Autor Wątek: Podróż TLK do Krakowa  (Przeczytany 3371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joker

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +14
Podróż TLK do Krakowa
« dnia: Października 27, 2014, 12:24:51 pm »
0
Temat dotyczy osób które pojadą na koncert pociągiem.
Dzisiaj kupowałem w internecie na stronie:
http://intercity.pl/pl/site/wyszukiwarka.html
bilety na TLK z mojego miasta do Krakowa - według biletu 387km.
Zapłaciłem za niego 45,50. Kupując ten sam bilet w dniu wyjazdu zapłaciłbym 65,50.
W dwie strony to oszczędność 40zł! Jeśli ktoś z Was wybiera się pociągiem na koncert to warto sprawdzić ceny i bilety kupić wcześniej.
Why so serious...?

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Podróż TLK do Krakowa
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2014, 03:13:42 pm »
0
i to jest właśnie jeden z powodów, dlaczego lepiej kupować bilety w kasach a nie przez internet. Gdybym ja kupował przez neta to bym o tym nie wiedział. Jednej rzeczy nie rozumiem, bo z tego co obliczyłem twój bilet jest ponad 30% tańszy i gdyby jeszcze był równo 30% tańszy to aż tak nie byłbym tym zaskoczony, ale z tego co dowiedziałem się jeszcze w czerwcu, działa to wszystko na zasadzie, że 2 tygodnie wcześniej jest 15%, tydzień wcześniej 10% taniej. Później niby czytałem, że bilety kupione wcześniej mogą być nawet 30% taniej...no, ale 30% z przecinkami to trochę dziwne, tym bardziej, że te zniżki są procentowe a nie kwotowe.

A i żeby była jasność zniżki nie dotyczą pociągów osobowych i (prawdopodobnie) Interregio.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 03:15:42 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Joker

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +14
Odp: Podróż TLK do Krakowa
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2014, 03:26:23 pm »
0
i to jest właśnie jeden z powodów, dlaczego lepiej kupować bilety w kasach a nie przez internet.
A nie odwrotnie...? :-)
Sam nie wiem jak to jest w kasach. Kupuję tam tylko miesięczne :-) Ale tak czy siak obniżka spora. Ja pierwszy raz kupiłem bilet w necie na TLK. A wyszło to w ten sposób że wpisałem odjazd "jutro" i pokazało mi cenę tą wyższą( chciałem sprawdzić w ogóle cenę), a jak kupowałem i wpisałem 20 listopada to tą po zniżce. Oczywiście wziąłem odrazu powrotny.
Why so serious...?

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Podróż TLK do Krakowa
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2014, 09:42:38 pm »
0
i to jest właśnie jeden z powodów, dlaczego lepiej kupować bilety w kasach a nie przez internet.
A nie odwrotnie...? :-)
Nie, gdybym kupował przez neta, tydzień przed to bym myślał, że to normalna cena tego biletu, a że kupiłem w kasie to dodatkowo jeszcze zostałem o tym poinformowany, że kupuje z 10% zniżką, gdyż jest taka i taka promocja.

 

Wspólna podróż - Wrocław

Zaczęty przez cravenciak

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2286
Ostatnia wiadomość Czerwca 06, 2014, 10:26:52 pm
wysłana przez Kirzen