Autor Wątek: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.  (Przeczytany 65174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #330 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:04:59 pm »
0
Dyskusja o przyczynach mija się z celem, niech ci co maja nad tym pracować i są ekspertami robią swoja robotę. Co prawda widzę dużo niedociągnięć w prowadzeniu śledztwa...

Według mnie Ci, którzy nie są ekspertami nie powinni nawet mówić, że "widzą niedociągnięcia" w śledztwie, bo nigdy takiego śledztwa nie prowadzili. Eksperci niechaj robią swoją robotę, a reszta niech czeka na efekty. MAK podał przyczyny katastrofy, ale nie było to aż tak jednostronne jak mogłoby się wydawać po przeglądnięciu tytułów polskich gazet. Mówili tez o swoich niedociągnięciach.
A tak ode mnie: Samolot się rozbił, bo kurna była słaba pogoda, ale każdy chciał już wylądować. Stało się. Żyjmy dalej. Jak ja słyszę Panią Gosiewską, która pyta dziennikarzy: Dlaczego dwa inne tupolewy, które rozbiły się w tym roku, nie są tak roztrzaskane jak ten prezydencki? No to ja się pytam kto jej k***a pozwolił jątrzyć ???
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #331 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:27:27 pm »
0
Dla mnie wersja o presji wywieranej na pilota jest jak najbardziej prawdopodobna. Poza tym wg mnie Polacy ponoszą sporą odpowiedzialność za tę katastrofę z jednego, wielkiego względu - po c**j zrobili sobie z kabiny pilotów burdel, gdzie każdy sobie wchodzi i wychodzi jak chce. Błasik (już pomijam że wstawiony) stał nad pierwszym pilotem jak belfer z linijką, to nie ma co się dziwić że ten się mylił. Powinno być jasne - nikt w trakcie lądowania (nawet stewardessy) nie ma prawa wchodzić do kabiny pilotów. Koniec kropka. Gówno mnie obchodzi, że to leciał prezydent. W samolocie osobą numer jeden jest pilot i jak mówi, że nie da rady (albo i da radę) wylądować to trzeba się do tego zastosować i nie ważne kim się jest. Oczywiście były zapewne też błędy rosyjskie, ale jak dla mnie, z tego co do tej pory jest wiadomo oficjalnie, to 70-80% winy za tą katastrofę ponoszą Polacy.

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #332 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:52:42 pm »
0
eXtreme - weź pod uwagę że to nie był lot cywilny ( pomimo że według takich wytycznych prowadzone było śledztwo ), a wojskowy.
Miałem to nieszczęście i spędziłem w "syfie" całe 12 miesięcy i uwierz mi, to co w cywilu nie ma żadnego przełożenia na regulacje wewnątrz armii.
Niestety - hierarchia w wojsku jest najważniejsza, a każde niezastosowanie się do rozkazu przełożonego może się zakończyć w sądzie wojskowym.
I tak bym traktował te "polecenia" czy też "sugestie" Błasika - jako rozkazy ukryte w takiej delikatnej formie. Masz przykład pilota byłego premiera Millera, który pilotował śmigłowiec rządowy podczas wypadku kilka lat temu. Dopiero niedawno go uniewinnili.
 
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #333 dnia: Stycznia 15, 2011, 01:35:54 pm »
0
Wole siedzieć w pierdlu (co neguje przykład tego pilota od Millera) niż leżeć na cmentarzu...

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #334 dnia: Stycznia 15, 2011, 02:26:47 pm »
0
Zakładam że nigdy nie stanąłeś przed takim wyborem ? Podam ci przykład który jest moją historią przeżytą w armii :
Warta, środek nocy. Na teren który pilnuję ( garaże ze sprzętem wojskowym, magazyn amunicji, quady zwiadowcze, sprzęt zwiadowczy itd ) ładuje się jakiś cywil. Zaznaczę że jednostka NATO, blisko granicy z Niemcami.
W rozkazie mam strzelać po standardowych komendach i po oddaniu strzału ostrzegawczego. Robię wszystko zgodnie z procedurą, ale gościu ma to ogólnie w d..., łącznie z ostrzegawczym.
Rozkaz to rozkaz - trzeba strzelać i nie ważne że tak na prawdę gościu jest nachlany i po prostu nie trybi że wlazł na teren zamknięty. Wytyczne są walić po nogach, ale "off the record" - walić w łeb i tłumaczyć się że stare giwery, celowałeś w rękę ;]
Strzelisz wg rozkazu ( w nogę lub w bańkę ) - sąd wojskowy murowany, bo sprawę trzeba wyjaśnić. Jak rodzina gościa zatrudni dobrego papugę, to masz nawet szansę na cywilny proces i pierdel. Nie wspominając już o kwestii moralnej, jak będziesz żył z tą świadomością że do kogoś strzelałeś.
Nie zastosujesz się do rozkazu - sąd wojskowy i kilka lat więzienia w jednostce karnej. Uwierz mi - pierdel przy tym to przedszkole.

Wiem że sytuacja nie adekwatna i nawet mało podobna do omawianej w tym temacie, ale chodzi mi o samą kwestię wyboru. Strzelać nie strzelać, lądować nie lądować, wypełnić nie wypełnić rozkazu.
To nie jest taka łatwa decyzja - w d... wolę iść do pierdla, tym bardziej jak jesteś wewnątrz takiej organizacji.
Zgadzam się że nie powinno tak być, że masz tylko jeden słuszny wybór, jak nie to sankcje. Ale taka jest armia i niestety ona też, przez swoje chore regulacje, jest w jakimś tam stopniu odpowiedzialna za tą katastrofę.
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #335 dnia: Stycznia 15, 2011, 02:59:57 pm »
0
Ale przecież jest to rozpatrywane jako lot cywilny...Poza tym, gdyby pilot nie wylądował i zrobili mu z tego sprawę to przykład tego pilota od Millera pokazuje, że jednak zwykli obywatele też mają szansę przeciwko rządowej wierchuszce. Zwłaszcza teraz, kiedy media nagłaśniają każdy szczegół każdej sprawy.
W twoim przypadku to jakieś popierdolone zasady są w tej armii. Jak każą strzelać, to strzelam. A że go zabiłem? No cóż, na komendę nie reagował, a rozkaz jest jasny co później robić. Mamy pojebane prawo dlatego tyle jest ciągle problemów. W USA to jest na porządku dziennym że policjant albo wojskowy kropnie tego a tego jeśli mu się nie podporządkuje. Nikt im procesów za to nie robi.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #336 dnia: Stycznia 15, 2011, 04:26:02 pm »
0
Nie porównuj generała (który jednak jakieś przeszkolenie przeszedł i jakieś procedury wojskowe zna) do Lecha Kaczyńskiego, który pojęcia , ani o jednym, ani o drugim nie miał.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #337 dnia: Stycznia 15, 2011, 04:37:42 pm »
0
Nie wiem po co wogóle ten Błasik tam wchodził, w dodatku podjebany. A wiadomo, że w takim stanie najszybciej człowieka bierze i na nerwy i na pokazywanie kim to się jest...

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #338 dnia: Stycznia 15, 2011, 04:50:57 pm »
0
No przecież polska, ułańska fantazja...
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.


Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #340 dnia: Stycznia 18, 2011, 07:55:15 pm »
0
Nie wiem po co wogóle ten Błasik tam wchodził, w dodatku podjebany. A wiadomo, że w takim stanie najszybciej człowieka bierze i na nerwy i na pokazywanie kim to się jest...
No właśnie dla tego, że tak na prawdę to nie był lot cywilny, tylko stricte wojskowy.
Maszyny nie są rządowe - należą do któregoś tam pułku lotniczego ( jeżeli się mylę proszę mnie naprostować ).
To samo obsługa - piloci i chyba większość obsługi to albo typowi szweje albo cywilni pracownicy Wojska Polskiego.
Dla mnie ten lot był typowo wojskowym. Lotnisko tez nie było cywilne, tylko wojskowe.
Troszkę mnie dziwi że zastosowali procedury lotu jak dla cywili, ale widocznie komuś to było na rękę.
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #341 dnia: Stycznia 21, 2011, 08:15:31 pm »
0
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/250-tys-dla-rodzin-ofiar-katastrofy-to-zenujaco-ni,1,4118912,wiadomosc.html

Jeszcze im k u r w a za mało? :o To ile by oni do ***** chcieli, przecież to już ludzkie pojęcie przechodzi :angry:

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #342 dnia: Stycznia 21, 2011, 09:04:04 pm »
0
Cóż, są ludzie i są podludzie ;) Spokojnie, do jesieni się poczeka, troszkę z katastrofy się wyjaśni, i PiS polegnie...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #343 dnia: Stycznia 21, 2011, 09:24:27 pm »
0
Powodzianie dostają grosze, a Dubinieckiemu mało 500 tysięcy, kanalia!
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Solidus

  • Gość
Odp: Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku.
« Odpowiedź #344 dnia: Stycznia 24, 2011, 05:35:40 pm »
0
Pełnomocnik Marty Kaczyńskiej, mec. Marcin Dubieniecki, powiedział PAP, że w jego opinii decyzja o propozycji odszkodowań to kolejna "propagandowa zagrywka rządu". - Jako pełnomocnik uważam to za przedwczesne, ponieważ nie zakończyło się jeszcze postępowanie karne w tej sprawie. Odnosząc się do zaproponowanej kwoty, to w ogóle nie będę tego komentował. Kwota 250 tys. zł jest, według mnie jako pełnomocnika, w ogóle nie do przyjęcie - dodał Dubieniecki.


Ale o co on się przypierdala jak przecież Kaczka był z tego co pamiętam na 3 mln ubezpieczony, to jeszcze mu mało? I narzekanie że tyle płaci się w lotnictwie cywilnym sugeruje że Ci co lecieli do Smoleńska byli lepsi od innych.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gosiewska-tusk-poslal-prezydenta-na-smierc,1,4119554,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 05:37:48 pm wysłana przez Solid »

 

Przekaz podprogowy w muzyce i nie tylko

Zaczęty przez Karol

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12699
Ostatnia wiadomość Lutego 08, 2008, 12:39:06 am
wysłana przez guest211