Autor Wątek: Daily Express o spotkaniu Duffa z Cobainem  (Przeczytany 3327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Daily Express o spotkaniu Duffa z Cobainem
« dnia: Stycznia 20, 2022, 08:47:12 pm »
0



Na łamach Daily Express ukazał się krótki tekst na temat przypadkowego spotkania Duffa i Kurta Cobaina, do którego doszło na krótko przed śmiercią wokalisty Nirvany.
Przy tłumaczeniu pominęłam krótki opis tarć na linii Kurt-Axl, bo temat był już poruszany tutaj.
 


Niewiele jest zespołów, które wywarły tak wielki wpływ na latach dziewięćdziesiąte jak Nirvana i Guns N’ Roses. I chociaż kapele znacząco się różniły, to każda z nich wciąż uchodzi za czołowego przedstawiciela swojego gatunku. Mimo to tarcia na linii Nirvana-GNR były swego czasu na porządku dziennym.

Wszystko zaczęło się w 1991 roku, po tym, jak Nirvana wypuścili „Nevermind”. Mimo że Axl otwarcie mówił o swojej sympatii do zespołu Cobaina, to sam Cobain skwapliwie odżegnywał się od jakichkolwiek związków z Guns N’ Roses.

„Nie jesteśmy kapelą w stylu Guns N’ Roses, czyli taką, która nie ma nic do powiedzenia”, mówił.

 
Tym bardziej może zaskakiwać, że jedną z ostatnich osób, jakie Kurt spotkał w swoim życiu, był basista GNR, Duff McKagan. 

Na tydzień przed śmiercią Cobain trafił do kliniki odwykowej. Nastąpiło to po tym, jak przedawkował tabletki, o czym jednak nie poinformowano pracowników ośrodka. 

Parę dni później wokalista przedostał się ogrodzenie i uciekł z kliniki. Pojechał na lotnisko i wsiadł do samolotu do Seattle. I to właśnie tam natknął się przypadkowo na McKagana. Mimo że pomiędzy Nirvaną a Guns N’ Roses nadal były animozje, Duff miał później powiedzieć, że Cobain „wydawał się cieszyć” na jego widok.     

„Tkwiłem wtedy po uszy w gównie”, twierdził McKagan. „Obaj tkwiliśmy w gównie. Byliśmy gośćmi z popie***rzonym życiem, którzy grali w wielkich zespołach, a tamtego dnia przypadkiem wylądowali na tym samym lotnisku i ucięli sobie pogawędkę”.

„Cztery tygodnie później moja trzustka wysiadła. On zmarł dwa dni później. Obaj byliśmy w podobnym punkcie. Na granicy”. 









Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Daily Express o spotkaniu Duffa z Cobainem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2022, 08:53:43 pm »
+1
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Opinie i wrażenia po lekturze autobiografii Duffa

Zaczęty przez lewyism

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6563
Ostatnia wiadomość Stycznia 29, 2016, 05:07:28 pm
wysłana przez sunsetstrip