Autor Wątek: Artyści, a zaangażowanie polityczne  (Przeczytany 8106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 25, 2017, 05:43:24 pm »
+1
Nie wiem czy bardziej odpowiednią reakcją byłoby tu "lol" czy "facepalm"
Od kiedy flaga UE to upolitycznianie, opowiadanie się po jakiejkolwiek stronie? :D Opener to festiwal międzynarodowy, europejski, co ma tu polityka do tego? Przypominam, że od kilkunastu lat jesteśmy w UE, a więc świętujemy także unijne rocznice. Polecam spojrzeć w kalendarz, cofnąć się do szkoły na lekcje historii, to może Cię oświeci skąd ta flaga akurat dzisiaj ;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 25, 2017, 06:43:06 pm »
+7
Tylko, że Unia Europejska to nie kontynent Europa a jakiś twór, który prowadzi konkretną politykę. Jedni z tą polityką się zgadzają inni nie. Co do świętowania, też jest tak, że jedni chcą świętować, a inni uważają to za porażkę Polski tak więc w oczywisty sposób jest to upolitycznienie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 25, 2017, 07:12:34 pm »
+5
Emma, bardzo Cię proszę nie trolluj, tylko dyskutuj na argumenty. Bycie w Unii to nie to samo co bycie w Europie, jak słusznie Bluebird zauważył. Może zamiast dawać rady o powrocie do szkoły, sama z tej rady skorzystasz?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 25, 2017, 07:23:33 pm »
0
Life Festival Oświęcim powstał jako festiwal promujący pokój i taka dewiza mu przyświeca. Nazwa miasta powinna podsunąć niezorientowanym o co w tym festiwalu chodzi. I nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z polityką.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 25, 2017, 08:49:30 pm »
0
Tylko, że Unia Europejska to nie kontynent Europa
thanks for the info mr obvious :D :D
Festiwal międzynarodowy w Europie  = ma odbiorców w UE, my jesteśmy w UE, UE dzisiaj świętuje.

Mexi, przedstawiłam Ci argument, jak go nie rozumiesz, to nie moja wina, choć spodziewałam się, że będziesz miał z tym problem, bo "prawdziwi Polacy" z lepszego sortu tak mają. Najważniejsze to powtarzać, że Unia jest be i narzekać na każdy symbol ;) Dochodzisz do absurdu, w którym uważasz flagę Wspólnoty, do której należymy za upolitycznianie sytuacji. Nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto w pierwszej wypowiedzi daje popis swojego poziomu nazywając jakąkolwiek flagę "szmatą", chciałam tylko zwrócić uwagę na fakt, że data nie jest przypadkowa.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 25, 2017, 08:53:54 pm »
+1
Life Festival Oświęcim powstał jako festiwal promujący pokój i taka dewiza mu przyświeca. Nazwa miasta powinna podsunąć niezorientowanym o co w tym festiwalu chodzi. I nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z polityką.
No ale decyzja o odwołaniu koncertu Bregovicia była polityczna i jest np dla mnie całkowicie niezrozumiała. Więc jednak ta polityka jest.
@Śpiochu, odpisałem Ci w temacie o UE.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 26, 2017, 12:15:53 pm »
+1
Na Woodstocku byłam już osiem razy, (szykuję się na dziewiąty).
Nie spotkałam się tam z prywatnymi poglądami "osoby, której twarzą promuje się festiwal". Podczas jego wystąpień obrywało się każdej władzy. Z każdej strony, z każdego ugrupowania. Krytykowany był każdy absurdalny pomysł czy też niewykonanie jakiejś obietnicy. (Na YT można sobie obejrzeć jedno z otwarć, na którym krytykowane są opóźnienia w budowie autostrad i to za poprzedniej władzy). Krytykuje się tam absurdalną rzeczywistość, w której przyszło nam żyć, głupie decyzje, nieprzemyślane ruchy.

Co z tego, że prezydent Komorowski czy Wałęsa byli gośćmi czy to na otwarciu czy w ASP? Uważam, że to dobrze, że chcieli zobaczyć polską młodzież (i nie tylko) w miejscu, które jak żadne inne jednoczy tylu ludzi. Ten pierwszy nie wygłaszał żadnych politycznych poglądów, po prostu się przywitał i był obecny podczas otwarcia, kiedy to rozwinęliśmy wielką flagę przed dużą sceną a nad nami przeleciały Iskry (co obecna władza już nam odebrała). Ten drugi? A cholera, nie pamiętam już, bo to był mój pierwszy Woodstock (ale wszyscy wiedzą jaki jest Wałęsa :P i nie sądzę, żeby to miało cokolwiek wspólnego z woodstockową opcją polityczną).
A że ówczesna władza jest krytykowana? Ja się wcale nie dziwię. Rzucają kłody pod nogi dobrze zorganizowanej imprezie. Zajęliby się większymi problemami niż wymyślanie niebezpieczeństw, które nie mają żadnego przełożenia na woodstockową rzeczywistość.

Problem z Owsiakiem mają głównie ci, którzy słuchają go wybiórczo, nie chcą słuchać w ogóle, wyrywają jego wypowiedzi z kontekstu lub przypisują mu słowa, których nie powiedział. Polecam się wsłuchać. Oglądać całe wystąpienia (na kręciole i yt są dostępne; inna sprawa, że Jurek jako osoba impulsywna najpierw mówi, a potem myśli ;) ). Niemądra polityka na Woodstocku zawsze miała i będzie mieć przerąbane. Powtarzam: niemądra. Głupota nie dzieli się na prawicę, lewicę i centrum. Dotyczy wszystkich stronnictw i wszystkich partii.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 26, 2017, 02:22:50 pm »
0
O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć zaproszenie Bolka czy Komorowskiego z racji tego, że pełnili urząd prezydenta, tak nie mogę innej rzeczy zrozumieć.
Przytoczę Ci sytuację, która miała miejsce bodajże 3 albo 4 lata temu. Owsiak ze sceny zaczął podburzać nastroje antyrosyjskie, bo zbiegło się to w czasie z wiadomością medialną, że Rosja wprowadza embargo na nasze polskie jabłka. Osoba niezorientowana w temacie, która usłyszała jak Owsiak krytykuje Putina mogła sobie od razu wyrobić opinię "Putin ot tak wprowadza jakieś sankcje dla Polski, walić go". Tylko że Jurkowi nie chciało się wspomnieć, że najpierw to my wprowadziliśmy sankcje wobec Rosji i w międzyczasie Ukraina wprowadziła embargo na polskie mięso, przez co byliśmy bardziej stratni niż z powodu Rosji. I w jakim celu to było?
Jeżeli to nie jest polityka, to ja nie wiem w takim razie co to jest :rolleyes:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 26, 2017, 06:40:33 pm »
+1
Primo, napisałam, że Jurek najpierw mówi, potem myśli.
Secundo, Polacy w znakomitej większości są antyrosyjscy, od wieków, od pokoleń. Nie wiem dlaczego Cię tak to dziwi. A że to wtedy była świeża sytuacja i wielu, nie tylko Owsiak podburzało, komentowało, psioczyło na prawo i lewo to też nic dziwnego. Swoją drogą, na Moskwę nie ruszyliśmy, więc podburzanie mu nie wyszło :P
Tertio, jakoś śmiesznym i już totalnie absurdalnym wydaje mi się stanięcie na scenie w Polsce i do polskich (w większości) młodych ludzi grzmieć: "jesteśmy tacy siacy i owacy, bo nałożyliśmy sankcję na Rosję. Ble Polska, be." W romantyzmie już uczyli, że Polska męczennikiem narodów, toteż zupełnie normalne jest, że w Polsce nie będzie się o Polsce źle mowiło ;)

Masz więcej takich sytuacji czy ta jest jedyna? Bo jeśli tak to nie nazwałabym całego festiwalu politycznym wskutek jednego incydentu, który na dodatek był prawdopodobnie gorącym (i pewnie nieprzemyślanym) komentarzem do najświeższych wydarzeń.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2017, 06:46:44 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 26, 2017, 09:28:50 pm »
0
Secundo, Polacy w znakomitej większości są antyrosyjscy
Oj tu bym się nie zgodził, chociaż nasza władza bardzo sobie też życzy :)
Nie nazwałem tego festiwalu politycznym, tylko napisałem, że na tym festiwalu pojawił się akcent polityki, a to różnica. Kilka jeszcze sytuacji by się znalazło, ale głównie dotyczyły one krytyki partii rządzącej, o czym wyżej pisałaś.
Tak czy siak - można usprawiedliwiać Owsiaka i tłumaczyć go, ale to nie zmienia faktu, że jednak ta polityka czy to na Woodstocku, czy to na innych festiwalach jest. Stąd moje było pytanie, czy takie sytuacje wam nie przeszkadzają :)
P.S. I jeszcze jakbyś mogła mi wyjaśnić sytuację z Live Oświęcim, to byłbym wdzięczny.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 26, 2017, 09:58:49 pm »
0
Nie mogę Ci jej wytłumaczyć, bo nie mam z nią nic wspólnego. Mogę co najwyżej gdybać. Być może chodzi o to, że Life jako festiwal promujący pokój i zlokalizowany w Oświęcimiu, za pokój i wolność obrał sobie najważniejsze hasła. Nie wiem co dokładnie powiedział Bregović. Wedle plotek coś na temat aneksji Krymu przez Rosję. Co z pokojem i wolnością nie ma nic wspólnego. Skoro organizatorzy uznali, że jego działania, poglądy czy słowa przeczą idei festiwalu to to już ich decyzja.

Polityka wkrada się wszędzie, ponieważ mamy do niej lepszy dostęp (chyba tak moge powiedzieć). Od kiedy hula internet nic nie ma przed nami tajemnic i każdy może się w danym temacie dokształcić, dowiedzieć, wyrobić własne zdanie. Zatem polityka będzie pewnie wchodzić z buciorami w jeszcze więcej stref naszego życia. Muzyka natomiast do rozprawiania się z polityką jest wykorzystywana od dawna, tak samo jak festiwale. Albo mi to nie przeszkadza albo nie zastanawiałam się nad tym zbyt głęboko.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2017, 10:01:41 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 27, 2017, 12:38:20 pm »
0
@Canis_Luna nawet w Weselu Chłop interesował się polityką, a internetu nie było. Jeśli rozumiesz o co mi chodzi ;)

Myślę, że w czasach gdy politycy stali się bezmyślną śmietanką zajmującą się generalnie niczym i reprezentującą niski poziom intelektualny dobrze jest, że nawet artyści zajmują się polityką. Problem w tym, że znakomita większość "artystów" to degeneraci i idioci, a celebryci w szczególności.

Z drugiej strony nie widzę problemu, żeby Żyd-organizator nie wpuścił antysemity na swoją scenę. To dość oczywiste i nie widzę polityki :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 27, 2017, 12:43:47 pm »
0
Tak, wiem o co Ci chodzi. Nie zmienia to faktu, że uważam, że w dobie internetu wszystko, nie tylko polityka jest nam "bliższe".

Dołożę jeszcze, że sam pomysł organizacji festiwalu w OŚWIĘCIMIU był kontrowersyjny (tak, czytałam opinie, że my tutaj to się powinniśmy tylko smucić i festiwal muzyczny jest nie do pojęcia). Prawdopodobnie organizatorzy nie chcieli nikogo rozdrażniać, może chcieli uniknąć dalszych kontrowersji. Nie wiem co nimi kierowało. Ale daleka jestem od potępiania ich. Zresztą to było "tak dawno temu", że nawet o tym zapomniałam :P

Cytuj
Z drugiej strony nie widzę problemu, żeby Żyd-organizator nie wpuścił antysemity na swoją scenę. To dość oczywiste i nie widzę polityki
+1
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Artyści, a zaangażowanie polityczne
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 02, 2017, 09:16:48 pm »
0
Ja mam wy....ane na czyjeś poglądy polityczne dopoki mnie nimi noe zasypuje,atakuje itp. Od facebooka się uwolniłem, więc nie biorę udziału w różnych "gównoburzach". Jeśli chodzi o artystów, to niechaj robią co chcą, lecz uwagi niech ich nie uchodzi to, że przez agresywne maniestowanie swoich poglądów tracą fanów.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)