Autor Wątek: Setlisty 2016  (Przeczytany 17998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Setlisty 2016
« dnia: Kwietnia 19, 2016, 06:29:53 pm »
+1
jest temat o setliscie wymarzonej, nie ma o setliscie prawdziwej

pamietacie jak narzekaliscie pare lat temu ze Axl co koncert serwuje ta sama setliste?
no i teraz robi to samo, a jakos nikt nie sapie
pamietam te komenty: w latach 90 grali co koncert inny set... odcinanie kupow blabla

a teraz to co? inaczej?

3 ostatnie koncerty: [tak tak, raz bylo New Rose zamiast Attitude]

April 8th, 2016 - Las Vegas, NV @ T-Mobile Arena
Setlist: Intro, It's So Easy, Mr. Brownstone, Chinese Democracy, Welcome To The Jungle, Double Talkin' Jive, Estranged, Live And Let Die, Rocket Queen, You Could Be Mine, New Rose (Duff McKagan), This I Love, Coma, The Godfather/Sweet Child O' Mine, Better, Civil War...

April 9th, 2016 - Las Vegas, NV @ T-Mobile Arena
Setlist: Intro, It's So Easy, Mr. Brownstone, Chinese Democracy, Welcome To The Jungle, Double Talkin' Jive, Estranged, Live And Let Die, Rocket Queen, You Could Be Mine, You Can't Put Your Arms Around A Memory/Attitude (Duff McKagan), This I Love, Coma, The Godfather/Sweet Child O' Mine, Better, Civil War...

April 16th, 2016 - Indio, CA @ Empire Polo Club
Intro, It's So Easy, Mr. Brownstone, Chinese Democracy, Welcome To The Jungle, Double Talkin' Jive, Estranged, Live And Let Die, Rocket Queen, You Could Be Mine, You Can't Out Your Arms Around A Memory/Attitude (Duff McKagan), This I Love, Coma, The Godfather/Sweet Child O' Mine, Better, Civil War...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2016, 06:43:34 pm »
0
Mi się po prostu już nie chce na ten temat pisać, więc ja np. "nie sapię".

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2016, 07:00:48 pm »
0
Mi też nie pasuje ta sama setlista. Gdzieś tam była karta z alternatywnymi piosenkami. Mogliby je gdzieś "wpleść". Lata 80 (tam też setlista była zmienna) i 90 były wyjątkowe. Liczyłem, że teraz będzie podobnie, i też będziemy oglądali i słuchali różne piosenki. Nic tego jednak nie zapowiada, a szkoda.

Cieszmy sie jednak, że mamy to na co czekaliśmy 23 lata, z czasem może będzie więcej różnych piosenek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2016, 08:23:54 pm »
+1
Nie sapać. Ja nie mówiłem że w latach 90tych mieli inne setlisty bo nie mieli. Jak grali jednego "lega" to często tylko opener się zmieniał. Ale wtedy nie było neta więc nie można było sapać.

by the way:
własnie dzisiaj przesłuchałem całego bootlega z 9 kwietnia i jedno jest pewne: koncert jest znacznie bardziej żywiołowy niż te z lat 2012-2014. Wtedy mniej więcej od połowy blisko 3-godzinnych koncertów zespół grał coraz wolniejsze kawałki...

Jutro pora przesłuchać ten z 8 kwietnia :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2016, 08:25:46 pm wysłana przez Śpiochu »
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline pawlik.7

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +207
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2016, 08:37:48 pm »
0
Do czasu braku nowej płyty (o ile się pojawi) to nie będzie przełomowych zmian w secie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2016, 10:20:05 pm »
+2
Póki co to pierwsze setlisty są naprawdę spoko - w Vegas była wymiana dwóch utworów, na Coachelli mieliśmy gościa, który urozmaicił koncert.
Ale generalnie widać, że Panowie będą póki co piłować to samo, widzieliśmy to zresztą na kartkach, które widzieliśmy. Czekamy na TWAT i to będzie chyba tyle w temacie.

Coma naprawdę robi dużo, w życiu bym się nie spodziewał, że ten numer wejdzie do standardowego seta. szok. Zobaczymy co będzie dalej, raczej nie nastawiam się na niespodzianki chociaż Axl pokazał na trasie 09-10, że potrafi zaskakiwać. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie mieliśmy 4 koncerty ciężko cokolwiek wnioskować.

Ważne, że zespół jest w formie i mu się chce i taki koncert w Rybniku nawet wiedząc co będą grać - zupełnie inaczej bym odbierał niż ten który dostałem w 2012.

Kwestia też taka, że mamy numeru, które były dotychczasowo grane, a brzmią inaczej - jak np. KOHD, Patience, Estranged, numery z chińszczyzny. Po 4 koncertach to się póki co nie nudzi bo mamy bardzo świeży materiał.

Zobaczymy co się będzie działo w dalszej części trasy
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2016, 10:21:43 pm wysłana przez Grzon »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 20, 2016, 08:57:10 am »
+3
Dla mnie każdy set jest fenomenalny i nie ma w tym cienia ironii. Ale mam nadzieję, że kiedyś doczekam się "So fine", na które czekałam, kiedy w 2014 Duff zastąpił Tommy'ego.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Parlay

  • Patience
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +9
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2016, 12:07:52 pm »
+1
Duff to punkrockowa dusza, więc pewnie będzie chciał "dostać" jakieś inne numery, pierwszy raz grane New Rose już świadczy o tym, że chciał czegoś w swoim stylu. Zarówno New Rose, jak i Attitude w ogóle przez nich scoverowane są zdecydowanie pod niego nagrane. To samo Raw Power. Osobiście wątpię, żeby miał przez całą trasę non stop śpiewać Attitude. Przynajmniej mam nadzieję, że tak nie będzie.

Co do powtarzającej się setlisty - nie przesadzajmy, mają za sobą dopiero kilka koncertów i nawet na nich nie mogliśmy narzekać na brak niespodzianek. Michelle z Bachem, New Rose jako coś nowego, Coma, kawałki AC/DC... A szlagiery wiadomo, że muszą być. Zresztą... Który zespół w dzisiejszych czasach nie powtarza setlisty?  :D Aerosmith, Metallica, Black Sabbath - o AC/DC nie wspominając.

Podsumowując - mam nadzieję, że dodadzą parę "nowych" utworów, aczkolwiek nie narzekam  :P

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 20, 2016, 05:10:58 pm »
+4
Jaka nuda?
1x Troubadour, 2x LV, 1x Coachella i 1x Meksyk: po 23 latach Slash gra November Rain i Estranged, po raz pierwszy Axl, Slash i Duff grają razem kawałki z ChD, pojawia się nierealna jak się wydawało Coma, Attitude, New Rose, Sebastian Bach śpiewa z nimi My Michelle, a Angus gra 2 kawałki AC/DC - a to dopiero 5 koncertów za nami.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2016, 03:10:10 pm »
+2
Mamy za sobą kilka koncertów. Żaden z nich nie był identyczny.
Sposób argumentacji autora tematu zabawny:
Pokazujemy identyczne ABC i resztę ucinamy, bo nie pasuje nam do tezy  -  prawie tak, jakby pokazać 5 nagich postaci różnej płci, tej samej rasy,  stóp do kolan i twierdzić, że niczym się nie różnią.. Oczywiście twierdzić można wszystko ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 03:29:37 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2016, 07:47:51 pm »
0
uzywales takich argumentow o koncertach w latach 06-14 ?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 08:03:30 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2016, 08:58:57 pm »
0
Rozumiem, że to pytanie retoryczne, bo kto jak kto, ale Ty doskonale znasz na nie odpowiedź.
Co się zmieniło? Minęły dwa lata. To dużo. To dużo w spojrzeniu człowieka na wiele spraw i to dużo "poważniejszych" niż jakieś tam GN'R ;)
Poza tym, jak kiedyś wspomniałem - z wielu różnych względów  obecnie ten zespół znów sprawia mi radość. Wierzę, że nie tylko mi/ To oczywiście nie znaczy, że nie będę niczego krytykował, ale na wszystko jest czas ;)
Jeśli dwa razy pod rząd zagrają identycznego seta, to będę pierwszym, który skrytykuje. Możesz to sobie zapisać i mi wypomnieć  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 23, 2016, 09:02:55 pm »
+2
mnie tylko chodzi o podwojne standardy

nagle po dolaczeniu Slasha i Duffa na stale do zespolu, 15 tych samych piosenek jedna po drugiej brzmia jak najslodsza muzyka, tylko dlatego ze ci trzej panowie nie grali ich razem od 20 lat...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2016, 09:36:06 pm »
0
Subiektywne odczucia,  normalne w muzyce. Wielu, nie tylko tu - i to nawet ci, których trudno posądzać o sympatię do byłych członków zespołu, twierdzi, że wreszcie utwory sprzed ery CHD brzmią jak powinny. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia, która sprawia, że wielu nie jest w stanie zaakceptować obecnego składu grającego na swój sposób utwory z CHD i chciałoby, żeby Slash tam "nie mieszał", czyli w zasadzie chcą dokładnie tego samego, czego chciało wielu fanów Slasha w odniesieniu do kawałków spoza CHD. Oczywiście sytuacja, w której ktoś mówi - gitarzysta x miesza w NR - dobrze, gitarzysta y miesza w kawałku NR - źle - jest zabawna. Ale nie ma o co kopii kruszyć. Nasz wpływ na to, czy będzie to robił, czy nie jest żaden.  Inna sprawa, że,  zapewne sam przyznasz, w odniesieniu do setów, że  np. Comy nikt się raczej nie spodziewał. Podobnie z Double Talkin Jive. Nie wykluczam, że zaraz odezwie się jakiś ekspert od Slasha, który powie, że zagranie tego kawałka w ramach GN'R było oczywistością, ale - "wszystko to być może, pozwólcie jednak, że ja to między bajki włożę".
Zdaję tez sobie sprawę, że za jakiś czas sety Gunsów będą komentowali najbardziej "ześwirowani" ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu ) fani, a reszta popatrzy, pokiwa głową - e, znowu Coma, nuuuda ;)
Teraz mamy efekt nowości i niech ten efekt trwa jak najdłużej.
Pamiętam poprzednie sety sprzed lat i napięcie, jakie towarzyszyło pierwszemu, drugiemu, a potem już tylko dyskusja o formie Axla. Set schodził na drugi plan. Ze względu na przegrupowanie i potężne, jak na standardy Gunsów, zmiany w secie w porównaniu z rokiem 2014, dziś dyskutuje się nie tylko o wokalu, ale, przede wszystkim, o samym secie, zgraniu zespołu itd. Chciałbym, żeby ten stan się utrzymał jak najdłużej. Mimo krytycznej oceny ze strony Chrisa wierzę w koncertowy potencjał tego zespołu. Wierzę, że jeszcze nie raz nas zaskoczą. Trochę wkurzam się czasem na fanów, którzy wrzucają do netu sety + alternatywne piosenki, bo wolałbym, żeby to była niespodzianka, ale i tak czekam :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline RichardEski

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Setlisty 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 24, 2016, 05:55:32 pm »
+2
W ramach dyskusji o setliście, skusiłem się odpowiedzieć na pytanie "co by mogli zagrać, a czego jeszcze nie grali?". Wyszło tego całkiem sporo. Statystyki za setlist.fm, wziąłem pod uwagę głównie AFD, Lies, UYI i CD. W nawiasie daty "ostatniego razu", jeśli było to wcześniej niż 2012.

Street of Dreams grane 301 razy (ostatnio 2012)
Madagascar       241 (2012)
Sorry          160 (2012)
You're Crazy       144 (2014)
Bad Obsession       117 (1993)
Move to the City       107 (1992)
Shackler's Revenge    106 (2014)
IRS             98 (2010)
Think About You       81 (2006)
Catcher          63 (2014)
Nice Boys          62 (2014)
Mama Kin          57 (1992, raz w 2012)
You Aint The First    52 (1993)
Dead Horse       46 (1993)
Dust N Bones       42 (1992)
So Fine          40 (1993)
Perfect Crime       38 (1992)
Anything Goes       36 (1987)
14 Years          33 (2012)
Reckless Life       29 (1993)
If the World       28 (2010)
Pretty Tied Up       25 (1992)
Back Off Bitch       25 (1986, raz w 1991)
The Garden       22 (1993)
Scraped          12 (2011)
Down of the Farm    11 (2006)
Right Next Door to Hell 8 (1991)
Locomotive       6 (1992)
Riad n the Bedouins    6 (2002)
Oh My God          4 (2001)
Prostitute          4 (2014)
Garden of Eden       3 (1993)
Breakdown          2 (1991)
One in a Million       2 (1991)
Bad Apples          2 (1991)
Don't Damn Me       0 (raz grane na przesłuchaniach)
Shotgun Blues       0
Get in the Ring       0
My World          0
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2016, 06:30:04 pm wysłana przez RichardEski »
Well, well, well !