Autor Wątek: Live Nation. Co możemy im zarzucić?  (Przeczytany 27747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 23, 2017, 12:34:42 pm »
0
Tadam, kolejne źródełko z pieniędzmi znaleźli:



O lol. Hahahaha :lol: za niedługo zaczną zgarniać hajs od oddania biletu przy odwołanym koncercie :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Odp: Koncerty
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 23, 2017, 02:36:14 pm »
0
Im większy monopolista na rynku tym większe chamstwo, niestety tak jest. Oni czują się bezkarni bo dla większości ludzi najważniejszą sprawą jest być na koncercie jakiegoś artysty, którego okazja zobaczenia na żywo może się nie powtórzyć i zdecydowana większość ludzi mimo tych trudności, które stwarza LN i tak zdecyduje się kupić ten bilet - oni mają tego świadomość i to jest przyczyna dlaczego jest tak a nie inaczej.
Ja już się zdążyłem do tego przyzwyczaić, ale irytujące jest to, że w momencie kupowania dochodzą jakieś dziwne dodatkowe koszty o których wcześniej nie było mowy. Czy oni mogą sobie tak lecieć w kulki? Przecież cała oferta cenowa powinna być znana przed składaniem zamówienia. To tak jakbym w jakimś sklepie internetowym płytę CD, która jest za cenę oferowaną 30 zł + 5 zł przesyłka, a przy składaniu zamówienia naliczyli mi 35 zł + 5 zł przesyłki, a przecież tak sklep internetowy chyba nie może zrobić bo to jest niezgodne z prawem (oferta wiąże oferenta).


Sam się nad taką zastanawiam bo to nic nie kosztuje a już mam dosyć robienia ludzi w *****. Tylko najpierw muszę się doczytać czy w regulaminie imprezy nie ma jakichś kruczków prawnych na taką okoliczność.
ależ oczywiście, że Cię to kosztuje twój czas, który mógłbyś wykorzystać w lepszy sposób.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 24, 2017, 09:21:44 am »
0
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline klaudia28

  • Newsman
  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +463
Odp: Odp: Koncerty
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 24, 2017, 10:50:03 am »
+1
Ja już się zdążyłem do tego przyzwyczaić, ale irytujące jest to, że w momencie kupowania dochodzą jakieś dziwne dodatkowe koszty o których wcześniej nie było mowy. Czy oni mogą sobie tak lecieć w kulki? Przecież cała oferta cenowa powinna być znana przed składaniem zamówienia.

Dokładnie, ja jestem przekonana, że w pewnym momencie po wybraniu biletów był zapisek "pełna cena", czy coś takiego, a nagle przy płaceniu dochodzą jakieś dziwne koszty. Gdyby to jeszcze była kasa np. na super pamiątkową wersję biletów to może i byłabym to w stanie zrozumieć (dawno gorszych wizualnie biletów nie miałam - na spotkania ligowe siatkówki są lepsze - i pod względem papieru i grafiki), a tak to dla mnie jest jawne oszustwo. Opłata manipulacyjna i inne bzdety.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 24, 2017, 05:55:10 pm »
0
ja sie dlatego bardzo ciesze ze nie wybulilem ze 30zl czy iles tam na kuriera z biletem, tylko wzialem ebilet, bo po wydrukowaniu na papierze foto mam 10 razy ladniejszy niz te paskudne bialoniebieskie, ktore byly niby 'oryginalne'

nie wspominajac o tym, ze mnostwo ludzi dostawalo kurwicy czekajac na przesylke tych 'oryginalow' gdy ja mialem od razu na mailu moj
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 24, 2017, 06:58:24 pm »
0
Mój jest bardzo ładny, a byłby jeszcze ładniejszy, gdyby to dziewczę zatrudnione przez LN umiało odrywać tę "wykropkowaną" do oderwania część...



z tym, że ja brałam z Eventimu, Ticketmaster zawsze ma paskudne bilety

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 24, 2017, 08:00:03 pm »
0
@Emma na Twoim miejscu to bym ją udusił na miejscu  :angry:
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 24, 2017, 08:39:13 pm »
0
Byłam zbyt zmęczona i zirytowana tłumaczeniem, że:
- "tak, to jest bilet na GC"
- "nie, to, że wygląda inaczej niż większości, to nie znaczy, że jest podrobiony"
- "tak, jestem pewna, że GC oznacza Golden Circle"
- "tak, to ten sam sektor, co mają ludzie z biletami z Ticketmaster"

że już nie miałam siły.

Swoją drogą, to opaskowanie to był kolejny hit LN. Załóżmy, że opaskowanie wcześniej ma sens, bo przyjmijmy, że niby jest szybciej przy wpuszczaniu, ALE dlaczego laski nie mogą się po prostu przejść wzdłuż kolejki, tylko staną zawsze w jednym miejscu i robią chaos i syf? Zrobili tak na Aerosmith w Krakowie, zrobili i na GNR w Gdańsku.
Druga sprawa, nie wiem jak wyglądało to przy innych bramach, ale tam, gdzie ja wchodziłam, czyli wejście dla GC i dla płyty były dwie dziewczyny - jedna odrywała część biletu, a jakieś dwa metry dalej była druga, która na podstawie oderwanego biletu dawała opaskę na GC. (Na Aerosmith jedna osoba robiła obie rzeczy)
I teraz powiedzcie mi, jaką mamy gwarancję, że nie obyło się bez przekrętu pt:
- idę do laski z moim biletem na GC, dziewczyna odrywa mi ten kawałek biletu
- idę dwa metry dalej do dziewczyny, która daje opaski na GC patrząc na bilet, ale nie zaznaczając na nim niczego
- odchodzę kawałek i przekazuję mój bilet na GC znajomemu, który ma bilet na płytę
- on idzie do laski, która opaskuje i dostaje opaskę na GC
- przy wpuszczaniu każdy skanuje swój - ja na GC, on na płytę, bo nikt nie patrzy na sektor, po prostu skanują
- przy wejściach na GC nikt nie sprawdzał już biletu, tylko czy mam opaskę GC
- w ten oto sposób, osoby z tańszymi biletami wchodzą na sektor GC

Offline klaudia28

  • Newsman
  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +463
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 24, 2017, 09:09:43 pm »
0
Skoro tak przy twoim wejściu robili, to z pewnością można było taki przekręt zrobić. Ja w sumie nie wiem, którym wejściem wchodziłam, ale u nas przy zakładaniu tych opasek były pary - jedna osoba odrywała, druga zakładała opasę i stały te osoby razem. Najlepsza to i tak była kolejka do tego opaskowania. Co z tego, że widać było że kolejka długa i powinni się tam ustawić, jak ludzie podchodzili od razu do tych namiotów, w kolejce się nie ustawiając, postałam tam z 5 minut i nic się nie ruszało, to byłam zmuszona oszukiwać jak inni, bo bym tam chyba nigdy nie weszła. Reakcji na te oszustwa, w nie staniu w kolejce nie zauważyłam. Tam było wszędzie za mało osób, jak weszłam na stadion, to praktycznie tych "ochroniarzy" nie widziałam, a oni zawsze w oczy się rzucają...

tak mi się skojarzyło z tą świetną firmą


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 24, 2017, 09:21:38 pm »
0
Oj tam oj tam. Czepiacie się. Nie opracowali jeszcze sposobu żeby wszystko było na tiptop z biletami przy wejściu a ja prawdę mówiąc co koncert mam inną przygodę. Przy bramie EE było tak: najpierw od rana dawali pisakiem numerek na ręce ludkom. Potem wywoływali po numerkach ok 15:30 żeby wszyscy sięustawili w kolejce. Potem szły Panie w tej kolejce Panie które odrywały bilet i dawały opaskę. A następnie wszyscy ładnie wchodzili przez barierki, gdzie skanowano im bilety. A potem to już jazda wolnym krokiem pod scenę (bo ochrona nas zwalniała).
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline klaudia28

  • Newsman
  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +463
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 24, 2017, 09:31:29 pm »
0
Ja ok 17:20-17:30 spotkałam grupkę ludzi, którzy szukali wejścia do EE :D nie wyglądali na śpieszących się i świadomych o co w tych biletach chodzi ;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 24, 2017, 10:20:32 pm »
0
mnie zastanawia po co bylo gadanie ze GC i GA to jeden sektor, skoro byly 2 osobne? i druga sprawa ze GC EE wchodzi wczesniej niby o 17, skoro i GC i GA wchodzili razem o 17.30?

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 24, 2017, 10:47:46 pm »
0
klaudia28, u nas opaskowali przed sprawdzaniem biletów, przed barierkami, nie w/przy namiotach

susnetstrip, od początku było, że GC i GA to dwa różne sektory, chyba, że ktoś tutaj na forum Ci coś mieszał. Płyta i GC to dwie różne rzeczy. A z EE wszystko w porządku. Early Entrance wchodziło o 17:00, a cała reszta, czyli zwykłe GC, płyta i trybuny o 17:30, wszystko się zgadza.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 24, 2017, 11:58:58 pm »
0
ja sie dlatego bardzo ciesze ze nie wybulilem ze 30zl czy iles tam na kuriera z biletem, tylko wzialem ebilet
Nie każdemu wyskakiwała możliwość e-biletu. Ja miałem do wyboru tylko kuriera, jeden kolega tak samo a drugi miał do kliknięcia samodzielny wydruk. To jest dopiero przekręcanie
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline klaudia28

  • Newsman
  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +463
Odp: Live Nation. Co możemy im zarzucić?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 25, 2017, 12:06:26 am »
0
Dokładnie, ja miałam tylko pocztę albo kuriera, więc wybrałam tę nieszczęsną PP bo była chyba 3 razy tańsza, a później tylko codziennie zaglądałam do skrzynki i na to śledzenie i miałam ciągle wizję, że te bilety nigdy nie dojdą  :o

 

Live - band

Zaczęty przez chevantonGNR

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3591
Ostatnia wiadomość Stycznia 20, 2009, 07:27:58 pm
wysłana przez SSolid