Ankieta

Kto miał rację?

Dr Drei
15 (46.9%)
Zqyx
17 (53.1%)

Głosów w sumie: 31

Głosowanie skończone: Czerwca 12, 2009, 04:37:45 pm

Autor Wątek: Spór z DrDrei'em  (Przeczytany 16151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 05, 2009, 07:48:35 pm »
Więc powtórzę...Nie miejcie pretensji,że komuś będą puszczać nerwy,gdy jakiś oszołom zechce kogoś obrazić jakkolwiek,albo co gorsza,jak w tym przypadku-zupełnie bez przyczyny!!!Bo np.ja nie zamierzam stać i się przyglądać,gdy ktoś kiedyś ubliży mi,albo komuś innemu,więc gdy to wyłapię,to nie będę czekał aż ktokolwiek z do tego uprawnionych zechce interweniować! :_: Bo prawo prawem,ale...ALE NIECH STANOWIĄCY JE,BĘDĄ KOMPETENTNYMI OSOBAMI,A CO ZA TYM IDZIE,TO DYSPOZYCYJNYMI I ODPOWIEDZIALNYMI!A nie że poprzez brak kogoś szybkiej reakcji,sprawy potoczyły się tak daleko :/
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
    • Tomasz Krela
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 05, 2009, 07:54:07 pm »
Braku dyspozycyjności Zqyxowi zarzucić nie można :P stracił na forum już ponad 120 dni swego życia :(

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 05, 2009, 07:55:19 pm »
Ok,będę tu 24 godziny na dobę i będę reagował momentalnie,jeśli forumowicze:martingun i DrDrei będą mi płacić za pracę. Póki co niestety,ale muszę czasem robić inne rzeczy,za które dostaję pensję,więc niestety,ale nie mogę tu bywać 24 godziny na dobę.Poza tym;choć to się może wydać niemożliwe;ale mam jakieś życie poza kompem. Wybaczycie?

Z reguły nie cytuję samego siebie,ale naprawdę - jestem tu na tyle na ile mogę i reaguję na tyle,na ile mam czas. Chciałbym,żeby doba miała 48 godzin,z czego 72 spędzałbym na moderowaniu forum,ale niestety mam jakieś życie czasem.
Może przydałby się ktoś, kto nie ma?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 05, 2009, 07:58:50 pm »
nie rozumiem po co śmiecić i robić pyskówkę w topicach o Gunsach, jeśli ma się ku temu mnóstwo innych możliwości (priv, przeznaczone na to tematy), ale mimo wszystko opowiem się po stronie Dr Drei'a...nie może być tak, że ktoś, kto sprzeciwia się chamstwu zostanie potraktowany taką samą "karą" jak ktoś kto włożył przysłowiowy kij w mrowisko...

a teraz peace and love  :sorcerer:

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:07:59 pm »
Powtarzam-brak Waszej dyspozycyjności i być może nawet odpowiedzialności za posiadane tutaj stanowiska doprowadził do tego,że ktoś postanowił zareagować na chamstwo,więc dlatego nie może być potraktowany tak samo,jak osoba która sprokurowała to negatywne zajście-tyle ode mnie :>
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
    • Tomasz Krela
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:14:17 pm »
Supcio, to jak wygląda osoba dyspozycyjna (ile godz trzeba być, w jakich przedziałach godzinowych itd) ?! Widziałeś forum na którym ktoś jest non-stop?

Bo jak na chwilę obecną jesteś tutaj chwile, a oceniasz wszystkich jedną miarą, ogólnikami...które nie mają przełożenia na merytoryczność...

I mów konkretnie kto jest niedyspozycyjny a nie uogólniasz!

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:17:26 pm »
a propos niedyspozycyjności...można ją zarzucić chyba wielu osobom z tzw. "władzy", ale nie Zqyx'owi !!! a nie zapominajmy, że ten spór dotyczy jego decyzji... :rolleyes:

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:18:42 pm »
martingun, to wskaż kogoś kto lepiej mógłby moderować?

Liczą się intencje. Nie sądzę żeby DrDrei (mam nadzieję, że nie zmasakrowałem jego nicka :P) chciał przeciwstawić się chamstwu, tylko próbował odegrać się na moderatorach i udowodnić, że się mylili dając mu kiedyś inne "kolorowe nagrody".

aha martingun, mam nadzieję, że Twojego nicka też nie przekręciłem

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:26:10 pm »
tu nie chodzi tylko o ta jedna konkretna dzisiejsza sytuacje... i ci co sledza co sie dzieje na forum i moje spory z moderacja
doskonale wiedza o co chodzi

to juz po prostu za daleko zaszlo i nie wierze ze te wszystkie sytuacje to przypadek

nie chce mi sie powtarzac wiec zainteresowanych zachecam do lektury tematow: Uwagi do spraw forum (np od strony 29)
czy Admin Zqyx

a czekam az krelke wrzuci dzisiejszego shouta w calosci - tam sa konkretne przyklady rowniez podane
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:28:15 pm »
Nie'krelke'-nie widziałem forum zarządzanego-moderowanego 24/h,ale pomimo to wyszło jak wyszło i nie dziwcie się,że stało się tak,jak się stało ;]

A odrobinę niedyspozycyjności okazał ten,który jest odpowiedzialny za ten dział.Choć nie chce Jego głowy ani kary,a tylko apeluje do Was,abyście podchodzili ze zrozumieniem do kogoś,kto chciał dobrze i w słusznej wierze zareagował na to co zobaczył od innego użytkownika,który zdecydowanie przegiął ze swoimi zarzutami do innego-do twórcy newsa!I przestańcie wreście zajmować się kimś kto ma duże poczucie odpowiedzialności i sprawiedliwości,bo z Waszych uwag zeszedł na drugi plan ten,przez którego to wszystko się zaczęło-czyli cały prowodyr :>
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:30:58 pm »
martingun - jasne że trzeba reagować, ale właśnie poprzez raporty. Po to jest taka opcja. Jeśli tego nie chcemy to znieśmy funkcję moderatora, sami wymierzajmy sprawiedliwość, tylko co z tego wyjdzie? Anarchia ;)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
    • Tomasz Krela
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 05, 2009, 08:34:32 pm »
"to juz po prostu za daleko zaszlo i nie wierze ze te wszystkie sytuacje to przypadek" ->to już znamy, teoria spiskowa dziejów to jest to...

zapis shouta wrzuce jak się tylko uda go odczytać prawidłowo...

martingun, no i uciekasz od konkretnych odpowiedzi...proszę udziel je w uwagach o forum...

Nie chce być nudny, ale dobrymi chęciami... każdy to zna ;) W takich sytuacjach jest dokładnie zaznaczone jak trzeba reagować...a nie samosądy dokonywać...


Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 05, 2009, 09:08:34 pm »
szkoda ze nie robilem screenow raportow ktore wysylalem, lub przypadkow lamania regulaminu forum na ktore
nie bylo reakcji

np. slynny raport o przywrocenie tematu o Korzeniowskim z Dead Horse
podobniez do nikogo raport nie dotarl - ale wiadomo nie jestem w stanie udowodnic ze go wysylalem...
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 05, 2009, 09:23:44 pm »
A odrobinę niedyspozycyjności okazał ten,który jest odpowiedzialny za ten dział.


Rozumiem,że mnie masz na myśli?

W kwestii wyjaśnienia,bo jesteś tu od niedawna:
http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=4511.0

Z tego jasno wynika,że odpowiedzialność za ten dział ma kilka osób. Ale nie zamierzam uciekać od odpowiedzialności,bo to nie jest moja droga.
W kwestii dyspozycyjności:
http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?action=stats - polecam statystykę najwięcej czasu online.
Chyba,że chodzi o dyspozycyjność w stylu komunistycznych aparatczyków wobec Kim Dzong Ila np - niestety,ale w takim sensie dyspozycyjny nie jestem.

Natomiast w każdej chwili każdy forumowicz ma prawo zaraportować określonego posta,jeśli ma wrażenie,że ten post łamie w jakiś sposób regulamin forum. Przy czym wrażenie nie jest automatycznie równoważne z ukaraniem osoby,której dotyczy raport,bo w ten sposób ktoś mógłby wykorzystywać swoje  relacje osobiste po to,by mieszać. A na to przyzwolenia być nie może.
Różnie bywało z reakcją na raporty. Wiemy o tym,mamy tego świadomość. Ale wiemy też,o czym zresztą ostatnio pisaliśmy,że od ostatniej "burzy" wszystkie raporty są czytane i konsultowane. Czasem,tak,jak pisał krelke,pewne sytuacje są dość niejednoznaczne i trochę czasu potrzeba,żeby podjąć decyzję.  Ale ta decyzja zapada i forumowicze o tym zasadniczo wiedzą. Dziś np. był raport dotyczący prawa autorskiego,na który reakcja była stosunkowo szybka.

Życie admina,czy moderatora,to nie bułka z masłem,o czym wie każdy,kto spróbował utrzymać porządek w jakimkolwiek miejscu.
Pamiętam czas,kiedy newsy były pisane na stronie i mieliśmy możliwość usuwania,bądź moderowania komentarzy pod nimi. Wtedy też trzeba było dużej wytrzymałości psychicznej,żeby poradzić sobie z ludźmi,którzy wywierali presję,żeby decyzje były takie,a nie inne.
Tak było,tak jest i tak będzie.

Od pewnego czasu na forum głównym motywem są przepychanki słowne,czasem w bardzo,bardzo ostrej formie. Staramy się nad tym zapanować.Nie oznacza to,że nie robimy błędów,bo błędów nie robi tylko ten ,co nic nie robi. Ale nie można pozwolić na to,żeby forumowicze dokonywali w brutalny sposób samosądów. A może można?
Nie wiem,w każdym razie nie tak widzę to forum. Ale decyzja nie należy do mnie. Należy do Was.
Ja mogę tylko poprosić,żebyście zastanowili się,czy chcecie forum przepełnionego agresją,czy forum,na którym moderatorzy starają się utrzymać porządek,a forumowicze życzliwie im w tym pomagają.
Życzliwie pomagają raportując,a nie atakując innych.

Mam nadzieję,że takie forum jest możliwe.
Moderator,czy admin to też człowiek i ma prawo się mylić. Ale zapewniam Was,że właśnie dlatego nie podjąłem pewnej decyzji dziś o 6.07,żeby mieć czas na jej przemyślenie.
I gdybym dostał sygnał w postaci raportu,pmki,czy głosu na gg - słuchaj ten post jest nie w porządku,zrób coś z nim - zrobiłbym.
Ale takiego sygnału nie było. Zamiast niego był bezpardonowy atak. A moja decyzja odnośnie postu Sosny! byłaby taka sama jak jest. Szkoda,że musiałem podjąć dwie tego typu decyzje jednego dnia,ale DrDrei pisząc swojego posta miał świadomość,że łamie regulamin i to łamie go w bardzo ostry sposób,którego nie zaakceptuję. Jeśli chodzi o Maro2 - został swego czasu ukarany za podobny zwrot. I wtedy o ile pamiętam nikt specjalnie nie stawał w jego obronie. Natomiast zwrot "Odpierdolcież się" jest wg mnie zwrotem obraźliwym,ale nie skierowanym bezpośrednio do konkretnej osoby,dlatego nie było reakcji. Choć pewnie być powinna,bo teraz wznosi się ten argument jak oręż. Ale z drugiej strony - jeśli wszyscy oponenci Stevena Adlera czuli się urażeni - czemu nikt nie wysłał raportu? Może właśnie dlatego,że nikt nie poczuł się urażony osobiście.

Trzeba sobie powiedzieć jasno - DrDrei podejmując decyzję o tym,że nie wyśle raportu,tylko zareaguje bezpośrednio na forum miał świadomość konsekwencji. A teraz gra ofiarę totalitaryzmu forumowego. I niestety znajduje zwolenników...

Nie wiem,jak będzie. decyzja jest w Waszych rękach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2009, 10:07:27 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Odp: Spór z Dr Drei'em
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 05, 2009, 09:28:36 pm »
Oczywiscie, ze racje mial Zqyx. Doktor Drej znowu próbuje pokazac ile to zrobił "dobrego" dla tego forum...

A jeżeli chodzi o cały konflikt Drei - Moderacja, jest jedno wyjście, zaprosić Drei'a do moderacji, chętnie zobaczyłbym go w akcji.
Jezeli chcecie miec totalitaryzm na forum to prosze bardzo.