Autor Wątek: Live Nation. Co możemy im zarzucić?  (Przeczytany 27749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 18, 2017, 06:18:38 pm »
0
Żyjemy w czasach, gdy na bilecie widnieje jedna cena, a na paragonie inna, bo czy to Livenation czy jak się okazało ebilet.pl/Alterart doliczają sobie "opłatę serwisową" :facepalm: No kuźwa, to tak jakbyście kupili chleb za 2zł, a kasjerka by Wam nabiła dodatkowo kilka groszy za to, że was obsługuje... Ktoś się orientuje czy za granicą też jest taki wyzysk klienta?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline klaudia28

  • Newsman
  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +463
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 18, 2017, 06:47:37 pm »
0
Kupowałam jakiś czas temu bilet na holenderskim ticketmaster, zapłaciłam 55 euro w sumie, a na bilecie widnieje 46 euro +4,6 euro opłat ;) nie pamięta za co tam pobierali jeszcze kasę, chyba za rodzaj płatności. Podejrzewam, że wszędzie już ten rodzaj "wzbogacania" się opatentowali, szkoda tylko że np. ta opłata nie wiadomo skąd, nie przekłada się np. wygląd biletu (ja wybrałam tam do samodzielnego wydruku, bo szkoda mi kasy na wysyłkę z zagranicy, a bilet jest po prostu paskudny - w paincie lepszy bym stworzyła - nic związanego z piosenkarzem na którego koncert jadę, ale reklama Heinekena już jest i kilka innych, których nie rozumiem).

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 18, 2017, 07:30:49 pm »
0
To jak opłata serwisowa w gastronomii, chociaż nie wiadomo w sumie za co  :???:
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 18, 2017, 08:49:45 pm »
0
W gastronomii to jest kurestwo. Jak ktoś się stara i dobrze doradzi co warto zjeść to i tak zawsze dam napiwek. A często nie daję bo uważam, że kelnerowi się nie chciało przyłożyć.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 18, 2017, 08:55:00 pm »
0
Ktoś się orientuje czy za granicą też jest taki wyzysk klienta?
A ktoś się orientuje czy coś takiego jest zgodne z Polskim prawem.
Bo np. gdyby coś takiego miało miejsce jak w cytacie poniżej to na pewno by to nie było zgodne z prawem
to tak jakbyście kupili chleb za 2zł, a kasjerka by Wam nabiła dodatkowo kilka groszy za to, że was obsługuje...

Nawet jeśli istnieje coś takiego jak opłata serwisowa to przy cenie biletu powinna być informacja i to wyraźnym drukiem, że do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa ....a jest coś takiego napisane?


Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 19, 2017, 02:08:16 am »
0
W gastronomii to jest kurestwo. Jak ktoś się stara i dobrze doradzi co warto zjeść to i tak zawsze dam napiwek. A często nie daję bo uważam, że kelnerowi się nie chciało przyłożyć.

Na rachunku ~80zł faktycznie, opłata serwisowa to pomyłka (choć nie spotkałem się), klient sam powinien wyrazić chęć zostawienia napiwku gdy obsługa wykazała się indywidualnym podejściem, zaangażowaniem. Jednak w momencie gdy ktoś rezerwuje stolik, oczekuje że obsługa będzie na najwyższym poziomie i otwiera rachunek na kilka tysięcy złotych serwis nie powinien być zdziwieniem  :D

« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2017, 11:52:49 pm wysłana przez hkt »
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 19, 2017, 08:44:42 am »
0
W sobotę byliśmy z żoną w restauracji i już na Menu było napisane, że do rachunku jest doliczone 10% opłaty serwisowej. I wtedy masz dwa wyjścia - albo to akceptujesz albo wstajesz i wychodzisz zanim złożysz zamówienie.

Z biletami jest podobnie ale powinna być informacja, że cena biletu wynosi np. 300 zł a do tego jest doliczana opłata serwisowa w wysokości 3% ceny biletu. Jeśli tego nie akceptujesz to idziesz do Empiku i kupujesz bez tych 3%, ale masz ograniczony wybór miejsc. W przypadku LN wygląda to tak, że jesteś podjarany wyborem fajnych biletów na dobre miejsce, po czym dostajesz obuchem w łeb bo musisz jeszcze dopłacić 3% (co np. w przypadku jak bierzesz biletów za ponad 1 tys. zł wychodzi niezła sumka) i wysyłka Pocztą za 19,99 albo kurier za 29,99 zł (swoją drogą te ceny to dopiero skandal i na tym sobie przycinają więcej niż na tych 3%). Czy można coś z tym zrobić nie wiem, jak by się za nich wziął jakiś prawnik z nazwiskiem i zawzięciem, żeby doprowadzić sprawę do końca to może byłaby jakaś szansa, a tak to będzie tak jak było.
Na wzrost cen najlepiej robi dla rynku konkurencja, a takowej na razie w Polsce nie widać.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 19, 2017, 11:25:06 am »
0
napiwek doliczony do paragonu - z tym sie spotkalem w restauracji we Wloszech, w PL nie, no ale ja w wielkim miescie nie mieszkam
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 19, 2017, 02:00:19 pm »
0
Jeśli tego nie akceptujesz to idziesz do Empiku i kupujesz bez tych 3%, ale masz ograniczony wybór miejsc.
No właśnie się zdziwiłem, że tak nie jest. Empik bierze bilety (w przypadku koncertu QOTSA) z ebilet.pl, więc de facto NIGDZIE nie kupisz biletu w cenie, która widnieje na papierze. Z ciekawości zerknąłem jak to wygląda przy zamawianiu bezpośrednio u organizatora, czyli Alterart - to samo, nie dość, że od razu naliczają dodatkową opłatę, to jeszcze ten bilet można tylko sobie druknąć :D
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 18, 2018, 07:09:41 pm »
0
Także tego...


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 18, 2018, 08:17:26 pm »
+2
Ciekawe czy trzeba dostarczyć akt zgonu, czy wystarczy nekrolog.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 18, 2018, 11:40:09 pm »
0
Czyli nie dość, że trzeba im bulić za zmianę danych to jeszcze dostarczyć dokumenty usprawiedliwiające? Chyba już do końca ich pogrzało. I już dla mnie w ogóle szczyt. Odpowiedzieć szablonem z pozjadanymi słowami (no dobra, jednym, ale i tak siara). Pełny profesjonalizm :)

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 19, 2018, 01:35:03 am »
0
No i ponownie pojawia się u mnie pytanie, co w przypadku zmiany nazwiska? Okej, generalnie wiadomo z wyprzedzeniem, że w planach ślub, ale jednak są przypadki, że bilet kupuje się praktycznie rok przed samym koncertem, a życie pisze swoje scenariusze i plany się zmieniają czasem w przeciągu trzech miesięcy. Czyli co, na koncert nie wejdziesz, bo nawet jeśli okaże im się akt ślubu udowadniający, że ten na bilecie to ja, to nie uwzględnią, bo nie jest to wypadek, choroba ani śmierć? :rolleyes:

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 19, 2018, 07:14:51 am »
0
Mnie zastanawia co innego. Jak szerokie pojęcie obejmuje wypadek i choroba? Czy wypadek to trzeba się już połamać czy wystarczy solidnie poobijac? Czy choroba to zapalenie płuc, grypa czy HCV? Komisja będzie oceniać jak poważne i czy wystarczy żeby nie iść na koncert? Ja pier... Przecież są setki chorób i rodzajów wypadków. Poza tym na ile przed takim koncertem to się może najpóźniej wydarzyć - miesiąc czy tydzień a może pół roku?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 20, 2018, 07:06:47 pm »
0
Jak szerokie pojęcie obejmuje .... i choroba?
Jeżeli nie sprecyzowali to wystarczy zwykłe L4, to chyba oczywiste

 

Live - band

Zaczęty przez chevantonGNR

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3591
Ostatnia wiadomość Stycznia 20, 2009, 07:27:58 pm
wysłana przez SSolid