NighTrain Station Guns N' Roses

Guns N' Roses => Artykuły => Wątek zaczęty przez: naileajordan w Luty 10, 2018, 11:53:14 am

Tytuł: Gilby Clarke i Matt Sorum o śmierci Pata Torpeya [gilbyclarke] [mattsorum]
Wiadomość wysłana przez: naileajordan w Luty 10, 2018, 11:53:14 am
(http://cdn2.tstatic.net/style/foto/bank/images/mr-big_20180210_091814.jpg)

       Pat Torpey, perkusista i współzałożyciel zespołu Mr. Big, zmarł 7 lutego br. w wieku 64 lat w wyniku powikłań związanych z chorobą Parkinsona.

       Były gitarzysta Guns N’ Roses, Gilby Clarke, oddał mu hołd, nazywając go „dobrym człowiekiem”. Dowiedziawszy się o śmierci muzyka, Clarke napisał na swoim profilu na Instagramie: “Z wielkim żalem dowiaduję się o śmierci Pata Torpeya. To dobry człowiek… zawsze był pozytywnie nastawiony, pogodny i uczciwy. Często graliśmy razem w softball i on zawsze był głosem rozsądku i świetnym graczem. Był też ogromnie oddany swojemu instrumentowi i zespołowi. Ilekroć pojawiałem się w Mates [studio nagrań], zastawałem go w sali prób. Pytałem żartem, czy tam czasem nie mieszka… tak często ćwiczył. Zagrał nawet na bębnach z moim zespołem. Pamiętam, że dodałem wtedy ‘Some Kind Of Wonderful’, bo śpiewał to wspaniale”.   

       “Nieczęsto spotyka się takich ludzi jak ty i będziemy za tobą tęsknić, Pat. Składam kondolencje twojej rodzinie i kolegom z zespołu. RIP”.

     

     
       Matt Sorum również złożył zmarłemu artyście hołd. We wpisie na Facebooku zdefiniował go “wielkim człowiekiem i muzykiem”, a także podkreślił ogromny wpływ, jaki Torpey wywarł na jego karierę.   

       “Ze smutkiem dowiaduję się o odejściu Pata Torpeya”, napisał. „Był wielkim człowiekiem i muzykiem. W latach osiemdziesiątych zaczynaliśmy razem w klubach w Hollywood. Zawsze mogłem mu zaufać. Wspierał mnie, a czasem, kiedy nie mógł wystąpić, zastępowałem go na koncertach”.

       Były bębniarz Guns N’ Roses dodał, że Torpey zarekomendował go Jeffowi Parisowi, z którym Sorum nagrał drugi album, „Wired Up”.
Z kolei pod koniec lat osiemdziesiątych Pat, który powoływał wówczas do życia zespół Mr. Big (Sorum współtworzył piosenkę „Crawl Over Me”), polecił Matta muzykom The Cult. 

       “Nie widziałem go od dłuższego czasu”, dodał Sorum na koniec, „bo drogi ludzi lubią się rozchodzić, ale Pat odegrał bardzo ważną rolę w mojej karierze i czułem z nim silną duchową więź. To był jeden z tych ludzi, z którymi spotkanie zmieniło bieg mojego życia”.
       
       Mr. Big wydał swój ostatni, dziewiąty album studyjny, “Defying Gravity”, w lipcu ubiegłego roku. Powstały w 1988 zespół nagrał wiele przebojów, czerpiąc inspirację z szerokiej gamy gatunków. Tworzył ballady, heavy metal, blues rock. Wśród najsłynniejszych hitów warto wymienić "Alive And Kickin'", "Just Take My Heart" oraz balladę "To Be With You".


       Źródła:
http://www.blabbermouth.net/news/former-guns-n-roses-guitarist-gilby-clarke-pays-tribute-to-pat-torpey-he-was-one-of-the-good-ones/ (http://www.blabbermouth.net/news/former-guns-n-roses-guitarist-gilby-clarke-pays-tribute-to-pat-torpey-he-was-one-of-the-good-ones/)]http://www.blabbermouth.net/news/former-guns-n-roses-guitarist-gilby-clarke-pays-tribute-to-pat-torpey-he-was-one-of-the-good-ones/

http://www.blabbermouth.net/news/matt-sorum-mourns-loss-of-pat-torpey-he-was-such-a-huge-part-of-my-career/ (http://www.blabbermouth.net/news/matt-sorum-mourns-loss-of-pat-torpey-he-was-such-a-huge-part-of-my-career/)
Tytuł: Odp: Gilby Clarke o śmierci Pata Torpeya [gilbyclarke]
Wiadomość wysłana przez: Meximax w Luty 10, 2018, 01:17:52 pm
Świetny perkusista i wokalista, naprawdę wielka strata.
Tytuł: Odp: Gilby Clarke o śmierci Pata Torpeya [gilbyclarke]
Wiadomość wysłana przez: sunsetstrip w Luty 10, 2018, 01:27:19 pm
mam nawet ich 2 przegrywane plyty Lean Into It i Bump Ahead
moze czas je posluchac

co do hitow znam dwa: To Be With You i cover Stevensa - Wild World