Autor Wątek: Tracey Amos: "Mam nadzieję, że zadzwonią po nas chociaż na jedną część trasy."  (Przeczytany 4379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona

Byłaś fanką Gunsów, zanim do nich dołączyłaś?

Zostałam wezwana na przesłuchanie, gdy byłam pochłonięta moją muzyką i byłam cały czas w w lokalnych zespołach/studiach. Oczywiście znałam wiele ich piosenek i kochałam ich muzykę, ale musiałam jeszcze do nich dojrzeć.

Jak dostałaś tę pracę. Były przesłuchania?

Byłam w lokalnym zespole, jako wspomagająca wokalistka, w grupie moich przyjaciół Rise Robots Rise, kończyłam moje demo i pracowałam nad umową solową. Roberta przybyła do miasta po trasie z Cinderellą i była polecona przez naszego dźwiękowca jako czwarty głos w harmonii. Była zatrudniona na jeden koncert i planowała przeprowadzkę z NY do LA. Tak też zrobiła. Byłam, tzn. w czasie każdej nocy świeciłam świecę za trasę. Pewnego dnia zadzwoniła, gdy świeciłam święcę i spytała, czy chcę przyjechać do LA z nią na przesłuchania do GNR. Została zarekomendowana Slashowi przez Cindrellę... i to było to. Poleciałam do LA, byłam przesłuchiwana razem z nią, dwutygodniowe próby i zaczęła się trasa.

Znałaś kogoś z zespołu zanim dołączyłaś?

Tak. Robertę.

Czyim pomysłem było sięgnięcie po wspomagających muzyków i 976-Horns?


Axl miał wizję większego zespołu z Teddym Zig Zagiem. Nie jestem pewna, czy Slash kiedykolwiek się do nas przyzwyczaił. Bardziej odpowiadał mu surowy dźwięk.

Czy Ty i Roberta byłyście rozważane jako część 976 Horns?

Nie, w żadnym wypadku.

Wspomniałaś o 2 tygodniach prób przed trasą UYI. Czy wszyscy Gunsi byli obecni? Kto był najczęściej, kto najrzadziej?

Wszyscy byli na próbach cały czas, z wyjątkiem Axla, który pojawił się kilka razy, co jest standardem. Główny wokalista zwykle nie bywa na wszystkich próbach.

Czy kiedykolwiek spotkałaś Izzy'ego Stradlina? Jeśli tak, to czy jego krótki powrót miał zdecydowany wpływ na obóz Gunsów, dźwięk, czy nie?

Nigdy go nie spotkałam. Chciałam. On jest ogromnie utalentowany, i tak, przegapiłam to.

Gilby Clarke zastąpił Izzy'ego Stradlina wcześnie podczas trasy UYI. Jakie masz z nim doświadczenia? Też był nowy.

Gilby to przykładna osoba, dobra dusza. Sporo zabawy, człowiek dusza. Zabawny i łagodny.

Jakie piosenki Gunsów najbardziej lubisz? Jakie piosenki były Twoimi ulubionymi do wykonywania podczas trasy?

Kochałam grać wszystkie ich piosenki, byli wspaniałym zespołem. Byłam zawsze zainspirowana i pełna podziwu dla tego, co robili. Nie mogę powiedzieć, że miałam ulubione (piosenki), gdyż wszystkie je kochałam i kiedy nie byłam na scenie byłam za kulisami i bawiłam się z nimi. Ale kochałam dramatyczne piosenki, w których można było wiele tańczyć i się ruszać, jak November Rain i Live and Let die. Były naprawdę zabawne. Kochałam być na scenie podczas solówek Slasha i epickich aranżacji.

Trasa Use Your Illusion jest znana ze swoich legendarnych, dzikich, tematycznych przyjęć. Jakie chwile najbardziej zapadły Ci w pamięci?


W Paryżu mieliśmy czas, żeby naprawdę się pobawić i spotkać z zespołem i Lennym Kravitzem. To był dobry czas i wszyscy ludzie wokół. Slash miał przyjęcie
u siebie w LA... to także była wielka noc.

Trasa jest także sławna ze względu na długie spóźnienia koncertowe. Jak się z tym czułaś? Masz jakieś negatywne wspomnienia z tym związane albo ogólnie jakieś złe wspomnienia z trasy?

Tak, parę razy się zdarzyło ( śmieje się ) To było trochę stresujące czasem, tak, ponieważ nie wiedziałaś, jak widownia zareaguje i co się wydarzy, ale nie martwiłam się tym zbytnio. Tak po prostu się działo. Najbardziej negatywną sprawą był management. Nie okazywali nam zbyt wiele miłości. Ale było nerwowo i prawdopodobnie nie chcieli mieć więcej do menadżerowania. Tak naprawdę nie było sprawy, po prostu wiele przygód. Trasa była nazywana "Trasą Miłości", ponieważ tak wiele z trasy się pobrało. Wyszłam za mąż i mam dwójkę dzieci, ponieważ spotkałam podczas trasy mojego byłego męża. A więc z miłością, muzyką i podróżowaniem to był świetny czas.

Czy byłaś na zamieszkach w Montrealu? Jakieś wspomnienia?

Nie byłam na żadnych zamieszkach, ale mój były mąż był. To było ekstremalne. Wielkie fortepiany połamane, krzesła wyrwane z podłogi nowych stadionów. Wiem, że był to zawód i złe dla fanów. Ale reakcja była zła. (...) Nigdy się nie bałam, ale byłam trochę zestresowana tym, co mogłoby się wydarzyć.

O ile Slash, Duff i Matt byli znani z tego, że ostro imprezują Axl miał problemy emocjonalne powodujące czasem zmienne zachowania. Jak atmosfera w zespole i całe otoczenie rozwijało się w trakcie trasy z Twojej perspektywy?

Wszystko działało jak maszyna. Management pędził w dół, zespół brał udział w przyjęciach, oczywiście, ale nie więcej niż dawał radę. Tak problemy emocjonalne, tak przyjęcia, To rock n' roll.

Jak myślisz, w jaki sposób napięcia wpłynęły na brzmienie i występy?

Odczuwałam tylko niewielkie napięcia od czasu do czasu. Ale głównie to było miłość i jakieś nieporozumienia, brak komunikacji, to był główny powód. Wzajemne zrozumienie podczas trasy nie jest łatwe, dużo się dzieje w tym samym czasie.

Wymagania Axla podczas trasy zawierają czasem dziwne rzeczy. Jakiś komentarz/ śmieszne historie o wymaganiach zespołu?

Bez komentarza, oprócz myśli o rozpuście.

Czy jakiś koncert został w Twoich wspomnieniach ze względu na tłum śpiewający KOHD?

Koncerty z Paryża i Tokyo Dome, Madison Square Garden i koncert w hołdzie Freddiemu Mercury. Epickie chwile. Wiry czasu. Muzyka jest potężną inspiracją i GNR byli ostatnim zespołem czasu wielkiego rock n' rolla. Bycie z nimi w trasie było niesamowite, bycie pewnego dnia na tej samej scenie z prawie każdą legendą rocka, widok Stevena Tylera, to słodki prezent.

A jak było z wideoklipami?

Zabawnie, ale według scenariusza. Oczywiście mniej surowo. Moją ulubioną rzeczą jest pozwolić muzyce zabrać Cię i ta chwila, gdy Cię zabiera i łączysz się z tłumem - o to chodzi. Taniec i śpiew w tej rzadkiej przestrzeni. Ale wiele postaci pojawiło się podczas filmowania, więc to dobry czas.

Czy spotkałaś kiedyś Sharon 'Yodę' Maynard, przewodnika duchowego Axla?

Widziałam ją i byłam jej przedstawiona, ale była w swojej strefie, w konkretnym celu, więc nie rozmawiała za wiele z nikim. Chciałabym wiedzieć o niej więcej.

Czy byłaś świadkiem magii tworzenia z GNR podczas trasy?

Niestety nie. Chciałabym. Axl grał na fortepianie podczas prób. Kilka razy eksplorował nowe pomysły

Czy pamiętasz This I love z Chinese Democracy? Axl najwidoczniej napisał tę piosenkę w Paryżu w 1992.

Pamiętam jak grał na próbie parę razy. Magiczne chwile.

Czy podkładałaś wokale na The Spaghetti Incident lub brałaś udział w jammach podczas trasy UYI?

Jammowaliśmmy kilka razy, ale nie dla Spaghetti Incident. Jeden jam był epicki z Gilbym, Mattem, Duffem i Teddym. To była wspaniała zabawa, jammowaliśmy do wszystkich typów piosenek. Rozkład trasy był intensywny, więc mieliśmy niewiele czasu ( na takie rzeczy )

Były jakieś dyskusje w tym czasie na temat włączenia Cię do składu potencjalnego nowego albumu?

Nie. Przede wszystkim byłyśmy widziane przez zespół jako nowe brzmienie dla Use Your Illusion.
To miało sens ze względu na wpływ albumu i dynamikę aranżacji piosenek.

Czy współpracowałaś z kimś z zespołu od czasu zakończenia trasy?

Nie.

Co zrobiłaś tuż po tym jak trasa się skończyła?

Zaoferowano mi kilka kontraktów płytowych. Zawsze nagrywałam, wyszłam za mąż i urodziłam córkę Jordan. 

Czy masz kontakt z kimś z tamtych dni?

Z moim byłym mężem.(śmieje się). Jestem także w kontakcie z Robertą i Mattem ... i parę razy ze Slashem.

Czy, ze względu na reunion, jesteś otwarta na propozycję ze strony zespołu, gdyby zadzwonili?

Oczywiście, to byłoby wspaniałe. Mam nadzieję, że zadzwonią po nas chociaż na jedną część trasy.

Czy masz jakiś album do ściągnięcia lub kupienia dla zainteresowanych fanów?


Tak mam album. "Who are we Really?"
Znajdziecie go na iTunes.

Planuję wydać nowy album i ruszyć z wytwórnią i stroną, która pozwoli na kolekcjonowanie tego, co ludzie robią non profit, nowe technologie i muzyka.


Źródło

newsa podesłał: Śpiochu
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2016, 12:25:52 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334

Wymagania Axla podczas trasy zawierają czasem dziwne rzeczy. Jakiś komentarz/ śmieszne historie o wymaganiach zespołu?

Bez komentarza, oprócz myśli o rozpuście.


czyli lojalka byla podpisana
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline pawlik.7

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +207
To była fajna ekipa muzyków dodatkowych. Szczególnie lubiłem wersje na żywo Move to the City z tamtego okresu, gdzie każdy gra swoją część.  :D

 

Brian Johnson: Mam wielki szacunek dla tego, co zrobił Axl [axl] [ac/dc]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1143
Ostatnia wiadomość Listopada 18, 2020, 12:52:45 pm
wysłana przez sunsetstrip