Autor Wątek: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?  (Przeczytany 44156 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 13, 2009, 11:33:00 pm »
0
ta, większość kawałków na płycie to nie są utwory Axla tylko członków oraz byłych członków zespołu do których Axl napisał słowa, które wyprodukował , zmiksował i jako wokalista zaśpiewał (m.in. shackler's, better, pamiętam że nawet Bumblefoot się przyznał że zastanawiał się nad zaproponowaniem jednego utworu który jest na Abnormal aby go nagrać z pod szyldem GN"R, to chyba Simple Day albo Dash  ie pamętam dokładnie), a taki utwór jak This I Love znajduje się na płycie dzięki innym członkom zespołu (Axl przyznał na forum że nie chciał na początku tego utworu wydać) więc jak mamy nazwać tych ludzi jak nie zespołem? Axl ma racje że nazywa zespół GN'R, ponieważ ci ludzie zasługują na to aby byli traktowani jako zespół nie jako grupa muzyków sesyjnych

Offline K.O.P

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +34
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 14, 2009, 02:04:41 pm »
0
Dla mnie od roku 1997 jest to juz tylko nazwa :/
Skład zespołu od tego czasu był tak płynny ze trudno powiedzieć, że to zespół.
Moim zdaniem jest to grupa ludzi zebrana przez AXL, która się tak nazywa tylko dzięki niemu.
"There's no logic here today
Do as you got to go your own way
I said that's right
Time's short your life's your own
And in the end
We are just DUST N' BONES"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1491
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 14, 2009, 05:38:20 pm »
0
Przed wydaniem "Appetite..." skład również się zmieniał. Fakt, że może nie aż tak jak zaraz po odejściu Slasha, Duffa i Matta, ale jednak. Teraz przecież od dłużeszego (nie licząc Fincka) skład jest ciągle ten sam. Dlatego nie uważam, że to może być jakiś argument przeciwko Gunsom jako zespołowi.

Offline Riviva

  • Patience
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 17, 2009, 06:18:41 pm »
0
Dla Mnie zespół nie istnieje od koncertu w Buenos Aires w 93'.
potem już tylko komercha.
a moim zdaniem Axl do dziś gra tylko dlatego zeby kase zarabiać.
Mam 12 lat ;).
______________________________
Guns n' Roses & Metallica & Iron Maiden & Ozzy Osbourne (Black Sabbath) and W.A.S.P
______________________________
SLASH<3

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 17, 2009, 06:55:14 pm »
0
No to jest argument :D gra tylko żeby kasę zarabiać.Tak ,jest w ciągłej trasie koncertowej i udziela setek wywiadów za które pobiera pieniądze.W 2002 roku przerwał nagle trasę bo mu za mało płacili.

Offline Saboteur

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Respect: 0
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 18, 2009, 01:28:18 am »
0
A moglibyśmy poprosić o uzasadnienie?

A co tu uzasadniać?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34747
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 18, 2009, 08:07:53 am »
0
W innym temacie bodajże smakol poruszył kwestię tego,kiedy zespół jest zespołem mówiąc między innymi - bez Perry'ego Aerosmith to nie Aerosmith. Tyle tylko,że zespół grał kilka lat bez Perry'ego,z większym lub mniejszym efektem.
Jeden z managerów Gunsów,bodajże Niven - powiedział,że dla niego Gn'R skończyło się w 1990 roku. Jeśli patrzyłbym na Gunsów jak na zespół,który zakończył działalność to musiałbym się z tym zgodzić.  Ktoś może powiedzieć,że Adler znaczył mało;zresztą często mu się obrywa;ale umiejętności z AFD chyba nikt mu nie odbierze. Nieprzypadkowo Mr. Brownstone jest jednym z najlepszych utworów z AFD,nieprzypadkowo zespół wciąż gra Paradise City,czy Welcome to the jungle. Adler to perkusista z jajami,a nie jakiś automat perkusyjny. Dlatego,jeśli miałbym powiedzieć,że Gunsi się skończyli,to skończyli się właśnie,gdy Steven został wykopany z zespołu.

Ale nie powiem tak. Zespół nigdy oficjalnie nie zawiesił działalności. Zmienił skład,nawet dość gruntownie,co zresztą było pewnie do przewidzenia dla całej ekipy Gunsowej już w 1992... Zresztą wczytując się w książkę Micka Walla z perspektywy czasu można powiedzieć,że to,co się wydarzyło było nieuchronne. Było zbyt wiele muzycznych różnic,powinniśmy się cieszyć,że udało im się cokolwiek nagrać wspólnie. 

Na dziś - Gunsi już nigdy nie będą zespołem w sensie grupy powiązanej wspólnymi wspomnieniami,celami. Stali się mniej lub bardziej firmą. Firmą,której szefem jest Axl Rose. Firma powinna mieć szefa,to jasne i oczywiste. Tyle tylko,że każdy szef powinien umieć współpracować. Czy Axl się tego nauczył? Nie wiem,nie siedzę w Gn'R,nie mam podsłuchów.
Ale niestety coraz bliższe stają mi się słowa

"Once there was this rock n' roll band rollin' on the streets
Time went by and it became a joke
We just needed more and more fulfilling- Uh-huh
Time went by and it all went up in smoke"

Na dziś - nazwa nadal jest rozpoznawalna,ale rozpoznawalność członków Gn'R z wyjątkiem Axla jest praktycznie żadna. Dlatego skłaniam się do tego,że Gn'R to świetnie wykorzystany szyld. Chcę się pomylić. Chcę długiej trasy,teledysków,wywiadów. Chcę,żeby zespół dostał to,na co zasługuje,jako zespół. I nie mówię o $ za Chinese ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Riviva

  • Patience
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 18, 2009, 12:34:32 pm »
0
Steven był (jest) jednym z najlepszych perkusistow na świecie.
Jednak po tym jak Adler został "wykopany" nastąpiła gruntowna zmiana składu, ale moim zdaniem ten skład z 1991/1992 jest najlepszy w historii, to wtedy odbyły się najlepsze koncerty (Paris, Tokyo...).
Nie zmienie mojego zdania że GN'R dzisiaj to jedna wielka komercha, teraz chodzi tylko o kase i do tego te ciągłe zmiany składu ( Ostatnio wreszcie sie dowiedziałem ktory to ten Finck, a tu znowu jakis DJ go zastąpił :angry: ). Zespół powinien nazywać się "Axl Rose". bo nazwą "Guns n' Roses" obrażają Slash'a i spółkę. :_:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2009, 12:37:18 pm wysłana przez Riviva »
Mam 12 lat ;).
______________________________
Guns n' Roses & Metallica & Iron Maiden & Ozzy Osbourne (Black Sabbath) and W.A.S.P
______________________________
SLASH<3

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1491
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 18, 2009, 12:43:07 pm »
0
A moglibyśmy poprosić o uzasadnienie?
A co tu uzasadniać?

Wiesz, nie wiem jak inni to odbierają, ale wpisanie po prostu "nazwa", bez jakiegoś uzasadnienia dlaczego tak sądzisz, to troszkę pójście na łatwiznę...

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 18, 2009, 01:32:58 pm »
0
Riviva mam pytanko? A w jaki sposób Axl obraża Slasha i spółkę kontynuując karierę zespołu Guns N' Roses bez nich.Kto założył i był pierwszy w zespole? Axl czy Slash?Gdyby to Axl odszedł i Slash ciągnął by to dalej, też by obrażał Axla?

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 18, 2009, 01:52:53 pm »
0
Steven był (jest) jednym z najlepszych perkusistow na świecie.

o k.....

nie pamietam czy sie w tym temacie wypowiadałem, ale jestem coraz bliższy przekonaniu ze Gn'R to ani zepoł, ani nazwa. to chyba cos pomiędzy. ale mam kaca wiec moze mozg mi nie pracować.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 18, 2009, 02:02:34 pm »
0
Riviva, mówiąc że dzisiejsze GN'R to komercha udowadniasz że nie wież co to słowo znaczy.
Czy dzisiejszy zespół jest obecny na okładkach wszystkich gazet? grają wszędzie gdzie się da i kiedy się da? Czy Axl był 40x u Opry, Letterman'a itp? Czy Axl wyskakuje w USA z każdego kąta?
Bliżej słowa komercja był stary skład ;) Po raz kolejny zapytam jakie ciągłe zmiany składu? koniec lat 90' to było poszukiwanie pasujących do siebie muzyków, gotowy skład widzieliśmy w 2002 roku, 2006 odszedł Bucket ale nikt go nie wywalił, sam odszedł tak samo jak Finck teraz, nie lubię gdy ludzie nie doceniają obecnego składu. Napisałeś że dopiero co się dowi edziałeś kto to jest Finck, znasz reszte składu? Jak możesz ich ocenić skoro ich nie znasz, rzucasz sloganami z forum Onetu. "Jakiś DJ" poznaj go też byłem sceptycznie nastawiony do niego ale jak poznalem jego możliwości to się ciesze że dołączył do GN'R, dzięki niemu czekam na trase jak dwunastolatek na prezenty pod choinką.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 18, 2009, 02:13:03 pm »
0
Riviva, Twoje wypowiedzi rażą w oczy... i za przeproszeniem pier*olisz głupoty...


Każdy ma prawo do swojego stanowiska, nawet wtedy gdy wydaje się ono absurdalne czy wręcz głupie... ale uszanujmy Jej zdanie ;] Przepraszam za kolegów ;) Bez osobistych docinek. Krelke.


Sorry Krelke, poniosło mnie ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2009, 07:03:11 pm wysłana przez Pyra »
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 18, 2009, 08:18:18 pm »
0
no coż...Guns N Roses jest legenda rocka...a na taki wizerunek zapracowali w najsłynniejszym składzie...a to co teraz kryje sie pod nazwa Guns N Roses to zupełnie inna bajka...mam wrazenie jakby nowy zespół chcial przewyzszyc stary....jakby Axl chcial sie zmierzyc z własna legenda która sam storzył....

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:05:14 am »
0
To własnie sukcesy Apetit i Illusji spowodowały że Guns N' Roses było w owym okresie najbardziej komercyjnym zespołem na świecie,byli medialną potęgą,byli zjawiskiem globalnym,nikt im nawet do pięt nie podskoczył,ani Aerosmith ani Roling Stones,byli numerem 1.Jest jeden fakt,kto wtedy najbardziej medialnym członkiem zespołu?Kto najwięcej udzielał wywiadów?Axl ?NIE!!! Z nim jest najmniej z całego zespołu.To jest największy PARADOKS tej kapeli...ci którzy odeszli z zespołu oskarzając Axla o gwiazdorstwo(Slash,Duff,Matt),sami  najwięcej pchali swoje gęby w tamtym okresie gdzie popadnie(tak jest do dzisiaj).Tak mi się wydaje że KOMERCJA sama odeszła z tego zespołu.

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4316
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna