Autor Wątek: Transformacja Axla na Twitterze – artykuł z The New Yorker  (Przeczytany 2496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Transformacja Axla na Twitterze – artykuł z The New Yorker
« dnia: Listopada 07, 2018, 04:13:08 pm »
+1
Transformacja Axla na Twitterze – artykuł z The New Yorker



 

Naomi Fry, 6 listopada 2018



W sprawie wyborów do Kongresu zabrało głos wiele znanych osobistości. Jedne wsparły demokratów (Taylor Swift, Oprah Winfrey, Rihanna), inne opowiedziały się po stronie Donalda Trumpa (na przykład Kanye West, który jednak pod koniec października nieoczekiwanie zdystansował się do sceny politycznej).
Na szczególną uwagę zasługują jednak deklaracje człowieka, który przed prezydenturą Trumpa pojawiał się na Twitterze sporadycznie i jedynie po to, żeby pisać niewinne, a czasem wręcz „słodkie” posty (jak ten z lipca 2015, opatrzony zdjęciem kota i mówiący: „Dijon serdecznie wszystkim dziękuje za życzenia urodzinowe”).
Człowiekiem tym jest Axl Rose.   


Od wyborów z 2016 roku na profilu długoletniego wokalisty Guns N’ Roses zaroiło się od wyrażających niesmak komentarzy pod adresem administracji Trumpa i republikanów – była krytyka senatora Jeffa Sessionsa, były twarde słowa pod adresem Białego Domu, a nawet niedawny apel o „głosowanie na niebieskich”. Wpisy były coraz częstsze i coraz bardziej osobiste. W jednym z ostatnich Rose wyraził sprzeciw wobec nieautoryzowanego używania muzyki Guns N’ Roses na wyborczych wiecach Trumpa.


Dla tych, którzy pamiętają złote czasy Rose’a, tego rodzaju ewolucja jest dość szokująca. Przepełniony złością, która czyniła jego występy szczególnie emocjonującymi, Rose był znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi – jako przykład może posłużyć chociażby tekst piosenki „One In A Million”, uznany za rasistowski i ksenofobiczny, i odmalowujący Los Angeles widziane oczami Axla, pełne wrogo usposobionych cudzoziemców, homoseksualistów i czarnoskórych.
W wywiadzie dla „Rolling Stone” z 1992 roku Rose nie wyparł się tamtych słów, a wzmiankę o „niggers” uzasadnił tym, że czarnoskórzy próbowali go okraść. Z perspektywy czasu jego ówczesna wypowiedź mogłaby zostać uznana za zwiastun najgorszych zapędów dzisiejszych republikanów.     


Przywołanie tamtych kontrowersyjnych epizodów nadaje szczególnego smaku dzisiejszej przemianie Axla. Zdarzyło mi się natknąć na tweet, w którym dawał wyraz złości z powodu brutalnego potraktowania przez policjanta dwunastoletniego, czarnoskórego chłopca, który został aresztowany, kiedy usiłował sprzedawać płyty w centrum handlowym w Georgii.
„Come do that to me u fuckin’ pussy; I’ll be waitin’”, napisał Rose. I jakkolwiek obcesowo to brzmi, to ten przejaw empatii wydał mi się absolutnie poruszający.

„Ludzie mogą się zmieniać”, pomyślałam, i po raz pierwszy od długiego czasu to tchnęło we mnie nadzieję.   





Źródło:
https://www.newyorker.com/news/current/midterms-2018-axl-roses-twitter-transformation/amp?fbclid=IwAR1BZX7MVTMySHkAutuHQCgMuXiyjJfKEeWnIidzF_c4caBjOnPG4fe5CZk




« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2018, 07:27:36 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Transformacja Axla na Twitterze – artykuł z The New Yorker
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2018, 06:55:32 pm »
+1
Axl po prostu przelozyl swoj gniew ze Slasha na Trumpa
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Oświadczenie prasowe Axla przed Chinese Democracy Tour 2002

Zaczęty przez mikus666

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 16990
Ostatnia wiadomość Listopada 30, 2015, 06:50:02 pm
wysłana przez sunsetstrip