Autor Wątek: Setlisty  (Przeczytany 35505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Setlisty
« dnia: Stycznia 20, 2010, 12:14:48 pm »
0
oczywiscie stratą dla każdego show Gunsów jest brak TWAT, bo ten utwór ma jedno z najlepszych solo na płycie i dziwię się, że tak mało z Was docenia ten kawałek,


kto tu mowi o niedocenianiu TWAT? to jest swietny kawalek, ale przy okazji bardzo trudny do zaspiewania, a poza tym mielismy go juz w Azji.
nie wiem czy zauwazylas ale TWAT jest ogolnie grany bardzo rzadko wiec dziwie sie Twojemu bulwersowi - tak jakby grali go wczesniej
co drugi show a nagle zupelnie o nim zapomnieli

a jara się na przykład ckliwym TIL, które w dodatku odsłania wszelkie braki wokalne Rudego :???:


TIL jest tak samo ckliwe jak NR, wiec jesli sie ludzie jaraja NR ktore jest grane na kazdym koncercie GNR od niepamietnych czasow - to czemu
sie nie jarac TIL ktory bylo grane moze z 5 razy poki co?

co do brakow wokalnych - posluchaj sobie tego i ogarnij sie

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-_jgsvglC-A" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=-_jgsvglC-A</a>


w sumie nie chce mi się pisać pod każdą setlistą tego samego, ale i tym razem muszę dać upust swej irytacji i napisać coś o coverach !!! według mnie włączenie coveru AC/DC na stałe do stelisty to zwyczajne przegięcie...oczywiście każda kapela gra covery swoich wielkich poprzedników i nie ma w tym nic dziwnego, ale na chwilę obecną Gunsi nie są już malo znaną kapelą z LA, która zadebiutowała 12 kawałkami i jes zmuszona rozgrzewać publikę coverami np. Elvisa... :???: Gunsi mają całkiem sporą dyskografię, w której znajduje się mnóstwo utworów na dziś będących już klasykami....nie można ich wykorzystać????? :???:
jesli zagraliby Whole...raz czy dwa pewnie w ogóle by mnie to nie ruszało, ale oni wypełniają już trzecim coverem setlistę.... 8) :rolleyes: Axl jest w bardzo dobrej dyspozycji wokalnej i nie widzę najmniejszych przeszkód, aby włączył do repertuaru piosenki takie jak Perfect Crime, Don't Damn Me, czy RNDTH 8) Jeśli umie energetycznie i z powerem wykrzyczeć dzwięki AC/DC, to nie powinno być problemu - prawda ???


to jest wszystko na zasadzie Twojego widzimisie, a nie Ty decydujesz o setlistach i nigdy nie bedziesz. graja WLR bo pewnie lubia to robic
a Axl ostatnio spiewal to w 1987 bodajze, mial taka chec, to zagrali. Kazdy fan chcialby inny set, Ty pewnie zeby zagrali 20 kawalkow z obu Iluzji,
ale z jakis powodow Axl nie chce grac kawalkow z Iluzji, trzeba to uszanowac. To nie jest McDonalds, ze wchodzisz i zamawiasz co chcesz.
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline lania

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1182
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +10
Setlisty
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2010, 12:24:24 pm »
0
a nie Ty decydujesz o setlistach i nigdy nie bedziesz.

Nigdy nie mów nigdy, wszak nie od dziś znany jest urok Rose. Ta Pani ma siłę przebicia  :D

Offline Gunman

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Setlisty
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2010, 12:26:14 pm »
0
Cytuj
To nie jest McDonalds, ze wchodzisz i zamawiasz co chcesz.
DrDrei: a to forum to nie kolko milosierdzia, czasami mozna napisac swoje zdanie i nie koniecznie z pochwala dla Axla.
Zgadzam sie ze troche za duzo coverow graja.

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Setlisty
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2010, 12:27:30 pm »
0
Drogi Rzeczniku Prasowy Axl'a 8)

to nie jest moje widzimisie, tylko jasna krytyka poparta argumentami, że w przypadku kapeli takiej jak Gn'R granie coverów jest bez sensu...można to zrobić raz czy dwa, ale wypełnianie nimi każdej setlisty, to zwyczajna głupota...kapela ma jakiś dorobek, czyż nie ?? więc niech go wykorzysta, a nie przykuwa uwagę piosenkami innych kapel...już LALD grają od wieków, a teraz na stałe miejsce w setliscie może liczyć Ac/Dc ???  :???: po cholerę dodawanie do setu stałych coverów ??? :rolleyes: nie muszą grać nic z Iluzji, nie muszą z AFD, ale może odkopali by Lies albo...zagrali po prostu kolejny kawałek z CHD...!! to logiczne i proste jak budowa cepa...

a TWAT jest niedoceniane...spojrz na komentarze w ocenach piosenek przy TIL i TWAT na forum - nie dostrzegasz różnicy...?? i ja wiem doskonale, że grają ten utwór rzadko, więc tym bardziej apeluję o to, aby zagrzał miejsce w ich koncertowym repertuarze...

TIL jest ckliwe i nie ma nic wspólnego z NR, ktory jest monumentalnym rozbudowanym epickim utworem ze świetnym solo....gdybyś NR zestawił z TWAT nie miałabym żadnych "ale"....

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Setlisty
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:03:12 pm »
0
w przypadku kapeli takiej jak Gn'R granie coverów jest bez sensu...można to zrobić raz czy dwa, ale wypełnianie nimi każdej setlisty, to zwyczajna głupota...kapela ma jakiś dorobek, czyż nie ?? więc niech go wykorzysta, a nie przykuwa uwagę piosenkami innych kapel...

Droga Wielka Krytykantko

jakos nie zauwazylem zeby ktos oprocz Ciebie krytykowal GNR za granie WLR

wypelnianie setlisty?

na 22 kawalki zagrane w Saskatoon - znalazly sie 3 covery - to jest 14 % setlisty - no rzeczywiscie, cholernie duuuuzoooo

TIL jest ckliwe i nie ma nic wspólnego z NR, ktory jest monumentalnym rozbudowanym epickim utworem ze świetnym solo....gdybyś NR zestawił z TWAT nie miałabym żadnych "ale"....

TIL ma duzo wspolnego z NR, chociazby to ze sie zaczyna tak jak sie konczy NR, poza tym nie tylko moim zdaniem jest nazywane "NR XXI wieku"
i tez ma genialne solo

fakt nie 3 sola ale dlatego bo trwa 5 minut a nie 8
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Setlisty
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:13:34 pm »
0
w przypadku kapeli takiej jak Gn'R granie coverów jest bez sensu...można to zrobić raz czy dwa, ale wypełnianie nimi każdej setlisty, to zwyczajna głupota...kapela ma jakiś dorobek, czyż nie ?? więc niech go wykorzysta, a nie przykuwa uwagę piosenkami innych kapel...

Droga Wielka Krytykantko

jakos nie zauwazylem zeby ktos oprocz Ciebie krytykowal GNR za granie WLR

wypelnianie setlisty?

na 22 kawalki zagrane w Saskatoon - znalazly sie 3 covery - to jest 14 % setlisty - no rzeczywiscie, cholernie duuuuzoooo


Szanowny Rzeczniku  8)

to, że nikt oprócz mnie nie krytykuje tego faktu, nie jest dla mnie żadnym argumentem, bo nie od dziś wiadomo, że wśród tysiąca zalogowanych tutaj użytkowników, newsy komentuje garstka osób w większości naznaczona sporym fanatyzmem  :rolleyes: :D ja jednak podtrzymuje swoje stanowisko, że takie posunięcia są złe i będę tak twierdzić nawet wtedy, jesli zamiast WLR do setlisty na stałe zostałoby włączone np. Whole Lotta Love...łatwo jest bowiem upchać w set hicior czyjejś kapeli, aby fani rocka darli sobie koszulki ze szczęścia i wyrywali włosy z głowy...zobaczycie, że jeszcze parę takich koncertów z WLR i ludziom wyjdzie ten cover uszami... bo fani Guns N'Roses chcą słuchac tej kapeli, a nie klasyków innych bandów...

jest spora dyskografia, więc niech Rudy wybiera  :) jest autorem większości utworów GN'R, więc niech je promuje...!! odcina się od Iluzji, to niech gra numery ChD, ale na Boga, niech skończy z coverami.... :rolleyes:

« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2010, 01:16:34 pm wysłana przez rose84 »

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Setlisty
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:26:22 pm »
0
to, że nikt oprócz mnie nie krytykuje tego faktu, nie jest dla mnie żadnym argumentem, bo nie od dziś wiadomo, że wśród tysiąca zalogowanych tutaj użytkowników, newsy komentuje garstka osób w większości naznaczona sporym fanatyzmem


newsy o koncertach komentuje garstka ludzi? i wszyscy fanatycy tak?
i tu tez garstka tak? http://gunsnroses.com.pl/forum/2009-north-america-chinese-democracy-tour/

nie mam pytan
 
jest spora dyskografia, więc niech Rudy wybiera  :) jest autorem większości utworów GN'R, więc niech je promuje...!! odcina się od Iluzji, to niech gra numery ChD, ale na Boga, niech skończy z coverami.... :rolleyes:


akurat do tego ze nie gra numerow z ChD nie mozesz sie przypieprzyc

srednio po 10 na koncert, jedynie RIad nie byl grany na tej trasie 2009-10
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Setlisty
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:46:34 pm »
0
powtarzam już po raz setny i ostatni: granie coverow jest bez sensu, jeśli wypierają one kawałki autorskie danego bandu z setlisty...zagranie np. WLR jako swego rodzaju dodatku do show, czy też nagranie go gdzieś jako tzw. "perełki" jak najbardziej...! jeśli ma to być natomiast kolejne LALD, to ja nigdy tego nie zaaprobuje... 8)


newsy o koncertach komentuje garstka ludzi? i wszyscy fanatycy tak?
i tu tez garstka tak? http://gunsnroses.com.pl/forum/2009-north-america-chinese-democracy-tour/

nie mam pytan



tak - jest to garstka forumowej braci, bo chyba wiesz i ślepy nie jesteś, ze wątki o Gunsach w porównaniu z HP są o połowę mniej oblegane...więc ta "garstka" osób nie jest w żadnym razie reprezentatywna dla mnie, ponadto wyrażam swoją opinię, że tych stałych coverów jest za dużo ! nie mam prawa do formułowania swoich poglądów ??? :rolleyes:

aaa, jeszcze jedno...uprzejmie proszę o to, abyś czytał moje posty ze zrozumieniem, bo ja nie dowalam się do Axl'a z powodu tego, że za mało utworów z ChD gra na koncertach... ja sugeruję jedynie, że każdy jego autorski utwór bedzie lepszym od coveru ....i dziwi mnie niesamowicie, że taki wielki fan jak Ty, nie chce więcej Gunsów w Gunsach... :???: 8)

to jakiś paradoks po prostu  :???: ;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Setlisty
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:48:25 pm »
0
Ale macie tam 20 kilka innych utworów ,a czepiacie się , że nie ma tego, a tamtego. Tamto znowu jest niepotrzebnie. Po co?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Setlisty
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:50:49 pm »
0
Bez przesady ile tych coverów grają? "Live and Let Die" i "KOHD" są już wpisane na stałe w repertuar Gunsów.Ukazały się na płycie i są one bardziej kojarzone z nimi niż z autorami którzy je stworzyli.Tak naprawdę grają jeden cover AC/DC który brzmi świetnie, publika  i zespół bawi się wspaniale.Co w tym złego?Ja też bym chciał usłyszeć "Estranged","Civil War" i "Comę",reszte z Illuzji mogą odpuścić,bo nie jest tak ciekawa jak to co w tej chwili grają.Może się doczekamy niebawem.Setlista jest w porządku,dodać te trzy piosenki i jest miodzio dla mnie. :D

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Setlisty
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 20, 2010, 01:51:35 pm »
0
zawsze chwalę to, za co pochwała się należy...tak trudno zauważyć ??? 8)
zawsze jednak będę krytykować to, co wg mnie nie jest dobrym posunięciem...

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Setlisty
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 20, 2010, 02:23:50 pm »
0
ooooo! chcę słyszeć to nightrain! Mówiłem, że będą urozmaicenia w setliście? :P Są goście, teraz czekam na nowe kawałki, albo więcej gości  8) jea

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Setlisty
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 20, 2010, 02:29:15 pm »
0
....i dziwi mnie niesamowicie, że taki wielki fan jak Ty, nie chce więcej Gunsów w Gunsach... :???: 8)

to jakiś paradoks po prostu  :???: ;)

co do LALD sie zgodze, nigdy nie bylem fanem tej piosenki i mogliby jej nie grac

ale KOHD byc musi, to jest grane wlasnie dla fanow zeby mogli pospiewac z Axlem - czy wyobrazasz sobie inny kawalek przeznaczony
do tego celu?

WLR mi sie zawsze podobalo, to jest taki rocker z krwi i kosci + na te 3 gitary i ostry jak brzytwa glos Axla - brzmi fantastycznie
dlatego oczekuje ze znow zagraja to na kolejnym koncercie

ale dla mnie to jest szukanie dziury w calym - 3 covery i wielkie halo...
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Setlisty
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 20, 2010, 05:28:42 pm »
0
Też mi się wydaje że to szukanie dziury w całym...przecież granie tych trzech piosenek coverów nie blokuje materiału z np.Illuzji.Nie chcą go grać(raczej sam Axl) z jakiegoś powodu.Może się kiedyś dowiemy dlaczego.A może ktoś na naszym forum posiada takie informacje?

Offline KuZik

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Setlisty
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 20, 2010, 06:29:37 pm »
0
LALD i KOHD musza byc, covery sa bardzo spoko, a najlepsze jest to ze gunsom one zawsze swietnie wychodza. WLR wymiata w kosmos xD
CO do setlisty, narzekalem ze jest zbyt przewidywalna ze PS zamyka kazdy koncert a tu kurde niespodzianka :D:D:D