Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 787600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2760 dnia: Lipca 31, 2020, 11:26:19 pm »
+1
Jest taka często powtarzana plotka że babcia Axla była Polka.
Natomiast prawda jest że babcia Stevena była Żydówką która uciekła przed wojna opuszczając Warszawę w 1939 i wyjeżdżając do USA. Źródło: autobiografia Adlera
akurat dzisiaj rano czytalem sweet child of mine [sic]by deanna adler i tez bylo o tym napisane. owa kobieta, babcia Adlera od strony matki, na imie miala Lilly - moze na polskie Lillianna, a moze sobie w USA przybrala nowe imie? Swoja droga, w tej samej ksiazce sa kserokopie recept na imie Steven Adler, podczas gdy w ksiazce wytlumaczone jest ze urodzil sie jako Michael Coletti, czy Colleti, czy  Colletti , czy jakos podobnie. Imie MIchael wybrane bylo przez ojca, Włocha, rzymskiego katolika, ktoremu tradycja nakazywala nazywac dzieci po imieniu swojego dziadka. Drugie imie, Steven, wybrane bylo  przez matke Adlera, gdyz zydowska tradycja nakazuje nazywanie dzieci po osobach z rodziny ktore juz nie żyją. Niepamietam juz dokladnie gdzie, ale gdzies tamczytalem ze jak Steven przybral sobie nazwisko Adler jako artystyczny alias to w jego zydowskiej rodzinie byla niezla afera, bo Adler to niemieckie słowo, ktore oznacza orzeł .Lilly miala 7 czy 6 czy tam 8 rodzenstwa, juz nie pamietam, wszyscy zydzi, i jako najmlodsza, ona poplynela do cleveland za lepszym zyciem, a reszta żydów zostala w polsce. chwile potem wybuchla druga wojna i juz sie nigdy nie spotkali. tam bylo dosc jasno napisane, ze ta babcia Adlera urodzila sie w 1914 czy 1913 czy moze 1919 , juz nie pamietam, ale nie w 1939, i cały ten ich klan żył w Warszawie, ale nie byla polka tylko 100 procent żydówką. tu zaraz sie ktos znajdzie pewnie z jakims referatem kto przed wojna byl polakiem, a kto żydem, ale ja tylko nawiazuje do tego,  ze polak zawsze nazwie sie w swojej ksiazce polakiem, a żyd w swojej ksiazce zawsze nazwie sie żydem. ona jako jedyna wyjechala do Ohio, tak jak powiedzialem, natomiast ci co zostali to wszyscy byli zeslali do Treblinki i tam umarli. ta cala Lilly miala pare dzieci i Deanna (matka Adlera) byla najmlodsza. Wszyscy dumni 100 procent żydzi, wiec nie nazywajcie mnie rasistą, ze uzywam czesto tego slowa. jestem tylko posłańcem. duzo razy tam bylo powtorzone, że żydzi musza rozmnazac sie tylko  z żydami, aczkolwiek ta cala mloda Deanna poznala pierwszego chlopaka gdy miała 19 lat, a on nie byl żydem tylko wlochem, wiec wiążąc sie z nim została wyrzucona ze swojej rodziny. Nie oplacilo sie jej zadzierac z żydami, bo ten caly jej włoski książe okazal sie pijakiem i złodziejem (czyli jednak każdy pijak to złodziej), a Adler byl ich drugim dzieckiem. O pierwszym nic nie jest napisane oprocz tego, ze ma na imie Anthony. Wiec razem z dwojka bobasów uciekla od niego, nie mogac liczyc na pomoc  rodziny, i ogolnie miała lipe i biede, ale po jakims czasie zwiazala sie z innym gosciem. ten nowy gosc mial na imie Mel. NIe byl żydem, ale jego rodzice byli swoimi wlasnymi kuzynami i gdy wzieli slub i sie rozmnozyli to sie okazalo, ze gdy kuzyni maja dzieci ze soba to geny na tym wcale nie zyskują. Mel byl ojczymem Adlera i biologicznym ojcem Jamiego. Jamie to najmlodszy brat Adlera , znany m.in jako manager Adler's Appetite.


to, ze babka Axla kiedys mieszkala w Polsce totez jest prawda, a nie tylko plotka.



Post Merge: Lipca 31, 2020, 11:36:07 pm
sorry za double posta, ale raz sie zyje. czy ktos z was zauwazyl, ze gilby clarke rowniez jest żydem? odkad ma social media to zawsze w wigilie on i jego zona i rowniez córka wpisuje happy hannukah i wrzuca ten ich swiecznik-żyrandol. taka tylko ciekawostka
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2020, 11:36:07 pm wysłana przez whatashame »
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2761 dnia: Września 15, 2020, 11:50:39 pm »
+1
Z biografii Anny Przybylskiej. O jej pierwszym filmie Ciemna strona Wenus.
"A Suczka - ta trzecia - nie ma najwyraźniej żadnych korzeni i zamiast słuchać o ojczyźnie i sztuce, słucha - jak powiedzieliby bohaterowie Szamanki - Guns N' Roses und Liroy."
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Roadies GNR (i nie tylko) wydają EP
« Odpowiedź #2762 dnia: Września 22, 2020, 02:13:54 pm »
0
Roadies GNR (i nie tylko) wydają EP 



Zdarza się, że członkowie znanych zespołów łączą siły, tworząc coś, co zwykło się określać bardzo modnym ostatnio pojęciem supergrupy.

Okazuje się, że tego rodzaju „twory” mogą formować nie tylko popularni muzycy, lecz także ich roadies.

Ben Young, Warren Johnson i Brian Diaz, którzy mają na swoim koncie współpracę z Guns N’ Roses, Slipknot i Linkin Park, porozumieli się i powołali do życia kapelę o nazwie Knifes.

2 października ma ukazać się ich pierwsza EP, „Proof of Concept”.



Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."


Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2765 dnia: Listopada 07, 2020, 09:45:09 am »
0
Error 404 (Not Found)!!1

Piosenka: syna Slasha, syna Scotta Weilanda, syna Roberta Trujillo i jakiegoś gitarzysty.

Trzeba przyznać, że syn Scotta ma bardzo podobny wokaldo ojca. ;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2766 dnia: Listopada 07, 2020, 11:06:18 pm »
0
Tego dnia Izzy odszedł z Guns N' Roses.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2767 dnia: Listopada 20, 2020, 10:09:13 pm »
0
Nie wiem czy to nie powinno wylądować w newsach:

https://newsletter.first50gigs.com/

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2768 dnia: Listopada 27, 2020, 12:42:45 am »
0
W filmie dokumentalnym o Kurcie Cobainie, pt Życie bez cenzury, w jednym z filmików Cobain mówi że gdyby nie narkotyki to by właśnie był w trasie z GNR i dawał czadu z Axlem, ale niestety jest ćpunem.(Właśnie leci na TVN fabuła)

Kurt i Cortney mieli jakiś kompleks GNR, wskazują na to żarty z tych filmików typu, gdzie Love wygłupia się ze Nirvana nie osiągnęła nic na miarę GNR. Podejrzewam że chodziło o nawiązywanie do niekorzystnych publikacji w mediach o Nirvanie/ewentualnie konfliktu z GNR/Axlem

dla zainteresowanych tematem
https://gunsnroses.com.pl/forum/artykuly/retrospekcja-guns-n8217roses-(i)vs(i)-nirvana/msg489838/#msg489838
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2020, 11:17:35 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2769 dnia: Grudnia 11, 2020, 09:47:40 am »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RGk1WDHAIWQ" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=RGk1WDHAIWQ</a>


Po dłuższej przerwie obejrzałem fragmenty z tego koncertu, i dopiero teraz zauważyłem, że podczas PC (a może tak było zawsze?) od 5:10, gdzie nie słychać perkusji ani basu, Duff i Matt wymieniają sie instrumentami, i widać pod koniec utworu jak na nich grają.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2770 dnia: Grudnia 18, 2020, 08:43:01 pm »
+1
Od poniedziałku w Biedronce na CD:

"Appetite For Destruction (Deluxe) Ltd." - Guns N' Roses (39,99 zł)



"Live Era 87-93" - Guns N' Roses (19,99 zł)


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2771 dnia: Grudnia 18, 2020, 10:54:32 pm »
0
Na Live Era to będę polował. Mam u siebie 3 Biedronki :D

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2772 dnia: Grudnia 21, 2020, 02:12:04 pm »
0
Ja dzisiaj kupiłem Live Era. Ludzi milion jak to przed świętami, szukam w tych płytach i szukam, nie ma. AFD widziałem dwie, wszystkie inne były, tylko to na czym mi zależało nie było. Już miałem dać spokój, bo ludzie wchodzili na plecy, ale przejrzałem pojedynczo wszystko i na samym końcu JEST! Jedna jedyna. Fajne wydanie AFD, ale kupiłem z pół roku temu, też w biedronce AFD normalne wydanie, to sobie odpuściłem.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2773 dnia: Grudnia 23, 2020, 06:39:06 pm »
0
Dobra. To nie kest może ciekawostka, ale bardziej pytanie. O co chodzi? YCBM ma na singlu trzech autorów Stradlin/Rose/Taupin. Wiem, że "The end of first verse, "we've seen that movie too", is a reference to Elton John' song "I've Seen That Movie Too", from the album Goodbye Yellow Brick Road", ale czy to powód, żeby wpisywać Taupina jako autora?
Ktoś coś więcej wie?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #2774 dnia: Grudnia 23, 2020, 07:43:10 pm »
0
We wkładce do UYI autorami są Stradlin i Rose. A specjalne podziękowania są dla Eltona i Berniego
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Ciekawostki zwiazane z Axlem

Zaczęty przez DrDrei

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 43877
Ostatnia wiadomość Lutego 11, 2017, 04:02:52 pm
wysłana przez sunsetstrip