Autor Wątek: Co to znaczy być fanem?  (Przeczytany 44548 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 19, 2012, 07:01:02 pm »
0
Proponuję wrócić bardziej do tematu.

Co dla was oznacza bycie fanem i to nie tylko fanem Gn'R?
W temacie o Ashbie w Vegas wywiązał się lekki offtop odnośnie tego, co to znaczy być fanem. Podyskutujmy o tym tutaj może, co ? :) Bo temat ciekawy, spojrzenia różne :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 19, 2012, 07:18:23 pm »
+2
Dyskusje maja to do siebie, ze jak ktos mówi "Chodźcie, dokończymy to w kuchni", to juz jest po dyskusji. Nie rozumiem, czemu akurat tu panuje taka obsesja nt. offtopu? Dobry dziennikarz nie broni swoim rozmówcom pokłócić się jednemu z drugim, więc dlaczego z takim uporem dążycie niektórzy do zdławienia każdej wymiany zdań? Temat o DJ-u umarłby juz kilka dni temu, gdyby nie ciekawa i budujaca dyskusja, też bym pewnie cos dodał, ale nie mam zamiaru tego robić w miejscu, gdzie większości rzeczonych postów nie ma. Temperujcie sobie off-topping, ale z umiarem, bo sie paranoja robi.

P.S. Jak chcecie, to przenieście to do tematu offtopica. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2012, 07:20:48 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 19, 2012, 07:21:32 pm »
0
Nikt nikomu nie zabrania tam pisać przecież, wrecz przeciwnie :) Po prostu tu można poszerzyć temat, a próbuję dbać o swoje starsze tamaty, bo temat "prawdziwego fana" od zawsze mnie interesował :) Ale masz rację z tą kuchnią i  pewnie i tak się tu nikt już nie wypowie teraz ;) :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2012, 07:32:06 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 19, 2012, 07:32:55 pm »
0
Ja dorzucę parę groszy do tematu offtopów, bo ja jestem urodzoną offtopistką i nieofftopowanie to dla mnie wyzwanie straszliwe :P I szczerze mówiąc nigdy nie wiem, kiedy offtop ukrócić, a kiedy pozwolić mu trwać.
Jakby nie było dla mnie ten "offtop" w temacie DJ offtopem nie był, tylko komentarzem do całej sytuacji z dziewczynami z Polski, które się tam znalazły.
A jak nie chcecie, żeby w "kuchni" nie było o czym rozmawiać to proponuję przenieść parę postów, bo ja już swoje zdanie na ten temat wyraziłam i pasuje do tego tematu, więc nie będę się powtarzać.
Chyba, że CC podejmiesz się kontynuowania tematu i wrzucisz swój post na rzeczony temat, cytując fragmenty z tamtych. W ten sposób wrócimy na właściwe tory, a kuchenne rozmowa może się pociągnie ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline MissRose

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Kobieta
  • I don't like being stuck in the crowd...
  • Respect: +427
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 19, 2012, 08:21:23 pm »
0
Ja się wypowiem. :) Myślę, że dla każdego bycie fanem oznacza co innego, nie ma uniwersalnej regułki. Ostatnio koleżanka zapytała mnie ilu artystów potrafię wymienić 10 piosenek, bo uważała to za jakiś wyznacznik, wg mnie nie tędy droga, bo takich artystów jest wielu, a nie wszystkich mogę się nazwać fanką. Ja na przykład jeśli lubię bardzo jakiś zespół muzycznie, to staram się też dowiedzieć czegoś o ich historii, członkach itp., jeśli tego nie zrobię jakoś tak nie mam serca nazwać siebie fanką, tak mam.  :)



Remember in this game we call life
That no one said it's fair

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 19, 2012, 08:23:52 pm »
0
A ja po prostu w serduchu wiem, który zespół/artysta jest dla mnie ważny i mogę się nazwać jego fanką, a kogo lubię co najwyżej słuchać/oglądać. Nie mam żadnych wyznaczników.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Veronika654

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Kobieta
  • Every Girl is a Riot Grrrl!
  • Respect: +96
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 19, 2012, 09:03:37 pm »
0
to znaczy lubić muzyke zespołu, nie trzeba sie koniecznie intertesować życiem prywatnym muzyków, nie trzeba czytać wywiadów, ani chodzić na koncerty (załóżmy że ktoś nie ma kasy na koncerty-to nie znaczy że nie jest fanem), zbierać autografy, zdjęcia itp,  wystarczy lubić muzyke. Moja własna definicja "fana" :)
Lubię Zqyxa, Duffa, Alice Cooper i moje studia :wub:

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 19, 2012, 09:25:07 pm »
+1
Zgadzam się z  Canis ,ja też tak mam , że coś mi każe bardziej  interesować się jakimś artystą lub zespołem :) I jest to jakby całokształt ( muzyka ,,talent,wizerunek,kontakt z publiką i to coś niewytłumaczalne co mnie zauroczyło) Raczej się do tej pory nie zdarzyło bym moich idoli przestała kochać :rolleyes:

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 19, 2012, 09:34:31 pm »
0
Wspomniałaś o kochaniu idoli. Kocham = poznaję, czyż nie ? :) Pytanie jak bardzo poznaję, poznaję tylko muzykę, czy sięgam dalej? To chyba kwestia indywidualna. Ja staram się być na bieżąco, zgłębiać temat, poznawać inspiracje, znać skład... ale różnie z tym bywa, więc tym bardziej nie wymagam tego od nikogo :) Tak samo nie ma dla mnie znaczenia, czy ktoś jest fanem pięć minut, czy pięć lat, bo ten, kto dopiero zaczyna przygodę z zespołem może mu być wierniejszy niż osoba, która słucha od 5 lat :) Mniejsza wiedza nie oznacza mniejszego zainteresowani, ba, często jest wręcz przeciwnie :) Nie nazwę się fanem znając i lubiąc dwie piosenki, ale to, że znam całą dyskografię danego artysty i sporo rzeczy lubię też nie znaczy, że jestem fanem :) No i jeszcze coś, co w sumie przeczytałem w Call of duty :P ;) i trochę przerobiłem ;) "Kocham ten zespół i dlatego nieustannie go krytykuję" ;)  Staram się nie być bezkrytycznie zapatrzonym w danego artystę, dostrzegać to, co dobre i to, co niekoniecznie mi się podoba, bo między byciem fanem, a fanatykiem ;) jest w moim przekonaniu cienka linia :) Oczywiście nie krytykuję wszystkiego i nieustannie, ale ;) Maruda jestem, no :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 19, 2012, 09:50:21 pm »
0
Oczywiście interesuję się ,poznaję,zgłębiam wiedzę bo chcę  o swoim idolu  dużo wiedzieć :) Ale to też uważam indywidualna sprawa każdego fana,niektórym wystarcza np.tylko muzyka i nie zagłębiają się  w szczegóły.Ja mówię o sobie i nikogo nie krytykuję .Ja się cieszę że młodzi ludzie słuchają zespołów mojej młodości  :D Co do krytyki idola ,też nie mam z tym problemu, nikt nie jest idealny  :P mam prawo wyrazić moje zdanie krytyczne jeżeli mi się coś nie podoba.I chociaż " kocham Axla " to nie podoba mi się parę rzeczy.Ale miłość ślepa ,głucha jest i wszystko wybacza ;) :lol:

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 19, 2012, 09:55:06 pm »
+1
I na wszelki wypadek nie pozwala głośno krytykować, bo a nuż jakiś hejter się przyczepi ? :D ;p
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 20, 2012, 02:58:27 pm »
+1
Dobry temat :) W odniesieniu do mnie rozróżniam 2 typy fanki: zwykła fanka i psychofanka ;)
Jestem zwykłą fanką wielu rzeczy, które po prostu bardzo lubię i interesuję się nimi bardziej niż innymi, ale mogę przeżyć bez nich dzień. Mam o nich pewną wiedzę, mogę się jakoś wypowiedzieć i wiem, że mi się to nie znudzi.
Psychofanka może się mylnie kojarzyć z zachowaniami w stylu mdleję, gdy widzę, piszczę, wyznają dozgonną miłość i mam obsesję, ale to tylko moje prywatne nazewnictwo, nic z tych rzeczy ;) Moim wyznacznikiem bycia psychofanem jest to, że gdy zacznę mówić o przedmiocie uwielbienia, widzę lub wręcz słyszę oznaki błagania o zamknięcie się :D Potrafię w każdej sytuacji znaleźć punkt odniesienia do tego, co uwielbiam i zaczynam nawijać. Każdego dnia muszę mieć styczność z działalnością mojego idola i gdy zajdzie potrzeba przedkładam to nad inne zajęcia. Po prostu jestem uzależniona ;) Chociaż kiedyś ktoś (zresztą osoba bardzo nie na miejscu) powiedział mi, że jest to szastanie miłością, nadużycie, nieznajomość tematu, górnolotność i nastolatkowa fascynacja, to dalej mówię i twierdzę, że kocham np. Guns N' Roses. Pewnie, że kocham, jeśli dla kogoś miłość jest tylko taka jednowymiarowa, to współczuję :)

Oczywiście to nie jest tak, że powstały kryteria i wg nich określam się, czy jestem fanką. Są to tylko moje przejawy uwielbienia :) To żaden wyznacznik i nikogo wg nich nie osądzam, każdy powinien określać się sam.


Not in this lifetime

Offline Agness

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 548
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +16
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 20, 2012, 03:06:05 pm »
0
U mnie to zależy, mało jest zespołów o których faktycznie coś wiem. Po prostu nie uważam, żeby było to potrzebne. Na koncerty też nie zawsze mnie stać, żałuję tego, ale przecież są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie liczy się głównie muzyka. I to co czuję słuchając jej. Dzięki temu wiem, czy jestem fanką danego zespołu, czy nie.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 20, 2012, 03:09:01 pm »
0
I pewnie nikomu nic do tego? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Co to znaczy być fanem?
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 20, 2012, 04:42:23 pm »
0
gdy zacznę mówić o przedmiocie uwielbienia, widzę lub wręcz słyszę oznaki błagania o zamknięcie się

Moi przyjaciele po koncercie w Rybniku żartowali, że strach ze mną rozmawiać bo wszystko potrafiłam odnieść do koncertu i Gunsów. Nawet numer domu naszego znajomego, do którego szliśmy na imprezę :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Jaki ma być pierwszy singiel?

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7544
Ostatnia wiadomość Października 17, 2008, 11:11:35 pm
wysłana przez Rocker88