Autor Wątek: Gitarzysci GN'R  (Przeczytany 89672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeleneRose

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #240 dnia: Lutego 03, 2010, 06:20:12 pm »
0
Hmm ... Cały czas nie mogę się przyzwyczaić do "nowego GN'R"
ja również, i raczej już nie zaakceptuję nowego składu pod szyldem GnR, ale muszę przyznać, że obecny skład całkiem fajnie wypada na koncertach i niejednokrotnie wzruszam się do łez oglądając filmiki z obecnej trasy, mając nadzieję, że będzie mi dane zobaczyć Axla i spółkę w realu :wub:
ale jeżeli Ashba będzie grał cały czas na takim poziomie jak w tym klipie, to boję się że zdetronizuje mojego idola SLASH'a.

   
Owszem, Ashba jest świetny i fajnie prezentuje się na scenie ale dla mnie Slash pozostanie już najlepszym z gitarzystów GnR ;)
Ps. jestem pod wrażeniem; świetnie Ashba wygląda jak na swoje lata :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 06:26:18 pm wysłana przez SeleneRose »

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #241 dnia: Lutego 05, 2010, 10:45:22 am »
0
rzeczywiście.. świetnie gra cudze solówki  ;]
pamiętam jak kiedyś wszyscy się zachwycali solówkami fincka (nawet jakąś idiotyczną kilkugodzinną  ;] )
teraz się okazuje, że jednak finck był kiepski w porównaniu.. (czy może dlatego, że olał axla i trasę?)
dj też raczej płyty nie nagra z chłopakami
może zostawcie komplementy dla następnego sidemana  ;)

Offline davidGNR

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • You know where you are?
  • Respect: 0
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #242 dnia: Lutego 05, 2010, 10:55:24 am »
0
rzeczywiście.. świetnie gra cudze solówki  ;]
pamiętam jak kiedyś wszyscy się zachwycali solówkami fincka (nawet jakąś idiotyczną kilkugodzinną  ;] )
teraz się okazuje, że jednak finck był kiepski w porównaniu.. (czy może dlatego, że olał axla i trasę?)
dj też raczej płyty nie nagra z chłopakami
może zostawcie komplementy dla następnego sidemana  ;)

Czemu uważasz, że szybko odejdzie?
Welcome to the Jungle!!!

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #243 dnia: Lutego 05, 2010, 11:26:46 am »
0
Finck to niezwykły gitarzysta... wystarczy posluchac jak z jego solowka meczy sie Ashba w TIL...
Tylko, ze Finck w przeciwnienstwie do wszytskich innych gitarzystow w GNR i innych zespolach hardrockowych... Raczej idzie na zywiol, nie gra solowek w nuta w nute... Znakomicie sie to sprawdzalo w NIN, gdzie odrobina fałszu nigdy nie przeszkadzała, a raczej dodawala uroku utworom... A, że wiekszosc fanow GNR wciaz jest zakochana w solwokach Slasha to nie mogli sie pogodzic, ze ktoś może do nich podejsc po swojemu... Nie probujac dokladnie odwzorowac...

Może i Ashba jest lepszy technicznie (lubie go i podoba mi sie jego gra), ale Finck ma swoj wlasny styl gry... Bo w muzyce nie zawsze najwazniejsze jest odegranie nuta w nute... Czasami gra emocjami jest wazniejsze ;)

Tak, wiem... Nikt sie ze mna nie zgodzi :P

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #244 dnia: Lutego 05, 2010, 12:59:34 pm »
0
Bo w muzyce nie zawsze najwazniejsze jest odegranie nuta w nute... Czasami gra emocjami jest wazniejsze ;)


dlatego Slash kiedys powiedzial ze jego solowki na scenie to improwizacja:)...
a przy okazji kiedys pisalem na forum o tym jak starzy Gunsi zaranzowali by teraz swoej kawalki wspolnie z Axlem i ktos powiedzial ze robili to w VR kiepsko im to wychodzilo w porownaniu z New GNR...ale błedem jest porownywanie GNR do VR...Slash i Duff nieraz podkreslali ze zarowno brzmieniem jaki nowymi utworami chca pokazac roznice miedzy tymi zespolami...
a przegladajac youtube natrafilem na ciekawa wersji Mr.B w wykonaniu dawnych gunsow oraz....Scotta...niewiem czy moge tu normalnie umiescic link ale zaryzykuje bo jeszcze nie umieszczalem tu filmikow...moze jakosc nie najlepsza no i wokal nie pasujacy do piosenki GNR...ale muzycznie uwazam ze jest super zwłaszcza intro..Finck i reszta moga tylko podziwiac Slasha :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ekL5z4hkcWg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=ekL5z4hkcWg</a>

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #245 dnia: Lutego 05, 2010, 01:20:38 pm »
0
Heh... nie o to mi chodzi... zreszta to ciezko opisac Finck gra w taki specyficzny sposob troche niechlujny... I w sumie nie mozna go porownywac do Slasha... bo to zupelnie inna szkola... Slash wywodzi sie ze "szkoły Planta" itp.
A Finck no wlasnie... kto slyszal jego wykonania Led Zeppelin to wie o co mi chodzi.... albo jakis bootleg NIN z ostatniej trasy...

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #246 dnia: Lutego 05, 2010, 01:53:24 pm »
0
    Hmm, ja ci przyznam rację. Nie doceniałem Fincka. Ba, twierdziłem nawet, że nie potrafi grać. Ale teraz cofam swoje zdanie. Ten jego specyficzny styl daje się odczuć, TIL bez niego to TIL na 80%.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #247 dnia: Lutego 05, 2010, 02:10:15 pm »
0
Finck vs Ashba...
Rzecz jasna wolę tego drugiego ;) Ostatnio posłuchałem trochę NIN i jestem pod wrażeniem. Ale widziałem też kilka koncertów Gunsów, gdy Finck był w składzie. W studiu sobie radził, ale na scenie już mi nie podchodził. Strasznie nie podobały mi się te jego intra/sola. Może i w NIN daje rade, ale w Gunsach jak dla mnie się nie sprawdził :) A co do solówki w TIL - Ashba se z nią nie radzi? Rzeczywiście, pierwsze występy nie były za ciekawe. Ale potem jak dodał trochę od siebie to cud miód :wub: Poza tym nie wiemy, czy Finck nie spieprzyłby swojej solówki na żywo ;)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #248 dnia: Lutego 05, 2010, 02:21:56 pm »
0
Hmmm nie sprawdzil sie wg mnie bo wiekszosc fanow jest mocno ortodoksyjna... i jak slyszy inna solowke w SCOM to zaczyna sie placz ;) Fakt Ashba poprawil gre w TIL ale to wciaż to solo Fincka... tzn jest poprawne... ale Wg. mnie udalo sie Robinowi przemycic miedzy tymi dzwiekami duzo wiecej emocji niz Ashbie ;) i to dzieki temu, ze Finckowi czasem palec sie przesunie na inny prog lub zagra zupelnie co innego... rozumiem, ze wielu to moze nie odpowiadac ale jak dla mnie to jest rewelacyjne ;)

Gdyby GNR bardziej poszło w to co grali na przelomie wieków to sadze, ze Finck wciaz bylby w GNR i by sie wkompnowal idealnie ;) Ale GNR jednak wybralo ciut bardziej tradycyjnego rocka ;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #249 dnia: Lutego 05, 2010, 02:26:58 pm »
0
Jak dla mnie to solo Fincka w TIL jest na razie najlepsze. Ashba je zdewaluował.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #250 dnia: Lutego 05, 2010, 03:03:30 pm »
0
Wg mnie ciężko jest oceniać solówki dwóch gitarzystów, jednego ze studia, drugiego z koncertu. Tym bardziej w przypadku Fincka ;)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #251 dnia: Lutego 06, 2010, 07:11:53 pm »
0

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #252 dnia: Lutego 06, 2010, 08:30:54 pm »
0


Czemu uważasz, że szybko odejdzie?

poprzednicy też szybko odeszli  ;]
navarro, bucket, finck, p******** huge, nie mówiąc o slashu  ;)
trasa i tyle.. jak sądzę..
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2010, 12:56:12 pm wysłana przez Slither »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #253 dnia: Lutego 06, 2010, 08:50:54 pm »
0
Huge nie odszedl... po prostu nie koncertuje z GNR ;) A Navarro mial nagrac jeden utwor i go nagral... nie mial koncertowac z GNR...

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #254 dnia: Lutego 06, 2010, 10:38:07 pm »
0
czy może nie miał koncertować z axlem..
nevermind
muzyk który chce coś robić do gnr aktualnie się nie nadaje.. płyta co 15 lat, trasa jak się uda..
co nie zmienia faktu, że cenię axla jako artystę
i gościa który 15 lat temu rządził również moimi emocjami..
to że ma swoją wizję jest jego sprawą.. ma prawo, nie mam postawy roszczeniowej, nie żądam 13 płyt na raz (buckethead solo?)
po prostu.. ile razy oglądam live in ritz'88 mam wypieki (i nieważne, że slash jeszcze nie umiał a axl jeszcze wyciągał)

fcuk.. 20 lat temu na legii brakło by miejsc.. a 6000 ludzi w kanadzie na koncercie w hali  :rolleyes: na aha w łodzi było więcej  ;] może jednak oczekiwania publiczności rozmijają się z wizją axla?

a chd niestety jak dla mnie to kierunek poprock..
it's cool












not!!  :>