Autor Wątek: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."  (Przeczytany 7077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« dnia: Stycznia 05, 2017, 10:26:35 pm »
+2



Tommy Stinson (były basista GN'R) udzielił niedawno wywiadu na łamach portalu muzycznego "Illinois Entertainer". Poniżej, wydzielone z całości fragmenty o jego pobycie w GN'R, z których dowiedzieć możemy się na przykład skąd wziął się pomysł na granie "Motivation" podczas koncertów i gdzie tak właściwie znikał Axl podczas tej piosenki.



 W 2004 podczas nagrywania Twojego albumu "Village Gorilla Head" w studiu wspomagali Cię obecni członkowie GN'R, Richard Fortus i Dizzy Reed, oraz były perkusista zespołu, Josh Freese. Czy można zatem uznawać ten album za "sekretny album GN'R"? Może ta płyta ujrzała światło dzienne, ponieważ proces tworzenia "Chinese Democracy" trwał tak długo?


"Nie, tu nie chodziło o nic w tym stylu. Wiesz, proces powstawania "CHD" mogę w sumie opisać słowami: "Pięciu/ sześciu gości siedzi w pokoju i majstruję nad różnymi rzeczami przez bardzo długi okres czasu." Natomiast na "Village Gorilla Head" sam nagrałem większość instrumentów i zrobiłem to praktycznie w biurze pomiędzy innymi studiami. Później natomiast pozbierałem resztę muzyki w domu w moim prywatnym studiu i najzwyczajniej na świecie wydałem."


 Teraz Gunsi powrócili podczas reunionu z nowym line-upem, w którym już Cię nie ma. A jakby nie patrzeć, wytrzymałeś w zespole dłużej niż w The Replacements, bo praktycznie aż 15 lat.


"Taak, to w sumie dłużej niż oryginalni członkowie GN'R <śmiech> "


Kiedy Duff dołączył do Was na koncercie w Seattle w 2011, by zagrać na basie "You Could Be Mine", to spodziewałeś się, że sprawy tak się potoczą?

 
"Szczerze mówiąc, to nigdy nie sądziłem, że ten reunion się odbędzie. Myślałem, że rany między nimi są zbyt głębokie, żeby je zabliźnić. Potem, w 2013 zaczynaliśmy znowu koncertować z Replacements, a w tym samym czasie GN'R zadzwoniło do mnie, że planują kilka następnych koncertów. Niestety, nie mogłem z nimi na nie pojechać, ponieważ musiałem zajmować się moim małym dzieckiem w Hudson. Wydaje mi się, że ta sprawa mogła rozpalić całą tą iskierkę reunionową. Nie odszedłem z zespołu, po prostu weekendowe koncerty Replacements wystarczały mi do życia. Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem. Ale jednocześnie nie czułem potrzeby, by to robić."


 Podczas tego pamiętnego koncertu w Seattle, Duff zagrał z Wami kilka piosenek GN'R, ale równocześnie na tym show pierwszy raz zagraliście "Motivation". Miałeś z Axlem jakąś umowę w stylu: "Okej, Duff może z nami pograć, ale najpierw zagramy "Motivation"?


"Nie, nic z tych rzeczy. Chodziło bardziej o to, że nie przepadam za bardzo za solówkami basowymi, więc Axl zagadał do mnie <udając głos Axla> "Może zaśpiewałbyś coś w trakcie koncertu, żebym miałem chwilę oddechu?" . Pomyślałem nad tym chwilę i postanowiłem wybrać do tego "Motivation", ponieważ Dizzy, Frank i Richard znali już ją wcześniej."



 A co właściwie Axl robił podczas tej piosenki?


"Zazwyczaj szedł do swojej małej "przebieralni", gdzie mógł zażyć trochę tlenu, zmienić kurtkę, albo po prostu na chwilę usiąść. Axl zawsze biega po scenie, więc musiał mieć chwilę odpoczynku podczas koncertów, by złapać trochę oddechu. "


 Co myślisz o ich obecnej trasie? Byłeś na jakimś koncercie podczas "Not In This Lifetime Tour"?


"Widziałem dwa koncerty, jeden w Kansas i drugi w Philadelphii. Zespół wyglądał jakby niesamowicie dobrze się bawił, a trasa wydaje się być wielkim sukcesem, więc cieszę się razem z nimi."


 Skoro byłeś na kilku koncertach GN'R, to sądzisz, że któryś z członków zespołu odwiedzi Cię podczas jakiegoś koncertu na nadchodzącej trasie"Bash & Pop"?


"Jeśli znajdziemy się w tym samym mieście i tym samym czasie, to prawdopodobnie kilku z nich się pojawi. Prawdopodobnie Richard, Frank, Dizzy i może nawet Duff."


Masz zamiar jeszcze kiedykolwiek zagrać z Guns N' Roses?


"Nie wydaje mi się, żeby mnie teraz potrzebowali! <śmiech> "


źródło: http://illinoisentertainer.com/2017/01/feature-tommy-stinsons-bash-pop/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2017, 09:31:50 am wysłana przez Zqyx »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2017, 12:53:12 am »
0
Wiesz, proces powstawania "CHD" mogę w sumie opisać słowami: "Pięciu/ sześciu gości siedzi w pokoju i majstruję nad różnymi rzeczami przez bardzo długi okres czasu."


5,6 ? ot, Tomasz zartownis

to masz, za to

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2017, 09:39:21 am »
+4

"Taak, to w sumie dłużej niż oryginalni członkowie GN'R <śmiech> "


15 lat to zdecydowanie dłużej niż niektórzy oryginalni członkowie, bo, przypomnijmy, Ole Beich zagrał w GN'R  jeden koncert, Rob Gardner dwa, a Tracii Guns aż pięć!

P.S. Jak to dobrze, że GNRontour. com jednak wróciło!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2017, 10:40:03 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2017, 10:08:48 am »
+2
Mam ogromny sentyment do Tommy'ego. Mam nadzieję, że jak kiedyś zakończy się reunion i Duff postanowi "iść na swoje", to Tommy wróci.

Dzięki za wywiad.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2017, 11:54:58 am »
0
za poprzednich czasow mozna bylo zaprosic goscinnie na koncert i Braina i Fincka, uwazam ze Tommy tez powinien dostac zaproszenie, ale obecny sklad to nie jest skory do brania gosci na scene, poprawcie mnie, ale chyba jedyny od kwietnia to Angus
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2017, 12:32:52 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2017, 12:04:09 pm »
+2
Dziennikarz nie wspomina o oryginalnym, ani klasycznym składzie, więc, jeśli ktoś jest tu "ignorantem", to raczej Tommy ;)
Nic nie ujmując oryginalnym członkom Gunsów - w podobny sposób wypowiada się np. Duff.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2017, 12:07:58 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2017, 12:31:55 pm »
+2
ok moj blad, nie doczytalem

no coz, sam pamietam jak tlumaczylem Amerykanom na mygnr forum co znaczy "oryginalny" czlonek GNR

a Tommiemu czy Duffowi po prostu jest tak wygodniej mowic, mimo ze zaden z nich nie jest "oryginalnym"

to tak jak po polsku slowo "wziąść" - mnostwo osob tak mowi, nie znaczy ze poprawnie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2017, 02:16:05 pm »
0
Tłumaczowi serdeczne dzięki za ciekawy wywiad.

Podoba mi się to, co Tommy mówi. Mam wrażenie, że ma do siebie zdrowy dystans.
Jednocześnie zastanawia mnie ten fragment:

"w tym samym czasie GN'R zadzwoniło do mnie, że planują kilka następnych koncertów. Niestety, nie mogłem z nimi na nie pojechać (...). Nie odszedłem z zespołu, po prostu weekendowe koncerty Replacements wystarczały mi do życia. Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem. Ale jednocześnie nie czułem potrzeby, by to robić".

Ciekawi mnie, czy to tylko stwierdzenie faktu, czy też odrobina żalu za "pociągiem, który odjechał". 

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2017, 07:46:54 pm »
+1
Raczej stwierdzenie faktu. Axl zaczął aktywować reunion, gdy zaczął muz się sypać zespół.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2017, 03:37:58 pm »
0
A może reunion tak jest i będzie potrzebny wszystkim obecnym członkom, że będzie trwał i nie będzie potrzeby dokonywania zmian w składzie (może to trochę naiwne ale...)? 

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 07, 2017, 04:23:11 pm »
+1
Wobec tego ja też chcę być naiwna.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2017, 08:06:24 pm »
0
Patrząc na przykładzie innych zespołów skład "Not in this lifetime" długo się utrzyma, bo kosi krocie.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 07, 2017, 08:32:10 pm »
0
Cynizm czy zdrowy rozsądek?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Tommy: &quot;Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem.&quot;
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 07, 2017, 09:05:51 pm »
0
Potrzeba ekonomiczna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie byłem już w stanie koncertować z zespołem."
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2017, 11:38:53 pm »
0
Patrząc na przykładzie innych zespołów skład "Not in this lifetime" długo się utrzyma, bo kosi krocie.

czy ja wiem? rotacja poza wielka trojka zadnej szkody w zyskach im nie wyrzadzi
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Fortus o NITLT i nie tylko [fortus] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2112
Ostatnia wiadomość Czerwca 16, 2019, 07:22:09 pm
wysłana przez Ivellios