Autor Wątek: Gitarzysci GN'R  (Przeczytany 89668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Plemnik

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pitu pitu
  • Respect: +77
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #420 dnia: Grudnia 23, 2012, 06:04:51 pm »
0
A mi Robin nie pasuje chociażby dlatego że NR i niektórych piosenek z AFD w jego wykonaniu nie mogę ścierpieć. ChD gra genialnie, i tu mu Ashba ustępuje, szczególnie w Better ale większość reszty materiału dużo bardziej wolę w wykonaniu DJ'a, genialnie gra solo w Brownstone, bardzo lubię jego wersję TIL, najlepsza wersja Patience to wg. mnie właśnie ta z Ashbą, ani Finck ani Slash nie grali tego z takim feelem. Tak samo Mi Amor czy BoD leży mi dużo bardziej niż jakiekolwiek solo Robina. Jedyne co się obawiam to że jego kompozycje dla Gn'R mogą odbijać trochę w Sixx:AM, a tego bym nie chciał słyszeć.

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #421 dnia: Grudnia 23, 2012, 06:56:52 pm »
+1
Za każdym razem kiedy słyszę koncertowe Patience, wyciszam głośniki przy solo. Jest beznadziejne w dodatku grane bez feelingu, nie wiem gdzie tam go zauważyłeś, może dlatego że każdy utwór gra w takiej samej pozycji? MiAmor i BoD są kompozycjami, Robin improwizował. Spoko każdy lubi co innego, ale jego wersja TIL...  :facepalm: Axl jest na tyle profesjonalnym muzykiem że nie pozwoli nagrać, czegoś co będzie nie będzie przypominało brzmieniem ostatnich płyt, a na pewno jak to będzie podobne do Sixxów.

Offline Adam735i

  • Patience
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • I wanna Rock!
  • Respect: +4
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #422 dnia: Grudnia 23, 2012, 07:41:54 pm »
0
CHopie ! Skąd możesz wiedzieć na co pozwoli, a na co nie pozwoli profesjonalizm Axlowi?
"Chcą mnie dopaść, ale mnie nie złapią
Jestem niewinny, więc możesz mi obciagnąć i
weź to sobie do serca"

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #423 dnia: Grudnia 23, 2012, 07:58:51 pm »
0
Wiem to po jego dotychczasowych wypowiedziach, wywiadach, zainteresowaniach muzycznych i nagranych płytach. To on miał największy wpływ na tworzenie ChD, nadał utworom brzmienie takie jakie mają, myślisz że Robin, Bucket nagrali kawałek w domu i dodali na płytę, bez przefiltrowania każdej partii, bez żadnych zmian? Każdy gitarzysta z ery ChD grał to co Axl chciał, prawdopodobnie tylko Shackler, better i The Blues wyszło z pomysłu kogoś innego niż Rudy.
A ty uważasz że wyda coś co będzie brzmieć jak Sixx A.M czy Motley pod szyldem Gn'R?

Offline Plemnik

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pitu pitu
  • Respect: +77
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #424 dnia: Grudnia 23, 2012, 08:23:04 pm »
0
Po AFD nikt nie spodziewał się że UYI wyjdzie takie jakie wyszło, Axl jest pod tym względem bardzo nieprzewidywalny. A to co wychodzi na płycie jest pod wpływem wszystkich muzyków, nie tylko Axla. Podczas tworzenia ChD przed pewien okres muzycy dużo tworzyli bez obecności rudego więc takich piosenek jakie podałeś mogło być więcej(pomijając że w przykładzie podałeś dość osobiste dla Axla The Blues, no ale cóż). Płyta jest wypadkową całego zespołu, nawet w przypadku pierwszego Slasha robionego przed masę różnych ludzi.

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #425 dnia: Grudnia 23, 2012, 08:49:30 pm »
+1
Z naszego dzisiejszego punktu, można było się spodziewać UYI takie jakie jest, utwory pierwszy raz nagrane zostały podczas tych samych sesji co AFD i Lies. Troche mało wiesz o tworzeniu ChD, skoro uważasz źle przytoczyłem argument o The Blues, bo to dizzy był twórcą. Fakt muzycy czasami  tworzyli sami w swoich grupkach. Jednak Axl przychodził do studia pożną nocą i nadzorował to co nagrali, razem z Joshem, wprowadzali poprawki. Zgadzam się każdy wprowadził coś do tych utworów, szybkie riffy Bucketa czy świetne bębny Manity. Album jest świetny pod względem różnorodności utworów i muzyków.

Offline Adam735i

  • Patience
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • I wanna Rock!
  • Respect: +4
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #426 dnia: Grudnia 23, 2012, 09:16:01 pm »
+1
Cytuj
A ty uważasz że wyda coś co będzie brzmieć jak Sixx A.M czy Motley pod szyldem Gn'R?
Wydałprzecież cośco rzekomo brzmi industrialnie i napewno nie brzmi jak Gunsi z dawnej ery, więc skąd wiesz, że właśnie nie planuje upodobnić się do Motley Crue?
Cytuj
Z naszego dzisiejszego punktu, można było się spodziewać UYI takie jakie jest, utwory pierwszy raz nagrane zostały podczas tych samych sesji co AFD i Lies. Troche mało wiesz o tworzeniu ChD, skoro uważasz źle przytoczyłem argument o The Blues, bo to dizzy był twórcą. Fakt muzycy czasami  tworzyli sami w swoich grupkach. Jednak Axl przychodził do studia pożną nocą i nadzorował to co nagrali, razem z Joshem, wprowadzali poprawki. Zgadzam się każdy wprowadził coś do tych utworów, szybkie riffy Bucketa czy świetne bębny Manity. Album jest świetny pod względem różnorodności utworów i muzyków.

Tu masz rację, bo Gunsi nie byli zwykłą Hairmetalową grupą sezonową. Zrobili coś ambitnego, ale chyba połowa piosenek UYI brzmieniem pasuje do AFD.
Co do tworzenia to właściwie nikt z nas nie zna całej prawdy, ale napewno lepiej wychodzą piosenki tworzone wspólnie w kółeczku ;) niż takie ściemy z poprawkami Guru. Tak podobno tworzy grupa Adler i wychodzi im doskonale.
"Chcą mnie dopaść, ale mnie nie złapią
Jestem niewinny, więc możesz mi obciagnąć i
weź to sobie do serca"

Offline Plemnik

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pitu pitu
  • Respect: +77
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #427 dnia: Grudnia 23, 2012, 11:06:32 pm »
0
Z naszego dzisiejszego punktu...

No właśnie, dzisiejszego...

Gdzieś czytałem(Cały zbiorczy artykuł o Gunsach z czasów 96 do teraźniejszości) że przez dość długi czas muzycy tworzyli bez Axla. A The Blues, nawet jeśli stworzone jest przez Reeda, to cały swój charakter nabiera dopiero z tekstem Axla, który obok TiL jest jednym z bardziej bezpośrednio osobistych tekstów Rose'a.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #428 dnia: Grudnia 24, 2012, 01:03:33 pm »
+7
   A czy ChD jest stricte Bucketheadowa albo Finckowa? Oczywiście słychać ich styl i wpływ na krążek, ale nie ma wątpliwości od kogo zależał ostateczny kształt.  Nie obawiam się więc, że następna płyta (hehehehhehee) będzie przypominać Sixxx AM. Po prostu Ashba będzie nagrywał do tej pory, aż nauczy się grać i spodoba się to Axlowi. Szkoda tylko, że to tylko takie nasze puste dywagacje, bo nowa płyta GNR pozostaje na razie w sferze naszych pobożnych życzeń.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #429 dnia: Grudnia 30, 2012, 02:55:47 pm »
+2
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_ALsSEn63Pk" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=_ALsSEn63Pk</a>


:D

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #430 dnia: Grudnia 30, 2012, 03:04:31 pm »
+2
Slasherr idealne podsumowanie! :D
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #431 dnia: Grudnia 30, 2012, 07:44:59 pm »
+2
Co do gitarzystów GNR to przewinęło się ich trochę. Każdy z nich ma swój styl, przez co nie będą pasować wszystkim. Mi na przykład w ogóle nie pasował do GNR Robin, choć jest naprawdę dobry w tym co robi. Z obecnego składu najbardziej mi podpasował Bumblefoot a z pierwotnego składu Izzy. Nie wiem dlaczego ale w np. coverze Riff Raff Ac/Dc trzech gitarzystów GNR gra jeden riff Angusa Younga, a ten i tak wypada blado w porównaniu z oryginałem. Co do Slasha, za którym nie przepadają co niektórzy, to muszę przyznać że dziwię się temu. Próbuje się podważyć jego umiejętności. Nie zgodzę się z tym! Slasha można nie lubić ale nie można mu odmówić talentu i umiejętności.

Buckethead

  • Gość
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #432 dnia: Grudnia 31, 2012, 11:54:42 am »
+1
Tu nie chodzi o podważanie jego umiejętności, tylko pokazanie, że są lepsi w zespole.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #433 dnia: Grudnia 31, 2012, 12:22:44 pm »
-1
Miarką stolarską to zmierzyłeś?  :lol:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34709
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #434 dnia: Grudnia 31, 2012, 12:34:58 pm »
0
Wszystko rozbija się o subiektywne - lepszy. Jasne, czasem jest obiektywne, bo dany gitarzysta może nie umieć grać określoną techniką. Z tym, że nawet nie znając określonej techniki gitarowej może tak "czuć" muzykę, że stworzy coś ponadczasowego, co niekoniecznie będzie nie do zagrania dla innych. Czy wtedy mamy do czynienia z gorszym gitarzystą? Technicznie - zapewne, ale czy tylko technika liczy sie w muzyce?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"