Autor Wątek: Gitarzysci GN'R  (Przeczytany 90358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #360 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:35:22 pm »
0
Teraz jest co innego. Dla jednych lepszego, dla drugich gorszego.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #361 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:38:38 pm »
0
arkadiuss - jasne, że nie Gunsi nie byliby tak wielcy bez Slasha. Tak samo jak nie byliby wielcy bez Axla, Izziego, Duffa... ;) Na ogromny sukces zespołu wkład miał każdy kto się w nim znajdował. W mojej opinii jednak zespół najwięcej zawdzięcza Axlowi i Izziemu. Slash umie pisać zajebiste solówki, a w duecie z Izzym (który uważam jest najlepszym duetem gitarowym w historii r'n'r) piosenki miały niesamowitą moc i chyba nikt się z tym nie kłóci. Problem w tym, że po paru latach ta magia znikła i zespół, który kiedyś był rodziną odseparował się od siebie i członkowie nie mogli nawet zebrać się w jednym pomieszczeniu. Dlatego skład wygląda teraz tak jak wygląda. Śledząc koncerty na obecnej trasie widać, że zespół jest ze sobą zgrany i każdy czuje się w nim dobrze :) I co mi się podoba w tym zespole to to, że nie zatrzymał się na graniu 'prostego' rock and rolla, ale chciał iść naprzód. Jak widać nie wszystkim to pasowało i Gunsów opuścił Izzy i Slash - dwie, zaraz po Axlu, najważniejsze osoby w zespole.
Co do Bucketheada. Mi również nie podoba się jego wygląd, nie pasował mi do Guns N' Roses, ale nie po tym ocenia się gitarzystę... Odwalił kupę świetnej roboty na Chinese Democracy i za to zasługuje na szacunek. Polecam także zapoznanie się z jego płytami solowymi, wielu rzeczy nie trafię, ale jest też bardzo wiele kawałków do których często wracam ;) A Buckethead i jego solówka w Nightrain  :wub:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wMYnl22cqGU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=wMYnl22cqGU</a>

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:40:33 pm »
0
Stali się wielcy bo trafili na odpowiedni moment i trafili idealnie w owczesny target. Gdyby teraz zaczynali to cylinder Slasha znalo by moze z 1000 osob na Myspace.
A narzekanie, że Buckethead zaklada kubeł na głowe jest równie zadane jak narzekanie na to, ze Slash nosi cylinder. Kto to widzial aby prawdziwy rocknrollowiec nosil cylinder! Czy on jest kurde Fredem Astairem?

Nie wiem kto pisal, ze rock jest martwy. Niestety to prawda i to wlasnie dzieki zespolom ktore swiecily triumf dwadziescia lat temu. Kto sie nie rozwija ten sie cofa. Oczywiscie, mozna nagrywac przez 30 lat ciagle tą sama płyta zmieniajac odrobine okladki ale dla ludzi którzy na prawde lubia muzyke i sie ciut na niej znaja to w koncu znudzi. Oczywiscie można udawac, że wciąż wszyscy chodza w flanelowych koszulach. Niestety czasy sie zmienily i jedyne co moze zrobic prawdziwy artysta to nie podporzadkowac sie trendom tylko tworzyc nowe i dac ludziom alternatywe do tego co obecnie sie dzieje w muzyce. I akurat Axlowi sie to udało, nie zamknal się na swiat tylko probował stworzyć coś nowego i świezego.

O Bucketheadzie juz nie chce mi sie dyskutowac jesli ktos go osadza tylko po jego imageu i nie przesluchal chodzby jednej plyty to sorry, ale Twe argumenty sa z dupy wziete.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #363 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:45:03 pm »
0
No i po filmiku wrzuconym przez slasherra, główny zarzut co do Bucketa pada. Solo jest skomponowane od nowa, oparte na riffie stworzonym przez Izzego. Nikogo nie kopiuje , nie ogrywa. Gra genialną solówką i tyle.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:48:22 pm »
0
Douger
dokładnie. ja tylko pragne zeby nikt nie podważał ich zasług. Głownie slasha którego wszyscy jeżdzą, przynajmniej Izzy pozostał nieruszony ;)
slasherr
 i w pełni zgadzam sie, ze każdy z nich wniósł do gunsów wiele. No Izzy i Axl wiadomo, ale bez Slasha również by nie było takiego sukcesu a na tym forum lubi się to podwazac ;)
i jeszcze ja znam solówki bucketa z chinese i nie podwazam jego talentu, aczkolwiek pisze poraz koleny nie pasował on do gunsów, jego solówki nie były wybitne, ale po prostu dobre i pasowały a to mogłoby zrobić wielu innych gitarzystów w tym Bumblefoot i szkoda, ze tak póxno dołączył do składu. i szczerze to wole Slasha i nightrain, ale przyznam, ze jakis czas temu zachwycałem sie ta solówka bucketa.
el_loko
a co do jego solowych dokonań słyszałem kilkanasvie utworów, nie płyt ale pojedynczych i no sorry ale to nic wielkiego. nie potrafie nic z tego zanucic.. a co do stania w miejscu niby to popatrz na ACDC. Gunsi mogli być równie wielcy. ale sami z tego zrezygnowali głownie dzieki Axlowi moim zdaniem, ale to tylko moja subiektywna opinia po zapoznaniu sie z opiniami członków gunsów starych i ekipy z róznych wywiadów.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:52:10 pm »
0
No i czym ta wielkość się objawia?
Ilością wydanych płyt?
Ilością sprzedanych płyt?
Ilością ludzi na koncertach?

Wybacz, mnie to nie bawi. Moim zdaniem ChD jest milion razy lepsza, od najnowszego dzieła AC/DC . Tyle...
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #366 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:54:03 pm »
0
nie lubie ACDC to był tylko obiektywny przykład.
tak ilościa sprzedanych płyt a przede wszystkim fanów, którychniestety jest duzo wiecej niz fanów gunsów. I frekwencją na koncertach również. przeciez o to chodzi, zeby grac dla ludzi a oni chcieli to kupowwac i przychodzic na koncerty. nie? a na gunsach niestety nei zawsze jest komplet...

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:56:57 pm »
0
Hah własnie ACDC mialem na mysli... Graja ciagle to samo, dla mnie to minus. Wole dobry koncert skupiony na muzyce i tworzenie za kazdym razem czegos nowego i swiezego. Niz muzyczne przedstawienie z odgrzewanym kotletem.
Wiesz kilka utworów z ok 1300 to raczej nie jest reprezentatywne :] I wg Ciebie wyznacznikiem dobrej muzyki jest mozliwosc zanucenia jej? Ok, czyli utworem wszechczasow jest "wlazł kotek na płotek".

I chciałbym zobaczy jak Slash lub inny gitarzysta jest wstanie napisac a potem zagrac solo w TWAT.

A co do ilosci fanow to wiesz, ze obecnie ma ich najwiecej Lady Gaga?
Nie chodzi o ilość.
Chodzi o muzyke i zarowno Axl jak i Buckethead wola robić muzyke zgodna z ich pragnieniami a nie pragnieniami wytworni plytowych.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #368 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:59:23 pm »
0
chodzi o to, zeby nie stracic fanów, których sie miało, a dodatkowo nabyc nowych. sztuka dla sztuki? gra sie po to zeby ktoś tego słuchał, zeby kimś sie z tym podzielic.
i nie mówię o muzyce dla mas bo ACDC napewno taką muzyką nie jest. oni pokazują, tak jak niegdyś gunsi, ze dobry stary rock przyciąga tłumy mimo, ze nie jest to muzyka popularna.

guest2849

  • Gość
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #369 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:59:53 pm »
0
Ja najbardziej zgadzam się z kolegą slasherr'em.Można prztoczyć tutaj wypowiedziane słowa przez Ron'a Thal.''Jeśli nie byłoby Axl'a nigdy nie byloby Guns N' Roses''.Wypowiedz dla stacji radiowej Chom 97,7 (Montreal) &nbsp;2010-02.-17.I jeszcze cos wstawie humorystycznego,bo widze,ze sytuacja się zaostrza :D
http://pu.i.wp.pl/k,NjY2MTg1MTYsNDY5NDIxMjY=,f,Slash_l_8560378f107e431b9ddf317c8240.jpg
Dzieci z cylindrami na glowach,ale bez skarpetek. :D

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #370 dnia: Czerwca 20, 2010, 02:01:55 pm »
0
Cytuj
na gunsach niestety

A na Slashu jest? Niecałe 10 tys. na całe Czechy to nie jest chyba porażający wynik?

Cytuj
oni pokazują, tak jak niegdyś gunsi, ze dobry stary rock przyciąga tłumy mimo, ze nie jest to muzyka popularna.

Tylko artystę niekoniecznie musi interesować granie rocka przez 30 lat np. I tego nie możesz nikomu zarzucić.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #371 dnia: Czerwca 20, 2010, 02:02:56 pm »
0
no JUŻ by nie było. a kiedys nie byłoby bez Axla, Izzego, Slasha i Duffa. jak widać bez Adlera dało sie grać nieźle i komponować ;)

ale Slash nie ma takiej renomy jak nazwa GUNS N ROSES ;) i takiej reklamy jak sądze ;)

a artysty nie musi interesować i nie zawsze to dobrze dla niego. choc lubie chinese. chodzi mi tylko co podkreślam o to zeby uznac ze bez Slasha nie byłoby czegoś tk wielkiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2010, 02:05:48 pm wysłana przez arkadiusss »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #372 dnia: Czerwca 20, 2010, 02:06:01 pm »
0
Zawsze sadzilem, ze chodzi w muzyce o muzyke a nie o fanów... I mi osobiscie podczas sluchania muzyki nie przeszkadza jesli zna ja kilkaset osob czy kilkanascie milionów. Wazne aby byla dobra i stworzona tylko i wylacznie po to aby splacic debet na koncie.

Chodzi o to aby robic muzyke jaka sie chce. Oczywiscie milo jesli duzo osob o niej uslyszy i ja polubi ale jak dla mnie to nie jest najwazniejsze.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #373 dnia: Czerwca 20, 2010, 02:08:42 pm »
0
no pewnie, ze nie jest, ale jeśłi starzy fani przestają docieniać zespół to chyba nie jest dobrze, prawda? w takim razie oni sie nie znają, bo oczekuja Gunsów od Gunsów? aczkolwiek por az enty podkreślam CHinese to dla mnie naprawdę b. dobra płyta. i nie o to mi w tej dyskucji chodzi.

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #374 dnia: Czerwca 20, 2010, 02:10:29 pm »
0
no jesli muzyka która sie tworzy nie ma zupenie odzewu w spoleczenstwie, w fanach, to jednak cos troszkę jest nie tak.