Autor Wątek: 22 lata Use your Illusion  (Przeczytany 6139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
22 lata Use your Illusion
« dnia: Września 17, 2013, 09:38:38 pm »
0
17 września 1991 świat usłyszał po raz pierwszy Use your Illusion I i II. Płyty okazały się wielkim sukcesem i ugruntowały pozycję zespołu
w świecie rocka.
Nieco wcześniej fani Gn'R mogli zobaczyć w MTV pierwszy z wielu klipów promujących albumy, było to video do wielkiego hitu kinowego tamtych czasów.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vygQZ9hYqyE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=vygQZ9hYqyE</a>
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2013, 09:50:08 pm wysłana przez Canis_Luna »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2013, 09:45:04 pm »
+3
Piękne czasy  to były  :D
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2013, 09:47:53 pm »
+3
Wspaniały album,wspaniała trasa, wspaniały czas. Tylko później nastąpił ch*jowy rozpad :D
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #3 dnia: Września 17, 2013, 09:51:29 pm »
+1
Warto wspomnieć, że przypadek UYI jest pierwszym takim w historii rocka, kiedy to dwie różne płyty długogrające tego samego zespołu zostały wydane w tym samym czasie.
Mam nadzieję, że się nie mylę :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #4 dnia: Września 17, 2013, 10:13:55 pm »
+1
1991 rok - pierwszy Soniak, pierwszy odtwarzacz video, pierwsza antena satelitarna, a wraz z nią MTV i teledysk za teledyskiem GN'R - żyć nie umierać  :D. Do tego zdana matura, prawo jazdy - tak, to były piękne czasy...  :wub:. No i to był rok, w którym w ogóle poznałam Gunsów, a UYI odmieniło mnie o 180 stopni :)

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #5 dnia: Września 17, 2013, 11:06:33 pm »
0

Zgadzam sie Sylvik. To byly piekne czasy. Mialam 14 lat, mialam MTV i ukochanych Gunsow. najpierw poznalam Don't cry, pozniej YCBM i dopiero wtedy zakochalam sie w UYI. Zdecydowana faworytka byla niebieska dwojka, ale na jedynce bylo moje ukochane LALD, wiec sluchalam bez opamietania obu. dziekuje rodzicom za cierpliwosc  :D
zwienczeniem moich marzen byl koncert UYI Tour w '92.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #6 dnia: Września 17, 2013, 11:47:04 pm »
0
Use Your Illusion. Mój równieśnik, nie wiem czy to powód do radości, czy nie :P 1991 rok w ogóle był przełomowy i w muzyce, i na świecie. UYI ma 22 lata, ale wciąż jest świeże i wciąż sięgają po nie nowi słuchacze. To jest ponadczasowość.

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2013, 12:56:16 am »
0
 :o
Use Your Illusion. Mój równieśnik, nie wiem czy to powód do radości, czy nie
xd Twój komentarz i ogólnie ten news tak brutalnie sprowadziły mnie na ziemię i przypomniały ile mam lat :rolleyes:

nie wiem czemu, ale takie rocznice zawsze mnie przygnębiają
może dlatego, że uświadamiają mi, że to w głównej mierze jest tylko przeszłość, czasem dość odległa, że ten wybitny i przełomowy czas dla muzyki się kończy i niedługo pozostaną tylko wspomnienia i garstka płyt, że... patrząc na obecne realia, niestety nie mamy zbyt wielkich szans na poznanie nowych, ale zarazem tak świetnych utworów czy nawet całych albumów jak 15, 20 czy 30 lat temu, utworów do których możemy wracać n-ty raz a i tak nam się nie znudzą tak jak w przypadku UYI...
no i zbyt późna godzina, żebym umiała sklecić coś sensowniejszego :lol:

Offline Joker

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +14
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2013, 02:45:50 am »
+1
Miałem wtedy 15 lat. Muzykę GnR "pokazał" mi mój sąsiad. Pamiętam że pierwszą kasetową wersję miałem na...trzech taśmach. Tak się piraci wtedy wycwanili. Byłem młodym szczylem, poznawałem Gunsów i nie miałem wtedy pojęcia że są to dwa a nie trzy albumy. Trzecim kolorem z okładki był zielony. Do dzisiaj ma te kasety w piwnicy. Pierwszym albumem jaki przesłuchałem był AFD. Śmieszna historia bo lubiłem kawałek Patience, ale że nie znałem tytułów ani angielskiego a pani w sklepie pokazała mi dwie kasety wspominane AFD oraz Lies to wybrałem tą pierwszą. Miałem 50% szans że trafię na "gwizdany" kawałek  :D Nie było mojego ulubionego kawałka ale był za to SChOM i cała reszta ech łezka się w oku kręci. Z UYI lubię najbardziej te kawałki które nie były chyba singlami m.in. Coma, Locomotive. Reszta oczywiście też jest OK. Dzisiaj w drodze do pracy przesłuchałem 1 a w powrotnej 2.
Why so serious...?

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2013, 07:31:42 am »
0
Warto wspomnieć, że przypadek UYI jest pierwszym takim w historii rocka, kiedy to dwie różne płyty długogrające tego samego zespołu zostały wydane w tym samym czasie.
Mam nadzieję, że się nie mylę :P


Nie - nie mylisz sie. Jest to chyba jedyny w historii taki ewenement, że jeden zespół wydaje 2 płyty tego samego dnia i co ciekawe jako dwie części... pamiętam wypowiedź Slash'a o wydaniu - że zawsze mozna kupić jedną płytę (CD, MC) i wymienić sie z kimś kto ma drugą :)

ale to były zupełnie inne czasy... nie było internetu, przecieków...
 
Guns N' Roses Use Your Illusion Midnight Release September 17, 1991
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4QCLOaTiGKM&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=4QCLOaTiGKM&amp;feature=player_embedded</a>
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2013, 07:41:34 am wysłana przez daub »

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2013, 09:39:07 am »
0
Wtedy byłam młodą dziewczyną słuchającą rock`a  i między innymi Gunsów .To były wspaniałe czasy ,wspaniała muzyka .W latach +/- 1970-1990 chyba wszystko już wymyślono teraz to tylko powielanie pomysłów z lepszym lub gorszym skutkiem .Zawsze przy takich rocznicach uświadamiam sobie ,że to już tyle lat i moi idole odchodzą na szczęście ich dzieła są ponadczasowe i jeszcze nie jedno pokolenie będzie słuchać  np.utworów z UYI tak naprawdę to od tej płyty właśnie pokochałam Gunsów i tak już zostało do dziś .

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #11 dnia: Września 18, 2013, 06:34:51 pm »
+3
to byly czasy kiedy na mtv leciala muzyka

nie znalo sie netu, komorek, dzwonilo sie z poczty, marzylo sie o tel.stacjonarnym, kolorowym tv i zeby pojsc do kogos pograc na pegasusie...
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline mario78

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 293
  • Respect: +5
    • http://
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #12 dnia: Września 19, 2013, 11:14:41 pm »
0
Miałem wtedy 14 lat- słuchałem jakis shitów w styly dr.alban vanilla ice salt n pepa itp. az na MTV zobaczyłem teledysk do YCBM- moc i potęga.
Illusiony miałem na piratach bo tylko takie były, ale chyba na dwóch z wyciszającą sie Comą. Póżniej chyba w 92 Metal Mind Prod. wydał licencje Gnr . Poszedłem do empiku i kupiłem całą dyskografię za kupę kasy... wtedy powiedziałem sobie '''ok tyle to kosztuje, wiec to bedą jedyne kasety licencjonowane , w mojej kasetotece resztę będę kupował piraty :P. Nie wiem czy nie mylę ale pirat kosztował ok 12.000 a licencja 30.000zł- ale może cos j***e.
Z illusionów lubę najbardziej te  bardziej metalowe  utwory  jak Coma (nr.1 ever) , Perfect Crime ,Back Off Bitch,Double Talkin Jive ,Dead  Horse,Don't Damn Me,Get In The Ring ,Shotgun Blues ,Breakdown ,Pretty Tied Up,Locomotive  :vampire:

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #13 dnia: Września 20, 2013, 07:04:08 pm »
+1
A j amiałem wtedy 8 lat i dostałem kasete video z teledyskami z mtv i tam między inymi był teledysk do "You could..." MASAKRA! Oszalałem. Oddałęm tacie kasetę Queen, której słuchałem do zdarcia i kazałem sobie kupić kasetę GN'R. Dostałem oczywiście AFD, po kilku tgodniach/miesiącach dostałęm UYI... wydawnictwo TAKT, kto widział ten wie o co chodzi. W każdym razi enie byłem już taki sam od tego momentu.

BTW.: Na tym materiale wideo powyżej ludzie kupuja CD w dziwnych opakowaniach, ktoś wie może czy coś takiego można jeszce odstać? chętnie bym sprzedał swoje wersje na jakimś allegro i kupił sobie takie, jak na filmie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: 22 lata Use your Illusion
« Odpowiedź #14 dnia: Września 20, 2013, 10:36:33 pm »
0
Niby spokojnie na tym filmie kupowali UYI, ale i tak gdzies poza kadrem sprzedawcy guza nabili...
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

 

Use Your Illusion Super Deluxe Box Set [gunsnroses]

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 1265
Ostatnia wiadomość Września 29, 2022, 01:44:44 pm
wysłana przez sunsetstrip