Autor Wątek: Christopher Thorn (Blind Melon): Axl bardzo nam pomógł  (Przeczytany 5960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Christopher Thorn (Blind Melon): Axl bardzo nam pomógł
« dnia: Stycznia 16, 2018, 11:44:02 am »
+3



       W tym miesiącu gitarzysta zespołu Blind Melon, Christopher Thorn, był gościem Appetite For Distortion Podcast. Mówił tam między innymi o Axlu i o tym, jak z perspektywy muzyków Blind Melon wyglądała trasa Guns N’ Roses z początku lat dziewięćdziesiątych. Zespół Thorna otworzył wówczas wiele koncertów GNR w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Europie, a Shannon Hoon kilka razy pojawił się z Axlem na scenie.


       „Dla mnie to było coś niesamowitego”, powiedział Thorn. „Guns N’ Roses byli wtedy największym zespołem na świecie, nikt nie mógł się z nimi równać… toteż fakt, że Axl w nas uwierzył i w pewnym sensie dał nam swoje błogosławieństwo, był czymś wyjątkowym. Byliśmy mu za to wdzięczni. Głęboko wdzięczni. Axl był dla nas naprawdę dobry. Ludzie próbują mnie skłonić, żebym mówił o nim źle, ale ja nie mogę tego zrobić; mogę co najwyżej powiedzieć, że czasem bywał szalony. Tym niemniej, w stosunku do nas zawsze zachowywał się wspaniale i bardzo pomógł nam odnieść sukces. Tak, zawsze traktował nas fantastycznie”.   

       „Ludzie śmiertelnie się go bali, co do tego nie ma wątpliwości. Wiem, że osoby z jego otoczenia robiły krok w tył, kiedy szedł korytarzem. Bały się go. Ja się nie bałem. Zawsze mieliśmy u niego względy, ponieważ byliśmy przyjaciółmi Shannona, ale to prawda, że miał wszystko pod kontrolą. Mogę powiedzieć, że każdy, kto przebywał w pobliżu, bardzo zważał na to, co mówił i robił”.

       „To niesamowite, jakim był perfekcjonistą. Każdego wieczoru widziałem, jak schodzi za sceny i idzie do swojego pokoju, żeby obejrzeć cały piep***ny występ i zrobić notatki. Muszę przyznać, że dzięki niemu nauczyłem się profesjonalnego podejścia do tego, co robię. On był na wskroś profesjonalny. Graliśmy na stadionach, a tam nie można być po prostu dobrym. Axl podchodził do swoich występów bardzo poważnie i skrupulatnie. Gunsi grali fantastycznie”. 


       Siostra Shannona Hoona była przyjaciółką Axla. Uczęszczali do jednej szkoły.

       Na początku lat dziewięćdziesiątych Thorn wybrał się do studia razem z Shannonem. Tam Hoon nagrał chórki do takich piosenek jak „The Garden”, „You Ain’t The First” czy „Dont’t Cry”. Gitarzysta twierdzi, że Shannon nagrał cztery albo pięć piosenek w ciągu jednej nocy.
       
       Życie na pokładzie prywatnego samolotu Guns N’ Roses, do którego muzycy z Blind Melon bywali zapraszani, było luksusowe. Na pasażerów czekały langusty, krewetki i barek. Shannon był stałym gościem pierwszej klasy, gdzie każdego wieczoru upijał się ze Slashem i Duffem.               Wszyscy palili i w samolocie unosiły się gęste kłęby dymu.

       Duff, Slash i Shannon bywali tak zamroczeni, że ochrona musiała wyprowadzać ich z pokładu.

       Thorn dziwnie się czuł, kiedy po wyjściu z samolotu widział na pasie startowym pięć czekających na Gunsów limuzyn, a obok nich małą furgonetkę Blind Melon.





       Źródło:
http://gnrcentral.com/2018/01/11/blind-melon-guitarist-christopher-thorn-talks-axl-rose-touring-with-guns-n-roses/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 05:11:34 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Christopher Thorn (Blind Melon): Axl bardzo nam pomógł
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2018, 06:03:02 pm »
+3
Cytuj
To niesamowite, jakim był perfekcjonistą. Każdego wieczoru widziałem, jak schodzi za sceny i idzie do swojego pokoju, żeby obejrzeć cały piep***ny występ i zrobić notatki

dlatego pewnie ma nagrany kazdy koncert GNR i trzyma je w "the vault"

i co tu sie dziwic ze jedna plyte nagrywal 15 lat?

dzieki @naileajordan takie historie zza kulis sa the best
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 06:40:18 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Christopher Thorn (Blind Melon): Axl bardzo nam pomógł
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2018, 07:55:05 pm »
+1

Cytuj
To niesamowite, jakim był perfekcjonistą. Każdego wieczoru widziałem, jak schodzi za sceny i idzie do swojego pokoju, żeby obejrzeć cały piep***ny występ i zrobić notatki

Szkoda, że te nagrania pewnie zaczynały się od momentu rozpoczęcia koncertu, a nie od momentu kiedy koncert powinien się rozpocząć.
Ciekawe co by jego perfekcjonizm pomyślał, gdyby chcąc obejrzeć swój własny koncert w celach analizy, poprzedzało go dwugodzinne ujęcie pustej sceny. ;>

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Christopher Thorn (Blind Melon): Axl bardzo nam pomógł
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2018, 08:04:14 pm »
+2
dzieki @naileajordan takie historie zza kulis sa the best

Myślę, że gdyby przetrząsnąć forum, zebrać wszystkie tego rodzaju historie - czy to zawarte w newsach, czy w artykułach, czy gdziekolwiek indziej - i zgrabnie złożyć je w jedną całość, powstałaby taka książka, że Wallowi i hejterom Axla zbielałoby oko.

Oczywiście jej autor musiałby najpierw uzyskać "błogosławieństwo" Axla (trochę jak Blind Melon  ;)), a to byłoby trudne.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Axl Rose – wywiad dla „Rolling Stone”, 1992

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11665
Ostatnia wiadomość Stycznia 09, 2018, 05:57:35 pm
wysłana przez gloomy