Autor Wątek: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby  (Przeczytany 5355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« dnia: Grudnia 17, 2016, 12:28:58 pm »
+3

Były gitarzysta Guns N'Roses, DJ ASHBA umieścił niedawno na stronie portalu "TeamRock" zestawienie pięciu muzycznych albumów, które wywarły największy wpływ na jego styl gry.
Poniżej, ranking owych albumów i krótkie komentarze Ashby do każdego z nich:

Van Halen- Van Halen (1978)

"To prawdopodobnie mój ulubiony album. Po prostu kocham ten materiał, Eddie jest jedna z osób, które wywarły na mój styl gry bardzo duży wpływ. Tak naprawdę był jednym z powodów, dla którego w ogóle chwyciłem za gitarę. Sposób w jaki traktował gitarę po prostu niszczył mój umysł, to było coś niesamowitego. "


Ozzy Osbourne/Randy Rhoads - Tribute (1987)


"Jestem olbrzymim fanem Rhoadsa i komplet tych piosenek pokazuję naprawdę jakim wielkim i młodym geniuszem był Randy. Zawsze gdy słucham tych piosenek, to zastanawiam się: jak grałby Randy w dzisiejszych czasach, skoro już wtedy grał na takim zaawansowanym stopniu? Zawsze byłem wielkim wielbicielem jego muzyki i nie będę ukrywał, że on także wywarł duży wpływ na styl mojej gry."


Elvis Presley [with Scotty Moore] - The First Years (1983)


"Wiesz, od zawsze uwielbiałem Elvisa i Scotty'ego Moore'a. Nie gram za bardzo w jego stylu, ale kocham jego podejście do gry! W swojej grze łączy blues, boogie i country i świetnie się tego słucha! Trudno pooglądać jakiekolwiek video z nim, ponieważ na pierwszym planie oczywiście zawsze jest Elvis, ale jeśli skupisz się na Scottym, to zobaczysz w jaki niewiarygodny sposób gra."



Joe Satriani - Surfing with the Alien (1987) i Steve Vai - Passion and Warfare (1990)


"Jako kolejnych prawdopodobnie wymieniłbym Joe Satrianiego i Steve'a Vaia. "Passion and Warfare" jest zabójczo dobrym albumem, ale "Surfing with the Alien" jest praktycznie na takim samym poziomie, więc umieszczam je oba na 4 miejscu. Jeśli chodzi o Vaia, to uważam, że jest jednym z najbardziej oryginalnych gitarzystów jeśli chodzi o styl gry. Jeśli tylko znajdzie się wystarczająco dużo czasu i na spokojnie usiądzię się i przesłucha to co on wyprawia z gitarą, to od razu poczuję się jego geniusz. Tak właściwie, to przez niego natrafiłem na Satrianiego, ponieważ Joe uczył go gry i rzeczywiście w piosenkach Steve'a możesz usłyszeć duże wpływy Satrianiego. "


Stevie Ray Vaughan - Live at Carnegie Hall (1997)


"Jestem także wielkim fanem Stevie'go Raya Vaughana. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że moim zdaniem jest on najlepszym bluesowym gitarzystą jaki chodził po ziemi kiedykolwiek i usłyszeć to możesz w praktycznie każdym jego albumie. Zobacz sobie jakikolwiek koncert Steviego z starszych lat i ujrzysz, że zawsze dawał z siebie 120%, a z jego ciała wychodziła do tłumu niesamowita siła. Oglądanie jego występów jest naprawdę bardzo inspirujące."


Źródło: http://teamrock.com/feature/2016-12-13/dj-ashbas-5-essential-guitar-albums
newsa podrzuciła:  bahamamama2
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2016, 06:50:58 pm wysłana przez Lapny »

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2016, 01:05:14 pm »
0
Jak to kiedyś mawiali?
De gustibus non est disputandum? :)

Dzięki za wieść i tłumaczenie!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2016, 03:28:03 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2016, 03:11:42 pm »
0
Oryginalny artykuł nosi tytuł "DJ Ashba’s 5 Essential Guitar Albums". Brakuje w tłumaczeniu dopiski, że jego topka jest z naciskiem na gitarowe brzmienia.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 17, 2016, 04:36:07 pm »
+1
Oryginalny artykuł nosi tytuł "DJ Ashba’s 5 Essential Guitar Albums". Brakuje w tłumaczeniu dopiski, że jego topka jest z naciskiem na gitarowe brzmienia.

Napisałem w wstepie, że jest to: "zestawienie pięciu muzycznych albumów, które wywarły największy wpływ na jego styl gry."

Aczkolwiek nie mam za bardzo pomysłu jak zmieścić to w tytule newsa.. "Pięć najważniejszych gitarowych albumów dla DJ Ashby"? Niezbyt mi to pasuję szczerze mówiąc, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje  ;)

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 17, 2016, 08:31:59 pm »
0
Jest dobrze, dzięki @Lapny ;)

Wybór tej piątki raczej mnie nie zaskakuje. Jest standardowo Van Halen z Eruption, Vai, Satriani, Rhoads i trochę bluesa od SRV. Czyli to co inspiruje większość.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 18, 2016, 12:35:14 am »
0
Oryginalny artykuł nosi tytuł "DJ Ashba’s 5 Essential Guitar Albums". Brakuje w tłumaczeniu dopiski, że jego topka jest z naciskiem na gitarowe brzmienia.

Napisałem w wstepie, że jest to: "zestawienie pięciu muzycznych albumów, które wywarły największy wpływ na jego styl gry."

Aczkolwiek nie mam za bardzo pomysłu jak zmieścić to w tytule newsa.. "Pięć najważniejszych gitarowych albumów dla DJ Ashby"? Niezbyt mi to pasuję szczerze mówiąc, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje  ;)

Po prostu brakuje mi tego nacisku na gitarę  ;)
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:22:29 am »
+1
Ale to wystarczy przeczytać pierwsze zdanie wstępu, a nie od razu przechodzić do zestawienia i już wszystko jest jasne ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Pięć najważniejszych albumów w życiu DJ Ashby
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 18, 2016, 04:59:31 pm »
+1

Stevie Ray Vaughan - Live at Carnegie Hall (1997)


warto dodac

Released   July 29, 1997
Recorded   October 4, 1984

SRV zginal w 1990
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Będzie film o życiu Duffa

Zaczęty przez Mr.Brownstone

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2796
Ostatnia wiadomość Listopada 05, 2012, 07:16:48 pm
wysłana przez littlemf