Autor Wątek: Gitarzysci GN'R  (Przeczytany 89671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 13, 2009, 03:07:35 pm »
0
Slither  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W rozwój gry na gitarze ? Nie
Na popularnośc instrumentu ? Tak

Dwie zupełnie inne rzeczy, mam nadzieję że widzisz różnicę. Zajrzyj to słownika co to jest "rozwój" akurat ilośc ludzi grających jak Slash albo pod jego wpływem na nowe rozwiązania techniczne, brzemienia, dzwięki nie ma wpływu.

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 13, 2009, 07:46:12 pm »
0
A pokaż mi takich jak kubełek? hym? oj chyba ich nie ma....

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 13, 2009, 08:52:27 pm »
0
Tutaj się z Meximaxem zgodzę, muzyki subiektywnie nie można ocenic, gdyż to już zależy od gustu, dla kogoś szczytem i najlepszą rzeczą będzie nawalanka w stylu Slipknota, dla innych Jazz.

Zgadzam sie ;) a co przemawia za Bucketheadem jest to, że odnajduje się on w KAZDYM! gatunku muzycznym... a o Slash trudno powiedziec by był wybitny chociazby w jednym ;)

marudzicie o braku ruchu scenicznego u Kubła... polecam właczyc youtuba i obejrzec obecne koncerty... rusza sie wiecej niż Slash obecnie ;)


Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 13, 2009, 09:00:52 pm »
0
A pokaż mi takich jak kubełek? hym? oj chyba ich nie ma....

Dlatego , że jest wyjąkowy i nie do podrobienia, gdyż gra w taki sposób, że tylko ona tak gra:P

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 13, 2009, 09:08:59 pm »
0
To w takim razie coś wnosi oprócz siebie? przeciez nie mozna go podrobić...

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 13, 2009, 09:13:15 pm »
0
Przecież nie chodzi o to by byl kopiowany... Dzięki niemu w duzej mierze czesciej wykorzystywany jest killswitch... zreszta przez swoja grę pokazuje jak szerokie mozliwosci maja gitarzysci...

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 13, 2009, 10:59:23 pm »
0
Slither  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W rozwój gry na gitarze ? Nie
Na popularnośc instrumentu ? Tak

Dwie zupełnie inne rzeczy, mam nadzieję że widzisz różnicę. Zajrzyj to słownika co to jest "rozwój" akurat ilośc ludzi grających jak Slash albo pod jego wpływem na nowe rozwiązania techniczne, brzemienia, dzwięki nie ma wpływu.

Myślisz że staram się naśladować grę Slash'a?? :lol: nawet jednej jego solówki nie znam. Gdy grasz na gitarze nigdy nie grasz to co jeden gitarzysta, słuchasz innych grasz to co oni, tworzysz swój styl, swoje pomysły, swoje charakterystyczne zagrania, niestety o nie co raz trudniej, im więcej gitarzystów tym więcej pomysłów a więc rozwój. Polecam wyciągnąć głowę ze słownika i pomyśleć trochę. Bucket też miał swojego "Slasha" czy tez jego geniusz sam mu zacząć grać na gitarze?

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwca 14, 2009, 01:32:11 am »
0
Pokaż mi jednego młodego (18-25 lat) gitarzystę który naśladuje Slasha? I jest dobry. Ja ci mogę podac kilku naprawdę dobrych którzy grają ucząc się na kawałkach np. Satcha czy Vai-a. Tak ale nierozumiesz że większośc gitarzystów którzy są zainspirowani przez Slasha właśnie grają to co on i niczym się nie wyróżniają, Z czego co wiem to Malmsteen czy Satch zaczęli grac dzięki Hendrixowi, Buckethead , Zakk Wylde dzięki Randy Rhoadsowi, Scott Ian  - Ace Frehley. Jakoś Slashem się nikt nie inspiruje znaczący, gdyż dla kogoś kto się naprawdę długo uczy jego gra jest szablonowa i prosta i albo skońxy na tym i nie będzie nigdy nikim wielkim albo zacznie na innych giotarzystach bazowac. Kawałki Slasha są nudne do grania, znam prawie wszystkie i są ani jakoś technicznie fajne , po prostu po kilku latach gry nie dają żadnej satysfakcji, grasz jakby ciągle to samo - ta sama skala, podobne strojenia, ciągle podobne zagrywki - np. bendy, nieciekawa progresja akordów itd itd. To jest dobre jak się słucha ale rozbierzesz to na czynniki pierwsze i jest naprawdę dla gitarzysty który chce się rozwijac bardzo kiepskie i dlatego jego wpływ na rozwój jest znikomy, gdyż żaden gitarzysta na jego kawałkach się daleko nie rozwinie, ani na jego sposobie gry ani nie wypracuje swojego ciekawego stylu.

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwca 14, 2009, 01:45:11 am »
0
ja sie ogolnie z Loremastere'm zgadzam, ale gdzieś tam pisałeś o połączeniu muzyki klasycznej z rockiem/metalem. wydaje mi sie, że pierwsi byli Purple. polecam Concerto Lord'a z 1969.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwca 14, 2009, 02:47:27 am »
0
Tak tak ale chodziło mi o grę na gitarze solową, Randy Rhoades łączył to doskonale, i to słychac w solówkach.
EVH chciał grac na gitarze tak jak na pianinie stąd tapping.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34709
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 14, 2009, 10:16:58 am »
0
Wracając do tematu  ;)

Rozumiem,że główny spór toczy się między zwolennikami Slasha i Bucketheada. A co powiecie o wkładzie pozostałych gitarzystów? Trochę ich na przestrzeni lat było jednak. Rozumiem,że trudno póki co ocenić wkład Ashby w brzmienie Gunsów,ale o innych gitarzystach śmiało też można pogadać,bo tu widzę,że każdy okopał się na swojej pozycji i zdania o ulubionym gitarzyście nie zmieni.  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 14, 2009, 12:19:35 pm »
0
O innych ?

Fortus jest świetny, bardzo utalentowany rytmicznie, na koncertach zawsze był świetny np.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=973YLrlrNwM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=973YLrlrNwM</a>


Tobias jako muzyk studyjny też się sprawdził, współtworzył większośc piosenek z Chinese Democracy, i ja uwielbiam jaego echo które nagrał do solówki Slasha w "Sympathy for the Devil"

Finck - na żywo był ok jeżeli chodzi o prowadzące, rytmiczne partie, solówki zazwyczaj były do niczego, jeżeli chodzi o jego pracę w studio to np. solówka od "This I Love" jest monumentalna i piękna i zazwyczaj jego solówki i riffy na płycie są bardzo dobre.

Bumblefoot - moim zdaniem jest świetny, potrafi grac bardzo szybko z wszystkimi fajerwerkami, ale sądząc po jego solowych utworach ma też bardzo dużo feelingu i melodii w grze i naprawdę niezły potencjał.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 14, 2009, 01:13:52 pm »
0
No cóż, ja osobiście z nowego składu najbardziej lubię Rona :) Świetna solówka Fortusa i Bumblefoota w tym Nightrain, widać że się uzupełniają :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2009, 01:21:20 pm wysłana przez Meximax »
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 14, 2009, 01:39:13 pm »
0
Dokładnie, dlatego się cieszę, że Richard będzie grał więcej solówek, gdyż to potwierdził Ron w wywiadzie, pewnie nie dużo więcej ale z 2-3 więcej byłoby świetnie, z tego co Ron powiedział napewno te w "There Was A Time" podzielą na 3 gitarzystów, gdyż do tej pory Fortus grał
- tą krótką w "Nightrain"
- solo z "Madagascar"
- pierwsze solo z "November Rain" które było zawsze genialne jak dla mnie, wolałem je nawet od solówki Slasha( czego nie można powiedziec o drugiej solówce wykonywanej przez Fincka która była co najwyżej średnia)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JfzuAdjNcdY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=JfzuAdjNcdY</a>


więc Richard będzie grał pewnie teraz z 3 solówki więcej :) + jego solo czyli potwierdzone przez niego granie tematu z Jamesa Bonda

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Gitarzysci GN'R
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwca 14, 2009, 03:14:13 pm »
0
wielu z was najezdza na Fincka, ze byl beznadziejny blabla - ja od razu mowie ze na sprawach technicznych sie nie znam
ale dla przykladu dam wam to i powiem ze dla mnie ten utwor jest ZA***STY, ma super feeling, kocham takie bluesowe
granie i duzo bym za to dal zeby Axl napisal do tego tekst i zeby powstala ze tego piosenka GNR

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XXkXoB_p9ks" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=XXkXoB_p9ks</a>
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl