Autor Wątek: Gitarzysci GN'R  (Przeczytany 90152 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #330 dnia: Marca 28, 2010, 02:29:28 pm »
0
el_loko w Buckecie nie lubię tego że jest taki tajemniczy, dziwny (gadanie przez maskotkę?!) itp. ma to może swój urok, ale mnie to nie kręci i nie musisz na mnie naskakiwać
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #331 dnia: Marca 31, 2010, 11:53:05 pm »
0
a myślicie że yngwie nie poprawiłby jakości newgnr?

rozwalają mnie teksty ten lepszy, ten trochę gorszy, a tamten ma problem ze skalą miksolidyjską  :vampire:
ludzie ile wy macie lat? tak po kolei?

jeff beck kiedyś powiedział, że (wolne cytowanie) jest mnóstwo gitarzystów którzy potrafią zagrać wszystko, w każdy sposób i z każdą prędkością.. po czym dodał 'and who the fuck cares'
luzu więcej
apettite skomponował slash, TIL skomponował finck, a ashba gra co musi bo mu za to płacą.. jak coś nagra - będziecie się ekscytować tym co zrobił ashba dla guns  :rolleyes:


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #332 dnia: Kwietnia 01, 2010, 12:02:48 am »
0
a myślicie że yngwie nie poprawiłby jakości newgnr?
Mam nadzieję, że to była ironia :P
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #333 dnia: Kwietnia 01, 2010, 10:36:14 am »
0
Teraz to ciężko powiedzieć czy ktokolwiek poprawiłby jakość GNR. Może Izzy? A może nie....
Na pewno nie będzie to Ingwie, ani inny wymiatacz . Na pewno też nie Slash.  Na razie taki skład mi odpowiada.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline K.O.P

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +34
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #334 dnia: Kwietnia 01, 2010, 11:28:57 am »
0
Ten zestaw gitarzystów jaki mamy obecnie na koncertach wymiata :radocha:
Jednak nie znamy go z perspektywy kompozycji w GN'R...
4tus nic nie skomponowł dla GN'R, Ashba tym bardziej, a Bumblefoot parę solówek...
Dlatego poczekamy zobaczymy, choć na następnej płycie na pewno będzie Buckethead i Finck przynajmniej ja tak myślę.
Może usłyszymy jakieś kompozycje Ashby i Bumblefoot'a oraz Fortus'a...
Trzeba zaczekać, bo jeszcze nie znamy możliwości tego składu.
"There's no logic here today
Do as you got to go your own way
I said that's right
Time's short your life's your own
And in the end
We are just DUST N' BONES"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #335 dnia: Kwietnia 01, 2010, 01:50:35 pm »
0
Bucket dzierży Hendrixa

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WYj2dWTIuSo&amp;feature=related" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=WYj2dWTIuSo&amp;feature=related</a>
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #336 dnia: Kwietnia 01, 2010, 02:53:23 pm »
0
na następnej płycie na pewno będzie

 :radocha:
będzie jakaś jeszcze?  :>

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:24:33 am »
0
A moim zdaniem duetu Slash Izzy nikt nie zastąpi.
Jełśi ktos sądzi inaczej to nigdy nie słuchał Appetite.
To co oni robili z gitarami, to jaką magię stworzyli nagrywając najlepszy album jaki miałem okazję usłyszeć, toen ich diaog gitarowy... Nigdy wcześniej i później cegoś takiego nie było.
A co do techniki to jak można mówić, że slash ma słabą, jeśli słyszało sie chocby Paradise City? Ma inny styl niż Ci późniejsi, jest wychowany na dobrym starym bluesie i dlatego nie bawi się w tappingi i inne brednie, które moim zdaniem są tylko ozdobnikiem, bez którego niemal kazda solówka może się obyć. Nikt nie docenia tu prawie tych mini solówek izzego jakie grał na kazdym albumie, tych jego malutkich popisików robiących na dobrym uchu jednak duże wrażenie.
Poza tym nie sztuką jest coś odegrać, nawet po swojemu. Sztuką jest ułożyć solo do November Rain ,Pradise City, albo te wszystkie walone solówki w Estranged. Przecież trzeba być geniuszem, żeby coś takiego nagrać.
Więc nie ma wątpliwości moim zdaniem kto był numerem 1 wśród gitarzystów i bez nich nie ma juz prawdziwego Guns N Roses i najniebezpieczniejszego zespołu świata.
A co do reszty Ron jest genialny i uwielbiam go mimo, że to nie ten styl który jest moim ulubionym, ale facet grac potrafi wybornie.
Ashba jeśt świetny, kocham tą jego balladke śmierci, ale również Sixx AM , ale jak można mówić , ze jest w czymkoliwke lepszy od Slasha? no w czym? ułożył jakieś KULTOWE solo? jest świetny, ale swietnych jest wielu.
Fortus wiadomo, gościu od czarnej roboty. też ma jaja.
Bucket miło posłuchać, ale nie ma w sobie nic co przkuwa uwage, no nie licząc tego moim zdaniem beznadziejengo wyglądu. Jego solówki to zupełnie nie moja bajka, nie licząc paru dźwięków na Chinese jak to outro w solówce SOD itp.
wnioski nasuwają sie same. Slash i Izzy to legendy a pozostali niestety nigdy legendami nei beda. Choc życze im tego...

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwca 20, 2010, 09:15:40 am »
0
Uwielbiam ludzi ktorzy mowią, że Buckethead okropnie wyglda... Spojrz w lustro Ty z pewnoscia piekniejszy nie jestes :P

Zreszta who cares, Slash i Izzy faktycznie stworzyli znakomite solowki i piosenki... Ale to było 20 lat temu. I mimo całej mej sympatii do Izzyego to nawet on potem już niczego na podobnym poziomie nie stworzył. To samo Slash. Wiec albo obaj sie wypalili albo po prostu potrzebowali Axla. Na szczescie Axl i bez nich stworzył jedna z najlepszych płyt jakich mialem okazje słuchac.


Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwca 20, 2010, 11:20:42 am »
0
no już bez przesady  :rolleyes:
to już nawet nie można napisać, że bucket kiepsko wygląda  :rolleyes:

wiesz.. mnie na przykład drażnią implanty axla  :>  to jest rock n'roll?

arkadiusss pisze z sensem.. albo jest feeling albo onanizowanie tappingiem.. bucket jest świetnym gitarzystą.. w swojej bajce..
no i w newgnr
największy aplauz na koncertach to stare numery
jakby genialnie nie były zagrane to wcześniej musiały być nagrane  :rolleyes:


Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwca 20, 2010, 11:30:37 am »
0
no a jak wygląda Bucket? ;) śmiesznie i tyle. zeby przykuć uwagę musiał robić z siebie błazna i jakąś maske i kubeł z KFC zakładać. A Slashowi i Izziemu wystarczyła ich gra. No chyba, ze liczyć cylinder. Oni nie musieli przykuwać uwagi głupotami, im wystarczyła gitara.
A to czy nie zrobili nic wspaniałego po GNR to rzecz mocno dyskusyjna. Dla mnie p lytka Slasha niewiele ustepuje Chinese, a to głownie dla tego, że połowa wokalistów mnei wkurza. Reszta jest świetna. Slash nie musi się co chwile popisywać jaki to on potrafi tapping zrobić, albo killswitchem się bawić, żeby mieć cudowne solówki. Już nie wspominam o Snakepicie i np takich numerach jak Serial Killer.
A Izzy. Izzy robi to co mu najepiej wychodzi- tworzy świetne bluseowe numery w których brakuje tylko tych gitarowych dialogów między nim a slashem. Gdyby to było to jego płyty byyby perfekcyjne.
A ty el_loko pokochałes gunsów za bucketa, czy za Appetite? Jesteś niesamowicie stronniczy. Dla Ciebie kubeł to bóg i nei mozna o mnim słowa krytyki napisać. Nieciekawy sposób myślenia. Ale każdy ma swoje zdanie...
a co do lustra to osobiście uważam, ze jestem xD

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwca 20, 2010, 11:40:46 am »
0
No to świetnie, bo jak ja napiszę coś "złego" ( a prawdziwego) o Slashu to jest wielka fala krytyki. Bucket nie musi się przebierać , żeby przykuwać swoją uwagę. On się przebiera, żeby pokazać środkowy palec właśnie takim ludziom, dla których ważniejsza jest ładne buźka i kręcony loczek, niż cała reszta. On nie musi pokazywać się na każdej branżowej imprezce, wyskakiwać z tortu, grać z popgwiazdkami. On gra jak mu się podoba, a nie na ile pozwala mu kulejąca technika.
  Wspaniałe sola Slasha? Ze 4 z czasów VR , na "Slash" ciężko jest znaleźć coś porywającego. No i błagam, ileż można wałkować temat AFD. Płyta jest wspaniała ,a le do do ch..ja było 23 lata temu. Od kilkunastu lat każde solo Slasha brzmi dokładnie tak samo, 5 podciągnięć , 2 slide'y , czasem Wah-Wah i sporadycznie Talkbox. Ciągle ta sama skala i powtarzające się motywy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwca 20, 2010, 11:52:27 am »
0
na tym forum właściwie nie ma zadnej fali krytyki jak ktoś pisze coś o Slashu. Ale jak napisać coś o newGnr no po prostu można się tu wiecej nie pokazywać. Takie są realia.
Moim zdaniem bucket przebiera się tlyko i wyłącznie dla przykucia uwagi a na imprezki nie chodzi bo nikt go nie zaprasza zapewne. no sorry ale jeśłi slash sie sprzedał to bucket z tym stroijem i logiem KFC jest szczytem komercji. Wygląda jak chodząca relama tej sieci a nie jak rock n rollowiec, a chyba o rock n rolla w gunsach chodziło i wczensiej i za jego czasów i teraz? A Slash grał rock n rolla a i tak był wszędzie. po prostu miał i moim zdaniem ma w sobie coś. A że kazda solówka taka sama? to już kompletne brednie z którymi nie ma sensu nawet polemizować, bo jak ktoś stara sie  chociaż byc obiektywny to słyszy co Slash potrafi. Jest legendą która bucket ani żaden z nich zapewne nie będzie. trzeba to Wam przypomniec...
a i jeszcze jedno: komentarze po koncertach Slasha mówią wszystko.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwca 20, 2010, 12:10:16 pm »
0
Ta, i frekwencja.

Bucket nie nosi już kubełka z logiem KFC od paru lat, także nie jesteś w temacie.

I znowu staracie się sprowadzać dyskysję do waszych urojonych dywagacji. Np.
Cytuj
Moim zdaniem bucket przebiera się tlyko i wyłącznie dla przykucia uwagi

LOL, skąd ty to możesz wiedzieć?

Cytuj
Wygląda jak chodząca relama tej sieci a nie jak rock n rollowiec

Nosz k***a, czy on kiedykolwiek grał RN'R? Nie wiem czy zauważyłeś , ale są jeszcze inne gatunki muzyczne na świecie, nie koniecznie tak martwe. I znowu spłycanie tematu do wyglądu, żałosne.

Cytuj
A że kazda solówka taka sama? to już kompletne brednie z którymi nie ma sensu nawet polemizować

Wystarczy posłuchać. Slither , DDtD: to są solówki na miarę.

Cytuj
Jest legendą która bucket ani żaden z nich zapewne nie będzie

I na 100% ma inne cele...


Cytuj
a i jeszcze jedno: komentarze po koncertach Slasha mówią wszystko.

Aha, to jeszcze przejrzyj te pod koncertami Bucketa.

http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Kangel

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwca 20, 2010, 12:12:02 pm »
0
Ej, ludzie, mam swoje zdanie, ale czy ta "dyskusja" ma sens? Tutaj się nie dojdzie do żadnego konsensusu, więc jaki w tym cel? Dla samego pogryzienia się? Ludzie na naszej planecie w miarę ze sobą współżyją mimo różnych poglądów, a tutaj bez przerwy ataki...

Cytuj
na tym forum właściwie nie ma zadnej fali krytyki jak ktoś pisze coś o Slashu
zdziwiłbyś się :-)
Yazz God - polecam :) | "Dziewczyno, dziewczyno, zamień cnotę na wino!" :D