Autor Wątek: Enfant Terrible czyli fenomen Axla  (Przeczytany 5148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« dnia: Listopada 13, 2011, 09:25:47 pm »
0
Zastanawialiście się czasem na czym polega fenomen Axla?
Interesuję się nimi , zwłaszcza Axlem od bardzo dawna i na przestrzeni czasu zauważyłam iż wzbudza on bardzo skrajne uczucia. Pośród całego mojego otoczenia Axl jest albo uwielbiany, albo odbierany bardzo negatywnie. Pomijam fakt iż jako młode dziewczę cała moja rodzina stawała w opozycji podczas gdy ja zachwycałam się 20 lat starszym mężczyzną.

Axl Rose niewysoki, szczupły , rudy facet z długmi włosami i bardzo specyficznym głosem niby zwykły facet a jednak wzbudzający totalnie skrajne uczucia.

W czym tkwi tajemnica?


DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2011, 09:35:55 pm »
0
moim zdaniem - lider. urodzony lider, charyzmatyczny aż za bardzo. jego chęć dowodzenia aż się z niego wylewa każdym możliwym otworem :P a ludzie skrajnie charyzmatyczni, własnie tacy jak on, zawsze są postrzegani trochę inaczej niż tacy zwykli.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2011, 09:37:35 pm wysłana przez gloomy »
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2011, 09:37:27 pm »
0
Na pewno z tym "dowodzeniem" masz rację, Axl kocha mieć kontrolę nad wszystkim ale to chyba za mało by stać się tak fenomenalnym frontmenem.

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2011, 09:42:10 pm »
+1
wiesz co, tak w sumie to nie wiem w czym to dokładnie tkwi. Podejrzewam, że tu psycholodzy mieliby pole do popisu, bo niewykluczone, że zwykłe szaraczki żywiej reagują na kogoś kto potrafi przełamać barierę, której oni nigdy nie przełamią ;) sam gram w zespole którego jestem założycielem i jednym z dwóch liderów i żyję muzyką podczas gry, na próbach najwięcej się wydzieram z krytyką lub pochwałą, najbardziej przeżywam chyba z całego bandu. I moich współtowarzyszy to lekko śmieszy, ale też doceniają to ;) zawsze chciałem mieć w bandzie wokalistę takiego jak Axl, który zapierdziela po scenie, gada do ludzi, jak mu sie cos nie podoba to sie z tym nie kryje, i kurde chyba udało mi się znaleźć kogoś kto w pewnym stopniu spełni te oczekiwania :P
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2011, 10:10:52 pm »
0
Ja się odniosę do tej drugiej strony medalu czyli skrajnie negatywnych uczuć wobec Axla. Wielokrotnie to juz powtarzałam, ale napiszę znowu - Axl jest nienawidzony bo "dla Polaków nie zagra" to raz. Opozycja głównie z tego Axla zna, twórczości nie chce poznać, nawet nie chce poznać sensu "One in a million", zamyka uszy na tłumaczenie. Axl jest be bo nie lubi Polaków, nawet nie chcą przyjąć do wiadomości, że się mylą. Drugim powodem jest to, że "Axl wyrzucił z zespołu Slasha, Duffa, Izzy'ego i Stevena, zniszczył Guns N' Roses i przywłaszczył sobie nazwę". Ludzie myślą.. cóż.. dość jednotorowo, nie zastanawiają się nad tym jakie mogły być prawdziwe przyczyny "rozpadu" oryginalnego GN'R, nie zadają sobie nawet trudu, żeby dowiedzieć się, że Axl nikogo nie wyrzucał.
I wydaje mi się, że to dwa główne powody nienawiści do Axla.
Ja jestem po tej pierwszej stronie, więc chętnie odpowiem na pytania dlaczego go kocham  :wub:   :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2011, 10:20:46 pm »
0
A czy ludzie którzy oglądają np. sprośną,nadętą gale MTV zastanawiają się nad tym że gdy w nią wydaje się miliony,biega po estradzie ''brzydka Lady Gaga'' gdzieś tam umierają z głodu,są wojny,jest ludzkie cierpienie?Zastanawiają się nad tym?

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2011, 10:54:50 pm »
0
Nie wiem Artur co masz na myśli :P

Ale ogólnie co do tematu - mogę się zgodzić z gloomym, charyzma przede wszystkim, jednocześnie luz :) w tym całym dowodzeniu nie widać, żeby coś było na siłę, po prostu robi tak jak chce, tak to z mojej strony wygląda, poza tym świetny muzyk, wielu ludzi ceni muzykę nie przepadając jednak za osobą :)

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 14, 2011, 07:55:28 pm »
0
Faktycznie wiele razy spotkałam się z tym, że ktoś nie trawi Axla za jego rzekomą nienawiść do polaków, aczkolwiek zanim to usłyszałam padały różne dziwne argumenty : a to, że to jakiś dziwak który gania w krótkich gaciach po scenie i skrzeczy zamiast śpiewać, a to że to egoista co myśli tylko o sobie, a to że on śpiewa tylko dla kasy czy też że to nadęty bufon nieprzystosowany do funkcjonowania w społeczeństwie .... będąc młodą dziewuchą ciężko było walczyć z tymi oszczerstwami. Trudno było mi nabrać dystansu , gdyż ja mogłam mieć tylko jedno zdanie o Axlu. Dziś patrzę zdecydowani einaczej na jego postać. Niemniej jednak uważam, że zdecydowanie jego osobowość, charyzma i przede wszystkim sposób bycia spowodował tak ogromną popularność. Mimo tego iż po 94 roku o GNR ucichło jak się rzuciło hasło że się słucha GNR ludzie potrafili jakoś ustosunkować się do tego, trudno spotkać kogoś kto nie wie kim jest AXl Rose  ....

Prywatnie podziwiam Axla przede wszystkim za to, że mimo kłopotów potrafił się odnaleźć w okrutnym świecie show biznesu , a jego talent i sposób wyrażania siebie pozwolił mu piąć się wyżej darując światu muzycznemu co raz więcej dobrego.
Mogłabym napisać elaborat o GNR i Axlu, pewnie końca by nie było :P

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Enfant Terrible czyli fenomen Axla
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 14, 2011, 08:33:58 pm »
0
kontrowersyjny rudy skrzeczący chłopak w króciutkich obcisłych spodenkach lub szkockiej spódnicy, no proszę was, taką osobę można tylko znienawidzić lub pokochać  :D

 

'Najostrzejsze' intro, czyli...

Zaczęty przez DeAd.HoRse

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9964
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2012, 06:02:12 pm
wysłana przez Alien