Autor Wątek: Nasze recenzje płyty(całość)  (Przeczytany 141884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smakol

  • Gość
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 18, 2008, 01:15:08 am »
0
Przesłuchałem płyte już ze 100razy i po takim czasie i osłuchaniu: tylko Street..., catcher, this i love i madagascar - reszta mnie zawiodła, do tych kawałków nie chce się wracać ! Zgadzam się że surowsze aranżacje mogły by poprawić odbiór płyty i że jest ona przekombinowana...

Springsteen

  • Gość
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 30, 2008, 02:54:15 pm »
0
W końcu mam czas na trochę dłuższą recenzję -
Chinese Democracy - piosenka która w ciągu miesiąca najbardziej straciła na wartości dla mnie - nie czuję jej choć nie powiem że jest słaba .
SR - najsłabysz utwór na płycie - zbyt długi refren , podoba mi sie solówka
Better - świetny  hard rockowy głos Axla - bardzo dobre gitary - minusem jest refren ale i tak jak dla mnie jeden z przebojów roku - pozatym zobaczymy jak będzie wyglądał teledysk.
SOD - przyjemnie się słucha , czuć klimat Illusions.
If The World - mówcie co chcecie - jak dla mnie zajebiste - gitara akustyczna i głos Axla pomiędzy refrenem - piękne choć nie jest to rock , możelubię ten utwór ze względu na to że jestem bardzo otwarty na inne brzmienia a ten utwór ma trochę soulu i bluesa.
There Was A TIme - najlepsza piosenka - Axl wymiata pomiędzy pierwszą a druga solówką - świetny wokal - kocham tego słuchać - gitary też perfekcyjne
Catcher N' The Rye - kilka wokali na raz - brzmi ciekawie - niezłe solówki - dobry song
Scraped - ten utwór będzie tak naprawdę dobrze wyglądał na koncertach - może być ostro - podoba mi się choć nie wierzyłem że wszytskie partie wokalne nagrał tu Axl - intro jest naprawdę dziwne choć się już do niego przyzwyczaiłem
Riad N' Tjhe Bedouins - w tę stronę powinien pójśc hard rock mocny głos - to idealne OHHH - wykonane głosem rodem z AFD plus świetna elektronika (intro)
Sorry  - tu nie trzeba nic mówić - genialne
IRS - najmniej elektroniczne ale (a może dlatego  :>) świetne , utwór zawiera kontrast wokalny - gdy będe miał samochód to będzie song number 1
Madagascar - świetne gitary pod głos Luthera i innych , bardzo dobry wokal , choć według mnie przearanżowane i niepotrzebnie zmodyfikowane choć i tak słucha się bardzo przyjemnie i może wzruszyć
This I Love - efekty symfoniczne piękne , jak i pianino jak i głos - choć nie mogę jej słuchac codziennie gdyż jest naprawdę cieżka i smutna
Prostitute - przyjemna ballada z kapitalnym *outro

Jestem z  zadowolony i liczę na więcej
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 03:32:14 pm wysłana przez Springsteen »

Offline Kurt

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Respect: 0
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 03, 2009, 01:27:41 pm »
0
Chinese Democracy - fajna, dobry wokal, nie jest nazbyt przesadzona jak inne, świetny tekst, kapitalna solówka. takich jak najwięcej.

Shackler's Revenge - potężna fala gitar, wokal w zwrotkach średnio mi się podoba jak śpiewa tym niskim tonem, ale gdy tempo przyśpisza robi się naprawdę świetnie.

Better - jedna z moich ulubionych piosenek. gdyby nie ten refren zalatujący nieco popem, byłaby idealna.

Street of Dreams - również jedna z moich ulubionych, fajnie się słucha, nie mam nic do zarzucenia

If the world - taka trochę do kotleta, z pewnością znajdzie się w repertuarze striptizerek w klubach. Axl jest chyba przesądny, nie chciał mieć 'pechowej 13', więc pewnie dlatego ten utwór znalazł się na płycie.

There was a time - niesamowita. robi wrażenie współgranie z orkiestrą smyczkową. kawał dobrej roboty.

Catcher in the rye - mój ulubieniec. niesamowita, świetna, przyjemnie się słucha.

Scraped - Appetitowe brzmienie, czuć tą niesamowitą energię, przytłaczająca fala gitar, po której człowiek mówi: "jeszcze, jeszcze"

Riad n' the bedouins - dobry wokal, ale po co ta cała elektronika? no po co??

Sorry - większa, późniejsza wersja Don't Cry. Nie dościga singla z UYI, ale niczego sobie, przyjemna, piosenka na chwilę zadumy.

I.R.S. - agresja rodem z AFD, fajna, lubię.

Madagascar - wciąż się dziwię że nie zostawił dema z 2006r. w spokoju. Wokal tutaj jest skiepszczony jak tylko się dało. Pomijając to, piosenka nawet nawet, nie miał co wcisnąć to dał cytaty, które ładnie się wkomponowały w całość. Lubię posłuchać (ale tylko demo).

This I love - słuchając tego myślałem sobie: "to ten sam człowiek, który śpiewał w Get in the Ring?!".
Axl przypomniał chyba sobie ostatni występ na Use Your Illusion Tour z 1993r. kiedy wraz ze Slashem grał November Rain na fortepian i gitarę. Postanowił zrobić powtórkę z rozrywki, która wg mnie kompletnie się nie udała. Piosenkę ratuje solówka, z końcówką utworu.

Prostitute - jedna z lepszych. przyjemna, dobry wokal,ratuje końcówkę albumu.

Offline Gunman

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 03, 2009, 08:02:03 pm »
0
Nie wydaje Wam sie ze brzmienie CHD jest za plaskie? nie wiem jak to okreslic, ale wedlug mnie  jest zbyt duzo srednich tonow, a malo niskich i wysokich. Przy glosniejszym sluchaniu dzwiek gitar jest trudny do wytrzymania, nie ma tej glebi jaka mialy UYI. Jest zdecydowanie malo basu ktory by nadal fajnego klimatu plycie i glaskal po uszach 8)

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 04, 2009, 05:01:58 pm »
0
Nie wydaje Wam sie ze brzmienie CHD jest za plaskie? nie wiem jak to okreslic, ale wedlug mnie  jest zbyt duzo srednich tonow, a malo niskich i wysokich. Przy glosniejszym sluchaniu dzwiek gitar jest trudny do wytrzymania, nie ma tej glebi jaka mialy UYI. Jest zdecydowanie malo basu ktory by nadal fajnego klimatu plycie i glaskal po uszach 8)
Niewątpliwie brzmienie gitar jest inne. Poza tym co kto lubi- mnie tam troche spłaszczone brzmienie nie przeszkadza, ale przyznaję że kosztowało mnie trochę ustawienie equalizera i efektów, żeby wszystko brzmiało tak jak chcę  :)

Poza tym myślę że sporo zależy od sprzętu; na razie jestem rozdarty ponieważ na kompie z podłączonymi głośnikami 5.1 mam ustawione wszytsko na tip top jeżeli chodzi o brzmienie efektów, tj. pogłos, dolby, reverby i inne bajery, ale ostatnio posłuchalem z kumplem ChD na wieży z kolumnami i wyrywało ściany, przy okazji brzmienie wydawało się bardziej szerokie  8)
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 07, 2009, 01:24:47 pm »
0
[Właśnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!/cyt./
Poza tym myślę że sporo zależy od sprzętu; na razie jestem rozdarty ponieważ na kompie z podłączonymi głośnikami 5.1 mam ustawione wszystko na tip top jeżeli chodzi o brzmienie efektów, tj. pogłos, dolby, reverby i inne bajery, ale ostatnio posłuchalem z kumplem ChD na wieży z kolumnami i wyrywało ściany, przy okazji brzmienie wydawało się bardziej szerokie. 
Mam nie tylko wrażenie ale i informacje,że niektórzy "spece" wcale nie słuchali tej płyty albo jedynie w jakichś spartańskich warunkach/You Tube/.
Płytę odtwarzam po raz n-ty, za każdym razem słyszę cos nowego.Efekty dźwiękowe i akustyczne są do odkrywania przy każdym odsłuchu...płyta jest skarbnicą takich smaczków.Tak jak Panowe j/w eksperymentuję z odbiorem tego materiału na miarę moich skromnych możliwości ale powiem że nawet jakość słuchawek /zakres/ jest tutaj nie mniej istotna jak ilość decybeli które uda się wydobyć z wieży z kolumnami...za każdym rzazem jest to coś innego, nowego.
Cóż...czy chcemy czy nie elektronika zagościła na dobre w muzyce i jak widać fascynacje Axla również poszły w ta stronę.Pzdr .
NOWE PRZEMYSLENIA MAM:
Płyta dla Chińczyków, o Chińczykach, z muzyka/W TYTUŁOWYM UTWORZE ZWŁASZCZA/ o wyraźnej stylizacji w kierunku chińskiej muzyki ludowej/głos Axla odpowiednio modulowany, brzmienie gitar idące wyraźnie w brzmienie chińskich instrumwntów ludowych/, sporo akcentów patetycznych charakterystycznych dla totalitaryzmu w wydaniu ChRL.
Krążek wydany w roku olimpiady w Chinach co nie jest przypadkiem...doskonałe posunięcie marketingowe/potęzny rynek zbytu i podsycanie nastrojów zakazem słuchania płyty w Chinach. Miliard w rozumie ma ten menager Axla. Tak się robi bussinesy na światowym poziomie.Nie można było nie uledz presji...zwrot kosztów murowany.
Mnie jeszcze zastanawia data wydania tej płyty, osobiście musze to przeanalizować od strony astro bo sądzę że nie jest przypadkowa dla Axla.
Zresztą...Axel ma przed sobą doskonały rok, trzymam za niego kciuki i dobrze mu życzę.Pzdr z Wrocka

Offline Cheewb

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 11, 2009, 03:56:31 pm »
0
Dla mnie ta płyta ma coś w sobie. Kiedy jej słucham, mam pewnego rodzaju efekt deja vu. Piewien sentyment. Płyta, mówcie co chcecie, jest przepiękna, chciałbym usłyszeć więcej takich kompozycji. Wokal - jest Axlowy - znaczy jedyny w swoim rodzaju i stanowi coś unikalnego. Jest jak piękny kwiatek na pustyni nudnych, niczym nie wyróżniających się głosów dzisiejszego rocka. Właśnie - rocka. Ten styl, a raczej mieszanka stylów jest rozbrajająca. Daję solidne 5/6 - Bo i tak słabsza od Use Your Illusion. ;P

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 18, 2009, 08:02:11 pm »
0
recenzja? nie mam innej płyty w samochodzie
tzn cos tam sie wala ale nic innego nie leci
PO pogodzeniu sie z tym, że nie ma w tym zespole niektórych panów, że Axlowi nic już nie przywróci dawnego głosu, że to jest szczyt jego mozliwości, płyta jest  :wub:. Mn ie osobiscie miażdży. Na poczatku jest wrażenie że, jak to dziennikarze mają przyjemnść pisać, płyta jest przearanzowana, przewokalizowana, przeinstrumentalizowania (k***a, ciężkie słowa po pijaku) po kilku przesłuchaniach każdy dżwiek wskakuje na swoje miejsce i całośc niszczy. NIe ma dnia żebym tego nie słuchał. Wystarczy sie nie sugerowac napisem na okładce Guns n Roses. Wystarczy sie nie wkurzać ze połowe utworów poznaliśmy już w niezmienionej (lub niewiele) formie. Wystarczy sie pogodzić że to juz nie jest zespół. Trochę tego jest, ale nagroda czeka w tym kawałku plastiku.




a, zapomniałem dodać że słucham jej bez Scheklers cośtam I Beduinów

Offline Ms. Brownstone

  • Patience
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #128 dnia: Lutego 10, 2009, 05:32:30 pm »
0
Muzycznie jest to album doskonały, od lat znamy tytułowy kawałek, Better, TWAT, MADAGASCAR czy I.R.S. i można było zgadywać resztę zawartości. Ale jednak udało się rudej i setce pomagierów zaskoczyć in plus i zaserwowali If the World, który z miejsca stał się mym faworytem. Zaskoczył mnie też Shackler, który zaczyna się dość ponuro, a w refrenie jest jednocześnie dyskotekowy i emocjonalny :) Cudne jest zakończenie - This I Love i cholernie dobra Prostytutka zwalają z nóg i wprowadzają w miły kontemplacyjny nastrój. Nawet żałosny wokal Axla mnie nie drażni w tym ostatnim.
No, jak mówiłam muzycznie jest bosko, wokalnie jest strasznie. To, co dzieje się przy mikrofonie w końcówkach Street of Dreams i Catcher in the Rye, w całym Riad n' the Bedouins i I.R.S., to jak Axl z nudów spieprzył drugą część Madagascaru i jak zgrywa się w pierwszej zwrotce Sorry, to wszystko smuci i wkurza, bo zagłusza świetną muzę. W refrenie ITW też jęczy tym swym głosem kastrata, ale do tego kawałka pasuje to ;) Koncerty już dawno potwierdziły, że koleś stracił głos i nie ma umiejętności, by go odzyskać lub sensownie zmienić manierę wokalną. Taka jest smutna prawda.
Ale bardzo się cieszę, że wyszła ta płyta, to powinien być przełom w życiu Axla, a i tak połowę albumu słucha się wyśmienicie - pierwsze 3, potem 5, 6 i ostatnia dwójka.
muzyka - 10
wokale - 5
całość - 7,5
;)

Offline mario78

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 293
  • Respect: +5
    • http://
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #129 dnia: Lutego 12, 2009, 06:47:39 pm »
0
strasznie. To, co dzieje się przy mikrofonie w końcówkach Street of Dreams i Catcher in the Rye, w całym Riad n' the Bedouins i I.R.S., to jak Axl z nudów spieprzył drugą część Madagascaru i jak zgrywa się w pierwszej zwrotce Sorry, to wszystko smuci i wkurza, bo zagłusza świetną muzę. W refrenie ITW też jęczy tym swym głosem kastrata, ale do tego kawałka pasuje to ;) Koncerty już dawno potwierdziły, że koleś stracił głos i nie ma umiejętności, by go odzyskać lub sensownie zmienić manierę wokalną. Taka jest smutna prawda.

;)

Jak to górale mowiają są trzy prowdy -Prawda ,Tyż Prawda, i Gówno Prawda.
Twoja jest ta ostatnia,bo to czy Axl dobrze ,zle,nie zbyt,mógł lepiej,doskonale....zaśpiewał to jest tylko nasza subiektywna opinia fanów,która nie powinna narzucać prawd.

Offline Ms. Brownstone

  • Patience
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 13, 2009, 01:14:46 pm »
0
:lol: twoja prawda jest prawdziwsza :lol: musisz mieć piękne uszka i z pewnością dbasz o ich higienę :lol:


nie bądź taka do przodu... warn słowny. radze Ci uważać. - AdV
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2009, 01:27:06 pm wysłana przez Ahmet de Valois »

Offline Robal_09

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #131 dnia: Marca 11, 2009, 08:08:40 pm »
0
Wg mnie album jest - dobry. Nie jest to rewelacja ale trzyma poziom. W moim odczuciu jest dość spokojny,ale jezeli ma to odzwierciedlac stan duchowy Axla, to ja to rozumiem. Kazdy zespol gra i spiewa o tym...co mu w duszy gra,czyli o ich obecnej sytuacji,obecnych inspiracjach itd. Wiadomo ze Axl nie jest juz tym rozwydrzonym cwaniaczkiem ktorym byl 10 lat temu,byl piekny i mlody.. i wszystko mu bylo wolno.Teraz pwnie troche spokornial,swiat o nim zapomnial i nie ma juz sily ani checi aby skakac po scenie tak jak to robil 15 lat temu. Byc moze  stad wydzwięk plyty jest taki a nie inny. Jezeli chodzi o utwor tytulowy to kompletnie mi nie podchodzi, jest jakis taki bez konkretniej melodii i ogolnie mi sie nie podoba. Jezeli chodzi o ballade This I love to po prostu "przesadzili" :) Ale w pozytywnym znaczeniu , pomimo ze jezelii chodzi o dzwieki to jest on dosyc ubogi, ale tylko mnie utwierdzil w przekonaniu ze glos Axla jest po prostu najlepszy na świecie :) Slychac tez ze jego glos troche sie zmienil od ostatniego albumu. Ze wzgledu na ten utwor moja średnia ocena tego albumu poszla w góre. Fajna tez jest ballada Prostitute oraz Better. Bede szczesliwy jezeli chociaz niewielka czesc tego materialu pochodzi z okresu do 1995 roku, a co za tym idzie pochodzi od starych Gunsow. Teledysk do Ch.D tez mi sie nie podoba, w ogule nie w stylu starych gunsow,ale mozna sie bylo tego spodziewac, w koncu nawiazuje do swojego tytulu.Zapomnialem dodac o utworze Madagascar, fajna ballada, brzmi troche jakby to bylo cos jakby pop z rockiem, ale swietny utwor
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2009, 06:14:29 pm wysłana przez Robal_09 »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #132 dnia: Marca 11, 2009, 08:49:48 pm »
0
nie ma teledysku ChD....

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #133 dnia: Marca 11, 2009, 09:39:02 pm »
0
Teledysk do Ch.D tez mi sie nie podoba, w ogule nie...

...ma takiego teledysku a przewaznie podobaja nam sie te teledyski ktore juz widzielismy  :lol:
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline mario78

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 293
  • Respect: +5
    • http://
Odp: Nasze recenzje płyty(całość)
« Odpowiedź #134 dnia: Marca 13, 2009, 11:57:51 am »
0
 Fajna tez jest ballada Prostitute oraz Better.
[/quote]

Prosze Cię te dwa utwory nie sa balladami,w znaczeniu wolny utwór do przytulania.Better ze swoim wściekle zaśpiewanym refrenem i z ciężarem gitar,czy Prostitute ze zmianami tempa -nie to nie ballady.


 

Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 54168
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2017, 06:12:04 pm
wysłana przez naileajordan