Ankieta

Ocena piosenki

1
4 (5.4%)
2
0 (0%)
3
1 (1.4%)
4
1 (1.4%)
5
2 (2.7%)
6
5 (6.8%)
7
4 (5.4%)
8
15 (20.3%)
9
16 (21.6%)
10
26 (35.1%)

Głosów w sumie: 67

Autor Wątek: Dyskusja o Catcher In The Rye  (Przeczytany 22387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline K.O.P

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +33
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 25, 2010, 12:28:15 pm »
0
Im więcej słucham tego utworu tym bardziej jestem przekonany, że to majstersztyk...
Na początku nie lubiłem i dałem 4, ale teraz sam się za siebie wstydzę bo dałbym 9+...
"There's no logic here today
Do as you got to go your own way
I said that's right
Time's short your life's your own
And in the end
We are just DUST N' BONES"

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 23, 2010, 12:42:02 pm »
0
cyt."A czy 'Catcher in the Rye' ma cokolwiek wspólnego z książką o tym samym tytule ('Buszujący w zbożu')? Czy zbieżność nazw przypadkowa?
Macie może też jakieś domysły/interpretacje o czym ten kawałek może w ogóle być i kim/czym jest ten buszujący w zbożu? Bo ilekroć czytam tekst, tym bardziej jestem zbita z tropu:...
  
..jak ktos chce przeczytać ksiażke o tym tytule, to polecam:właśnie ukazało sie V-te wydanie, kupiłam w Media Saturn. Moze juz jakiś czas tam leżało, ja zobaczyłam dopiero dzis i przeczytałam jednym tchem; w młodości juz to czytałam, teraz szukam związków literacko-muzycznych i...no własnie, szukam

"...jak zakładam skórę ciasnych ubrań podczas gdy nienawidzę swojego życia"...takie jest ogólne przesłanie Salingera i o tym jest ksiazka
...a może tu chodzi o film o tym samym tytule?ktos to widział?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzia%C5%82_27
http://pl.wikipedia.org/wiki/Buszuj%C4%85cy_w_zbo%C5%BCu

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 23, 2010, 01:09:22 pm »
0
chodzi o morderce Johna Lennona który mial przy sobie własnie tą ksiazke gdy dokonal morderstwa. a potem sie przyznawal, ze w pewnym stopniu go zainspirowala do tego.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 24, 2010, 09:55:55 am »
0
ok...to sa tylko wyjaśnienia, ja szukam związków miedzy fabuła ksiązki, trescia filmu i tekstem piosenki; ta ksiazka na obecne czasy wcale nie jest jakaś bardzo rewolucyjna.
W ;latach 50-tych XXwieku w Ameryce, w Nowym Jorku obowiązywały kolory" czarno-białe, z rzadka tolerujące odcienie szarości. Żadnych czerwieni, fioletów, oranżów (nic wyzywającego!), żadnych ciepłych barw. Ale mimo tego, w tym czarno-białym świecie najczęściej afiszowanym hasłem było „szczęście”. Dotyczyło ono wszystkich i większość wierzyła (wiedziała), że doświadcza go naprawdę, wszystko jedno czy w zachodnim wydaniu kapitalizmu i dobrobytu, czy we wschodnim – ideologii i równości.
Najbardziej spektakularne było „szczęście” amerykańskie w Nowym Jorku – mieście-symbolu, w miejscu gdzie ówczesne piekło urzeczywistniało się najdobitniej.
Cyt. z wiki:Mark David Chapman, który w roku 1980 zamordował Johna Lennona, miał przy sobie egzemplarz Buszującego w zbożu, gdy tuż po dokonaniu morderstwa został aresztowany przez policję, zaś John Hinckley Jr., który w roku 1981 roku próbował zastrzelić prezydenta Ronalda Reagana, miał obsesję na punkcie tejże książki, chciał nawet zmienić imię i nazwisko na Holden Caulfield"... ciekawe czy Axl tez obsesyjnie odbiera tą ksiazkę/film czy wziął ten temat ad hoc do piosenki?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qBl_UXpeFX0&amp;NR=1" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=qBl_UXpeFX0&amp;NR=1</a>


« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2010, 11:11:14 am wysłana przez dorota40 »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 24, 2010, 03:18:27 pm »
0
Axl:

For me the song is inspired by what's referred to sometimes as Holden Caulfield syndrome. I feel there's a possibility that how the writing is structured with the thinking of the main character could somehow reprogram for lack of a better word some who may be a bit more vulnerable, with a skewed way of thinking and tried to allow myself to go what may be there or somewhat close during the verses. I'd think for most those lines are enjoyed as just venting, blowing off steam, humor or some type of entertainment where it may be how others seriously live in their minds.

The bridge b4 the solo is an artistic interpretation of a institutionalized mind. The outro is a tribute to Lennon and an indictment of the author for writing what i feel is utter garbage and I agree whole heartedly that it should be discontinued as required reading in schools. That's my take, I could be completely wrong, I do realize that the song and title could have the next poor soul reading the book and feeling inspired to make an unfortunate statement. So there's the catch I guess.

When I came up with the focus, I got a call from the director of Imagine wanting a bunch of money to make a documentary, had a guy sending me strange packages about Lennon and serial killers etc and the web started calling me Salinger w/no one knowing what I was writing. I figured I was on the right track at least for a song.

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 28, 2011, 03:05:15 pm »
0
Kolejna niesamowita piosenka na płycie. Ciekawe solówki, fajna melodia, miły tekst i moje ulubione nanana xD 8

Offline sroka1994

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 28, 2011, 03:18:28 pm »
0
Całkiem fajny kawałek. Miło się go słucha taki luźny, moim zdaniem jeden z fajniejszych na płycie, chociaż coś mi nie pasuje.
Sex, drugs n' Rock N' Roll!

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Dyskusja o Catcher In The Rye
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 28, 2011, 04:22:41 pm »
0
Fajnie się go gra na gitarce. Ostatnio włączam tylko po to.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

 

I.R.S. - dyskusja

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 19141
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2011, 06:29:33 pm
wysłana przez Douger