Autor Wątek: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"  (Przeczytany 8256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona

Były perkusista Gunsów Matt Sorum poruszył temat kłótni swojego byłego zespołu z Nirvaną w latach 90-tych, mówiąc, że odrzucenie Gunsów było najlepszym, co mogli zrobić liderzy grunge.

Powiedział Mitchowi Lafonowi: "Nirvana sprowadziła to z powrotem na ziemię. Hair metal był tak ostentacyjny i efektowny, ponad wszystkim."

Zwracając uwagę, że Gunsi nie należeli do tej kategorii perkusista dodał: "Zaprosiliśmy Nirvanę na trasę z nami i wściekli się na nas."

"I to była doskonała odpowiedź, to było bardzo punkrockowe - Gunsi to korporacja, pieprzę was chłopaki. Nie będziemy całować was w tyłki. Jesteśmy Nirvaną! To było dla nich prawidłowe stanowisko i opanowali świat."

Sorum dodał ponadto, że muzyczne gatunki i trendy nie mają znaczenia i chodzi o piosenki.

" Jak w każdym czasie, gdy muzyka staje się wielka - rap metal - jakie zespoły zostały?" - zapytał. "Korn i może Linkin Park. Ale (wytwórnie) muszą podpisać kontrakty także z setkami takich zespołu. Powiedziałbym, że twórcami tego ( gatunku ) byli  Faith No More, którzy pojawili się na długo przed Linkin Parkiem, czy Kornem. Ale tylko dobre zespołu zostają i idą naprzód."

Pomimo całego sporu z lat 90-tych Axl wybrał "Smells Like Teen Spirit" jako jedną z głównych inspiracji w tworzeniu piosenki Chinese Democracy.

źródło: https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/matt_sorum_nirvana_giving_gnr_the_middle_finger_was_the_best_statement_they_could_possibly_make.html
Newsa podesłał @daub
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2017, 02:02:08 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:28:08 pm »
0
A ja nigdy za nimi nie przepadałem choć nie powiem kilka utworów mają ok (jak dla mnie)

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:33:50 pm »
+3
Czy tylko mi się wydaje, że Sorum tak gada, bo jest obrażony na GN'R? Mogę się mylić. Niemniej Sorum trochę racji ma, Nirvana poszła swoją drogą i zaszła daleko.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:39:02 pm »
0
Generalnie pewnie obrażony trochę jest, o czym zresztą świadczy jego gadanie, że chętnie dołączyłby do Foo Fighters :D Ale, niezależnie od tego, że Nirvana to grunge, a nie punk, to taki zespół jak Gunsi nie mógł być dla nich wzorcem, czy wyznacznikiem, więc w pełni rozumiem tu podejście Nirvany. Zresztą Kurt miał o wiele więcej współnego z punkiem, niż to się widzi na pierwszy rzut oka, więc jego postawa wobec gwiazdorskiego GN'R była taka, jak była. To oczywiste. Jadąc w trasę z Gunsami straciliby wiarygodność.

Orientujecie się, jakie było podejście innych zespołów z tego nurtu do Gunsów? @Hubik? Może coś o Pearl Jam? :)

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:42:54 pm »
+1
Jak dobrze kojarzę w biografii Slasha są wspomniane występy Soundgarden przed Gunsami. Nie pamiętam tylko kto zaproponował Cornellowi supportowanie, ale wydźwięk był taki, że to pomogło Soundgarden w wypromowaniu się.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:46:28 pm »
0
Czy tylko mi się wydaje, że Sorum tak gada, bo jest obrażony na GN'R? Mogę się mylić. Niemniej Sorum trochę racji ma, Nirvana poszła swoją drogą i zaszła daleko.


Mam takie samo wrażenie.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 20, 2017, 02:03:50 pm »
0
Czy tylko mi się wydaje, że Sorum tak gada, bo jest obrażony na GN'R? Mogę się mylić. Niemniej Sorum trochę racji ma, Nirvana poszła swoją drogą i zaszła daleko.

Zajście daleko Nirvany ma bardzo mało związku z trasą z GNR. Gunsi proponowali Kurtowi support w 92 roku, kiedy już Nirvana była po wydaniu Neverminda. Mieli wiec już swoją renomę a trasa z GNR nie była im do niczego potrzebna bo sam zespół celował w trochę inną widownię, co nawet dzisiaj widać po podziale na fanów Nirvany i fanów GNR. Swoją drogą to był zespół który nie wiadomo gdzie by zaszedł gdyby nie przydarzyła się tragedia.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 20, 2017, 02:33:05 pm »
0
@Śpiochu, czy mógłbyś napisać coś więcej o swoim ostatnim zdaniu?
Masz na myśli to, że gdyby nie tragedia, zaszliby dalej (bo stworzyliby więcej materiału)? Czy bliżej (bo po tragedii siłą rzeczy zrobiło się wokół nich jeszcze bardziej głośno)?
Przepraszam, jeżeli odchodzę od tematu, ale zaciekawił mnie wpis Śpiocha. 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 20, 2017, 05:00:44 pm »
+1
Chodzilo mi dokladnie o to, co napisalem. Jesli Kurt by zyl to ten zespol zapewne skonczylby inaczej. Ale to jest wrozenie z fusow. Pamietajmy o tym ze Nirvana nagrala jedynie trzy albumy i juz na tych trzech longplayach popelniala autoplagiaty wiec co prezentowalaby plyta nr 4? Moja osobista opinia jest taka ze po spadku zainteresowania muzyka grunge w polowie lat 90tych zespol stracilby na swojej scenicznej wartosci a juz na pewno nie moglby pozostac jedyna ostoja rocka w czasach boysbandow ktore wtedy nadeszly.

Taki Hendrix, ktory tez nagral jedynie trzy albumy i koncertowke za swego zycia mial jednak leb zapelniony wieksza liczba ciekawych pomyslow na piosenki co widac po katalogu posmiertnie wydanych plyt. A co zostalo po Nirvanie? You Know You`re Right i kilka demowek Kurta na akustyku.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 20, 2017, 06:16:52 pm »
+1
Czy tylko mi się wydaje, że Sorum tak gada, bo jest obrażony na GN'R?


Mam takie samo wrażenie.

okazuje sie ze jest nas wiecej

to nie pierwszy tego typu wywiad, pana ktory "trzymal w ryzach caly zespol"  ;)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 20, 2017, 06:27:25 pm »
+1
...o czym była całkiem niedawno mowa.
Im głębiej wczytuję się w tekst, tym bardziej przychylam się do użytych wówczas przez @sunsetstrip argumentów.

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 20, 2017, 06:42:45 pm »
+1
@Hubik? Może coś o Pearl Jam? :)

Nie kojarzę abym kiedykolwiek natrafił na jakąś wzmiankę, gdzie któryś z członków Pearl Jam wypowiada się na temat Guns N' Roses i odwrotnie. A może w latach 90-tych coś tam było, ale już tego nie pamiętam.

Wiadomo tylko, że Mike z Duffem się kumplują i czasem się razem udzielają we wspólnych projektach.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 20, 2017, 10:50:23 pm »
+6
Podsumuję jego wypowiedź jednym słowem: bullshit.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 21, 2017, 11:23:09 am »
+2
Gunsi grali z Soundgarden czy Alice in Chains, ale z Nirvaną nie, bo grunge motzno :D  Nirvana to nadgrunge.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Sorum:"Pokazanie Gunsom środkowego palca, to najlepsze, co Nirvana mogła zrobić"
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2017, 10:40:44 am »
+4
Co ten Sorum za żale ostatnio wylewa?  :facepalm: Wraca do sytuacji z początku lat dziewięćdziesiątych, o której nikt już pamięta, a Slash i Dave Grohl potrafią wystąpić razem na scenie bez żadnego problemu.

Sorum człowieku weź się ogarnij, bo ostatnio jesteś większa męczydupa niż Adler.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

 

Sorum nagrywa cover piosenki Toma Petty’ego w szczytnym celu [mattsorum]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 318
Ostatnia wiadomość Grudnia 02, 2022, 06:32:14 pm
wysłana przez Hubik