Autor Wątek: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")  (Przeczytany 4336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
+3
Fragment książki Duffa McKagana „How to Be a Man (and Other Illusions)” w moim tłumaczeniu (strony 209-212; brak perspektyw na polskie wydanie kiedykolwiek).

Rzecz dzieje się w 2014 roku, Duff z kolegami (m.in. Jerrym Cantrellem z Alice in Chains) przybywa do NY na mecz o Super Bowl. Gra jego ukochana drużyna futbolowa, Seattle Seahawks.




Wychodząc z apartamentu wpadliśmy na tego bardzo słynnego aktora. To była w zasadzie prywatna ulica, więc tylko mu skinęliśmy i poszliśmy w naszą stronę, by nie naruszać jego prywatności. Ed wspomniał, ten aktor jest czysty od jakichś 23 lat, ale dodał, że chodzą słuchy, jakoby od niedawna znów ćpał. Czy powinniśmy zawrócić i zaprosić gościa na kawę? Trwanie w trzeźwości to praca grupowa. Brnęliśmy przez chłód dyskutując na ten temat.

Tego popołudnia, wracając, znów go zobaczyliśmy. Widać było, że czeka na towar. Czy powinniśmy zaoferować mu naszą przyjaźń i bezpieczną przystań? To czasami dylemat dla niebiorących, wszyscy bowiem wiemy, nie można nikogo zmusić do przestania. Sam musi do tego dojść. Wróciliśmy do apartamentu [...]

Taksówkarz wysadził nas przed wejściem około 1:30 w nocy. Znów natknęliśmy się na tego aktora na ulicy. Znów czekał. Cholera, człowieku. Myśleliśmy, że może to już ostatni zakręt przed wyjściem z nałogu. Jak go zobaczymy rankiem, to coś już trzeba będzie powiedzieć.

No dalej, bracie. Znamy to, też w tym siedzieliśmy. Nie stój na tym zimnie. Rozumiemy, naprawdę, przeszliśmy przez to.

Nazajutrz, 2 lutego 2014, w dniu Super Bowl, usłyszałem zamęt na zewnątrz. Wyszedłem, żeby sprawdzić. Zobaczyłem ambulans i policję oraz cały tłum dziennikarzy i fanów. Aktor przedawkował i zmarł niedługo po tym jak go widzieliśmy zeszłej nocy. (Ze względu na szacunek dla jego dzieci i skojarzenie ze „środowiskiem”, nie czuję się komfortowo by wymienić go z nazwiska).*

Zebraliśmy się w kuchni. Wszyscy w szoku. Przechodziłem to wcześniej z moimi przyjaciółmi albo przyjaciółmi przyjaciół, ale nigdy do tego nie przywyknę. Oczywiście, nikt z nas nie znał tego aktora osobiście, ale był on jednak jednym z nas. Wszyscy zrozumieliśmy, jak w każdej chwili, o jeden mały, łatwy krok, możemy być tacy jak on, czekający na ulicy na przybycie dealera. Gdy goście jak my są świadkami takiego wydarzenia, zmusza to do przemyśleń, na jakim etapie trzeźwości właśnie się znajdujemy [...]

Byłem na pokładzie samolotu z LA do Seattle razem z Kurtem Cobainem [1 kwietnia] 1994. Obaj byliśmy rozpie**oleni. Rozmawialiśmy, ale bez wnikania w szczegóły. Ja miałem swoje piekło, on swoje. Wydawało się, że rozumieliśmy się dobrze.

Kiedy po wylądowaniu udaliśmy się po bagaże, przeszło mi przez myśl, żeby zaprosić go do mojego domu. Naprawdę miałem wrażenie, że czuł się samotny tego wieczora, tak jak ja. Wokół nas tłoczyli się ludzie. Obaj byliśmy członkami wielkich rockowych kapel. Staliśmy tam wtedy obok siebie, gdy zebrało się mnóstwo gapiów. Na chwilę straciłem wątek, Kurt rzucił: do zobaczenia i udał się do czekającego auta. Jego nowy dom znajdował na tej samej ulicy, gdzie mój. Kilka dni później, zadzwonił do mnie mój menedżer i poinformował, że Kurt popełnił samobójstwo.

* Chodzi o Philipa Seymoura Hoffmana
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2019, 12:15:10 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 28, 2019, 11:44:46 pm »
+2
Dziękuję za tłumaczenie!

Bardziej niż treść zaciekawiły mnie zwięzłość opisu i potoczysty, jasny, celny język. Czy cała książka jest taka?
Jeśli tak, to zdaje się, że wychodzi dziennikarskie zacięcie.
Pięknie.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2019, 12:20:28 am »
+1
tak, bardzo dobrze sie czyta, Duff zdecydowanie ma swietny styl i juz spore doswiadczenie w pisaniu

krotka recke zamieszcze tu
https://gunsnroses.com.pl/forum/guns-n39-roses/duff-how-to-be-a-man/
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2019, 09:06:16 am »
0
brak perspektyw na polskie wydanie kiedykolwiek)

Niestety to prawda, byłem na targach Książki w ten weekend, podpytywałem i w SQN i w Teraz Rocku - nikt nie jest tą książką zainteresowany.

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 29, 2019, 04:52:43 pm »
0
Fajne. Dzięki.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2019, 07:40:14 am »
0
Tak, to prawda, nie da się pomóc komuś, kto nie jest na to gotowy. A niektórzy nigdy nie będą.
Kogo "obstawiacie"?
https://www.imdb.com/search/name?death_date=2014-01-01,2014-12-31
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Duff: Tuż przed śmiercią (fragment książki "How to Be a Man")
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 01, 2019, 08:46:19 am »
0
Chodzi o Philipa Seymoura Hoffmana, było napisane

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

 

Obszerny wywiad z Duffem - wrzesień 2017 [duff]

Zaczęty przez sunsetstrip

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10661
Ostatnia wiadomość Listopada 17, 2017, 05:25:50 pm
wysłana przez naileajordan