Autor Wątek: Gitarzysci GN'R  (Przeczytany 90154 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 25, 2010, 06:32:08 pm »
0
Ashba jest ZA***STY technicznie.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 25, 2010, 06:41:42 pm »
0
Ashba ma charyzme, doskonały kontakt z publicznością, a co najważniejsze talent i umiejętności :) Jak dla mnie do Gn'R wpasował się idealnie

Offline kruz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Respect: 0
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 25, 2010, 07:23:27 pm »
0
nikt za Finckiem nie teskni, po dolaczeniu Ashby mamy najlepszy sklad GNR w historii tej kapeli

Ashba to idealny prezent na jutrzejsze Cwiercwiecze

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #303 dnia: Marca 25, 2010, 07:56:23 pm »
0
eee?

Ashba to znakomity gitarzysta ale neistety nie potrafi dobrze zastapic Fincka w np. IRS i w pewnym stopniu TIL...

A to, że wam nie odpowiada gra Fincka to raczej nie swiadczy o braku jego umiejetnosci.

(tak, wiem zaraz zaczniecie znowu plakac)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #304 dnia: Marca 25, 2010, 08:13:19 pm »
0
     Ja nie zamierzam. Gra Fincka jest dość psychodeliczna i nietypowa. Rozumiem, że można to lubić w takiej formie, ale do takiego NR pasuje to jak świni siodło.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #305 dnia: Marca 25, 2010, 08:14:38 pm »
0
Ja sam nie wiem, to że Ashba nie potrafi zagrać IRS i TIL tak samo jest związane , z charakterystycznym stylem gry Fincka i też ustawieniem gitary. Ashba ma przystawki Seymour Duncan Alnico Pro II i dają one ciepłe bluesowe brzmienie dokładnie takie jakie miał w GN'R Slash, Finck grał zupełnie inaczej, jednak kawałki Fincka nie są zaawansowane technicznie, ale gra za to z ogromną duszą - solo z TIL jest niesamowicie emocjonalne i pełne pasji, a Axl sam powiedział, że Finck nagrał również solo w stylu SRV na nową płytę , czyli można stwierdzić że ma feeling niesamowity.

 Ashba pasuje lepiej do zespołu, gdyż gra stare kawałki GN'R bardzo dokładnie i brzmią niesamowicie dzięki temu, ale są one bliskie stylistycznie stylowi jakim gra na codzień dlatego trudności w tej chwili mogą mu sprawiać kawałki z Chinese Democracy.

 Chociaż uwielbiam Buckethead-a to ten skład gitarzystów też uważam za najlepszy, mam nadzieję że nagrają materiał nowy. Wszystko byłoby idealnie gdy za bębnami usiadł jeszcze Brian.

P.S Douger akurat solo od NR grał bardzo przyzwoicie najgorzej mu SCOM wychodziło, ale głównie przez set-up jaki używał na gitarze, ale to jak grają teraz solo na dwóch gitarzystów jest dla mnie niesamowite i lepsze od oryginału.

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #306 dnia: Marca 25, 2010, 08:17:50 pm »
0
Dobrze że już nie ma Fincka w tym zespole. Szlak by mnie trafił na koncercie gdybym słyszał tak spieprzone solówki,
mi za to nie podchodzi solówka Rona..jakos NR traci klimat w porownaniu z wersja z UYI...zreszta jakos wogole nie przepadam za Ronem...jesli juz to z nowego skladu na wyroznienie zasluguje Ashba

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #307 dnia: Marca 25, 2010, 08:24:50 pm »
0
Ja sam nie wiem, to że Ashba nie potrafi zagrać IRS i TIL tak samo jest związane , z charakterystycznym stylem gry Fincka i też ustawieniem gitary. Ashba ma przystawki Seymour Duncan Alnico Pro II i dają one ciepłe bluesowe brzmienie dokładnie takie jakie miał w GN'R Slash,

Hmmm może ciut. ale posłuchaj sobie solo z IRS z Osaki... zupelnie inne... i wg mnie nie pasujace... (co nie zmienia faktu, ze Ashbe bardzo lubie)

Zreszta generalnie jestem ciut rozczarowany tym w jakim kierunku idzie GNR... Jak sam Ron mowil, gdy przyszedl do zespolu to GNR bylo bardziej "industrialne"(aczkolwiek z tym prawdziwym nie ma nic wspolnego)...

A teraz znowu wrociło do stylistyki z okresu UYI.


A solowka Rona w NR dla mnie jest genialna.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #308 dnia: Marca 25, 2010, 08:30:46 pm »
0
W studiu to i Jan Kowalski zabrzmi dobrze ;) Finck jest chwalony za solówkę do TIL, ale na żywo zagrałby ją 100 razy gorzej, i na pewno gorzej niż Ashba.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #309 dnia: Marca 25, 2010, 08:38:59 pm »
0
Finck jest chwalony za solówkę do TIL, ale na żywo zagrałby ją 100 razy gorzej, i na pewno gorzej niż Ashba.
to troche trudno ocenic...zwlaszcza ze juz tego nie sprawdzimy :P...no chyba ze kiedys Finck zagra gdzies na zywo jakis kawalek z ChD...choć nie wiem czy ma jakies prawa do utworow itp

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #310 dnia: Marca 25, 2010, 08:39:46 pm »
0
Serio?! Skad to wiesz? Czyżbyś miał zdolności profetyczne?

Pare razy słyszałem solowki zagrane przez Fincka na żywo i jakoś nie zauwazylem by grał je gorzej niż na płytach.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #311 dnia: Marca 25, 2010, 08:40:12 pm »
0
   Ja wiem? Pierwsze wykonania solo z TIL przez Ashbę do udanych raczej nie należą.  A Finck to nie tylko GNR, w  NIN pokazuje, że potrafi coś wykrzesać z gitary.  
     Ashba gra bez zarzutu, żywiołowo i z wyczuciem. Ron to samo. Fortus ma niepowtarzalny styl i mnóstwo talentu. Ale kubeł jest tylko jeden. Gdyby zajrzał tak na miesiąc do studia przy nagrywaniu nowego materiału ......(na koncertach niech się nie pokazuje :D ).
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #312 dnia: Marca 25, 2010, 08:42:23 pm »
0
Nie sądzę , nawet na żywo Finck gra z wielkimi emocjami i grał solówki po swojemu nie dlatego że nie umiał zagrać nuta po nucie tylko że chciał. Dlatego nie sądzę aby zagrał ją gorzej.

el_loko zgadzam się ale Ashba gra je inaczej i nie pasują po oryginały tych solówek są charakterystyczne dla stylu i set-up-u Fincka i nie powtórzy ich tak samo dlatego próbuje je inaczej grać.

Douger a po co Bucket ma zaglądać do studia, materiału z jego udziałem pewnie jest jeszcze na 2 płyty.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #313 dnia: Marca 25, 2010, 08:55:09 pm »
0
I własnie dlatego tęsknie za Finckiem :)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #314 dnia: Marca 25, 2010, 08:57:54 pm »
0
Tak, ale z koncertu na koncert Ashbie coraz lepiej wychodziła to solówka. Hmmm czy nie mógł jej zagrać tak jak na płycie? Wydaję mi się, że po prostu chciał dodać coś od siebie (tak jak Finck PRÓBOWAŁ coś dodawać).

Serio?! Skad to wiesz? Czyżbyś miał zdolności profetyczne?
Nie, do tego wystarczy mieć słuch, żeby zauważyć, że Finck pie**** solówki na koncertach :)

P.S. Za Finckiem nie tęsknię i cieszę się, że już go nie ma.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)