Autor Wątek: Slash - "Czego się nauczyłem"  (Przeczytany 7406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Slash - "Czego się nauczyłem"
« dnia: Stycznia 01, 2012, 08:27:20 pm »
0
Były gitarzysta Guns N' Roses Slash udzielił krótkich wypowiedzi dla magazynu Esquire o swoim dotychczasowym życiu i wyniesionych z niego doświadczeń. Wypowiedzi mają charakter krótkich notek i odnoszą się do idei przewodniej przesłuchania, czyli czego się Slash nauczył w życiu. Zapraszam do lektury.


Nie chcę zwracać na siebie uwagi, ale to wszystko co robię.

Są ludzie, którzy uważają mnie za niegrzecznego i nieuprzejmego. Ale jestem całkowitym przeciwieństwem takiego obrazu, ponieważ tak zostałem wychowany. Mogę się potykać będąc pijanym, ale zawsze jestem uprzejmy.

Gitary są jak kobiety. Nigdy do końca ich nie zrozumiesz.

Ryzyko nie jest słowem z mojego słownika. To moje istnienie.

Wstydzę się śpiewać. Mogę przynieść dźwięk, mogę zacytować melodię, ale nie cierpię wyrażać się w sposób werbalny – w szczególności w formie piosenki – do tego stopnia, że nie lubię nawet nucić pod nosem.

Axl i Ja pochodzimy z zupełnie różnych środowisk. W związku z tym stworzyliśmy interesującą parą, próbującą poznać się nawzajem.

Różnica pomiędzy Beatlesami a Stonesami ? Mój ojciec lubił Stonesów, tak więc na pewno mam wrodzony gen, który dostałem od niego.

Kiedy byłem dzieckiem, podejmowałem pracę po to, żeby mieć pieniądze na papierosy, piwo i coś z A&P. Tak widzę pieniądze. Nigdy to nie był czynnik motywujący.

Zawsze myślałem, że Les Paul to tylko gitara. Nie wiedziałem, że był facet o tym nazwisku. Kiedy go poznałem, dowiedziałem się, co to znaczy mieć obsesję na jakimś punkcie, on był gościem, którym chciało się być. Na to, czego szukał, zawsze starał się znaleźć odpowiedź w swojej głowie. Jeśli coś nie istniało, budował to samodzielnie. On samodzielnie stworzył coś co ja uważam za „muzykę popularną”.

Jest stałe dążenie do odnalezienia harmonii, takiej, w której wszystko, co chcesz żeby wyszło, rzeczywiście wychodziło. To są rzadkie momenty, ale mają działanie takie jak narkotyki. Gdy się pojawią, później stale ich pragniesz.

Kiedy widzę zdjęcia Guns N’ Roses, widzę ten kurewski głód i postawę. Nie możesz zadzierać z tymi pięcioma facetami. To było bardzo surowe. To były bieda i głód w drodze na szczyt. To było tak szczere jak żaden rock n’ roll jaki kiedykolwiek słyszałem i jestem z tego dumny.

To nie jest coś, co można znaleźć. To jest moment, który się pojawia – nie da się tego opisać słowami. Wielu ludzi znajduje się w tym miejscu gdzie nuta uderza do serca a Twój mózg mówi twoim palcom gdzie się poruszać. To bezładna rzecz, jak wtedy gdy malarz dobiera właściwą kombinację kolorów.

Gdybym mógł się spotkać z Jimim Hendrixem, nie byłoby to przy kolacji.

Muzycy nigdy właściwie nie rozmawiają o muzyce.

Heroina jest doskonałym narkotykiem, ale to zło.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=O3arjTXzA7k" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=O3arjTXzA7k</a>

Moja babcia była ostatnią osobą, która zwracała się do mnie Saul. Ludzie, którzy teraz to robią są fanami, którzy chcą mieć osobiste relacje. Nie jestem pewien jaka psychologia się za tym kryje. Ale zakładam, że chcą wyjść poza standardowe - Slash.

Nie jestem jak Brad Pitt, ale jestem rozpoznawany dość regularnie. Pewnej nocy poszedłem zobaczyć jak gra mój przyjaciel. Kiedy przyjechałem zwróciłem na siebie zbyt dużo uwagi. Najcięższą rzeczą w byciu gwiazdą rocka, jest nie bycie gwiazdą rocka.

Podział pomiędzy mną a Axlem był cichy i spokojny. Ale ponieważ było tak dużo uwag wokół rozpadu – czy zejdziemy się z powrotem? – rozrosło się to do monstrualnych rozmiarów i doprowadziło do pewnego rodzaju niechęci, która nie była moim celem. Żaden z nas nie chciał sobie skakać do gardła bez powodu. W tej chwili staram się zakończyć tą sprawę (wyjaśnić). Więc staram się unikać tematu.

To było oczywiste dla mnie, żeby znaleźć kobietę, która jest najbardziej ekscytującą, szczerą i ekstrawagancką – jak również szaloną. Musisz poznać moją żonę.

Gitara jest najlepszą formą wyrażania siebie jaką znam. (…)

Nie jestem zainteresowany. Nie opowiadam moim dzieciom o tamtych czasach. Jeden ma siedem lat, drugi 9. Jeden jest zafascynowany jazdą na deskorolce. Patrzę na niego i widzę siebie i mówić wtedy „Rób tak dalej!”
 
Źródło

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2012, 09:16:52 pm »
0
nie do końca rozumiem ostatnie zdanie  :D
ogólnie to zbiórka kolejnych cytatów które znajdą swoje miejsce w sygnaturkach na forum czy obrazkach na różnych serwisach, nic specjalnego.

Offline Intruz

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Respect: +4
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 01, 2012, 10:10:45 pm »
0
Fani Slasha z tego "nic specjalnego" będą zadpwoleni, więc jak to mówią punk widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 01, 2012, 10:36:07 pm »
0
Dla mnie sporo z tych wypowiedzi, to nowość. Forum jest źródłem informacji także dla tych, którzy z róznych powodów nie mają tyle czasu ani chęci śledzić każdej wypowiedzi Slasha i reszty. Może faktycznie "nic specjalnego" ale dla wielu symaptyków zespołu taki artykuł to ciekawostka. Dzięki Mafioso.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2012, 08:14:09 am »
0
Fajnie, że i Axl i Slash starają się jakoś rozwiązać sprawę wzajemnej niechęci, która była pewnie podsycana przez media i osoby postronne. Oby im się udało przed kwietniem ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 02, 2012, 02:07:32 pm »
0
Ogólnie dobra ciekawostka.Taki super skrócony przegląd z życia Slasha ( może troche przesadzam :P )

Zqyx , w jaki sposób łagodzą swoje relacje?
To znaczy pytam bo poza rzeczywiście stonowanymi ( bardziej radykalni mogą użyć słowa "cieplejszymi" :D ) wypowiedziami w mediach nie znam żadnych innych oznak   :)
Prawdę mówiąc to jest i tak bardzo duży krok naprzód - przynajmniej ja tak uważam  :)  ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 02, 2012, 02:43:04 pm »
0
Nie najeżdżają na siebie w mediach, co już jest jakimś tam sukcesem, biorąc pod uwagę przeszłość. Poza tym z ostatniego wywiadu z Axlem można wysnuć wniosek, że choć o reunionie nie ma mowy, to jeśli znajdą się obaj na jednej scenie nie dojdzie do Apokalipsy  ;) A to już bardzo dużo :) Oczywiście to są słowa w mediach, czy za tym idzie coś więcej? Nie wiem. Ale skoro Steven pogodził się z Mattem.... to i dla nich jest jakaś nadzieja  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 02, 2012, 04:55:39 pm »
0
dla mnie ociepleniem jest sam fakt że chcą, jak tutaj jest napisane, rozwiązać i dokończyć pewne sprawy.  :)

Offline mikael_s

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +128
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2012, 08:29:27 am »
0
Reunion bylby bez sensu, bo goscie muzycznie sa od siebie juz za daleko. Ale wydaje mi sie, ze  na jakis okazjonalny wystep jest mala szansa;)

Offline skiper

  • Patience
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Slash - "Czego się nauczyłem"
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 06, 2012, 11:20:54 pm »
0
Dobrze jest wiedzieć, że wśród chłopaków i ich konfliktu emocje (po tak długim czasie) opadają. Nie liczę na reunion, bo po tylu latach nie byłoby to już to samo. Jednak moim ogromnym pragnieniem jest to, aby w końcu uścisnęli sobie ręce.

W każdym razie fakty ciekawe i dzięki za wklejenie  ;)

 

Slash i Adler nękani przez fankę

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4917
Ostatnia wiadomość Lipca 30, 2009, 02:43:59 pm
wysłana przez Douger