Autor Wątek: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym  (Przeczytany 6283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« dnia: Grudnia 10, 2016, 03:04:03 pm »
+2


Kolejna odsłona wywiadu z gitarzystą Guns N’ Roses - Richardem Fortusem. Rozmawiał Guy Favazza ze stacji radiowej KSHE w St. Louis

-Jak został pomylony z Izzym Stradlinem:

Wracaliśmy do Wielkiej Brytanii by dokończyć trasę, siedziałem na lotnisku w LA gdy podszedł do mnie gość i zapytał: „Przepraszam pana, czy pan jest tą osobą, o której ja myślę?” Odpowiedziałem: „pewnie nie”. On na to: „To pan nie jest Izzym Stradlinem?” Pierwszy raz tak ktoś do mnie zagadał, więc zacząłem się rozglądać, czy to nie jakiś żart. Rzekłem: „Nie, ale myślę, że po prostu go zastąpiłem”. Koleś na mnie spojrzał jakby chciał powiedzieć – dzięki, ale z ciebie dupek. Nie wiem, co to było, ale to było zabawne.

-Jak dołączył do GNR:

Byłem wtedy właściwie w trasie, możecie nie wierzyć, ale z Enrique Iglesiasem. Graliśmy koncerty w Europie i wtedy dostałem telefon. Albo od Tommy'ego Stinsona, Braina lub Josha Freese’a. To byli moi kumple. W każdym razie, grałem z nimi i pracowałem kiedyś w studiu. Dostałem propozycję przyjścia na przesłuchanie w GNR i powiedziałem: „jasne”. Znalazłem trzy dni wolnego, po ostatnim koncercie w Albert Hall, podstawili mi auto, pojechałem od razu na lotnisko, poleciałem do LA i poszedłem na przesłuchanie. Wszyscy z zespołu tam byli, razem z Axlem. Następnie siedziałem z Axlem całą noc, rozmawiając, słuchając muzyki w jego aucie itd. Praktycznie mi powiedział, że zostałem członkiem GNR. Gadaliśmy o tym i on stwierdził: „Więc, zaczynamy próby za dwa tygodnie”. Ja na to: „Nie mogę, jestem w trakcie trasy”. Spojrzał na mnie, myśląc że żartuję. Przez chwilę milczał i w końcu rzekł: „Dobra, poczekamy na ciebie, bo wiem że ty na mnie nie zaczekasz”.

Link: http://www.alternativenation.net/guns-n-roses-richard-fortus-talks-mistaken-izzy-stradlin-taking-gig/

Newsa podesłał @Lapny
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2016, 04:02:23 pm wysłana przez Zqyx »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2016, 06:40:18 pm »
+4
Richard to jeden z nowych członków, którego śmiało można nazwać Gunsem z krwi i kości, nie ma co do tego żądnych wątpliwości. Szkoda tylko, że nie wydali więcej materiału w którym mógłby pokazać zdolności kompozytorskie, może z nowym składem wyjdzie :P
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Dżoana93

  • Patience
  • Wiadomości: 27
  • Respect: +4
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 10, 2016, 09:52:36 pm »
0
Co jak co, ale Richard jest podobny do Izzyego z młodych lat. Kto nie śledzi Gunsow to może się pomylić. A tak szczerze bardziej kupuje Fortusa niż Stradlina.

Offline Vince_Carter

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +281
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 10, 2016, 11:47:23 pm »
0
Nie no Richard jest świetny , uwielbiam go , ale nie oszukujmy sie - pewnie gdyby nie Izzy to wielu z nas mogłoby by tu nie być .
11.07.2012 | 13.02.2013 | 20.11.2014 
20.06.2017 | 09.07.2018 | 12.02.2019
20.06.2022 |

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2016, 11:49:41 pm »
+2
Bluźnisz dziewczyno. Uwielbiam Fortusa, ale odmawiać zasług Izzemu to się nie godzi. Z Axlem stworzył wszystkie hity GNR.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2016, 12:32:06 am »
+2
Chciałbym mieć taką smykałkę do tworzenia utworów, jaką miał Izzy. Fortus podejrzewam, że też by chciał mieć taką smykałkę.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 11, 2016, 07:03:59 am »
0
A tak szczerze bardziej kupuje Fortusa niż Stradlina.

Dlaczego? :)

Ja, przy całej mojej sympartii dla Richarda i jego dorobku muzycznego, nie tylko w GN'R, nie rozumiem zachwytów nad nim.

Richard:

Umiejętności kompozytorskie w ramach GN'R - nieznane
Kontakt z fanami poza koncertami ( jeśli nie jesteś przeciwnikiem Trumpa, z którymi chętnie "dyskutuje" ) - praktycznie zerowy
zachowanie sceniczne - no ok, tu ma plusa

Hity poza GN'R? Hmm...

Izzy:
 
umiejętności kompozytorskie w ramach GN'R - jeden z dwójki najbardziej płodnych pod tym względem muzyków GN'R
kontakt z fanami podczas i poza koncertami - na koncertach zdaje się zerowy, poza nimi - wow, Izzy ma Twittera ;)
zachowanie sceniczne - ups ;p

Hity poza GN'R - Hm...

Mimo to kompozytorsko Izzy już udowodnił na co go stać w GN'R, a Richard ciągle czeka na swoją szansę.  Pomijam fakt, że poza GN'R Izzy od lat nagrywa  i wydaje tę samą płytę, tyle, że pod inną nazwą ;) Chciałbym, żeby Richard dostał swoją szansę jako kompozytor, współkompozytor piosenek GN'R, którego moglibyśmy docenić i, przede wszystkim, ocenić.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2016, 07:59:06 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 11, 2016, 10:10:13 am »
+1
https://www.youtube.com/watch?v=DvYL6lgQY84


Od 2:14. Zawsze jak jest temat podobieństwa Izzy'ego i Richarda to przypominam sobie ten filmik :)
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 11, 2016, 10:52:23 am »
0
https://www.youtube.com/watch?v=DvYL6lgQY84

Od 2:14. Zawsze jak jest temat podobieństwa Izzy'ego i Richarda to przypominam sobie ten filmik :)


swietny koncert, mam boota

Ludzie mylili, myla i beda mylic 4tusa ze Stradlinem

http://gunsnroses.com.pl/forum/reunion/fortis-czy-stradlin/45/
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2016, 12:44:17 pm »
0
Nie no Richard jest świetny , uwielbiam go , ale nie oszukujmy sie - pewnie gdyby nie Izzy to wielu z nas mogłoby by tu nie być .

Zgadzam się.

Aczkolwiek... Kiedy Iron Maiden zaczęli grać z trzema gitarzystami, wielu myślało, że to nie wypali. Tymczasem wypaliło.
Może więc któregoś dnia i my nie będziemy musieli wybierać.
Marzenia?
Jak to mówią: "nigdy nie mów nigdy". :)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline bahamamama2

  • Patience
  • Wiadomości: 24
  • Bad decisions make good stories
  • Respect: +11
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2016, 12:54:17 pm »
0
Izzy to zawsze Izzy,trudny do zastąpienia, wizualne podobieństwo nie wystarcza  :P Dla mnie zawsze bedzie gościem dzieki któremu mamy masę   świetnej muzyki, a jego brak tworzy pewna pustkę w sferze kompozytorskiej zespołu.  Pomimo calej sympatii i szacunku  do Fortusa, nigdy nie powiedziałabym, ze przemawia do mnie bardziej niż Izzy,ale niech sie chłopak wykaże, zapoda nam jakiegoś hita,czekamy :D 

Offline Dżoana93

  • Patience
  • Wiadomości: 27
  • Respect: +4
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2016, 02:01:13 pm »
0
Może mój wpis został źle zrozumiany wiec prostuje : Richarda darze po prostu większą sympatią, ale jeśli chodzi o wkład, o hity które stworzył dla zespołu oczywiście szacun. Kocham "Patience" i wiele wiele innych utworów które stworzył sam czy z chłopakami. Miał do tego smykalkę.

Post Merge: Grudnia 11, 2016, 02:16:21 pm
Chodziło mi oczywiście o Izzyego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2016, 02:16:21 pm wysłana przez Dżoana93 »

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2016, 05:10:36 pm »
+1
Z pewnością nie można powiedzieć, że facet jest zarozumiały.
Z tego, co mówi, faktycznie wyłania się obraz człowieka sympatycznego i zdolnego do autoironii.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Fortus: Facet pomylił mnie z Izzym
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 11, 2016, 06:31:22 pm »
0
Chciałbym mieć taką smykałkę do tworzenia utworów, jaką miał Izzy. Fortus podejrzewam, że też by chciał mieć taką smykałkę.

Nie oceniając treści pod względem merytorycznym, bo można się zgadzać lub nie, ale sposób w jaki ująłeś co chciałeś przekazać zasługuje na uwagę. Jeden z lepszych postów na tym forum od pewnego czasu - kąśliwy, ale w dobrym tego słowa znaczeniu  :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

 

Bunton: "stanie w kolejce w Starbucksie za Slashem, byłoby dla mnie niesamowite"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3346
Ostatnia wiadomość Maja 11, 2013, 12:56:54 pm
wysłana przez Bender