Autor Wątek: Dale "Opie" Skjerseth: "Widziałem wiele dat na przyszły rok"  (Przeczytany 2383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Dale "Opie" Skjerseth: "Widziałem wiele dat na przyszły rok"
« dnia: Lipca 30, 2016, 02:03:26 pm »
+2

W rozmowie z lokalnymi mediami w Atlancie, production manager trasy Guns N’ Roses – Dale „Opie” Skjerseth, poruszył szeroki zakres tematów dotyczących zespołu, trasy i produkcji koncertu. Oto zbiór najciekawszych opinii.

• Załoga jest w Georgia Dome (miejsca koncertu w Atlancie – przyp. red.) od niedzieli. Są trzy zestawy stalowych konstrukcji, które podróżują po kraju w oczekiwaniu na występy. Gdy produkcja kończy budowę sceny w Georgia Dome we wtorek, pozostałe dwa zestawy są w Orlando i w Nowym Orleanie, gdzie zespół zagra jeszcze w tym tygodniu.
• W sumie jest 16 ciężarówek, które transportują stal potrzebną do budowy sceny, każdej towarzyszy 16-osobowy zespół ludzi.
• Załoga licząca 125 osób podróżuje z zespołem 6 autobusami i 20 ciężarówkami. Kolejnych 125-ciu lokalnych pracowników pomaga przy konstruowaniu sceny.
• Około 8 godzin trwa ustawienie świateł, dźwięku, video, pirotechniki i innych komponentów sceny, gdy stalowa konstrukcja zostanie już ustawiona.
• Około 36 godzin zajmuje postawienie stalowej konstrukcji i innych ciężkich elementów.
• Po zakończonym koncercie, około 2,5 godziny zajmuje zdemontowanie produkcji show, a kolejnych 12 godzin do usunięcia stalowej konstrukcji ze stadionu.
• Zespół będzie miał próbę dźwięku wczesnym popołudniem w środę (koncert odbył się w środę wieczorem czasu amerykańskiego – przyp. red.) i może to trwać godzinami.
• Fani zobaczą elementy pirotechniczne na środowym koncercie. „To jest koncert w zakrytym obiekcie, co wprowadza restrykcje i limity wysokościowe. Nadal wygląda to potężnie i wybuchowo, ale nie dochodzi do sufitu.”
• Skjerseth mówi, że nie jest pewien, kiedy zespół przyjeżdża do miasta, ale kiedy już się pojawi, oczekuje, że muzycy udadzą się do hotelu i wypoczną przed koncertem.
• Production manager powiedział, że widzi zespół dopiero kiedy się pojawią.
• Skjerseth pracował z zespołem podczas “Use Your Illusion Tour” na początku lat 90.
• Skjerseth był katalizatorem dołączenia Axla Rose do AC/DC. Skjerseth, który pracuje również z AC/DC, powiedział, że zespół miał akurat próby w Atlancie, kiedy dowiedział się, że ich wokalista Brian Johnson, został zmuszony do wycofania się z trasy z powodów problemów ze słuchem.
• Po usłyszeniu informacji o Johnsonie, Axl zadzwonił do Skjersertha, który przebywał w tym czasie w Ameryce Południowej z The Rolling Stones. „Opie” zadzwonił do AC/DC w Atlancie, po czym Axl przyleciał do Atlanty na przesłuchanie. Reszta jest historią.
• W kwietniu, po złamaniu przez Axla stopy podczas pierwszego reunionowego koncertu, basista Duff McKagan skontaktował się z liderem Foo Fighters, Dave’m Grohlem, aby zapytać o możliwość skorzystania z tronu, którego Grohl używał po podobnym złamaniu.
• Skjerseth powiedział, że wszyscy trzej członkowie klasycznego składu (Axl, Slash i Duff) mieli jednakowy wkład w projekt budowy aktualnej sceny zespołu.
• “Spotkaliśmy się w styczniu, rozmawialiśmy o tym” – mówi Skjerseth. „Podstawową konkluzją było: ludzie chcą zobaczyć Guns N’ Roses. Fani nie potrzebują latających fortepianów, nie potrzebują podnośników … oni potrzebują ciężkiej rock n’ rollowej sceny.”
• “Chcieliśmy duży ekran, dużo świateł, dużo piroteczniki i ekscytującego show dla fanów muzyki rockowej”
• Sposób w jaki Axl radzi sobie, żeby się pojawić na scenie o czasie w przeciwieństwie do poprzednich lat, gdy zespół często zaczynał występ kilka godzin po planowanym czasie rozpoczęcia, „Opie” podsumował stwierdzeniem „Wszyscy jesteśmy starsi i chcemy się dostać do łóżek.”
• „Wszyscy byliśmy młodzi” Skjerseth powiedział na temat zachowania Rose’a na poprzednich trasach. „Nawet Ja byłem młody. To jego dojrzałość i biznes i to jak powinno być. Wszyscy dobrze się z tym czują. W niektóre dni pojawia się przed tymi wszystkimi facetami. Przychodzi, pokazuje się, wysiada z samochodu, wchodzi na scenę. Czasami trzyma się na boku.”
• Skjerseth mówi, że zespół “dobrze daje sobie radę.”
• Fakt, że członkowie zespołu mają osobne garderoby nie jest oznaką napięcia w szeregach. Skjerseth mówi: „Tylko dlatego, że wszyscy są starsi, wożą ze sobą swoje rodziny. Wszyscy muszą mieć swoje miejsce.”
• “Wszyscy spotykają się przed wejściem na scenę. Jest to miejsce spotkań i tam tworzy się między nimi chemia.”
• Wszyscy członkowie zespołu podróżują na koncerty autobusami, ale czasami latają samolotami między miastami.
• “To jest biznes i wszyscy się z tego cieszą.”
• Co do tego co spowodowało powrót zespołu w klasycznym składzie, pieniądze czy muzyka – Skjerseth mówi: “Wierzę, że wszystko zaczęło się od miłości do zespołu – a potem oczywiście – wszyscy chcemy pieniędzy.”
• Na temat przyszłości zespołu: “Powiedziano mi, że nie ma daty końcowej. Widziałem wiele dat na przyszły rok, daleko na przyszły rok. Wszyscy pracują razem aby utrzymać wspólny cel i wspólny kierunek: niech ta machina jedzie dalej.”
• Kapela otwierająca - The Cult zagra około 50 minut.
• “Opie” nie powiedział, czy zespół ma w zanadrzu jakieś niespodzianki – takie jak występ byłego członka zespołu – na środowy występ.
• Największa zmiana, jaką „Opie” zauważył odkąd pierwszy raz spotkał zespół w 1990 i teraz. „Wiek. Nasza dojrzałość. Wszyscy przykładają uwagę robiąc, to co robią.”
• “Opie” obiecuje, że wszyscy w Georgia Dome będą mieli dobry widok na występ – nawet Ci, którzy mają miejsca wysoko i daleko od sceny.

Źródło

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Dale "Opie" Skjerseth: "Widziałem wiele dat na przyszły rok"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 30, 2016, 03:25:08 pm »
+2
"Fani nie potrzebują latających fortepianów, nie potrzebują podnośników" - potwierdzenie tego, że ostatnia trasa w "starym nowym" składzie pod wieloma względami stanowiła przerost formy nad treścią.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Dale "Opie" Skjerseth: "Widziałem wiele dat na przyszły rok"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2016, 04:24:37 am »
+1
Trochę w obronę wezmę ostatnią trasę, bo poza Las Vegas nie było nigdzie latających fortepianu i innych cudów techniki. Ostatnie trasy Gunsów były nad wyraz skromniutkie w porównaniu nawet do tych 2009-2010: mało pirotechniki, w sumie były tylko światła i niewiele więcej. Nie jestem wielkim zwolennikiem ostatnich tras GNR do 2014, ale nie ma co przeginać w drugą stronę - nie było przerostu formy nad treścią, ani Axl nie był gruby... wystarczy wizualnie porównać lata 2012-2014 do teraz 2016.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2016, 11:42:12 am wysłana przez PGR »

 

Bucketheadowe Pike - rok 2018 ( temat zbiorczy ) [buckethead]

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6186
Ostatnia wiadomość Sierpnia 05, 2018, 09:50:49 pm
wysłana przez daub