Autor Wątek: Guns N' Roses - hair metal?  (Przeczytany 8145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

guest2646

  • Gość
Guns N' Roses - hair metal?
« dnia: Kwietnia 30, 2011, 04:44:46 pm »
0
No właśnie, bardzo często się spotykam z opinią, iż Gunsi grali hair metal. Dla wyjaśnienia dam najpierw definicję, co to było:

Cytuj
Glam metal (in. pudel metal, ang. glam metal, hair metal, hairspray metal) – pejoratywne określenie stosowane wobec zespołów rockowych i metalowych, głównie z lat 80. XX w. Słowo pudel nawiązuje do popularnych wśród niektórych wykonawców tej muzyki tapirowanych włosów, z czasem termin zaczął określać uważaną za komercyjną i melodyjną odmianę ciężkiej muzyki gitarowej. Nurt ten zapoczątkowali tacy artyści jak Mötley Crüe czy Def Leppard, choć wielki wpływ na jego popularyzację miał amerykański zespół Bon Jovi i szwedzki zespół Europe.

Gunsi ,owszem, mieli tapirowane fryzury (Duff, Steven, czasami Axl) i ubierali się dość podobnie do glamowych kapel, ale wg mnie hair metalu to oni nie grali. Grali ostrzej od takiego np. Bon Jovi czy Def Leppard i na pewno nie byli komercyjni. Co myślicie? :)

Offline Veronika654

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Kobieta
  • Every Girl is a Riot Grrrl!
  • Respect: +96
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 30, 2011, 07:43:52 pm »
0
A czy to ważne jak kto ich nazywa?
właśnie. Kiedyś gdzieś wyczytałam że gunsi to pop-metal. Ale jak dla mnie to hardrock, a każdy może ich nazywać jak chce. Mi to nie przeszkadza w słuchaniu ich.
Lubię Zqyxa, Duffa, Alice Cooper i moje studia :wub:

guest2646

  • Gość
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 30, 2011, 08:55:54 pm »
0
nazewnictwo też jest czasami ważne. Nie można na nic nie zwracać uwagi :P

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 30, 2011, 10:11:17 pm »
0
Eeee tam klasyfikacje są dla klasyfikantów   hair czy glam czy  c..j wie jak by ich tam zwał , najważniejsze ,że muza kręci :P :P :P
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2011, 12:17:04 am »
0
Byli wszystkim po trochu, i nadal są. Jest w nich trochę hair/glam-metalu, hardrocka, pop-rocka itd. Mi to nie przeszkadza. Ja często słyszałem że Gunsi to typ muzyki z której wyrasta się kończąc gimnazjum lub 15 lat. W większości mówią to osoby które w telewizji widziały November Rain, w radiu słyszały Dont Cry a w GTA: San Andreas Welcome To The jungle - czasem znają więcej piosenek i nawet znają troche składu (taki rudy skrzeczący, Slash w kapeluszu to ten bóg gitary, on wszystkie piosenki wymyślił na pewno, a potem ten głupi buckethead próbował się wypromować ale nikt go nie lubił i go wyrzucili a tak ogólnie to guns n roses skończyło się po odejściu Slasha, boga gitary który pewnie wszystkie piosenki wymyślił. Izzy Stradlin? Yyy chyba ci się z zespołem pomyliło, Thin Lizzy).

Nie warto się przejmować  :D

Offline kaha

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2011, 01:44:50 pm »
0
haha, Slash wszystkie piosenki wymyślił  :facepalm:
A ja czytałam, że Gunsi hairmetalu nie znosili i za wszelką cenę nie chcieli dać się zaszufladkować jako glamowcy.
where do we go now ?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 01, 2011, 02:58:52 pm »
0
Musically, glam metal uses traditional hard rock and heavy metal songs, incorporating elements of punk rock,[5] while adding pop-influenced catchy hooks and guitar riffs.

Skoro tak to Gunsi jak najbardziej byli z muzycznego punktu widzenia zespołem hair metalowym. Inna sprawa, że image raczej szybko przestali taki mieć i dobrze :P

Zresztą gatunek to kwestia drugorzędna, według mnie muzykę dzielimy na dobrą i kiepską, a to, czy będzie to metal, rock, pop, czy dicho  to już nie ma większego znaczenia, chyba, że ktoś lubi wyłącznie jeden gatunek muzyki i każdym innym się brzydzi ;)

Kiedyś Gunsi grali hardrocka, obecnie pop-rock, a i tak fanów mają :P
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2011, 03:12:26 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 01, 2011, 07:16:25 pm »
0
Na początku chciałbym odnieść się do stwierdzenia , że Gunsi nie byli komercyjni...
Wiadomo , że każdy ma swój punkt widzenia ale oni w czasach kiedy odnosili największe sukcesy byli uosobieniem komercji...
Owszem ; na początku swojej kariery było zupełnie odwrotnie ale tak można napisać o wielu zespołach.
Wychodzi więc na to , że Gn'R było bardzo rozchwytywane , wszędzie było ich pełno.Tylko problem polega na tym , że ta muzyka była dobra w przeciwieństwie do ( komercyjnej ) dzisiejszej....

Natomiast ten gatunek muzyczny to ( ogólnie ) hard rock i ja tak klasyfikuję ich muzyke.Oczywiście z wieloma wpływami ( do czego z resztą się przyznawali/przyznają ).Potrafili jednak to wszystko połączyć , dlatego osiągneli (moim zdaniem ) sukces.Dodatkowo trafiła się piątka naprawde utalentowana która wzajemnie się uzupełniała i dostaliśmy przepis na sukces.
Cała historia tego zespołu jest niesamowita , to co osiągneli , jak grali i ich podejście do życia....To był fenomen i niezależnie kto jak ich zaklasyfikuje i tak im nie umniejszy ponieważ Guns N' Roses łączyło wszystkie style i robili to znakomicie.

Jedyne co mnie nieco irytuje to fakt , że w pewnym momencie odcinali się od sceny z której wyrośli , dzięki której zaistnieli.
Wiele razy pisałem , że bardzo lubie to wczesne Gn'R , może dlatego tak to wszystko odbieram.

Podsumowując - jeżeli ktoś zapytałby mnie czy Gunsi to zespół hair metalowy odpowiedziałbym - oczywiście , tylko , że w o wiele ostrzejszej postaci :P

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 01, 2011, 07:38:11 pm »
0
 :o  < przerażony>  :D Admini widzieli groźbę ? :P
Czy byli komercyjni? Odpowiedzieć na to pytanie : nie, może jedynie osoba, której we wczesnych latach 90-tych na świecie nie było...
hair metal, czy pudel metal źle się kojarzy, ale cóż, Gunsów można śmiało zaliczyć do tego kręgu, a to, że później się od niego odcięli, wyszli, to inna sprawa. Swoją droga prędzej bym ich kiedyś zaliczył do hair metalu, niż do heavy metalu, a do tej drugiej kategorii zaliczani byli, choć kompletnie nie wiem na jakiej podstawie  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 01, 2011, 07:48:53 pm »
0
W sumie też nie wiem dlaczego ktoś tak może twierdzić ale wiadomo - możliwość interpretacji jest dowolna...

Jeżeli chodzi o scene rockową tamtych lat i o to , że Gunsi nie chcieli aby ludzie ich z nią identyfikowali to sprawa jest dla mnie oczywista -byli temu przeciwni  , wiedzieli , że dzieki temu będą  się wyróżniali z "tłumu" i dobrze na tym wyjdą.Ich muzyka rzeczywiście była czymś innym , świeżym i to nie podlega dyskusji. Po prostu szkoda , że z czasem zmienili swoje podejście po to żeby zaistnieć - rozumiem przez to odcinanie się od sceny której byli przodownikami i która ich wypromowała.

Offline angus_sg

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Anarchy in the UK !!!!!!
  • Respect: +1
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 02, 2011, 12:13:16 pm »
0
Myślę że grali hardrocka chociaż hair metal objawia mi się w Sweet child o'mine
"Bo najważniejsze jest w życiu robić to co nas bawi "



Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 02, 2011, 01:30:13 pm »
0
Ilu ludzi tyle opinii, do tego się nie dojdzie.
osobiście podzielam zdanie Zqyx'a .
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 02, 2011, 02:38:20 pm »
0

Kiedyś Gunsi grali hardrocka, obecnie pop-rock, a i tak fanów mają :P

naprawde uwazasz, ze oni obecnie graja pop rpcka? hmm, to ja chyba innych gunsow slucham  ;)
pop rockiem moge spokojnie nazwac album Slasha (gotten, beutiful dangerous) to kojarzy mi sie zdecydowanie z pop rockiem, ale nie skrzek Axla i gitare Bucketa, ktory jakby nie patrzec jest obecny na ostatnim albumie gunsow  :rolleyes:

hair metalowym zespolem byli jaknajbardziej moim zdaniem, nic w tym zlego, od czego sie odcieli w pozniejszych czasach to glam rock (patrz Poison tapiry, makijarze, trwale, kolorowe ptaki)  muzyka GNR byla ostrzejsza i mroczniejsza i zeby sie do tego jeszcze przebierac i malowac, nie pasuje. :???:


Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 02, 2011, 02:44:02 pm »
0
wikipedia wymienia GNR jako "second wave" glam/hair/pop metalu. No ale to tylko wikipedia  :D

Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Guns N' Roses - hair metal?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 02, 2011, 02:59:37 pm »
0
czego się po wikipedii spodziewać w sumie ;)
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4318
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna