Autor Wątek: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."  (Przeczytany 7379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona

Guns N Roses powróciło na stadiony z całego świata podczas reunionu, o którym sami mówili, że nigdy się nie odbędzie.
Podczas gdy niektórzy narzekają na brak Stevena Adlera oraz Matta Soruma, obecny perkusista GN'R Frank Ferrer nie przejmuje się tym. W końcu zasiada za perkusją zespołu od 10 lat, dzięki czemu jest perkusistą z najdłuższym stażem w zespole. Frank opowiedział nam w wywiadzie, w jaki sposób przeżył w tym szalonym świecie Guns N Roses.
Ferrer wyjaśnił nam: " Naprawdę staram się utrzymywać ducha piosenek, które gramy. Kiedy gramy coś z AFD staram się bardziej naciskać i przeciągać, punk-rockowe bity Stevena są niesamowite. Gra Adlera była jednym z najlepszych z rockowo perkusyjnych występów w historii muzyki. Śmiało mógłbyś ją umieścić w najlepszej dziesiątce. Jego gra na AFD była perfekcyjna. Natomiast Sorum prezentował bardziej zwarty i powściągliwy rodzaj grania. Aczkolwiek, jego ducha również staram się utrzymać.

Frank ponadto wypowiedział się na wiele innych tematów, które w oryginale zostały ograniczone do jego krótkich wypowiedzi, więc poprzedziłem je małymi lidami.

" O Brainie i wyrażaniu siebie w piosenkach"
"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses. Uwielbiam Braina, to on powiedział mi, żebym spróbował zmienić piosenki na moje własne. Nigdy nie zapomnę tej rady. Oczywiście, moja osobowość przechodzi przez piosenki, zwłaszcza te bardziej funkowe. Mogę w nich przekazać więcej czegoś w rodzaju New York hip hop."


"Ulubione piosenki GN'R"
"Moją ulubiona piosenka to You Could Be Mine, jest naprawdę świetna do gry dla perkusisty. Przypomina zmienianie biegów w samochodzie. Zaczynasz na niskim biegu, a potem przyspieszasz, później musisz zmieniać biegi i to utrzymuje rytm przy życiu. Rocket Queen i Mr Browstone także są niesamowite. Do dzisiaj wykonuję intro do Brownstone'a w stylu Braina. Jest o wiele bardziej złożone niż intro, którego używał Adler. Think About You również sprawia mi wiele radości, jest w niej wiele punk-rockowego ducha, z którym dorastałem".


"O dawaniu Axlowi trochę przestrzeni"
"Gdy oglądałem jak Brain grał wydawało mi sie, że daje Axlowi więcej przestrzeni do śpiewania. Axl śpiewa szybko, więc czasami trzeba się wycofać z perkusją, by mógł wyrobić się z całością tekstu."


" Na kim Frank się wzoruje,perkusja na CHD, oraz różne aspekty techniczno-perkusyjne"
" Wzoruję się głównie na czterech, pięciu perkusistach. Styl jaki mi najbardziej odpowiada, to ten od Johna Bonhama. Na Chinese Democracy, perkusja jest taka, jaką zespół chciał mieć podczas występów na żywo. Nie jest ważne, czy to dźwięk mojego werbla, dopóki brzmi to dobrze. Jeśli sprawia, to że muzyka brzmi lepiej, to nic więcej się nie liczy. Nie przesadzam nigdy z strojeniem. Mam niesamowitych technicznych, którzy są specjalistami.  W zestawie mam dużo sprzętu (Frank wylicza tutaj po kolei elementy zestawu perkusyjnego, na którym się nie znam, więc pominę), ale moim diamentem w zestawie jest werbel Tama. To najlepszy bęben, jaki kiedykolwiek miałem. Używaliśmy ich na płycie, ale wydaje mi się, że to były oryginały z lat 80. Teraz używam najnowszego, który wydał Lars Ulrich. Tamte używane na płycie miały 27 lat, 3000 dolarów za każdy!."


"Odnośnie zmęczenia fizycznego podczas show"
"Podczas koncertów gram podczas każdych piosenek (włącznie z miejscami na różne sola), więc nie mam kiedy opuścić mojego stanowiska. To zdecydowanie potrafi doprowadzić człowieka do granic wytrzymałości.  Są takie noce, podczas których mogę grać cały czas i nie wyczuwam zmęczenia, a czasami myślę sobie " Jeśli zaraz nie zaczniemy Paradise City, to zaraz tutaj zejdę!" A później okazuję się, że przedłużamy "Paradise" i myślę sobie "Człowieku, mam teraz to grać?!" Są takie występy, podczas których musisz utrzymywać swój umysł i swoje ciało w tym show, ponieważ, to może szybko z Ciebie ulecieć. Przez cały czas nawet jeśli nie jesteś w swojej szczytowej formie, tłum będzie od Ciebie wymagał najlepszego. Ostatnio zacząłem trenować yogę. Dobrze czasami się tak porozciągać."


"Odnośnie spóźnień na koncerty i przygotowań przed-koncertowych"
" Oczywiście zawsze wynikają jakieś problemy opóźniające show, więc mam dużo czasu do przygotowania, nigdy nie muszę się o to martwić! Zazwyczaj, jestem gotowy do wyjścia jakieś pół godziny, zanim cały zespół wkracza na scenę. Zawsze mam tony wody i trochę wina. Nie odczuwam nigdy dużego napięcia, albo stresu przed show."



"Odnośnie stylu gry podczas koncertów"
"Zmieniam trochę styl swojej gry, gdy gramy w wielkich arenach, może dlatego, że wykonujemy wtedy więcej. Po powrocie do domu, skupiasz się po prostu na grze, nie na całym wystąpieniu. Patrzysz po prostu na werbel i upewniasz się, że masz w kieszeni "dwójkę" i "czwórkę".



"Odnośnie jego miejsca na solo podczas koncertów GN'R"
"Miałem swoje solo w GN'R, gdy zebraliśmy się ponownie w 2009. Nie jestem zbyt gwiazdorską osobą, czuję się bardziej jako normalny perkusista. Umiem kilka sztuczek, ale gdy wygłaszają moje imię, przejdę po prostu dalej."


" Inni idole Franka i jego nastawienie do gry"
" Uwielbiam także Philla Rudda, Charliego Wattsa i Petera Crissa. Dorastałem słuchając Zacka Alfreda, oraz Sterlinga Campbella. Jestem między nimi i wydaje mi się, że mogę to zgrać. Moje główne nastawienie, to po prostu dać z siebie wszystko, uderzyć bębny, wyrzucić swoje pałeczki i zejść ze sceny. W Gunsach niesamowite jest to, że mogę pokazać swój talent w tych piosenkach. Wiele z tych rzeczy jest grane w stylu Soruma, ale jeśli chcesz się dowiedzieć jakim jestem perkusistą, to posłuchaj mnie, gdy gram Browstone, albo Rocket Queen. Uwielbiam bycie fundamentem zespołu, jestem trochę jak Phill Rudd. Po prostu chcę żeby wszyscy robili swoje, a ja siedząc utrzymuję to razem."

Źródło:
 http://www.musicradar.com/news/drums/frank-ferrer-how-i-nailed-the-guns-n-roses-gig-638093

news opracowany przez Lapnego
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3592
  • Respect: +1421
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2016, 09:19:42 pm »
+2
DJ Ferrer. Szanuje oryginały, ale jednocześnie gra intro Braina. Boże jakie to słabe ;d Tzn. już nie gra intro Braina, bo widać Slash i Duff usłyszeli jak to beznadziejnie brzmi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2016, 09:24:52 pm wysłana przez cravenciak »

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2016, 09:54:57 pm »
+6
Szanuje oryginały, ale odpowiedział wcześniej jak dużo znaczyła dla niego rada Braina, by dodawać coś od siebie i to robi, bo jest muzykiem nie automatem. Na szczęście to Frank decyduje, którą nutę zagra, nie ty... :facepalm:

To jest świetne, że każdy muzyk zapisał się jakoś na kartach historii zespołu i aranżacji piosenek :)

Gość jest bardzo pozytywny, cichy bohater zespołu podobnie jak Fortus gra w nim już bardzo długo, ale "świeżaki" będą narzekać bo nie ma Adlera :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 20, 2016, 11:06:06 pm »
+8
DJ Ferrer. Szanuje oryginały, ale jednocześnie gra intro Braina. Boże jakie to słabe ;d Tzn. już nie gra intro Braina, bo widać Slash i Duff usłyszeli jak to beznadziejnie brzmi.

Wszystko co Ferrer i Brain jest "be", do tego ten "insiderski" ton.  To konspiracyjnie albo wprost napisz, że na garowego w tym zespole nadaje się bardziej Brent Fitz ;) Sorry, ale któryś to już Twój post, z którego wynika ignorancja, nieznajomość losów albo po prostu wrogość do działalności Guns N' Roses po 1997.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2016, 11:41:51 pm »
+7
ten pan to by chcial zeby Axl odszedl z zespolu ktory stworzyl i przekazal wszelkie prawa Slashowi, ten by wywalil stamtad Franka, Fortusa i Dizziego (no i Melisse), a wzial na miejsce Kushnera i Adlera i byloby Slash N' Guns albo Velvet Revolver 2 - tylko musieliby znalezc jakiegos dobrego wokaliste, bo jedyny ktorego udalo im sie zatrudnic przez te 20 lat to niestety kopnal juz w kalendarz...

wtedy mogliby grac na koncertach do znudzenia te 3 plyty ktore wspolnie stworzyli: genialna (AFD), niezla (Contraband) i licha (Libertad)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2016, 11:44:35 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 21, 2016, 08:48:54 am »
+2
Boże ile tak słaby perkusista może mieć obrońców, tylko dlatego, że należał do fakeGNR. Współczuje Slashowi i Duffowi, że na każdymkroku muszą mu pokazywać tempo grania. Bądźmy jednak dobrej myśli, może sie naucy grać piosenki za jakieś kolejne 10 lat.

Nie musiałby być Flitz, Sorum czy Adler których tu niektórzy ironicznie wymienili, można byłoby zrobić jakiś casting, gdzie pewnie przyszliby najlepsi rockowi perkusiści na świecie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 21, 2016, 10:21:49 am »
+5
Tak jak do VR garnęli się wybitni wokaliści (po odejściu Scotta).
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 21, 2016, 11:27:29 am »
+1
Porównujesz GNR do VR? Serio?

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 21, 2016, 12:51:35 pm »
+3
@domino236 jest słaby bo nie gra jak Adler? Bo nie jest Adlerem? Ma szereg zalet, wydał płytę z tym zespołem i gra z nim dekadę. Jak na moje, wystarczająco dużo by w nim grał nadal ;)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 21, 2016, 02:18:09 pm »
+1
Porównujesz GNR do VR? Serio?

Tak. Hurrr duuur supergrupa.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 21, 2016, 03:27:15 pm »
+2
@domino236 jest słaby bo nie gra jak Adler? Bo nie jest Adlerem? Ma szereg zalet, wydał płytę z tym zespołem i gra z nim dekadę. Jak na moje, wystarczająco dużo by w nim grał nadal ;)

Co Ty masz z tym Adlerem? Matt też grał zajebiście te kawałki. Frank ich nie gra. Po za tym pisałem, że można innych perkusistów przesłuchać. A to, że Frank nie gra tak np. Mr. Brownstone czy Roquet Queen tak jak powinno być, to nie jest tylko moja opinia, pełno ludzi tak uważa. Z resztą, widać na filmikach z koncertów, gdzie Duff poprawia Franka i pokazuje mu tempo grania, itp.

PS. Widocznie musi mieć niezłe kwity na Axla, skoro męczy Nas już dekade ;)

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 21, 2016, 03:47:17 pm »
+2
My możemy dużo gadać a i tak to Axl decyduje kto gra w jego zespole.  ;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 21, 2016, 06:51:01 pm »
+2
Porównujesz GNR do VR? Serio?

A Slash Duff Sorum + jakis rytmiczny bez Axla - to co jak nie VR?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 21, 2016, 07:14:55 pm »
+4
Ale zabawnie się was czyta, przedszkole jak nic :D

Za Ferrerem nie przepadam, ale niektóre utwory zagrane przez niego naprawdę mi podchodzą, zwłaszcza to intro w RQ:
https://www.youtube.com/watch?v=YZHHq_ga-X8
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Frank Ferrer:"Mam ogromny szacunek dla poprzednich perkusistów Guns N Roses."
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 22, 2016, 08:33:48 am »
0
Porównujesz GNR do VR? Serio?

A Slash Duff Sorum + jakis rytmiczny bez Axla - to co jak nie VR?

Chodziło mi o wielkość zespołu. Bo chyba wiadomo, że GNR jest większym zespołem, nawet pomimo tego co ucznił z nim Axl.

 

Cathouse powraca na 1 dzień. Gilby Clarke i Tracii Guns wśród zaproszonych gości

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3745
Ostatnia wiadomość Maja 13, 2015, 07:14:43 pm
wysłana przez maxi023