Autor Wątek: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.  (Przeczytany 11404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #15 dnia: Października 19, 2011, 11:17:39 pm »
0

Tylko nie Bad Obsession- jedyny kawałek Gunsów .który po prostu nie lubię -a i jeszcze You Ain't The First, nie cierpie .



wydaje mi się że dla ciebie jedynym wyjściem jest prywatne show Axla - może uda ci się go zaprosić na urodziny to zagra ci co chcesz :D

a co do zmian w setliście: gdyby to na koncercie którym jestem zamiast Rocket Queen zagrał Locomotive to czułbym się wyróżniony, że widziałem to live a  inni tylko RQ które grają zawsze!  ;)


Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #16 dnia: Października 19, 2011, 11:26:24 pm »
0
Civil War - nuda

:lol: :lol: :lol: coraz lepsze są twoje posty, ten jest w stylu "Estranged to kicz". Ja się już nie podejmuję żadnej dyskusji z Tobą co do repertuaru jeśli uważasz, że Civil War jest nudne.
Przeciez gdy Axl spiewa, że burza znowu nadciąga to brzmi to jak klasyczny przykład kiczu.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #17 dnia: Października 19, 2011, 11:34:12 pm »
0
Śpiewa sobie o czym uważa za słuszne. O czym ma śpiewać wg Ciebie ? O głodzie w Afryce ? O topnieniu lodowców ? Czy to są tematy, które są na tyle poważne, że Axl może sobie o nich zaśpiewać ? Nihtrain jest o tanim winie i to już jest klasyka, a nie kicz wg Ciebie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #18 dnia: Października 19, 2011, 11:37:32 pm »
0
Ech mi chodzi o połaczenie tekstu, ekspresji Axla i muzyki, zresztą nie rozumiem Twego oburzenia na słowo kicz, każdemu może się zdarzyć.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #19 dnia: Października 19, 2011, 11:53:02 pm »
0
Bo dla mnie tekst Estranged nie jest kiczem. Wg mnie to jest rozliczenie Axla z pewnym etapem swojego życia i jednocześnie szukanie odpowiedzi na pytanie "co dalej?" A fragmentu "I knew the storm was getting closer" nigdy nie odczytywałem dosłownie, że się burza zbliża - tylko oznacza to dla mnie jakiś zbliżający się niepokój w głowie Axla, który spowoduje, że on zaraz wybuchnie emocjonalnie. Ale to każdy może sobie interpretować na swój swój sposób.

A kiczem to są "Kumple Janosika" Big Cyca :D

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #20 dnia: Października 19, 2011, 11:56:27 pm »
0
Ale przecież nie pisze, że tekst ale całokształt tej części utworu jest dla mnie kiczowaty. EOT

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #21 dnia: Października 20, 2011, 12:01:27 am »
0
...  gdyby to na koncercie którym jestem zamiast Rocket Queen zagrał Locomotive to czułbym się wyróżniony, że widziałem to live a  inni tylko RQ które grają zawsze!  ;)


 :angry: Buuuu na koncercie w Warszawie nie było Rocket Queen  a czekałem

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #22 dnia: Października 20, 2011, 01:06:58 am »
0
Co jest nudnego w Civil War?:)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #23 dnia: Października 20, 2011, 08:53:59 am »
0
Raczej bym zapytał co jest ciekawego prócz przebieranek Axla:P
Nie twierdze, że to słaby utwór ale po prostu nic na co bym czekał ;)

Offline Speeder

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +11
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #24 dnia: Października 20, 2011, 07:31:41 pm »
0
Czy Nightrain, It's So Easy, Rocket Queen, Riff Raff, Mr Brownstone - to są takie wielkie hity, że muszą być w każdej setliście?

Czy naprawdę nie chcielibyście czasami usłyszeć - od czasu do czasu - naprzemiennie z tymi utworami takich kawałków jak:
Right Next Door To Hell ; Bad Obsession; Double Talkin Jive; The Garden ; Civil War; Yesterdays ; Breakdown; Pretty Tied Up  itd.?

Tak sobie właśnie myślę, że te kawałki w aranżacji obecnych instrumentalistów Gunsów musiałyby brzmieć ZAJEBI*IŚCIE!!

Jak dla mnie Mr. Brownstone teraz powinien byc na kazdym koncercie, jest strasznie dynamiczny, Axl juz nie ma tak wysokiego glosu jak kiedys, a w Brownie uzywa dosc niskiego, dla niego teraz wlasnie takie utwory sa idealne. Z Rocket Queen mozna swietnie sie pobawic na poczatku i w srodku, zmieniac aranzacje, itp, A it's so easy czy Nightrain to sa klasyki, ktore zawsze grali i moim zdaniem ciagle powinni je grac, bo sa swietne.
Mogliby faktycznie wykreslic Riff Raff, a wstawic chocby IRS, Catcher in the Rye, ktorych brakuje mi strasznie.
Zgodze sie z Toba co do Yesterdays czy Civil War, z checia bym je uslyszal, ale to jest przeciez "Chinese Democracy tour", wiec niech pograja Catchera czy IRS ALBO cos nowego, co by totalnie zaskoczylo wszystkich, oj marze o tym :D

Co do Estranged. Utwor jak dla mnie w kazdym stopniu genialny, solowki, tekst, wszystko jak dla mnie perfekcyjne, te przejscia, no wszystko. Nie na darmo ta piosenka jest nazywana Perelka Axla - jego prywatna Layla.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #25 dnia: Października 20, 2011, 07:37:47 pm »
0
Akurat obecnie Axl potrafi spiewać najwyżej w swojej karierze (jedynie w 2001 było pod tym wzgledem jeszcze lepiej).

Co do Riff Raff to akurat wszyscy którzy słyszeli na żywo twierdzą, że wychodzi rewelacyjnie. Z IRSem się zgodzę.

Offline Speeder

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +11
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #26 dnia: Października 20, 2011, 07:52:21 pm »
0
Moze zle sie wyrazilem, chodzi o to, ze Axl nie jest w stanie zaspiewac tak jak kiedys chocby Nightrain czy nawet Welcome to the jungle. Nie wiem jak to nazwac. Osobiscie uwazam, ze wychodzi mu to genialnie, ale zupelnie inaczej niz w 90.
Riff Raff z tego co slyszalem fajnie wychodzi, jednak to jest ciagle cover, nie musi byc na kazdym koncercie, mogliby czasem zazonglowac paroma piosenkami, a jesli mialbym skreslic cos co zostalo wymienione z tych 5 piosenek to bez zastanowienia skreslibym Riff Raff, a wstawil cos czego na tej trasie nie zagrali.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #27 dnia: Października 20, 2011, 08:31:20 pm »
0
Jak można by było wywalić taki kawałek:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2jXDyk_8bmE&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=2jXDyk_8bmE&amp;feature=player_embedded</a>
!

Wreszcie to brzmi dobrze!

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #28 dnia: Października 20, 2011, 09:22:22 pm »
0
i właśnie w takiej aranżacji chciałbym usłyszeć to co wymieniłem!

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Gunsi w Mexico City (Meksyk) - 18.10.2011.
« Odpowiedź #29 dnia: Października 22, 2011, 08:31:27 pm »
0
loko nie wiem skąd bierze się Twoje uwielbienie do roku 2001. To, że w tamtym czasie zespół występował z Bucketem, nie znaczy, że forma Axla była wtedy najwyższa. Większość ludzi uważa jednak występy wokalne rudego z późniejszych lat za... lepsze.

?
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

 

Gunsi w Leeds 29.08.2010 oraz Reading 27.08.2010

Zaczęty przez wolff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 24900
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2010, 12:21:01 am
wysłana przez William_Bailey