Autor Wątek: Dizzy: "Mówiąc o ‘nowych utworach’ miałem na myśli piosenki z Chinese Democracy"  (Przeczytany 10173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
photo: Kat Benzova

Są starsi, mądrzejsi i nieco mniej wybuchowi, ale Dizzy Reed i jego koledzy w Guns N' Roses nadal wiedzą jak porwać tłumy, pisze Brett Woodward.

Klawiszowiec Dizzy Reed zdradzając szczegóły nadchodzących koncertów w Melbourne, powiedział: „Usłyszycie hity, mocne kawałki i trochę nowego materiału''

Nowego materiału?!
Czyżby po 17. latach przerwy między „Use Your Illusion I & II” (1991),a wydaniem „Chinese Democracy” (2008)  Guns N’ Roses zamierzało zagrać nowe utwory w Melbourne?

''Mówiąc o ‘nowych utworach’ miałem na myśli piosenki z Chinese Democracy'' wyjaśnia od razu Reed. ''Nie sądzę, abyśmy próbowali nowego materiału, ale nigdy nie wiadomo, wszystko może się zdarzyć. Mamy długi repertuar, który różni się trochę przy każdym show. Tak naprawdę nie mamy setlisty. Nigdy nie mieliśmy. To jedna z rzeczy, które kocham w zespole i jednocześnie jedna z tych, które wszystko utrudniają. Ale myślę, że jest tak, jak powinien wyglądać rock&roll''

Reed dołączył Guns N 'Roses w 1990 roku i jest najdłużej urzędującym (poza Axlem Rose’m) członkiem zespołu. Przeżył 28-miesięczną trasę „Use Your Illusion”, oficjalnie uznaną za najdłuższą w historii rocka, przeplataną zamieszkami i kontrowersjami.
Praca i ekscesy Reed’a z Guns N 'Roses przyniosły mu miejsce w Księdze Rekordów Guinness’a (najdłużej utrzymujący się na szczytach list przebojów singiel), a także miejsce w Rock and Roll Hall of Fame.
''Przede wszystkim cieszę się, że jeszcze żyje!'' śmieje się Reed. ''Lubię czasem wypić, ale na pewno nie tak jak kiedyś. Prawdopodobnie teraz dopiero doceniam wiele rzeczy. Nie mówię, że nie doceniałem tego kiedyś, ale po prostu wtedy nie wiedziałem, co powinienem docenić. Teraz zdaję sobie sprawę, jak cholernie wielkim szczęściarzem jestem!''

Reed przetrwał ponad dwie dekady z nieprzewidywalnym i wybuchowym frontmanem. Stał u boku Rose’a w czasie jego problemów w życiu prywatnym, napadów złości, koszmarnych trasach i sytuacjach w studio i jego szaleństwa na co dzień. Potrafiąc grać na kilku instrumentach i śpiewając podkład w utworach, Dizzy miał kluczowe znaczenie w kształtowaniu dojrzałego brzmienia Guns N 'Roses.

Jako dziecko był wyjątkowo nieśmiały i zamknięty w sobie. To babcia wyciągnęła go z jego własnej skorupy i zaczęła uczyć grać na organach. Założył the Wild w szczytowym dla glam metalu czasie, w latach 80-tych i przez pięć lat grywał po klubach, zanim Rose wciągnął go do swojego zespołu. Reed, który za kilka miesięcy będzie obchodził 50 urodziny, odnosi się do postępu technologicznego:
„Kiedy byłem młodszy, jedynym sposobem w jaki można było uzyskać właściwe brzmienie fortepianu, było granie na prawdziwym fortepianie na scenie. Gdybym jako dziecko miał dzisiejszą technologię, nigdy nie opuściłbym mojej piwnicy. Życie byłoby zupełnie inne. Staram się to wytłumaczyć swoim dzieciom i młodszym fanom - nie opierajcie się jedynie na współczesnej technologii, która rozleniwia. Nic nie jest w stanie zastąpić wyjścia na scenę i zagrania przed ludźmi i to się nigdy nie zmieni ''

Dla ojca czworga dzieci, w tym trzech córek, musiał nadjeść czas, gdy bycie członkiem zespołu nazywanego „najbardziej niebezpiecznym zespołem świata” obracało się przeciwko niemu, jako rodzicowi.
„Na szczęście nie!” mówi „Wydaje mi się, że moje dzieci mogłyby się tym brzydzić i wątpię, aby kiedykolwiek chciały usłyszeć którąś z moich opowieści z tras koncertowych. Są rozsądniejsze niż ja w ich wieku. Kiedyś Papa Roach, z którymi się przyjaźnię, grało w Denver i moje wszystkie (3) córki chciały iść na koncert, całe to gadanie ‘prosimy, tato, prosimy, prosimy, możemy iść?!’. Więc zabrałem je na koncert i poznały zespół. W pewnym momencie, gdy byliśmy w busie, spojrzałem na nie i powiedziałem ‘dziewczyny, to jest ten jeden, jedyny raz, gdy kiedykolwiek w Waszym życiu jesteście w tour busie’.”

Mój syn jest w zespole. Gdy jest w trasie, to bardziej na zasadzie ‘żyj i ucz się’. Dzwoni do mnie i mówi: ‘Tato, miałeś rację co do koncertowania - takie rzeczy się zdarzają’. A wtedy, jako dumny ojciec powtarzam sobie  ‘Ooooch, naprawdę mnie słuchają!'”

źródło

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Idąc tropem słów Dizzy'ego, to w 1991 całkiem nowym kawałkiem było np. Welcome to the jungle ;) Ale przynajmniej już wiadomo, co mają na myśli mówiąc o nowych kawałkach.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Cytuj
Idąc tropem słów Dizzy'ego, to w 1991 całkiem nowym kawałkiem było np. Welcome to the jungle
Jeśli już to np Patience ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Dlaczego? Chinese Democracy ma w tym momencie 5 lat. Tyle samo, ile AFD w 1991. Patrząc z tej perspektywy AFD był w 1991 nowym materiałem ;) ( oczywiście wg Dizzy'ego ;) )
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Nie, bo mówi o utworach z najnowszej płyty, na tamten czas to było Lies

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Można i tak ;) Teraz wyobraziłem sobie scenę jak z Rock in Rio z 2001, Axl mówi - to mój nowy utwór... i zaczyna grać November Rain. ;) Byłoby zabawnie ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Nie mógłby tam mówić, bo wtedy najnowszym utworem byłoby Oh My God chyba :) chodzi mi o wydane utwory.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Oni to mają poczucie humoru - Axl "nowe piosenki zdecydowanie może" a Dizzy:" Mówiąc o ‘nowych utworach’ miałem na myśli piosenki z Chinese Democracy". Niedługo się dowiemy, że nową piosenką Gunsów jest np. Whole Lotta Rosie lub The Seeker  :D

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Chłopaki zmieniają taktykę.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Tak naprawdę nie mamy setlisty. Nigdy nie mieliśmy.
Zgadzam się w 100%. Przecież w Rybniku to że dokładnie wiedziałem co kiedy zagrają, było czystym przypadkiem, bo przecież oni co koncert zmieniają układ piosenek i zawsze zmieniają pół setlisty :P

Mimo wszystko - Dizzy wydaje się sympatycznym człowiekiem :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Na ten moment NIKT nie był w stanie przewidzieć dokładnej setlisty na następny koncert ;> są tematy dot. tego i skoro jeszcze się nie udało to jednak jakieś zmiany są ;)

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Cytuj
Tak naprawdę nie mamy setlisty. Nigdy nie mieliśmy.

Tylko co noc gracie to samo :lol:

Offline mikael_s

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +128
niedlugo okaze sie, ze ChD to nowa plyta :)

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Najnowsza, można mówić o niej 'nowa' w tym kontekście

Offline slawek3093

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +100
"Przeżył trasę UYI " - Trafna wypowiedź :D .  A słowa o tour busie mówią same za siebie  hahaha :D

 

Marc Malkin z E! o Chinenese Democracy

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2016
Ostatnia wiadomość Kwietnia 04, 2008, 04:40:16 pm
wysłana przez Sonia