Autor Wątek: Matt Sorum o Spotify  (Przeczytany 6125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Matt Sorum o Spotify
« dnia: Lutego 08, 2018, 01:44:11 pm »
+5
       Matt Sorum o Spotify






       Były perkusista Guns N’ Roses i Velvet Revolver, Matt Sorum, udzielił niedawno wywiadu magazynowi „Forbes”. Mówił w nim między innymi o Spotify oraz Apple Music.

       „Początkowo te rzeczy wydawały mi się dosyć elitarne”, przyznał, „ale potem zaczął podobać mi się pomysł, żeby pokazać ludziom oryginalny format nagrania. Mam w telefonie aplikacje Tidal oraz Spotify i naprawdę je uwielbiam. Musicie jednak pamiętać, że my, muzycy, wkładamy mnóstwo czasu i energii w tworzenie albumu, a potem ten nieoczekiwanie zostaje zredukowany do MP3".

       "Więź z muzyką w oryginalnym formacie jest głębsza; kiedy mamy płytę w ręku, widzimy, jak się obraca, tworzy się coś w rodzaju duchowej więzi. Tak bym to określił. Dzisiaj taką więź trudno zbudować. Już nie słyszy się duszy poszczególnych kawałków. Format MP3 pozbawia muzykę duszy. Brzmienie zmienia się diametralnie”. 

       Matt dodał, że tak Guns N’ Roses, jak i Velvet Revolver były „o krok” od technologicznej przemiany.
       „Wystarczy przyjrzeć się takim zespołom jak chociażby Linkin Park, które przestawiły się na jakość cyfrową. To była część marketingowej strategii. Można było albo wskoczyć do tego pędzącego pociągu, albo pozostać na peronie, trochę jak [muzyczne] dinozaury. Na początku lat dziewięćdziesiątych publikowaliśmy winyle, kasety, potem pojawiły się płyty CD. Kiedy wiele rzeczy stało się dostępnych w sieci, zasugerowałem ludziom z Velvet Revolver, gdzie wówczas grałem, żeby szybko dostosowali się do tej nowej rzeczywistości”. 

       Matt, który zajął w Guns N’ Roses miejsce Stevena Adlera, nagrał albumy “Use Your Illusion I”, “Use Your Illusion II” (obie płyty ukazały się w roku 1991), a także “The Spaghetti Incident?” (z 1993). Odbył z zespołem trasę „Use Your Illusion”, pojawił się również na „Live Era: ’87-‘93” (1999) i „Greatest Hits” (2004). 

       W 2016 Sorum zapowiedział, że nie weźmie udziału w reunionie, ponieważ nie otrzymał zaproszenia. Wcześniej twierdził, że gdyby do reunionu faktycznie doszło, za bębnami powinni zasiąść i on, i Steven Adler.
       
       W 2012 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.





       Źródło:
       http://www.blabbermouth.net/news/ex-guns-n-roses-drummer-matt-sorum-digitizing-music-in-mp3-format-diminishes-its-soul/
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2018, 11:39:13 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Matt Sorum o Spotify
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 09, 2018, 11:04:07 am »
0
"The Spaghetti Incident?" ukazało się w 1993 a nie 1994. Choć autor tego artykułu na podanej stronie źródłowej wpisał 1994.

https://www.forbes.com/sites/andrewrossow/2018/02/05/matt-sorum-velvet-revolver-drums-his-way-into-digital-age-of-music/#6973df1c4348

! No longer available

https://www.youtube.com/watch?v=NRcUX-CbIj0&feature=youtu.be

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Matt Sorum o Spotify
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2018, 11:39:25 am »
0
Poprawione. Przepraszam.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Matt Sorum o Spotify
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2018, 12:00:39 pm »
+1
Nic się nie stało.  ;)
W 1994 - Matt wraz z zespołem nagrali cover "Sympathy for the Devil"

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Matt Sorum o Spotify
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 09, 2018, 12:09:16 pm »
0
Tak, i pewnie z tego powodu ta data obijała mi się o uszy tak często, że automatycznie ją przepisałam.
Dziękuję za czujność, @daub:)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Matt Sorum o Spotify
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 09, 2018, 12:57:33 pm »
0
Oryginalna pisownia z portalu blabbermouth:
Cytuj
Sorum, who replaced Steven Adler in GUNS N' ROSES, recorded the highly successful albums "Use Your Illusion I" and "Use Your Illusion II" (both 1991) and "The Spaghetti Incident" (1994). He also supported the group on the "Use Your Illusion" tour and can be heard on GUNS N' ROSES' "Live Era: '87-'93" (1999) and "Greatest Hits" (2004).
także nie obwiniam Cię o błąd - bo tak podawane było w oryginalnym tekście.
Ale właściwa data to wiadomo jaka  :D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Matt Sorum o Spotify
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 09, 2018, 08:18:13 pm »
+1
Abstrahując od Spotifajow i dat wydania Spaghetti - mam wrażenie, że nie poznałabym Matta z tą fryzurą.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Gilby Clarke i Matt Sorum o śmierci Pata Torpeya [gilbyclarke] [mattsorum]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4848
Ostatnia wiadomość Lutego 10, 2018, 01:27:19 pm
wysłana przez sunsetstrip