Autor Wątek: The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.  (Przeczytany 2845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.
« dnia: Stycznia 22, 2016, 10:45:13 pm »
The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.


Po tym jak nowy kontrakt wszedł w życie z dniem 31 grudnia 1995. Axl zadomowił się w studio nagraniowym zwanym The Complex. Najwidoczniej, związek Slasha z zespołem był nadal dość napięty, ponieważ negocjacje odnośnie kontraktu zaczęły się już w sierpniu 95.

Na początku kwietnia 1996, Slash wyjechał na dwa tygodnie do Japonii grać z Nilem Rodgersem i Chic. W dniu ostatniego koncertu trasy, 18 kwietnia, basista Bernard Edwards został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym. Powodem śmierci było zapalenie płuc. W następnym miesiącu, Sharon Bailey, matka Axla, umarła w wieku 51 lat.

W okolicach lipca, Axl zaproponował Slashowi powrót do grupy. Slash twierdzi, że został przyjęty na „okres próbny“, jako zakontraktowany pracownik GNR i jeśli pracowałby z zespołem po wygaśnięciu kontraktu, ten przerodziłby się w długotrwałą umowę.

W sierpniu, cały zespół miał powrócić do studia by napisac i nagrać nowe utwory.
„Zobaczymy jak pójdzie“ - powiedział Slash w tym czasie. „Nie grałem z nimi prób, ani nie byłem nawet w tym samym pokoju poczynając od okresu jeszcze sprzed wydania płyty Snakepit“. Wg. słów Slasha, reszta zespołu pojawiała się na probach z wyjątkiem Axla, który jeśli w ogóle się pojawiał to o 1 lub 2 w nocy kiedy wszyscy zdążyli opuścić juz studio.

Mimo to, Axl powiedział MTV 30 października, że : „Będzie nowa płyta Gunsów, z minimum 12 utworami i 3 utworami bonusowymi“.
 
W listopadzie 1999, Axl twierdził, że we wspominanym okresie, chciał wrócić do źródeł.
„Początkowo, chciałem zrobić tradycyjną płytę, coś w stylu Appetite, ponieważ to byłoby dla mnie duzo łatwiejsze. Byłem zaangazowany w wiele procesów sądowych związanych z GNR lub ze mną osobiście, więc nie miałem zbyt wiele czasu by spróbować i rozwinąc nowy styl lub wymyślić siebie na nowo. Miałem nadzieje zrobić coś tradycyjnego, ale tak naprawdę nie pozwolono mi na to".

„Optowałem więc za tym co myślałem że uszczęśliwi zespół, a w szczególności Slasha. W skrócie, byłem zainteresowany w zrobieniu płyty Slasha, z ewentualną współpracą z osobami z zewnątrz“.

Slash twierdził że Axl próbował „przekonać mnie że wszystko było ok, że robiliśmy to jako partnerzy...po prostu nie kupiłem tego“.

„Myślę że niektóre riffy które wymyślił Slash, były najbardziej rockowymi, bluesowymi, soczystymi riffami od albumu Rocks grupy Aerosmith“ - napisał potem Axl w oświadczeniu prasowym. „Byłaby to wersja Rocks ad. 1996 lub 2000, w zalezności kiedy wydalibyśmy album...Myślę, że część nagrań które zrobilismy w tym krótkim okresie czasu, były najlepszymi rzeczami jakie Slash zagrał od albumów UYI. Byłem tam, wiem co słyszałem i  było to bardzo ekscytujące“.

Przyjaciel Axla, Del James twierdził w 2008, że : „Slash wrócił by pisać utwory w studio, nastawiony totalnie negatywnie i wojowniczo, odchodzi z pieprzonego zespołu i obraca wszystko tak żeby opinia publiczna myślała ze go wyrzucili“.

Obecność Paula Huge’a była nadal niepożądana. Wg. słów Duffa : “Wyobraź sobie, że dorastamy razem i jesteś moim najlepszym przyjacielem. Ok, jestem w GNR i powiem reszcie że zamierzasz dołaczyć do zespołu. ‚“Slash, Axl, Matt, chłopaki, ten facet jest w zespole“, „Duff masz minute?“  „Pierdolcie sie, ten gość jest w zespole, nie zrobie niczego z Wami dopóki go nie zaakceptujecie“ - „No cóż, wiesz co? Spróbujemy z nim pograć, skoro tak bardzo Ci na tym zależy...“ „Hej Duff, ten gość nie umie grać“ „Mam to gdzieś“ - „Cóż, nie jest to zbyt rozsądne“

30 października, Axl wysłał fax MTV, ogłaszając że będzie nowy album GNR, ale Slash nie jest już częścią zespołu. Duff i Matt zostali. W grudniu, Duff komentował że „wszystko będzie w porządku, Gunsi pracują nad płytą wiec oczywiście ja i Matt będziemy w studio przynajmniej 3 tygodnie w lutym, mamy pare tytułów piosenek, ale nie mamy tytułu albumu. Chodza plotki że jedna osoba próbuje nas zmienić, ale to po prostu nieprawda“.

Ale Axl zdążył już zadecydować, że utwory nad którymi pracowali ze Slashem musiały pójść w odstawkę: „Utwory z 1996 nie są czymś nad czym chciałbym pracować bez Slasha, ponieważ w tamtym czasie była tylko jedna osoba, która wiedziała jak zagrać te riffy....to jest powód dlaczego odrzuciłem ten materiał“.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
    • As Koncertowy
Odp: The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2016, 12:55:44 pm »
Cytuj
„Utwory z 1996 nie są czymś nad czym chciałbym pracować bez Slasha, ponieważ w tamtym czasie była tylko jedna osoba, która wiedziała jak zagrać te riffy....to jest powód dlaczego odrzuciłem ten materiał“.

Może do tego wrócą kiedyś :rolleyes:

PS. Nie wiedziałem, że matka Axla zmarła w wieku 51 lat. A co z ojczymem? Bo siostra Amy żyje i ma się dobrze. A braciak Stuart? Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
Odp: The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2016, 01:06:27 pm »
nagrania z 1996 sa pewnie schowane w The Vault razem z UYI documentary i ChD sessions

Matka Axla urodzila go w wieku 16 lat a zmarla na raka w 1996

przyrodni brat Stuart zyje

biologiczny ojciec Axla zostal podobno zamordowany w latach 80

info z 2006:

Axl's mother Sharon E. Bailey died on 26th May 1996. it is not sure if she saw Axl before she died, the last time they had any contact was in 1991.
Axl's real dead William Rose was a drunk and a pedhofile, he left Axl and Sharon when Axl was only 2 years old. They've never met but it was said that William Rose died in 1988.
Axl's step father L.Stephen Bailey still lives in Indiana but i don't think that Axl has any contact with him. in 1988 Axl said that he gets along great with Stephen now, but after Axl's interview in Rolling Stone in 1992 where he revealed secrets about his family i don't think they had much contact
Axl's half brother Stuart worked with GN'R on Use Your Illsuons albums and is credited, i'm not sure for what. Axl, Stuart and Amy lived together for a while a long time ago and they are still in contact nowadays.
Axl's half sister Amy was in charge of a Guns N'Rosec fan club and also plays a part in November Rain video. she is friends with Axl in they are still in contact.
Axl's grandmother was the only  one supportive of Axl and she said in 1991 that she buys magazines just to know what's happening with Axl and her favoruite band. she was the only memeber of the family Axl wanted to stay in touch and cared for when he left Lafayette.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 01:11:24 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: The Chinese Democracy Years – 1996: Slash odchodzi, Duff zostaje.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2016, 01:23:25 pm »
mafi:

Mam taką nadzieję :) W ogóle, gdy myślę o CHD 2, to zastanawiam się, czy wśród tych utworów nie ma czegoś, w czym kiedyś "grzebali" Slash, Matt, czy Duff. a może nawet Izzy, przez ten moment, gdy wrócił do GN'R.
Jedno jest pewne, reunion reunionem, ale płyta by się przydała :) Kto wie, może celowo zwlekano z CHD 2...
Z drugiej strony, nie jestem pewien, czy tamten materiał, gdyby został wydany teraz, po tylu latach, nadal byłby taki cool, jak w latach 90-tych :) Ale na pewno materiału, różnego, jest dużo i zobaczymy, w którym kierunku to wszystko pójdzie. Nie obraziłbym się, gdyby Gunsi, "dla kasy" zaczęli teraz wydawać materiał video zarejestrowany podczas tamtych koncertów, oczywiście odpowiednio obrobiony cyfrowo. Nie wiem, na ile to jest do zrobienia w sensie jakości obrazu i dostosowania do aktualnie obowiązujących rozdzielczości ... Ale pomarzyć można :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

The Chinese Democracy Years: 2004

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4259
Ostatnia wiadomość Maja 05, 2019, 05:14:31 pm
wysłana przez sunsetstrip