Autor Wątek: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985  (Przeczytany 8226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« dnia: Marca 14, 2018, 10:21:05 pm »
+9
       Niedawno w sieci pojawił się zapis pierwszego radiowego wywiadu Guns N’ Roses. Wywiad został przeprowadzony przez dziennikarkę z radia KPFK z Los Angeles wiosną 1985 roku, kiedy w skład zespołu wchodzili Axl Rose, Izzy Stradlin, Tracii Guns, Rob Gardner i Duff McKagan.
Podczas rozmowy zostały nadane dwie piosenki – wczesna wersja „Don’t Cry”, która podówczas nosiła jeszcze tytuł „Don’t Cry Tonight”, oraz „Anything Goes”.



       Rok 1985, (stacja radiowa) KPFK, Los Angeles


       Prowadząca: Właściwie wiem o tym zespole niewiele ponad to, że powstał z połączenia dwóch innych kapel, LA Guns i Hollywood Rose.

       Izzy: Tak, wywodzimy się z dołów społecznych. Spotkaliśmy się i teraz gramy razem.
11 kwietnia pojawimy się w Radio City.

       Prowadząca: Gdzie jest Radio City?

       Izzy: W pobliżu Orange County. 25 kwietnia wystąpimy w Dancing Waters w San Pedro. To będzie chyba czwartek wieczorem. No i nie zapominajcie o wtorkowym koncercie w Troubadourze.
Zagrają też Flyers i Vynil Fetish.

       Prowadząca: Kilka miesięcy temu LA nagrali płytę, dla wytwórni Raz Records. Kto dzisiaj jest w zespole i co powiecie o piosence, którą za chwilę puścimy?

       Izzy: Nasz zespół, Guns N’ Roses, to ja, Izzy Stradlin, na gitarze, Tracii Guns na gitarze, Axl Rose na wokalu. Axl i ja wywodzimy się z Hollywood Rose. Rob Gardner gra na perkusji, a nasz przyjaciel, Duff, na gitarze basowej.
Piosenka nosi tytuł „Don’t Cry Tonight”. Axl i ja napisaliśmy ją parę tygodni temu. To smutny, ale ZA***STY kawałek, więc wszyscy przygotujcie chusteczki.


       Piosenka „Don’t Cry Tonight”


       Prowadząca: To nadal KPFK z Los Angeles. Ja jestem Hope i właśnie rozmawiam z [muzykami] Guns N’ Roses.

       ?: Na razie Guns N’ Roses jest mało znany. To, jak powiedzieliśmy, połączenie dwóch zespołów, LA Guns i Hollywood Rose. Zasadniczo jesteśmy kapelą rockową. Czerpiemy inspirację z mnóstwa rzeczy. Aerosmith, Alice Cooper, Stonesi, Iggy… w zeszłym tygodniu Tracii spotkał się w Rainbow z Jimmym Page’em… jednym słowem: jest tego masa. Będziemy grać w okolicy i mamy nadzieję, że różni ludzie będą przychodzić, żeby nas oglądać. Lubię Fetish Crowd i Glam Slam, czasem bywam w Rainbow i tego rodzaju miejscach.   

       Prowadząca: A propos miejsc… mamy tu Guns N’ Roses. Możecie dzwonić i z nimi rozmawiać.

       Izzy: Taaak, możemy rozmawiać przez telefon.

       Prowadząca: Dzwońcie pod numer 818-985 KPFK i pytajcie o Tracii’ego. Tracii potrzebuje miejsca na noc.

       Axl: Eee, Tracii’emu co innego w głowie. Wszyscy potrzebujemy miejsca na noc. Pytajcie o nas.

       Izzy: Więc w ten wtorek, 26, gramy w Troubadourze. O dziesiątej. Weźcie ulotkę. Wstęp jest wolny, nie musicie wydawać forsy na bilet.

       Axl: Obok sklepu będzie biała furgonetka. Tam znajdziecie ulotki.

       Izzy: Na furgonetce wciąż jest napis „LA Guns”, ale niebawem to się zmieni.

       Axl: Ulotki znajdziecie też w Candy’s Restaurant. Lokal jest czynny 24 godziny na dobę.

      Tracii (?): W Tower Records są nasze nagrania, ulotki i kubek z naszymi nazwiskami. Rob, chcesz coś powiedzieć?

       Duff: Rob gra na bębnach i jest w tym naprawdę dobry.

       Izzy (?): Tuż przed przyjściem tutaj skończyliśmy nowe piosenki. Mieliśmy próbę i coś przygotowaliśmy.

       ?: Niedługo ukaże się EP, a na niej…

       Axl: …„Heartbreak Hotel”…

       ?: … Elvisa Presleya, piosenka „Don’t Cry Tonight”, którą przed chwilą słyszeliście, „Think About You” i inny numer, który na pewno się spodoba, „Anything Goes”. To ZA***STY kawałek. 

       Axl: Chcę go usłyszeć. Jestem Axl Rose z LA Guns i dla wszystkich, którzy jeszcze nas słuchają… oto „Anything Goes”.


       Piosenka „Anything Goes”

 
       Prowadząca: To byli Guns N’ Roses i ich „Anything Goes”. Na dzisiaj to wszystko.

       Chórek: Dzięki!

       Prowadząca: Dzięki, chłopcy. Do zobaczenia niebawem!






       Wywiad:
! No longer available


       Tłumaczenie na podstawie transkrypcji ze strony:
https://www.facebook.com/notes/sexdrugs-and-guns-n-roses-gnr-italia/la-prima-intervista-ad-axl-e-izzy-1985-kpkf-los-angeles/1743813178973848/
[Stamtąd też pochodzą znaki zapytania.]
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2018, 10:32:47 pm wysłana przez gloomy »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 14, 2018, 10:37:04 pm »
+1
Podziękowania za wywiad na youtube dla @Zqyx
To właśnie @Zqyx jest pierwszą osobą , która wrzuciła ten wywiad na forum w wersji audio.
Dziękuję @naileajordan  za czas poświęcony tłumaczeniu tego :) z transkrypcji włoskiej :)
Dzięki @gloomy  za czuwanie :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2018, 10:46:48 pm »
+1
teraz pytanie co bral Izzy ze rozgadal sie najwiecej ze wszystkich?

Jednak bardziej kojarzy sie z tym:
https://www.youtube.com/watch?v=z-2jjUOpu58
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2018, 11:03:31 pm »
+1
Ja króciutko o dwóch sprawach "technicznych".

Po pierwsze, nie byłam w stanie uzupełnić brakujących danych.
Gdyby ktoś potrafił zastąpić iksy imionami, byłoby rewelacyjnie.  ;)

Po drugie, jedno jest dla mnie niejasne. Wywiad jest datowany na marzec 1985. Wysłuchałam go kilkakrotnie i za każdym razem słyszałam Duffa, co nastręczyło mi sporo trudności w związku z tym:
Mark I - pierwszy skład zespołu (Marzec 1985 – Maj 1985)
•   Axl Rose
•   Tracii Guns
•   Izzy Stradlin
•   Ole Beich
•   Rob Gardner

Mark II – klasyczny skład zespołu (Maj 1985 – Luty 1990)
•   Axl Rose
•   Slash
•   Izzy Stradlin
•   Duff McKagan
•   Steven Adler


[http://gunsnroses.com.pl/forum/guns-n39-roses/sklady-guns-n'-roses/]

...
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2018, 11:11:13 pm »
+1
Cytuj
Swój pierwszy wywiad dla radia Guns N’ Roses udzielił w marcu 1985. Wówczas skład zespołu stanowili Axl Rose, gitarzyści Izzy Stradlin i Tracii Guns, basista Duff McKagan i perkusista Rob Gardner. Zespół rozmawiał ze stacją KPFK z Los Angeles.

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Ujawniono-pierwszy-w-historii-radiowy-wywiad-z-Guns-N-Roses-21053

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2018, 11:12:45 pm wysłana przez daub »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2018, 11:11:52 pm »
+1
Oni ze Slashem i Adlerem mieszkali przez pewien czas razem i to było coś więcej niż trójkąt to był pięciokąt. Ciekawe kiedy był ten moment, że każdy uświadomił sobie, że za pieniądze, które właśnie otrzymał może kópić sobie wille z basenem w Hollywood.
Cytuj
Izzy: Więc w ten wtorek, 26, gramy w Troubadourze. O dziesiątej. Weźcie ulotkę. Wstęp jest wolny, nie musicie wydawać forsy na bilet.

Ci co tam byli pewnie do dzisiaj przeżywają ten koncert i już później nie chcieli być na żadnym innym ich wielkim koncercie!

Po drugie, jedno jest dla mnie niejasne. Wywiad jest datowany na marzec 1985. Wysłuchałam go kilkakrotnie i za każdym razem słyszałam Duffa, co nastręczyło mi sporo trudności w związku z tym:
Mark I - pierwszy skład zespołu (Marzec 1985 – Maj 1985)
•   Axl Rose
•   Tracii Guns
•   Izzy Stradlin
•   Ole Beich
•   Rob Gardner

Mark II – klasyczny skład zespołu (Maj 1985 – Luty 1990)
•   Axl Rose
•   Slash
•   Izzy Stradlin
•   Duff McKagan
•   Steven Adler


[http://gunsnroses.com.pl/forum/guns-n39-roses/sklady-guns-n'-roses/]

...

Na pewno Duff był prędzej w zespole niż Slash i Adler. Traci z Robem w dwójkę opuścili Gunsów nie w trójkę i też coś mi się zdaje, że Ole miał jeszcze krótszy epizod z Gunsami niż ci dwaj
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2018, 11:18:43 pm wysłana przez Bluebird »

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2018, 11:16:56 pm »
+1
@Bluebird jeśli dobrze pamiętam z książki Duffa - jeszcze przed ruszeniem w UYI. Ale mogę się mylić
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2018, 11:24:14 pm »
+1
@naileajordan

wyglada na to ze wywiad byl ok 20 marca, szczegoly w moim poscie ponizej

sklad w ktorym sa wystapil na zapowiadanym koncercie w Radio City

04.11.85 - Radio City, Anaheim, CA
notes: This was another early incarnation of the band, which featured Axl, Izzy, Duff, Tracii Guns & Rob Gardener.

To flyer z tego koncertu, pierwszy z prawej to Duff


Natomiast pierwszy koncert jako GNR zagrali w skladzie z Ole Beichem zamiast Duffem.
to ten slynny pierwszy koncert w historii
03.26.85 - Troubador, Hollywood, CA
notes: This was an earlyincarnation of the band, which featured Axl, Izzy, Tracii Guns, Rob Gardener & "Ole" (Ole Beich, bassist of LA Guns)


i teraz tak: zarowno Marc Canter (u niego historia poprzednich zespolow konczy sie w pazdzierniku 84) jak i gnrontour.com - tu slad urywa sie w Sylwestra 84/85, rozpadem Hollywood Rose - 12.31.84 - San Pedro, CA
notes: Supposedly Hollywood Rose broke up after this show
nie informuja co dzialo sie w tych miesiacach az do koncowki marca 85.
Byc moze GNR juz istnieli i grali proby/koncerty o ktorych brak informacji. Nie wiem. Trzebaby spytac Cantera na mygnr.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 12:07:36 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2018, 11:31:47 pm »
+1
In early 1985, Axl and guitarist Tracii Guns formed the band, LA Guns with bassist Ole Beich, and drummer Rob Gardner.
During Axl's stint in LA Guns, he threatened to dye his hair black. They played a few gigs and wrote a few songs in that order. "I left Hollywood Rose and joined L.A. Guns and the drummer and bass player freaked out and we kinda broke up." Izzy joined afterward and Axl wanted to change the name to Heads of Amazon or AIDS. "Izzy had booked a gig for Hollywood Rose and
there was no band left, then Tracii booked a gig for LA Guns and there was no band there either. We mixed what was left of the two bands and we got Guns N' Roses (after Tracii Guns , Axl Rose or LA Guns ; Hollywood Rose). Then Tracii left and went back to LA Guns and we got Duff. This line up was finalized on June 6, 1985.

In June of 1985, the band consisted of Axl on vocals, Tracii Guns on lead guitar, Izzy Stradlin on rhythm guitar, Duff McKagan (formerly of 10 Minute Warning and Road Crew) on bass, and Rob Gardener on drums.
They played a few more gigs and wrote a few more songs.

http://www.ladydairhean.0catch.com/Axl/history.htm

Co ciekawe - na tej samej stronie autor w/w strony podaje składy:
http://ladydairhean.0catch.com/Axl/stats.htm

1985 - Axl, Tracii, Duff , Izzy i Rob
1985 - 1989 - Axl, Duff ,Slash, Izzy i Steven - skład sfornalizowany 6.06.1985
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 10:23:55 am wysłana przez daub »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2018, 11:36:07 pm »
+1
to co piszesz @daub z kolei kompletnie sie nie zgadza z tym co jest na gnrontour i co pisze Canter w Reckless Road - oba zrodla zgodnie twierdza ze od 6 czerwca 85 (pierwszy koncert w skladzie AFD), Traci i Rob juz nie wrocili do GNR
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2018, 11:49:53 pm »
0
Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

@sunsetstrip - czyli jeśli ów słynny pierwszy koncert w Troubadourze odbył się 26 marca 1985 i wystąpił na nim Ole Beich, to należy wnioskować, że wywiad radiowy raczej na pewno został przeprowadzony po tej dacie. Czy tak?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 14, 2018, 11:52:56 pm »
+2
a jednak inaczej, oni zapowiadaja koncert ktory odbedzie sie w ten wtorek, w Troubadour, 26.03.85 czyli wywiad byl przeprowadzony okolo 20 marca, na ulotce jest Ole, ale skoro w wywiadzie pojawia sie Duff to moze to rzeczywiscie McKagan wystapil wtedy, ale to z drugiej strony nie zgadza sie z tym co twierdza zarowno gnrontour jak i Marc Canter

ciekawostka ze Stradlin przedstawia sie jako Izzy Stranded

vt to be stranded [ship] osiąść na mieliźnie; fig być pozostawionym własnemu losowi; to leave sb stranded pozostawić kogoś własnemu losowi
stranded pp adj [tourists, climber] zdany na własne siły

przy okazji tu kolejna kopalnia wiedzy o GNR [zdjecia biletow koszulek gadzetow etc]
http://www.troccolitm.com/
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 12:17:40 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 15, 2018, 09:04:59 am »
+1
@naileajordan
Bardzo dziękuję za tłumaczenie :)

Odnośnie składów GN'R:
03.26.85 - Troubador, Hollywood, CA
Axl, Izzy, Tracii Guns, Rob Gardener & "Ole"

04.11.85
Axl, Izzy, Duff, Tracii Guns & Rob Gardener

04.24.85 - 04.27.85
Axl, Izzy, Duff, Tracii Guns & another drummer ( zaskakujące, że nie jest wymieniony Rob tylko właśnie another drummer... ), chociaż na ulotce reklamującej późniejszy koncert z 06.06.85 w składzie jest Rob ( może odszedł i wrócił? ) , choć wiadomo, że akurat wtedy zamiast Roba i Traciiego zagrali już Slash i Steven

info za http://www.gnrontour.com

Całkiem niedawno widziałem gdzieś w sieci, że miał być wywiad z Robem. Może "tajemnica" się wyjaśniła. :)

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 15, 2018, 09:07:40 am »
0
I za to właśnie kocham to forum.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Pierwszy radiowy wywiad z GNR – wiosna 1985
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 15, 2018, 07:16:37 pm »
0
Za bardzo to nie kochaj tego forum bo później będzie mniej boleć jak znowu zaczną dodawać newsy na temat DJ Ashby  :D

 

Tom Zutaut: GNR byli lepsi niż Led Zeppelin [appetitefordestruction]

Zaczęty przez sunsetstrip

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4802
Ostatnia wiadomość Lipca 22, 2017, 08:38:51 pm
wysłana przez mafioso