Autor Wątek: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny  (Przeczytany 2189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« dnia: Lutego 10, 2022, 10:05:39 am »
+4

Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny






Ultimate Classic Rock, 6 lutego 2022 r.



Słowem, które znakomicie opisuje Axla Rose’a, jest „kontrowersyjny”. Odkąd w drugiej połowie lat osiemdziesiątych Guns N’ Roses zyskali sławę, wokalista stał się uosobieniem ekscesów, dramatycznych zawirowań i osobistych problemów, o których sporo się mówiło. 

6 lutego 2022 roku Axl Rose skończył 60 lat. Z tej okazji dziennikarze „Ultimate Classic Rock” sięgnęli pamięcią ku kluczowym momentom kariery chimerycznego wokalisty.

A takich momentów jest sporo – wydanie debiutanckiego krążka, „Appetite For Destruction”, olbrzymia trasa z początku lat dziewięćdziesiątych, żywe reakcje na teksty niektórych piosenek… 

Jest też, rzecz jasna, bolesna sprawa rozpadu klasycznego składu zespołu, a także długi proces wydawania „Chinese Democracy”, który uwypuklił ekscentryzm i perfekcjonizm Axla.

Muzyczny świat przeżył szok, kiedy w 2016 roku Rose dokonał pozornie niemożliwego: pogodził się ze Slashem i Duffem, a potem zainicjował triumfalny pochód spod szyldu Not In This Lifetime.

Poniżej znajdziecie 60 wypowiedzi Axla, zebranych z wywiadów, których wokalista udzielił na przestrzeni 35 lat. Z deklaracji wyraźnie przebija szczególne oddanie sztuce i niechęć do uprawiania jej na cudzych warunkach.

Bo w sumie… słowo „zdeterminowany” opisuje Axla jeszcze celniej niż przymiotnik „kontrowersyjny”.


O początkach 

1. „Zacząłem grać na fortepianie jako naprawdę mały chłopiec. Mój ojciec chciał, żebym grał, ponieważ sam żałował, że nigdy nie poszedł na lekcje… Zdarza mi się grywać nawet po kilka godzin bez przerwy i tworzyć różne rzeczy.” – 1991

2. „Przyjechałem do Los Angeles z plecakiem na plecach, drągiem w jednej i gazem łzawiącym w drugiej ręce, a wszyscy wokół próbowali sprzedawać mi skręty.” – 1988

3. „Przez pewien czas pracowałem w Tower Video, przez chwilę zajmowałem się nawet menedżerką. Po pracy popijaliśmy piwo.” – 2001

4. „Wszyscy zdobywaliśmy szlify w różnych kapelach. Nasze drogi się krzyżowały, bo graliśmy tak, jak chcieliśmy… Mieliśmy określony cel, a tego wielu ludziom brakuje. Wiedzą tylko, że chcą być gwiazdami.” – 1987

5. „Ja i Izzy [Stradlin] dorastaliśmy w Indianie. Nie było łatwo. Trafiałem za kratki ponad dwadzieścia razy, a tylko pięć razy byłem winny. Czemu? Bo piłem na imprezie, będąc nieletni. Kiedy indziej trafiłem do pudła tylko dlatego, że gliny mnie nie lubiły. Dlatego niezbyt przepadam za tym miejscem!” – 1987

6. „Kiedy przyjechałem do L.A., Mötley Crüe mieli już podpisany kontrakt płytowy. Poza tym był W.A.S.P., był Ratt, był Dokken, był Great White… tego rodzaju kapele. A potem wszystko się posypało i długo była posucha. Ciężko pracowaliśmy, ale w końcu udało nam się stworzyć coś na kształt własnego programu.” – 1987

7. „Kiedy tylko dorobiliśmy się statusu gwiazd wieczoru, zaczęliśmy zatrudniać jako suport takie kapele jak Jetboy, Faster Pussycat czy L.A. Guns. Powstał określony rodzaj sceny… Zawsze staraliśmy się pomagać innym zespołom, bo marzy nam się zaje***ista scena rockowa. Chciałbym móc włączyć radio i nie mieć mdłości, słuchając tego, co emituje” – 1987

O muzycznych idolach

8. „Jednym z najlepszych koncertów, jakie kiedykolwiek widziałem, był koncert Aerosmith… ale to nie Aerosmith podobali mi się najbardziej. Rose Tattoo wystąpili jako suport i naprawdę wymietli. Było tam może 18 000 fanów, którzy nienawidzili Rose Tattoo… Ale tamtego dnia zupełnie stracili głowę. ‘Co za kapela!’, mówili, ‘Uwielbiam ich!’” – 1987

9. „Dla mnie Mick Jagger to jeden z najlepszych atletów wszech czasów, choćby tylko z powodu tego, ile z siebie daje na scenie. Byłem na koncercie Stonesów w Vegas i widziałem, ile wysiłku wkładają w koncerty. To widać gołym okiem.” – 2014

10. „Zawsze patrzyłem na muzykę wszechstronnie dzięki takim artystom jak Queen, ELO, Elton John, zwłaszcza wczesny Elton John, i im podobni. Co do Queen, to szczególnie lubię ‘Queen II’. Gdyby ukazał się ich nowy album i gdyby znalazły się na nim różne rodzaje muzyki, początkowo spodobałby mi się tylko ten czy ów kawałek. Ale po pewnym czasie osłuchałbym się z płytą i mój umysł otworzyłby się na różne style. Naprawdę ich za to cenię. Jest to coś, co zawsze chciałem osiągnąć.” – 1989

O wizerunku publicznym

11. „Kiedy dorastałem, nie cieszyłem się szczególną popularnością. Teraz każdy chce być moim przyjacielem. Lubię moją prywatność, lubię samotne życie w moim małym świecie. Mieszkam w chronionym budynku, wszystkie moje połączenia są monitorowane. Nawet nie znam własnego numeru telefonu! Nie mam paranoi, po prostu wybrałem takie życie i jest mi z tym wygodnie.” – 1989

12. „To kwestia nienawiści i miłości. Mam zagorzałych fanów, ale są i tacy, którzy żywią do mnie głęboką nienawiść. To, co pisze się o nas w prasie, w większości jest negatywne. Ale myślę też, że zyskujemy coraz więcej fanów, ludzi w różnym wieku, którym naprawdę podoba się to, co robimy. Wyczuwam wśród publiczności dobre wibracje. Ciepło.” – 1992

13. „Owszem, jestem bardzo rozpuszczony. Rozpuściłem samego siebie. Ale nauczę się lepiej sobie z tym radzić. To wszystko jest takie nowe." – 1992

14. „Nie mówię, że to, co piszą [w prasie], jest złe. Ale kiedy ktoś przypisuje ci głupie słówka, których tak naprawdę nie powiedziałeś… na przykład Slash miał powiedzieć coś w rodzaju: ‘Cóż, potrząśniemy nim i zobaczymy, co się wydarzy’… Slash nigdy by czegoś takiego nie powiedział i czuł się z tym naprawdę głupio” – 1992

15. O relacji z mediami: „Jedną z pobudek było to, że wciąż pamiętam, jak w niektórych magazynach potraktowano Zeppelinów. Nie mogłem znaleźć ani jednego przyzwoitego wywiadu z muzykami Led Zeppelin, z którego mógłbym się czegoś dowiedzieć na temat bycia w zespole. Dzieciakom, które czytają te czasopisma, funduje się zakłamane historie.” – 1991

16. O niechęci do spisywania wspomnień: „Trudno opisać to w taki sposób, żeby nie okazało się, że jestem do każdego nastawiony negatywnie i oskarżam wszystkich o bycie łgarzami.” – 2016

O kontrowersjach

17. O zadymie w St. Louis z 1991 roku: „Myślę, że sposób, w jaki media przedstawiły tę sprawę, spowodował, że cała odpowiedzialność za tamte wydarzenia spadła na mnie. Tymczasem ja wcale nie uważam, jakobym był kroplą, która przepełniła czarę. Myślę, że decydujące znaczenie miały tutaj osoby, które postanowiły rzucać w nas przedmiotami. (…) Graliśmy dla nich przez 90 minut. Zrobiliśmy to, co przewidywała umowa, i zrobiliśmy to dobrze. Oni uważali, że należy im się więcej, i byli przekonani, że to dostaną – bez względu na to, co się z nami działo i co my sami o tym myśleliśmy. (…) Zapowiedziano, że wrócimy na scenę, ale ich bardziej interesowała bójka niż nasz występ.”– 1992

18. O wpisach na portalach społecznościowych: „To, co piszę na temat bieżących wydarzeń, polityki czy kwestii społecznych, zwykle rodzi się ze zniesmaczenia, odpowiedzialności i poczucia, że powinienem zabrać głos w chwilach, w których jego niezabranie równałoby się w mojej opinii przyzwoleniu (z pewnością nie wynika z chęci zwrócenia na siebie uwagi czy promowania samego siebie)” – 2020

19. „Mam wrażenie, że molestowanie i seksualne wykorzystywanie dzieci jest w dzisiejszym świecie głównym źródłem problemów. Im więcej o tym czytam, tym więcej wysiłku wkładam w to, żeby poradzić sobie z problemami, które przeżywałem jako dziecko i które zaakceptowałem. Wiem, że to szaleństwo, ale zaakceptowałem pewne zachowania jako normalne i dopiero teraz sobie uświadamiam, że wcale takie nie były” – 1991

20. O bojkocie ceremonii wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame: „Dla ścisłości, nikomu nie zazdroszczę osiągnięć ani zaszczytów. Ani ja, ani nikt z mojego obozu nie zabiegaliśmy o wprowadzenie do RRHOF. To ich show, nie mój.” – 2012

21. O roli, jaką wytwórnia odegrała w opóźnieniu wydania „Chinese Democracy”: „Przez miesiąc wszystko było w porządku. [Potem] ktoś z góry zaczynał naciskać na Jimmy’ego, Jimmy zaczynał naciskać na innych ludzi z wytwórni, a oni to samo robili z nami. (…) Po miesiącu wszystko zaczynało stawać się okropne i przeszkadzało w zrobieniu czegoś twórczego. Mniej więcej w połowie trzeciego miesiąca znowu musieliśmy wzywać Jimmy’ego i cały ten proces powtarzał się do znudzenia” – 2009

22. O wyciekach piosenek z „Chinese Democracy”: „To, że ktoś tak bezczelnie torpeduje twoje wysiłki, jest jak koszmar. Nie wiem, czy to zabolało nas tak, jak mogłoby się wydawać. Trudno powiedzieć.” – 2009

23. „Jestem człowiekiem, który wdaje się w wiele różnych związków. (…) To, że nie jesteś zakochany po uszy, nie znaczy, że nie podobają ci się inne kobiety. Możesz myśleć, że są pociągające, chcieć ich dotykać, zaznawać przyjemności. Może właśnie w tym momencie faktycznie odczuwasz miłość. Miłość i pożądanie chodzą w parze, jak dobro i zło.” – 1989

24. „Nie jestem i nigdy nie byłem ćpunem. (…) To nie znaczy, że w pewnym momencie naprawdę nie będę miał dość życia i nie posunę się za daleko. Ludzie powiedzą coś w stylu: ‘Przecież zawsze ćpał’. Nie jest to prawdą. (…) Obecnie nawet wciąganie kokainy to dla mnie ‘za daleko’. Po jednej kresce koki mógłbym stracić głos na tydzień. Nie wiem, dlaczego. Może dlatego, że dawniej robiłem wiele różnych rzeczy i to nadal siedzi w moim gardle. (…)  I jeśli ktoś mówi: ‘Patrz, on już nie lubi imprezować!’, odpowiadam: ‘Pie***rz się! Chcesz dostać nową płytę czy nie?’” – 1989

25. O oskarżeniach w związku z „One in a Million”: „To bywa denerwujące. Zarzut rasizmu jest wyssany z palca. Użyłem słowa, które było tabu. I użyłem go właśnie dlatego, że było tabu. (…) Mówiąc ‘faggots’, nie przypuszczałem ataku na gejów w ogóle. Raczej na pewną ich część. (…) Myślę, że wydałem osąd i to było obraźliwe”– 1992

O postrzeganiu czasu

26. „Wsłuchuję się w mój wewnętrzny zegar. (…) Te półtorej czy dwie godziny spóźnienia to dla mnie piekło, bo przez cały ten czas gorąco pragnę znaleźć drogę ucieczki z miejsca, w którym się znajduję, a jednocześnie wiem, że to niemożliwe. (…) Dziwię się, kiedy ludzie mówią: ‘Rano muszę iść do pracy’. Gdyby mieli iść z kimś do łóżka, nie martwiliby się o porę. Wiem, że to trudne, ale wyjście na scenę też takie jest. Przykro mi.” – 1992

27. „Wszystko, co robię, robię dla zyskania czasu, który pozwoliłby mi zajrzeć w głąb siebie i dowiedzieć się, co właściwie robię. Wywiady, reakcje na wywiady i tego typu rzeczy… to wszystko wymaga dystansu, żeby móc ponownie wsłuchać się w siebie.” – 1991

O muzyce

28. O świetnych wynikach sprzedaży „Appetite for Destruction”: „Miałem nadzieję, że przebijemy pierwszy album Boston. Ta myśl zawsze chodziła mi po głowie. Chcieliśmy sprzedać jak najwięcej płyt, a przy tym nie dopuścić do tego, żeby nasza muzyka straciła na wiarygodności. Naprawdę ciężko pracowaliśmy, żeby album dobrze się sprzedał. (…) Może ‘Appetite’ będzie jedynym dobrym albumem, jaki nagraliśmy, ale to nie był po prostu łut szczęścia.” – 1989

29. „Wydaliśmy dwa albumy, oba znalazły się w Top Ten, i teraz wszyscy oczekują, że od razu wydamy trzeci. Wszyscy mówią: ‘Wydójmy tę krowę’. (…) Czytałem, że Bon Jovi powiedział, iż nikt nie przebije „Slippery When Wet”. Wiedział, że to jego szczytowe osiągnięcie, i nie był pewien, czy ‘New Jersey’ mu dorówna. Oczywiście, fajnie byłoby go przebić, ale ja chcę po prostu rozwijać się jako artysta i być dumnym z nowych piosenek.” – 1989

30. O płycie „The Spaghetti Incident?”: „Chcieliśmy nazwać tę płytę ‘Pension Fund’, bo pomogliśmy tym gościom opłacić parę rachunków!” – 1994

31. O „My Michelle”: „Napisałem [do tej piosenki] ugładzony tekst, a potem doszedłem do wniosku, że w ogóle nie odzwierciedla rzeczywistości. Dlatego [za drugim podejściem] napisałem, jak było… i ona i jej ojciec w końcu to docenili. To historia z życia wzięta i myślę, że właśnie dlatego się podoba” – 1987

32. „Potrafię śpiewać pięcioma czy sześcioma różnymi głosami, dlatego choć wszystkie piosenki są rockowe, to każda z nich jest inna. Pochodzę z Indiany, gdzie Lynyrd Skynyrd są ubóstwiani do tego stopnia, że człowiek ma ochotę ich przekląć. A jednak pracując nad ‘Sweet Child O’ Mine’, wsłuchiwałem się w stare taśmy Lynyrd Skynyrd, żeby zyskać pewność, że zawarliśmy w tej piosence coś z ich poruszającego klimatu.” – 1987

33. „Najważniejsze piosenki to numery z fortepianem, ballady. Tak naprawdę jeszcze nie sprawdziliśmy samych siebie od tej strony. (…) Piękna muzyka sprawia, że naprawdę czuję się artystą. Inne, cięższe numery też wymagają artyzmu i mogą być niełatwe do napisania, ale trudniej jest pisać o głębszych emocjach.” – 1989

34. „No cóż, mamy piosenkę pod tytułem ‘November Rain’, a także inną, zatytułowaną ‘Breakdown’. Jest też kolejny numer, wstępnie nazwany ‘Without You’. Ostatniej nocy napisałem do niego nowe intro. To pojawiło się znikąd, podobnie jak tekst. Po prostu do mnie przyszło” – 1989

35. O akustycznych utworach na „G N’ R Lies”: „Nie odchodzimy od hard rocka, ale nie chcemy być szufladkowani ani przypisani do żadnego konkretnego gatunku. Nasze korzenie to hard rock, trochę cięższy niż u Stonesów, bardziej w stylu Aerosmith. (…)  Uwielbiamy głośne gitary. (…) Z drugiej strony, mam swoje ulubione kawałki symfoniczne. Czy, jeżeli wolisz, na orkiestrę.” – 1989

36. „Na chwilę obecną nie chcę mieć dzieci, ponieważ nie mógłbym im poświęcić wystarczająco dużo czasu. Ale chciałbym, żeby [mój syn] rozmawiał ze mną o tym, czego słucha; chciałbym, żeby pokazywał mi nowe rzeczy, i sam chciałbym pokazywać nowe rzeczy jemu. On mógłby mi puścić Screaming Banshees From Hell, a ja mógłbym mu puścić Jimiego Hendrixa albo coś innego. Moglibyśmy rozmawiać o muzyce.” – 1989

37. O wydaniu „Use Your Illusion” w formie dwóch oddzielnych płyt: „To jest po to, żeby ludzie mogli sobie na nie pozwolić. Dzięki temu będą mogli kupić jedną albo drugą płytę, albo sami kupią jedną, a jakiś przyjaciel drugą – i potem się wymienią.” – 1991

38. O „Don’t Cry”: „To była pierwsza piosenka Guns N’ Roses. Jasne, ‘Back off Bitch’ powstała może w 1982 roku, ale to ‘Don’t Cry’ była pierwszym utworem, który napisaliśmy jako zespół. Zachowaliśmy ją na później, bo nie wiedzieliśmy, czy nasza pierwsza płyta sprzeda się w nakładzie pięciu, czy może miliona egzemplarzy, a chcieliśmy mieć pewność, że mamy gotowy przynajmniej jeden dobry utwór na kolejną!” – 1991

39. O „Live and Let Die”: „Jakiś krytyk muzyczny z Los Angeles zajął się piosenkami z filmów o Bondzie i napisał, że to świetne kawałki… z wyjątkiem ‘Live and Let Die’, który podobno jest do dupy. Dlatego zdecydowaliśmy, że może powinien słuchać tego utworu przez kolejnych pięć lat!” – 1991

40. O tworzeniu „Chinese Democracy”: „Buduję coś powoli. Jak możesz wyrazić rzeczy, które wpędziły cię w depresję? Początkowo myślisz: ‘Życie jest do bani’, ale potem zastanawiasz się i mówisz: ‘Życie jest do bani’, ale w piękny sposób.” – 2000

41. O wydaniu „Chinese Democracy”: „To dobra płyta i nie mógłbym chcieć więcej. Sztuka jest najważniejsza – 2009

42. O tych, którzy woleli wczesne brzmienie Guns N’ Roses: „Owszem, są ludzie, którym podoba się to, że dziewczyna wciąż nosi tę samą fryzurę co przed dziesięciu laty. Rozumiem to. Rozumiem to bardzo dobrze. Ale rozwijamy się i jesteśmy sobą. (…) Być może dla purystów byłoby lepiej, gdybyśmy umarli albo rozwiązali zespół. Dzięki temu nasza muzyka na zawsze pozostałaby taka, jakiej oni chcieli.” – 1992

O rozkładzie klasycznego składu i częściowym reunionie

43. „Bieda trzymała nas razem. To dzięki niej staliśmy się Guns N' Roses. Kiedy to się zmieniło, Guns N' Roses zaczęło przypominać starych Stonesów. Już nie byliśmy paczką przyjaciół.” – 2000

44. „To jest coś, czym żyłem, zanim ci goście pojawili się w zespole. Przed nimi też byli inni. Przez pewien czas zastanawiałem się, czy nie odpuścić, ale to w żaden sposób nie wydawało się słuszne.” – 2000

45. O Slashu: „Prędzej jeden z nas umrze, niż dojdzie do reunionu.” – 2009

46. „Izzy wrócił do Indiany… To pokazuje, w jak absurdalnej sytuacji się znaleźliśmy. Nie chodzi o samą Indianę, po prostu wiem, jak on jej nienawidził. Chodziłem z tym facetem do szkoły! To żałosne. Poszło o sławę, uzależnienie od heroiny, lęk przed śmiercią. Izzy już wcześniej się dystansował, ale dopiero w tamtym momencie nastąpił koniec.” – 2000

47. „Nigdy nie powiedziałem, że jestem rozgoryczony. Zraniony, owszem. Rozczarowany Slashem. Pamiętam, że wiele razy w życiu płakałem, ale to nigdy dotąd nie były takie gorące, piekące łzy gniewu. Obserwuję tego człowieka i nie rozumiem… Nie pojmuję. Chciałem, żeby świat go kochał i szanował, a musiałem patrzeć, jak on to wszystko przekreśla.” – 2000

48. „Są ludzie, których uważałem za przyjaciół, a którzy nagle zaczynają mówić w wywiadach: ‘Nigdy do niczego nie dojdą bez Slasha’. Wielkie dzięki.” – 2000

49. O odnowieniu relacji z Duffem McKaganem w 2014 roku: „To było zabawne, bo zaczęliśmy gadać na temat ‘Iluzji’ i okazało się, że on nie przypomina sobie pewnych rzeczy, a ja innych. Czasem jeden z nas odnajdywał się we wspomnieniach tego drugiego. Poza tym [Duff] nawiązał świetny kontakt z chłopakami, zdarzało mu się nawet urządzać z nimi sesje jogi, więc…” – 2014

50. O pogodzeniu się ze Slashem: „Duża w tym zasługa Paula Tolletta z Coachelli. To on poruszył ten temat, aż w końcu to wydało się na tyle realne, że powiedziałem moim ludziom, żeby zaczęli się rozpytywać i sprawdzili, co jest na rzeczy. Kiedy sprawy nabrały kształtów, napisałem do Fernanda, prosząc o numer do Slasha. Potem Fernendo napisał do matki coś w stylu: ‘Jeżeli to jakiś żart, chyba kogoś zamorduję’” – 2016

51. O nieobecności Izzy’ego Stradlina i Stevena Adlera w reunionie: „Steven dołączył do nas, ale kiedy wszystko się zaczęło, nabawił się problemów z plecami. Co do Izzy’ego… nie umiem tego opisać. Nie wiem, co mógłbym powiedzieć. Jednego dnia gadasz z nim i myślisz, że jest tak i tak, a nazajutrz okazuje się, że jednak jest inaczej. Nie chcę go krytykować, ale tak się mają sprawy.” – 2016

O koncertach

52. „Lubimy dawać ludziom więcej niż to, za co we własnym mniemaniu zapłacili. Ludzie niekoniecznie się tego spodziewają, ale nam sprawia to przyjemność” – 2014

53. „Nawet nie wiem, czy lubię to, co robię. Po prostu czasem patrzę na własne stopy i zastanawiam się: ‘Co ja wyprawiam?’. Z drugiej strony, czuję, że jeśli będę tak stał, ludzie zaczną się nudzić – i wiem, że muszę coś zrobić.” – 1987

54. „Nie wiem, czy ‘zachwycony’ to właściwe określenie, ale bardzo lubię śpiewać ‘Wichitę Lineman'. Ta piosenka ma taki niesamowity klimat… a nasza wersja bardzo przypomina mi starych Gunsów.” – 2018

55. O Guns N’ Roses w Las Vegas w 2012: „Brałem ślub w Las Vegas. To może być mój koniec” – 2012

56. O wczesnych występach: „Wyrażałem swoje emocje i dawałem z siebie tyle, ile mogłem. Nie było łatwo… Czasami ludzie zapominają, że [artysta] też jest tylko człowiekiem, i skupiają się bardziej na rozrywce.” – 2012

O sukcesie

57. „No cóż… Myślę, że Guns N’ Roses wiele osiągnęli. Także w kwestii ilości sprzedanych płyt, w kwestii fanów itp. Ale myślę również, że choć staraliśmy się dbać o ten biznes, to byliśmy bardzo naiwni. Sądzę, że wiele rzeczy można było zrobić lepiej – i zarówno ludzie z wytwórni, jak i prawnicy dobrze o tym wiedzieli. Ale woleli kierować zespołem w taki sposób, żeby można było próbować nim manipulować – i to naprawdę nikomu nie wyszło na dobre. Z nimi włącznie.” – 2014

58. O koncertowaniu z AC/DC: „Słono im za to zapłaciłem! Mam nadzieję, że zdążę zagrać z nimi choćby jeden koncert, zanim mnie zwolnią!” – 2016

O przyszłości

59. „Okrążyliśmy glob kilkakrotnie, ale zawsze są takie miejsca, gdzie jeszcze nie graliśmy. W tym roku zadebiutowaliśmy na Islandii, a w grudniu będziemy mieli pierwszy występ na Hawajach.” – 2018

60. „Mam nadzieję, że to potrwa jeszcze przynajmniej kilka lat, a potem będę mógł wszystko lepiej ocenić… Jeśli dopisze mi szczęście!" – 2014







*Kilka cytatów zaczerpnęłam z wywiadów z Axlem w tłumaczeniu @sunsetstrip
Źródło
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2022, 10:43:35 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2022, 10:36:20 am »
+1
Świetna robota.
Niektórych wypowiedzi nie znałem, np. tej o Lynyrd Skynyrd albo o dzieciach.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2022, 10:37:33 am »
+1
wielkie dzieki za to tlumaczenie :)
Cytuj
32. „Potrafię śpiewać pięcioma czy sześcioma różnymi głosami, dlatego choć wszystkie piosenki są rockowe, to każda z nich jest inna. Pochodzę z Indiany, gdzie Lynyrd Skynyrd są ubóstwiani do tego stopnia, że człowiek ma ochotę ich przekląć. A jednak pracując nad ‘Sweet Child O’ Mine’, wsłuchiwałem się w stare taśmy Lynyrd Skynyrd, żeby zyskać pewność, że zawarliśmy w tej piosence coś z ich poruszającego klimatu.” – 1987

Skynyrd wydal plyte pod tytulem Street Survivors, jak to dobrze pasuje do GNR z lat 80

Cytuj
43. „Bieda trzymała nas razem. To dzięki niej staliśmy się Guns N' Roses. Kiedy to się zmieniło, Guns N' Roses zaczęło przypominać starych Stonesów. Już nie byliśmy paczką przyjaciół.” – 2000

Pieniadze/slawa zmieniaja ludzi, dlatego tak szanuje Stradlina i jego wybory.


Cytuj
52. „Lubimy dawać ludziom więcej niż to, za co we własnym mniemaniu zapłacili. Ludzie niekoniecznie się tego spodziewają, ale nam sprawia to przyjemność” – 2014

Np. koncert 3h30, szacun
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 10, 2022, 11:05:01 am »
+1
10. „Zawsze patrzyłem na muzykę wszechstronnie dzięki takim artystom jak Queen, ELO, Elton John, zwłaszcza wczesny Elton John, i im podobni. Co do Queen, to szczególnie lubię ‘Queen II’. Gdyby ukazał się ich nowy album i gdyby znalazły się na nim różne rodzaje muzyki, początkowo spodobałby mi się tylko ten czy ów kawałek. Ale po pewnym czasie osłuchałbym się z płytą i mój umysł otworzyłby się na różne style. Naprawdę ich za to cenię. Jest to coś, co zawsze chciałem osiągnąć.” – 1989

Moja ulubiona płyta Queen. Dziękuję za ten artykuł :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2022, 05:26:01 pm »
+1
Świetna robota.
Ktoś wie, który to kawałek "Without You"?
In Rock We Trust

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 10, 2022, 06:48:59 pm »
+1
@Tymeg_2

Axl:
"Mój przyjaciel, Del James, napisał krótkie opowiadanie, zatytułowane «Without You». Inspiracją do jego stworzenia stały się perypetie moje i mojej byłej żony (Erin Everly). Skończyło się na tym, że sam napisałem na ten temat piosenkę. Jest nią «Estranged»".

Cały artykuł jest tu:
https://gunsnroses.com.pl/forum/artykuly/8220don8217t-cry8221-8220november-rain8221-8220estranged8221-8211-interpretacja-/  ;)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2022, 06:54:52 pm »
+3
Jest fajna lektura na nudniejsze dni w pracy ;) Dzięki!

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Axl Rose: 60 wypowiedzi na 60. urodziny
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2022, 07:59:54 pm »
+1
Grazie signora Naileajordan!
In Rock We Trust

 

Chris Vrenna o GNR sprzed „Chinese Democracy” [gunsnroses] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3049
Ostatnia wiadomość Października 29, 2018, 05:37:12 pm
wysłana przez sunsetstrip