 23, 2010, 02:05:21 pm »
0
Obiecuję Wam, że jeżeli nowi Gunsi nagrają naprawdę zajebistą rockandrollową płytę, to będę pierwszym, który będzie bronił tego składu na tym forum.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Shaki886

  • Patience
  • Wiadomości: 3
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 23, 2010, 02:51:34 pm »
0
Ten zespół powinien się po prostu nazywać inaczej. Nikt nie zaprzeczy, że istnieje ten podział na starych i nowych Gunsów. Jest różnica i to kolosalna. Gdyby Axl założył swój własny zespół nie czepiałbym się ani trochę ale on stara się po prostu ściągać ludzi nazwą. Gdyby założył inny zespół musiałby na nowo wyrobić sobie publikę, a tego mu się nie chce zrobić. Najprościej wymienić cały skład i ciągnąć solową karierę pod nazwą najzajebistszego zespołu na świecie...

Nowi Gunsi to zupełnie inny zespół. Guns N' Roses to nie Axl...

I saga to nie g***o. Jeżeli ktoś wie o nich lepiej to niech napisze książkę albo coś w tym stylu. Chętnie porównam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2010, 03:08:55 pm wysłana przez Shaki886 »

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 23, 2010, 03:14:02 pm »
0
ciekawi mnie to jakim sposobem niektóre osoby oceniaja talent techniczny muzyków...duża częsc osob pleciete same głupoty od kilku lat...najpierw buckethead był bogiem i najlepszym gitarzysta...teraz juz Ashba jest najlepszy..jeszcze wcześniej Finck...jesteście jakimis znawcami zeby oceniac umiejetności gitarzystów przez porównanie Slasha z innymi??..na youtubie słychalem liczne przeróbki Gunsów przez młodych mało znanych muzyków i równiez brzmiało to świetnie i przez to mam sądzic że sa juz najlepszymi gitarzystami..lepszymi niz dawni gunsi itp.?? wg mnie trudno to porównać i nie mozna osądzic kto jest lepszy a kto nie...mowimy o kawałkach które powstały i były grame ponad 20 lat temu.. wiec na jakies podstwie sadzicie że obecni muzycy sa lepsi?? ja jestem ostrozny jesli chodzi o takie wnioski..Slash od dawna nie grał kawałk€w Gunsów na wielka skale...zreguły robił to w niewielkich salach klubowych a nie na wielkich stadionach i scenach gdzie gra sie z rozmachem ( róznica w stosowanym sprzecie jest rowniez wązna- inny sprzet i nagłosnienie jest w salach a inny na wielkich scenach) wiec kto wie jak wyszło by im to teraz...na cholere porównywac materialy z przed 20 lat z obecna trasa nowych i zupelnie innych gunsów?? Dla przykładu obejrzyjcie koncert Led Zeppelin z 2007 roku i porownajcie go z koncertami z lat 70...ci sami muzycyzagrali te same kawalki po 20 czy nawet 30 latach i brzmiały lepiej i super...a wszystko dzieki wiekszym mozliwościa sprzetowym i nagłosnieniowym i nowa "wersja" utworów..wkoncu do 30 letnia przepasc...a jak teraz zagrali i zaranzowali by dawne kawałki starzy Gunsi nie mamy pojecia
nie oceniam negatywnie obecnych Gunsów choc od klkunastu lat sam gram i ciagle ucze sie grac na gitarze trudno mi jest ocenic kogokolwiek pod wzgledem technicznym..kazdy ma jakis swoj styl i swoje brzmienie...kazdy jest na swoj sposob wyrazisty...obecnie w nowym składzie dla mnie - a jest to tylko moje odczucie najbardziej wyrazisty jest Ashba ciekawy sposb bycia-grania i brzmienia, co do reszty mam mieszane uczucia...niebardzo podchodzi mi Bumblefoot ale i tak uwazam go za dobrego gitarzyste ale czy technicznie jest lepszy / gorszy od Slasha czy Izzego?? tego sie nie zmierzy
ktos tu wspominał o chemii.....zobaczymy co z tego wyjdzie dalej...zobaczymy czy skład sie w koncu ustabilizuje..Ashba wystepuje dopiero od klikunastu koncertów...dla mnie trudno poki co nazwac chemia cigle zmieniajacy sie skład.....a co trasa mamy jakies nowości..jezeli sie utrzymaja, nikt nie odejdzie i nikog Axl nie wykopie to bedzie ok i wtedy ocenimy ta chemie  :)
...ale to tylko moje opinie i napewno ktos bedzie mial jakies ale...w koncu po to jest forum zeby wyrazic swoje zdanie  :)

 

Gunsi na rock n roll hall of fame

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10132
Ostatnia wiadomość Grudnia 18, 2010, 12:02:28 pm
wysłana przez Hubik