Autor Wątek: Elton John: Axl nie jest homofobem  (Przeczytany 5135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Elton John: Axl nie jest homofobem
« dnia: Marca 26, 2017, 06:37:37 pm »
+4
Elton John: Axl nie jest homofobem


Elton John udzielił wywiadu z okazji swoich siedemdziesiątych urodzin (25 marca) oraz jubileuszu 50-lecia współpracy artystycznej z autorem tekstów i poetą, Berniem Taupinem.
 
Axl Rose miał okazję wprowadzać Eltona Johna do Rock and Roll Hall od Fame w 1994 roku, gdzie stwierdził, że to właśnie Anglik był jego największą muzyczną inspiracją oraz dodał, że John oraz Taupin są dla niego równie ważnym rockowym duetem kompozytorskim jak Plant i Page, McCartney i Lennon czy Jagger i Richards. Przemówienie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=QsXrsmNjmYc

Tutaj najnowsza wypowiedź Eltona o Axlu (i Eminemie przy okazji):

„Zawsze wspieram ludzi, którzy są mieszani z błotem. Dla mnie Eminem nigdy nie był homofobem. [...] To samo z Axlem. Nigdy w życiu nie pomyślałbym o nim, że jest homofobem. Dlatego występowałem z nim. Zagraliśmy razem z GNR na ceremonii Grammy [oraz na koncercie w hołdzie Mercury’emu] [...] Zawsze będę walczył po stronie ludzi, którzy są źle rozumiani i przedstawiani w niekorzystnym świetle przez tych wszystkich idiotów.”

Link: http://www.vintagevinylnews.com/2017/03/elton-john-never-felt-that-eminem-or.html

Axl pamięta tę historię nieco inaczej. W 2006 roku podczas radiowego wywiadu udzielonemu w ramach audycji Eddiego Trunka, tak wspominał spotkanie z Eltonem podczas Freddy Mercury Tribute.

„Elton przyszedł do mojego pokoju, siadł na kanapie i zaczęliśmy rozmawiać o piosence, którą mieliśmy razem wykonać. Patrzę na niego i widzę, że co raz bardziej się denerwuje, robi się czerwony. Wiem, że coś sobie tam myśli o mnie, ale przecież mnie nie zna. Ten koncert był zbiórką pieniędzy na walkę z AIDS, a on musiał sobie radzić z tymi pogłoskami, które do niego docierały na mój temat, że podobno jestem homofobem czy coś. Próbujemy rozmawiać, a on nagle wybucha i krzyczy: „jestem gejem !” A ja na to: „ok, a więc jak dojdziemy do przejścia w tej piosence...” Naprawdę nie miałem z tym problemu, i wtedy on też się uspokoił, a od tamtej pory nasze relacje są w porządku.”

Link: https://youtu.be/x8LEEtuO2oI?t=1h31m50s
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2017, 07:32:48 am wysłana przez Zqyx »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 26, 2017, 08:57:46 pm »
0
Ten artykuł i to...

najlepszego dla najdluzej grajacego bebniarza GNR - to juz 11 rok

... powinno się rzucić w twarz tym wszystkim, którzy nadal wyrażają się o Axlu jako o rasiście i homofobie.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 27, 2017, 10:56:41 am »
0
Tyle już o tym było, że ci co wiedzą to wiedzą a innych i tak nic nie przekona i też swoje wiedzą :facepalm:

Wystarczy nieraz słowo, nie taki gest czy spojrzenie i już jesteś rasistą i homofobem. Codziennie słyszę w pracy nawet różne rzeczy ale staram się nie oceniać ludzi bo często plotą głupoty :megafon:

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 27, 2017, 11:31:30 am »
0
Coś mi się wydaje, że przez One In A Million mają o Axlu takie zdanie ;)
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 27, 2017, 12:39:46 pm »
0
Ale w One in a million bardziej chodziło Axlowi o to, z czym obecnie problem ma Europa ;) czyli przyjeżdżają uchodźcy i chcieliby mieć wszystko podane na tacy. To samo z "faggots" - muszą pokazywać swoją odmienność, bo to jest dla nich jak tlen. A hetero nie chodzą np na marsze heteryków :P czyli nie tyle czepianie się ogółu, a tych poszczególnych zachowań
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 27, 2017, 12:50:35 pm »
0
Uwielbiam tę piosenkę i żal mi, że – chyba głównie z powodów, o których pisze Bender – szanse na usłyszenie jej na żywo są zerowe. Albo (i tu już powoduje mną szalony optymizm) minimalne. A szkoda, bo to świetny kawałek. I ta końcówka…
Don't need your religion - Don't watch that much TV - Just makin' my livin' - Well that's enough for me.     
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 27, 2017, 01:17:14 pm »
0
Dobrze znam genezę i przekaż tej piosenki. Miałem na myśli tych co traktują ją powierzchownie.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 27, 2017, 06:43:02 pm »
+1
Tak samo jak jest z "nie zagram dla Polaków i Żydów" - to zdanie jest powtarzane w komentarzach przy każdym artykule o GNR czy Axlu w mediach.

Offline KillerQueen

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • But this ain't no sentimental movie
  • Respect: +20
Odp: Elton John: Axl nie jest homofobem
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 27, 2017, 07:07:13 pm »
+1
Dokładnie, ale niestety nie tylko w mediach... Ostatnio mój tata mówił w pracy o czerwcowym koncercie i jakiś facet twierdził, że w życiu by na niego nie pojechał, bo Axl pewnie obrażał by Polaków i inne takie. Niestety tego stereotypu nasz kochany grubasek nigdy się nie pozbędzie  :\'(

 

Mick Wall: "Axl zmartwychwstał"

Zaczęty przez Lapny

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8359
Ostatnia wiadomość Stycznia 04, 2017, 03:14:56 pm
wysłana przez lewyism